Vynikající psycholog Malcolm Crowe (Bruce Willis) má za sebou traumatizující zážitek. Bývalý pacient se vloupal do jeho domu a dříve než sám spáchal sebevraždu, pokusil se ho zastřelit. Šlo zřejmě o trest za to, že mu nedokázal správným způsobem pomoci. Příští podzim. Doktor Crowe se pohroužil do práce a více než své manželce, trpící vzrůstajícím odcizením, se věnuje novému pacientovi. Osmiletý chlapec jménem Cole Sear vidí v těch nejneočekávanějších chvílích duchy s děsivým zevnějškem jasně prozrazujícím příčinu smrti. Oběšenci, sebevražedkyně, chlapec s hlavou prostřelenou brokovnicí Proč se zjevují obyčejnému osmiletému chlapci z Philadelphie? Chtějí ho děsit nebo snad potřebují jeho pomoc? Doktor je racionální skeptik, ale tragické zkušenosti s podobně postiženým pacientem z loňského roku ho varují před unáhlenými standardními závěry. Ostatně to, že osmiletý Cole Sear skutečně vidí reálně existující duchy, není to největší překvapení, které na Malcolma Crowea čeká... (oficiální text distributora)

Brain-D

Celý film mě mrazilo za krkem. Opravdu výborně odvedená práce, která mi trochu připomínala "Vymítače ďábla" (Muž, který pomáhá dítěti, posedlé dítě, teplý vduch vycházející vycházející z ůst v chladné místnosti). Bruce Willis to zahrál podle mě na výbornou... ()

MIGHTTREE

Budování strachu a tajemna pomocí zvuků a hudby jde ruku v ruce s dějem a herci až do samotného rozuzlení příběhu. Snímek mluví sám za sebe. Nepotřebuje řečníky ani prezidenty potřebuje pouze nás diváky. ()

hroubek

To byli krásný časy kdy M.Night Shyamalan natočil svůj nejlepší snímek, který spolehal na atmosféru a propracování postav.Tomuto filmu se podařilo zdolat proud času a zůstat působivý a mrazí z něj i v dnešní době, kdy je čím dál těžší zakopnout o nějaký trochu lepší drama s nepředvídatelnou pointou.Civilní Bruce Willis je vynikající,Haley Joel Osmet dokáže v táhnout diváka do příběhu a Toni Collette je jako frustrovaná matka uvěřitelná.Není to bezchybný film ale rozhodně je to film na, který by se měl kouknout každý druhý scénarista v Hollywoodu aby věděl jak to jde snadno. ()

sheldonka.

Ještě teď sbírám bradu někde na zemi! .. Tento špičkový americký thriller je vytříbeným dílem, které se určitě řadí mezi nejúspěšnější snímky 90. let. Tajemná atmosféra vás doslova spolkne. Bruce Willis svou roli zahrál opět se zvláštní lehkostí. Rozhodně doporučuji každému, kdo chce vidět kvalitní snímek s perfektně vyladěnou hudbou, se skvělými hereckými výkony a hlavně se závěrem, který by mě v životě nenapadl. Ano, konec filmu je výborně vyřešený. Geniální film, opravdu geniální! ()

skretik

waw,,, aj strašiace scény na mňa mali efekt, aj vyvrcholenie ma dostalo... krása... možno dávam 5* aj vďaka tomu, že ako píše POMO - znamenia a vyvolený sú lepšie filmy, ale ja som ich nevidela. A Jamesa Newtona Howarda milujem... tvorí jedny z najlepších soundtrackov a tento je rozhodne jeden z mojich top. ()

H.Gordon

Jeden z nejlepších novějších hororů, co znám. Vyvrcholení filmu je pro mě nejsilnějším zážitkem. Psychologie jednotlivých postav je prostě perfektní. Hudební doprovod celý film ještě více zviditelňuje a dělá ho mocnějším. Ve filmu nejvíce dominuje napětí, strach, nejistota a selhání. Když už se člověk bojí, tak se i rád lekne, v čem nás šestý smysl nezklame. Lekaček tu není málo a zdravého silného napětí až dost. Tenhle film si ráda pouštím, když jsem sama s lahví vína a užívám si, že se bojím, i když jsem ho viděla už mnohokrát, i takhle poznám dobře udělaný film.5,05* ()

Sany33

Film je prepracovaný do najmenších detailov a ponúka divákovi množstvo napínavých momentov a dejových zvratov čo oceňujem. Ak ma film nenudí zaslúži si odo mňa vždy veľmi dobré hodnotenia. Rád som sa dožil toho, že je Willis postavený do pokojnej úlohy, kde môže konečne predviesť aj svoj herecký talent a nie iba zbesilé behanie za vybuchujúcimi autami. Kupodivu mu to aj celkom ide. Na druhej strane Osment na mňa aj ako herec pôsobí narušene asi aj pre to sa dokázal tak super vžiť do tejto postavy dieťaťa so šiestym zmyslom. Celé to má aj jemne romantický podtón, čo filmu dodáva gradáciu a dokáže ku koncu dostať z diváka tú potrebnú emóciu. Bolo tam asi všetko smiech, slzy, strach, napätie, radosť .... a veľa ďalšieho čo sa mi nechce menovať. jednoducho podobné filmy si zaslúžia pozornosť. 96% ()

JekoRek

Po opětovném shlédnutí asi po 4 letech musím opravit svoje hodnoceni na 5*. Naprosto geniální konec, který sem opravdu nečekal. 92% ()

jitrnic

Výtečný horror s mrazivou atmosférou a s velmi zajímavým a uvěřitelným vývojem vztahu mezi hlavními dvěma postavami - osamělým malým chlapcem, trpícím hodně nepříjemnými vidinami a vlastní ženou opomíjeným psychiatrem, který se k jeho případu upne, aby odčinil svoje profesní zaváhání z minulosti. Kromě jedné z mála vydařených Velkých point zdobí snímek již zmiňovaná atmosféra, výborný scénář a vynikající herecké výkony. Bruce Willis tu předvedl podle mého názoru nejlepší výkon kariéry, na Halleyho Joela Osmenta uč bylo chvály pěno dost (právem), osobně bych vyzdvihl výkon Toni Collette v roli Coleovy matky. ()

blackJag

Výborně napsaný, skvěle zahraný a výtečně zrežírovaný film, který se zaslouženě dostal do společnosti nejlepších filmů historie. Mladičký Osment podává oslňující výkon a ostatním dospělým hercům (ano, myslím i Willise) se s ním přinejmenším daří držet krok. Ve svém závěru film postupně graduje ve třech vrcholech, s tím že ten poslední mi připravil pointu, která mi vyrazila dech. Tohle jsem prostě nečekal. V životě jsem u filmu nebyl víc překvapený a nevěřím, že ještě někdy budu. 100% ()

huli601

Málo ktorý thriller môže mať perfektný príbeh, ale tento film to splnil na 100%. Celý film vás udržuje v napätí ktoré vyvrcholí do excelentného zakončenia. Skvelý scenár a super réžia. Dávam 5 hviezdičiek. Ten príbeh vás určite dostane! ()

Bagr_007

Když pointu bez problému odhadnete v půlce filmu, tak asi autoři někde udělali chybu. Ano, můžu říct, že jsem již dopředu věděl o tom, že je zde jakási velká, slavná pointa, to jsem ale u Obvyklých podezřelých věděl také a přesto jsem na ni až do samého závěru nepřišel. Co se dá na snímku naprosto vyzdvihnout jsou vynikající hororové části, při kterých dávalo napětí mému srdci docela zabrat. Moje doporučení je se podívat na Shyamalanovo další dílo, Vyvolený je totiž skutečný filmová klenot. ()

s.e.p.p

Největším problémem pro mě bylo, že jsem dopředu (nedobrovolně) věděl celou pointu. Je to skvěle natočené, jak je u Shyamalana zvykem, herci jsou skvělí, výkon malého Osmenta vyráží dech. Bohužel, když už dopředu víte, jak to dopadne, nedokážete si film tak vychutnat, nedokáže vás udržet napjatého. Bylo ale velice zajímavé všímat si propracovanosti záběrů, na kterých je doktor přítomný s manželkou atd. (znalí snad pochopí, nerad bych něco vyzradil těm co film neviděli) 85% ()

R1CH1E

U tohohle filmu jsem se jako malej málem počural strachy, ikdyž jsem pořádně nechápal, o čem že to vlastně je. Teď už to vím, a ta pointa je prostě dokonalá. Bohužel si nemůžu pomoct, ale k páté hvězdě mi tam něco chybí. Nejspíš za to může nějaký můj Šestý smysl.. ()

Kurikmoon

Čerta starého!!!... Tak to, aby som si ten film pozrel ešte raz. A fakt sa na to teším! Budem oči púliť a pozorne všetko sledovať. Parádny scenár. Super obsadenie. Pútavé, pekne naservírované emócie. I bez konca veľmi zaujímavý film. Ale s koncom je to sakramentsky namakané. "A keď sa náhle ochladí..." ()

Elleannie

Vynikající film. Pamatuji si noc, kdy jsem se na něj dívala poprvé - ze začátku šlo všechno tak, jak člověk očekává - psychiatr, který se snaží pomoci malému chlapci. Samozřejmě nevěří, že chlapec by duchy mohl skutečně vidět, a hledá v tom nějakou reálnou příčinu. Ale čím více se snaží chlapci pomoci, tím více je on sám zmatený. Škoda jen, že tento film je na jedno zhlédnutí. Osobně jsem ho viděla už několikrát a pokaždé jsem ho prožívala znovu, ale když už znám jeho pointu, je to o trochu méně tajuplné. ()

Horor Ti druzí se dočkají remaku

Horor Ti druzí se dočkají remaku