Vynikající psycholog Malcolm Crowe (Bruce Willis) má za sebou traumatizující zážitek. Bývalý pacient se vloupal do jeho domu a dříve než sám spáchal sebevraždu, pokusil se ho zastřelit. Šlo zřejmě o trest za to, že mu nedokázal správným způsobem pomoci. Příští podzim. Doktor Crowe se pohroužil do práce a více než své manželce, trpící vzrůstajícím odcizením, se věnuje novému pacientovi. Osmiletý chlapec jménem Cole Sear vidí v těch nejneočekávanějších chvílích duchy s děsivým zevnějškem jasně prozrazujícím příčinu smrti. Oběšenci, sebevražedkyně, chlapec s hlavou prostřelenou brokovnicí Proč se zjevují obyčejnému osmiletému chlapci z Philadelphie? Chtějí ho děsit nebo snad potřebují jeho pomoc? Doktor je racionální skeptik, ale tragické zkušenosti s podobně postiženým pacientem z loňského roku ho varují před unáhlenými standardními závěry. Ostatně to, že osmiletý Cole Sear skutečně vidí reálně existující duchy, není to největší překvapení, které na Malcolma Crowea čeká... (oficiální text distributora)

w31rd0

Zadnej twist na konci filmu me uz nikdy nedostane tak, jako ten v Sestym smyslu. Ti, kteri pointu vyzrazujou nebo vyzradili neposkvrnenymu divakovi, maj zaruceny misto v pekle hned vedle pederastu, Quislinga a lidi, co mluvej v divadle. ()

Toro8

Ten koniec...ten koniec!!...Nenadarmo bol Haley Joel Osment detskou superstar a Bruce ako psycholog po smrti ktorý blúdi svetom a ani o tom nevie. To je to prečo su niektoré filmy lepšie ako tie ostatné, ta pointa a zvrat v posledných minútach vo vás pretrváva naveky. ()

Audrina

Převrat ve filmovém horroru,tento film má náboj i po x letech a vždy se na něj ráda podívám.Vynikající herecké výkony,tísen a mystická atmosféra,stejně tak jako naprosto shoking závěr si právem najde své místo v dějinách kinematografie ()

kamilao

Trocha napětí a strachu neuškodí. Úžasný, skvělý snímek! Podruhé se mi to dokonce líbilo víc, než napoprvé. Uvidíte totiž, jak kvalitně je tento snímek propracovaný. Doporučuji všem, kdo ještě neviděl. ()

C.A.T.

Srdcová záležitost...jak jinak mám okomentovat tento úžasný film, který mě i po x-tém shlédnutí donutí zírat na obrazovku jako omámená?? Tleskám. Je to filmový skvost. ()

Nag0

Celý čas sledovania ma šiesty zmysel držal v pozore, hltal som scénu po scéne, sledoval som ako sa dej pomaly posúva a tajomstvá vychádzajú na povrch. Ku koncu snímku mi tam ale stále niečo chýbalo, no koniec mi poskytol ten správny prvok a dotvoril dokonalú mozaiku kde všetko do seba perfektne zapadlo. Dostala sa mi skvelá atmosféra a krásne rozuzlenie, ktoré mi na dlho ostane v hlave. ()

len.tilka

Naprosto nejlepší konec filmu, který kdy byl, je a bude!! Musím se ovšem přiznat, že ta první polovina filmu zas až tak záživná nebyla a já se vydržela dívat dál jen proto, že to je klasika. A stálo to za to! Malý Osment je geniální herec! Zahrál to naprosto světově. ()

Thoman

„Vídám mrtvé lidi, ale oni nevědí, že jsou mrtví“. Tato věta naprosto vystihuje, o co tady půjde. V době premiéry tohoto, dnes už kultovního, filmu mi bylo sladkých 15 a šel jsem do kina „na Willise“. Pamatuji si, že první dojem bylo zklamání, že se nejedná o žádnou velkou akci, ale spíše o temný, ponurý thriller. Ale i v tom hovězím věku mě to po nějakých dvaceti minutách začalo bavit a míra mého zaujetí gradovala po celou stopáž. No a pointa? Dodnes považuji to, co Shyamalan vytvořil, za jedno z vůbec nejdokonalejších vyvrcholení filmového příběhu. Seděl jsem v sedačce jako přikovaný a pravděpodobně jsem pár minut ani nedýchal. I po letech se k tomuto skvostu rád vracím a znova a znova žasnu nad závěrečnými minutami. Šestý smysl považuji za dokonalou reklamu na tento žánr. ()

SkyWolf

Je to jedinečný film svého druhu, o tom žádná. Ale musím dát hvězdu dolů. Něco mi tam chybělo, a navíc už jsem tušil jak děj dopadne, nicméně podle mě tento film nemá být v kategorii horor. ()

Lonelybiker

Výborný film se skvělým koncem a padnoucí hudbou, ale když se tak zamyslím na tím scénářem po několika shlédnutích, pár much by se tam určitě našlo. Přesto nechám 5*. ()

Road.Man

Výborná drama s prvkami hororu, počas ktorej behajú zimomriavky po chrbte. Hlavne na konci. Najlepší film BW. Prvá a posledná scéna by si zaslúžili hviezdičku naviac. ()

Hektor.Troy

Vazne ludia?Vazne?V tych druhych tato pointa fungovala skvele-boli odrezani od sveta.Ale v siestom zmysle si willis nevsimol ze ho kazdy ignoruje???VAZNE?? ()

Kosir

Přiznám se, že si vůbec nevzpomínám na to úžasné rozuzlení, o kterém tady kdekdo bájí. To mně nevadilo, abych bez mrknutí oka dal pětku. Co si totiž pamatuji je užasný zážitek při jeho shlédnutí. ()

zimi

Dostalo mě to! Ten film má vše hlavně závěr. Jeden z nejlepších filmů všech dob! Willis super, jako vždy, ale co předvádí Osment to je paráda, tito dva a rejža, maj obrovský talent! ()

Hove

Absolutní špička v duchařském žánru, ať už to považujete za horor nebo thriller. (Bohužel zatím taky špička Shyamalanovy tvorby.) Ponurý komorní snímek graduje snad každou minutou a až do samotného konce vás nechává v iluzích, které se v posledních chvílích náhle rozplynou jako pára nad hrncem a zamrazí až do kosti. Jednoznačně povinnost pro všechny, kteří mají daný žánr rádi... Jo a než se na film podíváte, tak ty komenty raději moc nečtěte :P ()

Horor Ti druzí se dočkají remaku

Horor Ti druzí se dočkají remaku