Bláznivá střela 33 a 1/3: Poslední trapas

• USA Naked Gun 33 1/3: The Final Insult (více)
USA, 1994, 79 min

Režie:

Peter Segal

Scénář:

Pat Proft, Jerry Zucker (původní scénář) (více)

Hudba:

Ira Newborn

Leslie Nielsen, Priscilla Presley, George Kennedy, O.J. Simpson, Fred Ward, Anna Nicole Smith, Ellen Greene, Earl Boen, Rosalind Allen, Andre Rosey Brown (více)

Nikdo není nenahraditelný. Existují ovšem světlé výjimky. A jednou z nejsvětlejších je Frank Drebin. Co na tom, že by si po desítkách let policajtské práce konečně mohl užívat zaslouženého odpočinku! Co na tom, že se z něj stala dokonalá hospodyňka, vytvářející spolehlivé zázemí své emancipované manželce Jane! Losangeleská policie se bez něj prostě neobejde. Alespoň ne teď, když se tu zřejmě chystá největší teroristická akce za poslední léta. Neboť ve věznici ve Statesvillu se připravuje k útěku jeden z nejnebezpečnějších „chovanců“ – expert na bombové útoky Rocco. A vypátrat, jaký má být jeho nejnovější cíl, toť úkol, s nímž si jen tak někdo neporadí. A Frank nezaváhá ani vteřinu. Když jej vlast potřebuje, je ochoten nechat se i zavřít… Předposlední z policejních komedií s Lesliem Nielsenem je opět nabita gagy a skeči, parodujícími jak nejrůznější kasovní trháky posledních let, tak i scény z klasiky světové kinematografie – od Mysu hrůzy až ke Křižníku Potěmkinovi. K jedné z četných zajímavostí patří závěrečná „oscarová“ scéna, v níž vystupuje řada hvězd světového formátu, které hrají samy sebe (Raquel Welchová, Olympia Dukakisová, Elliott Gould a další). (Česká televize)

kagemush

Vřele doporučuji u téhle trilogie slovenský dabing. Viděl jsem to v angl. i s českým dab.,ale ten slovenský tomu,alespoň pro mě,dodal úplně jinou rovinu. Nikdy žádná americká ani česká herečka neřekne do telefonu oné úžasné ,,.......zvedni to Frenk,zvedni to PAMPÓŠIK MOJ", tak jak zde dabovaná Priscilla a nejen ona.Nemůžu si pomoci,ale jakoby si i ti slovenští dabéři tuhle trilogii báječně užili. A to jinak dabing vůbec nepreferuji. ()

lioncel

nezapomenutelné předávání Oskarů .. kdo to jen vyhraje? .. kdo prohraje? … na celé čáře vítězí jako vždy nepřekonatelný Frank … ()

jhr

Celou sérii bláznivých střel musí obdivovat snad každý filmový fanoušek kterého baví inteligentní parodie na známé filmové klasiky. ()

tufr

Scéna s Piou Zador a hlášky typu : vězení tě změní, já bejval bílej!! Vypadá to jako když Phil Donahue zvrací do tuby, sem celej mokrej- přinesu pudr :))) SOU TOP!! 90% Bláznivá střela je best trilogie ;) ()

easaque

+3* Zrovna jsem si připomněl všechny tři díly Bláznivých střel s nezapomenutelnými Leslie Nielsenem a Priscilla Presleyovou a myslím, že stačí když všechny shrnu do jediného společného komentáře. Oni jsou totiž všechny na jedno brdo a pokud se budete bavit u jedné, tak Vás nezklamou ani ostatní. Ve svém ranku parodií patří nejspíš ke špičce a myslím, že v žádném jiném filmu nenajdete tolik vtipných gagů, narážek a "skrytých" vtípků, kterých si všimnete jen při pozorném sledování. I když jsem se dobře bavil, tak tento přehršel humoru byl u mě i kamenem úrazu. abych si u této komedie odpočinul a musel být naopak furt ve střehu. I já si ji asi občas zopakuji, ale myslím že ke čtyřem hvězdičkám nevystoupá. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 0 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

Jonash87

Viz komentář autora "Lima". Pro mě vrchol série a onen závěr je vážně to nejlepší, čeho se tu (myšleno v celé sérii) dočkáme. Bláznivé, chytré, originální. Kde jsou ty časy. ()

rakovnik

Poslední část série nezůstala svým předchůdcům nic dlužna a bránice diváků opět spolehlivě provětrá. Obdivuji tvůrce, kteří měli tolik nápadů, jako se vidí málokde. ()

shyster

Jednoznačně nejslabší díl série (70%), ale i tak ve srovnání s jinými komediemi se jedná stále o vysoký nadprůměr. Velmi dobré završení. ()

O´Neill

A zakončení perfektní trilogie. Řekl bych, že třetí díl je lepší než oba dva před ním. Vtípu je čím dál více, a zaručeně mě to vždy pobaví. Zkratka na Geniatrický park a černé dítě na konci, se jen tak nezapomíná! ()

starbrejkr

Asi je opravdu nejslabší z celé série, přesto jsem se (opět) bavil vrchovatě a v hlavě mi uvízlo spousta hlášek a parodických scén (např. Thelma a Loiuse neměla chybu:-D). Navíc je tu Anna Nicole Smith, že jo....ač se na konci ukáže ve strašlivém světle:-D ()

C0r0ner

Viz. Bláznivá střela + kupodivu nepolevující kadence geniálních vtipů, což by člověk u třetího dílu pod jiným režisérem nečekal. 100% ()

Cheeter

Skvělý závěr trilogie. Prostě bomba. Opět povedená změna prostředí a opět skvělá podívaná, která víc než lechtá bránice. Tyhle filmy se mi prostě neomrzí! ()

lakikaki

Má to síce zopár trápnejších momentov, ale inak sa jedná o vtipný snímok z čias, keď paródie bývali ešte vtipné. ()

zette

Cela trilogie si zachovava velice dobrou uroven. I kdyz scenar neni uplne nejlepsi, vse skvele nahradi vyborny humor, vtipne hlasky a Leslie Nielsen. ()

Juto

Vhodne zábavný a hlúpy záver série policajných oddielov. I keď sa vymenil režisér tak na vtipnosti nič film nestráca. 7/10 ()

fars

Jen dve slova: hehe - ne, to je vlastne jedno slovo, ale ber to cert. Bláznivá střela 33 a 1/3 je proste nehorazna prdel :-) ()

Zemřel O. J. Simpson

Zemřel O. J. Simpson