Detektiv newyorské policie John Shaft vyšetřuje incident, jehož obětí se stal mladý černoch Trey Howard. Shaft zatkne arogantního mladého bělocha Waltera Wadea. Podle výpovědi Treyovy přítelkyně je v baru napadl, a když ho Trey zesměšnil, tak ho venku brutálně zmlátil. Když Wade o umírajícím mluví s pohrdavým úsměškem, Shaft ho srazí k zemi pěstí. To je však jediný trest, který Wadea za zločin čeká. Syn vlivného obchodníka je propuštěn na kauci a vzápětí zmizí ve Švýcarsku. Mnohem vážnější důsledky má incident pro Shafta, který přijde o místo. O dva roky později pracuje Shaft v protinarkotickém oddělení jiného okrsku. Krátce po úspěšném zatčení drogového bosse dostane zprávu, že se Wade tajně vrací. Nasedne do limuzíny, kterou řídí Shaftův komplic Rassan, a detektiv ho vzápětí zatkne. Soudce Bradford ho však znovu propustí na kauci. Zuřící Shaft se rozhodne odejít od policie a dostat vraha po svém. Uvědomuje si, že rozhodující je svědectví barmanky Diany, která krátce po vraždě zmizela neznámo kam. Wade se ji pokusí umlčet dřív, než ji najde Shaft. (TV Nova)

corpsy

Coolova kriminálka, na začiatku ktorej bolo pravdepodobne hneď jasné, kto sa stane novodobým Shaftom. A Sam to zvládol bravúrne. Ku tomu pár výborne natočených akčných scén a slizký parchant v podaní Christiana Balea a máme tu takmer dokonalú prvotriednu hollywoodsku zábavu. ()

Kryton

Jackson vs Bale! Na tenhle souboj je radost pohledět. Jackson si Shafta vyloženě užívá. Originál jsem neviděl, ale tento remake mě teda dostal. ()

agentmiky

Kvalitní detektivka z devadesátek (tedy již z nového tisíciletí, ale ten nostalgický nádech nás zavání o dekádu zpět). Jackson v roli drsného detektiva, s kterým byste měli být zadobře a neudělat si z něj vašeho nepřítele, to by se mu nemuselo líbit a následné vyústění by se nemuselo zamlouvat zase vám. Jedny z nejlepších vedlejších rolí (perfektní Bale v roli slizouna, Wright v roli gangstera, Hedaya zase ztvárňující zkorumpovaného příslušníka policejních jednotek). Ten příběh zavání dost jednoduchostí, ale neuškodí, jednou za čas je nutné si pustit něco, u čeho vypnete všechny mozkové závity, prostě film, kde hned víte, kdo hraje hrdinu a kdo si na druhou stranu střihl hlavního antagonistu. Překvapila taktéž Colette v roli svědkyně vraždy. Ačkoliv film zavání vtipem a celkově odlehčeností, což považuji za správné řešení, tak se zde najdou chvíle, jež se moc zábavně nejeví (osud dvou zkorumpovaných detektivů). Akce zde moc nečekejte, ale když přijde, tak si zase přijdete na své. Závěr s překvapivým zvratem, jenž mě dost překvapil. Nic světoborného, ale i tak mě to vskutku chytlo. 68 % ()

erased

Úplně průměrné akční krimi, které se od jemu podobných liší pouze hvězdným hereckým obsazením. A i když má jak S.L. Jackson, tak Bale charismatu na rozdávání, tomuto filmu nepomůže ani jeden. Naštěstí ale nejde ani o žádnou katastrofu a při vhodném naladění a nejspíš i originálnu dabingu (česká verze je opravdu odpudivá) by dokázal zapůsobit jako kvalitní béčko. ()

zipper111

Yeah that shit, madafaka, yeah bro, what's up brother... To je asi tak polovina všech nejlepších dialogů :D Ale o tom to není, Shaft je prostě odreagovačka s vynikajícím Samuelem L. Jacksonem, která rozdává víc kulek než nádavek. Film je to srandovní, spousta střelby, honičky, všude samej namachrovanej černoch a Shaft, ze kterýho se každej posadí na prdel, což je ještě větší sranda, ale je to film tak proč to brát jako realitu., že? Slušná žánrovka co nijak neurazí. ()

kaylin

Samuel L. Jackson se na tuhle roli skvěle hodí, i když už to nemá ten punc 70. let a blaxploitation. Tohle je prostě normální moderní akční film, kde je v hlavní roli celkem drsná postava, u které si přejete, aby byla ještě o něco drsnější. Těch hlášek tu zase tolik není, ale příběh je celkem pěkně zamotaný, i když vrcholí očekávaným způsobem. ()

salalala

Naprosto neškodná "jednorázovka", která asi chtěla být něčím víc, ale bohužel se to úplně nepovedlo. John Singleton skládá poctu původnímu filmu ze sedmdesátých let především výbornou atmosférou, celkovou stylizací a příjemným retro střihem. Potěší i relativní nekompromisností, kdy akce je docela drsná, v rámci možností realistická a má svižné tempo. Nechybí tu ani velké množství hlášek, které fungují, jsou potřebně "drsňácké" a na dnešní dobu nekorektní. Samuel L. Jackson v hlavní roli je naprosto výborný, i když mu stačí zapojit své charisma, typicky drsné pohledy, sem tam procedit nějakou hlášku a celé si to náramně užít, z dnešního pohledu je zajímavá i zatím jediná vysloveně záporná postava v kariéře tehdy ještě ne tak známého Christiana Balea, který si ji vysloveně užil a jeho frackovitost je dokonalá. Zbytek už nemá tolik prostoru, ale rozhodně nic nekazí (Toni Collette, trochu přehrávající Jeffrey Wright). Je ale pravda, že příběh je zbytečně překombinovaný, někdy nedává moc smysl a místy působí až pohádkově a v přestřelkách až nadsazeně, protože Shaft je vždy neomylný, což dojem kazí a snímek, který měl našlápnuto, tak trochu sráží. Shaft je příjemnou žánrovkou, která ale měla potenciál být ještě o něco lepší, ten ale nebyl využit i proto, že někdy v polovině tvůrcům trochu dochází dech a spoléhají se jen na obsazení a dobře zvolené prostředí. 60 % ()

Skip

Shaft je sice docela dobrej týpek, ale že by byl nějak drsnej, jak hlásá český titul, to rozhodně ne. Celé je to spíš takové průměrné dílko, které si chtělo zahrát na víc než na co mělo. ()

dyfur

.......S.L.J.  ok uveriteľný -pozerateľný.....V.W. ako už trocha vädnúca okrasa....CH.B.záporák len priemerný.....príbeh naivný a to dosť.....napr.za kauciu nie je boháčovi problém dať 1 mil dolárov.....ale za zabitie svedka musí predať rodinné šperky v cene 40 tis.dolárov....čakal som viac - tej drsnoty ozaj skromne...."nedochutené" ()

kagemush

Úvodní titulky mě navnadily,že by mohlo proběhnout nějaký to sedmdesátkový shafťácký retro.No a prdlajs. Ještě že tam byl alespoň na chvilku ten Bale.Ten byl ale zlej!! ()

kackulka

Samuel je fakt drsnej a navíc nosí Armaniho, sekne mu a moc dobře to ví :-) film má spád, hudba je skvělá. Vedle Jacksona tu září opravdu záporný Christian Bale a skvělý Jeffrey Wright. ()

Martin741

Reziser John Singleton je zrucny reziser pozeram. Dost prekombinovany scenar, az sa niekedy v nom divak straca. Blackspoitation ficalo hlavne v 70. rokoch- Tirak Turner 1974, Rikejte mi Pane Tibbsi 1970, Lidske Tornado 1976. A vela dalsich. Dlho som rozmyslal, preso  sa z toho nestala  filmova trilogia  myslim, ze viem. Samuel L. Jackson je sice drsny a to je fajn, no jaxom spominal scenar je bezradny a v nastupujucich nultych rokoch bol zaner blackspoitation uz vlastne mrtvy. Reziser Singleton ukecal len Vanessu Williams /Likvidator 1996/ a okrem L. Jacksona aj Christiana Bale-a /Americke Psycho, neskor aj Batman trilogia/. Takze hlavne preto  : 77 % ()

Figu

Díky novince pokračování Shafta 2ky, jsem se dotlačil k restu z přelomu století. No takhe... Jackson je brutální suverén, je nekompromisní a na černocha je dostatečně respektovanej. Akce je svižná a obsazení zajímavý (třeba koukat na Bala z dob jeho období cucáka, to bylo pěkný osvěžení). Nicméně mě kurevsky srala ta debilní hudba ve filmu! Ta mi ten béčkovej zážitek tak prznila, že jsem málem spadl z hodnocením pod průměr... 55% ()

Rodriguez

Celou dobu udává tempo Samuel L. Jackson a špatný není ani jeho protivník a padouch Christian Bale. Dlouhou dobu tu nic takhle podobně nabitýho a svižnýho akcí nebylo a musím uznat že sem se po celou dobu filmu nenudil. Příjemné překvapení, proto dávám 90%. ()

bourec

John Singleton rozhodně není žádnej velkej borec. Film s Jacksonem je dobrej, ale je to případ toho, že postupně poznáte i chyby. Je  jich tam hodně, takže i přes skvělýho hrdinu musím tady po poslední projekci o kus dolů. Pět??? To si se posral, bourec ne. 70%. ()

C0r0ner

Shaft je sice fajn charakter a s ničím se nesere, ale dohromady to celé bylo takové normální. Pár vtipných momentů mě sice vytrhlo ze sledování průměrného děje, ale ať bych hledal, jak bych chtěl, nedokázal bych najít nic znamenajícího čtvrtou hvězdičku. 60% ()

Zemřel americký režisér John Singleton

Zemřel americký režisér John Singleton