Vynikající psycholog Malcolm Crowe (Bruce Willis) má za sebou traumatizující zážitek. Bývalý pacient se vloupal do jeho domu a dříve než sám spáchal sebevraždu, pokusil se ho zastřelit. Šlo zřejmě o trest za to, že mu nedokázal správným způsobem pomoci. Příští podzim. Doktor Crowe se pohroužil do práce a více než své manželce, trpící vzrůstajícím odcizením, se věnuje novému pacientovi. Osmiletý chlapec jménem Cole Sear vidí v těch nejneočekávanějších chvílích duchy s děsivým zevnějškem jasně prozrazujícím příčinu smrti. Oběšenci, sebevražedkyně, chlapec s hlavou prostřelenou brokovnicí Proč se zjevují obyčejnému osmiletému chlapci z Philadelphie? Chtějí ho děsit nebo snad potřebují jeho pomoc? Doktor je racionální skeptik, ale tragické zkušenosti s podobně postiženým pacientem z loňského roku ho varují před unáhlenými standardními závěry. Ostatně to, že osmiletý Cole Sear skutečně vidí reálně existující duchy, není to největší překvapení, které na Malcolma Crowea čeká... (oficiální text distributora)

Streeper

Ten konec jsem vážně nečekala. Přítel měl ze mě docela legraci, když viděl můj výraz překvapení, ale opravdu jsem to nečekala, zmátlo mě tam tolik scén. Zajímalo by mě jestli o tom věděl i Cole nebo ne. Moc se mi to líbilo, je to napínavé, místy lekací, hudba je úžasná a navodí skvělou atmosféru. Herecké výkony super, hlavně Haley. Snímek má ale jednu nevýhodu, zážitek, který máte z prvního shlédnutí již nezopakujete, jelikož víte co bude následovat, ale i tak prostě wow. ()

nithiel

Řekl bych, že Šestý smysl je vrchol Shalaymanovy tvorby, ke kterému se ve svých pozdějších filmech ani nepřiblížil. V životní roli se zde ukazuje Bruce Willis, H.J. Osment je výborný jako vždycky, výborné hororové scény a naprosto dokonalá pointa, co víc může divák chtít? ()

-Bomba-

První zkouknutí je sice nejlepší ale i přesto se na Šestý smysl můžu dívat pravidelně. Je to totiž veledílo a nejlepší film od Shyamalana, kterému se vyrovná jen pár horrorů. Film je režírovaný naprosto profesionálně a děj je divákovi podávaný tak, aby to nebyla jen jedna z řad duchařin a líbila se i normálnímu ne-horrorovému divákovi. Při dalších reprízách můžete sledovat ty skvěle zvládnuté detaily a jen si říkat, jak je tenhle snímek výjimečný. ()

Crawler-D

Jo vidět to aspoň jednou bez znalosti pointy. Jinak jsem se nemohl ubránit pocitu průběžného znudění. Zvláště dokud nedojde k odhalení prvního (Osmentova) tajemství, tak se film babrá v tom, aby výsledná pointa překvapila, ale ději to moc nepřidá. ()

Amroth666

Součty - když jsem byl malý, film jsem viděl 3x + jedna opakovačka po 7 letech - konkrétně 5. listopadu 2010 jsem si udělal tu radost a znovu jsem okusil Šestý smysl, který jsem si už moc nepamatoval, proto také to dnešní přehrání. Příběh na první pohled je klidný, najde se zde ale hodně nenápadně labužnické hororové atmosféry. Proto si mě film získal hned po pár desítkách minut. Když už jsme u času, tak film je rychlý a je u něj dobré, že na rozzuzlení musíme čekat do poslední vteřiny filmu. Na konci dojde na tzv. lámání chleba. Vysvětlivky na konec hledejte v první polovině filmu, ale nehledejte je sami v sobě, jinak se z toho zblázníte. Šestý smysl na mně už od mala hodně působil, v pokročilejších věku ještě více graduje a působí o to více, protože v dnešní době se už skoro žádné dobré horory nevidí a navíc s takovou grácií jako je tohle. Slovo " Mysteriózní " se mi k Šestému smyslu zatraceně hodí!!! ____ Z hlubin k tobě volám, ó pane. ____ ()

C0r0ner

Často se někdo holedbá, že to přece tušil. A tím nemyslím jenom Šestý smysl, ale nějaké zápletky obecně. Málokdy tomu věřím a zvlášť tady. Celou dobu je člověk sevřený strachy, protože Shyamalan je (byl) mistr atmosféry a diváka je schopen zakopat do kuličky na křesle. Závěrečná pointa je jednou z nejlepších vůbec. 100% ()

dubinak

Světoznámá kultovka oblíbeného režiséra Shyamalana s mistrovskou, v té době ještě originální pointou a příšerně roztomilým malým hrdinou, mě bude děsit asi už napořád. Pamatuju si ty časy, kdy jsem viděla The Sixth Sense jako malá a v noci se bála chodit do koupelny, abych cestou náhodou nepotkala ducha. ()

Cheeter

Celou dobu jsem si připadal, že to bude dobrý film, a už jsem ani nečekal, že by se z toho mohl stát skvělý filmový zážitek. A stalo se. Willis hrál dobře a ukázal, že je dobrým hercem. Zde rozbíjí stereotyp akčních filmů, kde nemá vlasy. Víc není co dodávat. Spíš je potřeba si tenhle film prožít. ()

Flynn

6. smysl je velmi velmi povedený kousek, hlavně při jeho prvním shlédnutí většinu diváků překvapí svým originálním koncem. Skutečně jeden z nejlepších závěrů.... vyníkající Osment, na jeho věk prostě bravůrní výkon... ()

Andre3000

Nezlobte se na mě, prostě se mi to nelíbilo. Určitě to má něco do sebe, ale hodnotím jak to působilo na mě. Možná bychto měl zkusit znovu až budu v jiném rozpoložení :-) ()

danecek24

57. Zlatý Glóbus za rok 1999 - nominace (2) - Nejlepší herec ve vedlejší roli - Haley Joel Osment, Nejlepší scénář - M. Night Shyamalan ()

Laputa

Bruce Willis a jeho další dobrá role. Rozuzlení jaké opravdu nebývá zvykem. Ponuré a opravdu Mysteriózní. Haley Joel Osment je borec na podobné role. ()

zette

Zaver tomuto filmu skutecne prida na originalite. Nez se vsak k nemu dostaneme, ceka nas cesta sice zajimavym pribehem, ale bez vetsiho efektu na mysl divaka. ()

Gaaron

Hodnoceno po druhém zhlédnutí (s odstupem několika let)... bál jsem se, jak bude film fungovat s předchozí znalostí pointy, fungoval ovšem snad ještě lépe než napoprvé. Všechny dialogy a většina scén dostaly mnohem větší sílu a společně s kvalitním řemeslem zajistily plné hodnocení. ()

necisty

Perfektní duchařský thriller. Nevím jestli jsem to někde nevědomky zaslechl, ale podle mě hlavní myšlenka byla až moc jasně zhruba v prvních 45 minutách vyzrazena. I tak na konci šel mráz po zádech. ()

Juto

,,Šiesty zmysel" je vynikajúci film. Je jedinečný v tom, že sa spolieha na predstavivosť a psychológiu, aby vás vystrašili a prinútili dvakrát premýšľať o svete okolo vás. 9/10 ()

Horor Ti druzí se dočkají remaku

Horor Ti druzí se dočkají remaku