Jakub, jehož celoživotní láska Věra zemřela za záhadných okolností, je přesvědčen, že za její smrt je zodpovědný boss regionálního podsvětí. Jakub je feťák a občasný dealer, který bojuje s drogovou závislostí, přesto se rozhodne smrt své dívky pomstít. Čas pro pomstu by měl nastat na večírku s maskami v nočním klubu, ale Jakub v klíčový moment nedokáže vystřelit na toho, kdo je podle jeho přesvědčení vrahem. Nalézá ovšem svědka, který může objasnit, jak došlo k Věřině smrti, a děj dospívá k osudovému rozuzlení... Třetí celovečerní film režiséra Milana Šteindlera je příběhem o mladých lidech tápajících v životě blízko propasti v podobě drog. Ve filmu, který osciluje mezi černou komedií a psychologickou detektivkou, vytvořili hlavní role Jan Dolanský a Radek Kuchař. (Česká televize)

Tominni

Žádná sláva, Milanovi Šteindlerovi se výlet do světa drog nepovedl, velmi slabý scénář........Nepovedlo se ani morální poselství, ani komedie........Spíše za zásluhy ** ()

donnovann

Tak s tímto hodnocením se teda nemůžu ztotožnit. Při prvním shlédnutí sem u některých scén jenom koukal a docházela mi slova. Filmy o drogách mám hodně rád a Perníková věž patří určitě k tomu lepšímu co jsem viděl. Nechybí mi zde napětí ale i opravdu zábavné chvilky no a ten konec. Libovka... ()

Sarcasmgirl

Tady všichni komentujou, jak kdyby denně sjízděli lajnu a tohle jim přišlo málo. Jasný, že se to nedá s legendárníma filmama drogovýho žánru ani v nejmenším srovnávat, ale není třeba to zatracovat. Je to přitažený za vlasy a pár hlášek to nezachrání, ale zas tak mimo to není. Netahat hlavní zápletku do takovýho potrhlýho extrémy, byla by z toho slušná komedie. Promakat zápletku, bylo by z toho slušný drama. Asi sem mimo, ale podle mě na českou scénu je to slušnej počin, co víc by ste tady chtěli! ()

eFOXsize

Ač jsem snímek neviděla deset let, ty pocity ale asi nezapomenu. No, ano, zdá se mi to jako nadnesený, skoro parodický náhled do života bohémských drogových kluků. Ta nadnesenost, ty parodické prvky snad proto, aby z toho člověk nebyl otřesenější. Protože já jim to věřila, hlavně v teens věku. Věřila jsem tomu jejich smýšlení, jejich rozhodování a tomu, že je to všechno dané jejich volbou života.Trapné dialogy? Oh, ano, ano jsou tam - nicméně, přijde mi, že k těm postavám, jejich situacím a životům prostě patří. Mohlo to celé být o dost lepší. Ale je to český film, to není tak hrozné na tak surové téma.Jedna hvězda za moje pocity, další za jejich odvahu. Rozhodně jsem si jako teen odnesla jednu věc z toho filmu - nikdy nechci být jako oni - to't hvězdou poslední. :-) ()

Olafsson

Dva zfetovaný ubožáci se protloukají životem.. Ten víc ubohej z nich navíc "pátrá" po tom kdo zabil jeho životní lásku.. Když už si myslí že ho našel a dostane šanci ho sejmout tak se z toho posere a nic neudělá.. Nakonec zjistí že je všechno jinak a že je ještě větší chudák a odpornej šváb než jsme doufali a skončí to celé tím nejlepším možným způsobem... Shrnuto a podtrženo - tenhle film je zbytečná sračka, jen ten Pepa Nos překvapil a pobavil... ()

Pitryx

Poměrně dobrý film z prostředí narkomanů. Vadily mi retrospektivy (nemám je rád). Potěšil Pepa Nos, nepotěšil Dočolomanský. Vcelku se na to dívat dá, na to že jde o český film. 070820119501/9749 ()

bohhous22 odpad!

Prvotní hodnocení byl bez debat ODPAD.Později jsem přidal jednu hvězdu za Radkovu přitelkyni,roztomilou slečnu s dredy a lolitkovským hlasem.Posléze jsem si uvědomil,že hodnocení z tohoto hlediska nepřichází v úvahu.Kdybych totiž hodnotil film podle toho jaké má poprsí či jiné fyzické přednosti,ztrácela by tato databáze jakýkoliv smysl!:-))))))))))ale je to kůžička....škoda ,že ani ona nehraje absolutně nic než nudu nudu mrtvou nudu ()

Hawkey15

Opravdu se mi líbí jak místní pisálci, kteří si s každým dalším komentářem připadají víc a víc profesionální, dokážou posoudit nakolik tento film vystihuje prostředí drogové scény u nás. Pomalu to vypadá, že každý druhý recenzent si prožil několikaletou závislost na pervitinu... a nebo tady máme bandu pokrytců, kteří se vyjadřují k něčemu co znají tak akorát z televizních zpráv na Nově! Pro mně osobně velice povedený snímek. Jan Dolanský v roli průměrného pražského feťáčka je naprosto dokonalý, další herec, který rozhodně stojí za zmínku je Vladimír Marek v roli Pexesa. Celý film má nádech divadelního představení (jak už to tak u "sklepáků" bývá), což spoustu lidí nedokáže ve filmu překousnout, ale já osobně mám tento styl rád. Navíc mám rád filmy se snahou morálně ponaučit diváka a myslím, že Perníkové věži se to povedlo ! ... aneb jak by řekl Mr. Mackeyze ze South parku ... Drugs are bad ... M M M Kay? ()

Nalimator

Takové nemastné neslané. Není to vysloveně špatné, není tam žádný velký zásek, snaží se to vypadat COOL...jenom to prostě nemá drajv, takové dějově utahané, rozplizlé. Jsou tam kluci feťácký sice dobře vystajlovaný, maj super hlášky, ale až přemíru afektovaně. Docela jsem se nudil. ()

Nathaniell

Co se týká dramatu a otázky drog, konkrétně perníku, nemá tento film v České republice obdoby. Na své si přišla i psychologie, zatímco vtipy napříč filmem celou tu těžkou atmosféru nadlehčovaly. Od doby co jsem se "párkrát" sjel, mám k tomuhle filmu vyloženě srdcový vztah. Až od té doby vím, jak se hlavní hrdina musel cítit. "Twl, já už na to kašlu..." Jo... Dojezdy, deprese, halucinace z přetažení a paranoia... Z mého pohledu to líp natočit prostě nešlo. 5* ()

ostravak30

K Perníkové věži se dá jen dodat, že Milan Šteindler se snaží svou osobitou formou ukázat, kam až může vést drogová závislost. A tak se jedná o takovou tragikomedii, kdy se vedle sebe snaží působit na diváka chlápek v gorilí masce a dva bratři gayové jako mafiáni a na druhé dvě zabité dívky a obě souhrou nešťastných událostí. Vedle černého humoru je to celé pak dost neuvěřitelné, neboť dle filmu by si člověk mohl říct, že s perníčkem vlastně zažije docela prču. Film celý je temný, hlášky jsou takové nemastné neslané, jako by je snad ani nepsal někdo, kdo má alespoň matnou představu o tom, jak mladí spolu dneska vlastně mluví. Jsem si jistý, že i tento snímek si své fanoušky najde, ale já mezi ně patřit nebudu. Na druhé straně...každý film, který zobrazí, co dělají s lidmi drogy a co dělají z člověka drogy, je dobrý. Nakonec Jan Dolanský zahrál dobře, stejně jako třeba Michal Dočolomanský. ()

forrest11

Velmi plytky a chladny film. Nevyvazeny scenar, ktoremu chybaju rozumnejsie dialogy a trocha viac zivych momentov. Tych par hlasok to uz bohuzial nemoze zachranit. Ale ak islo Steindlerovi o to, aby poukazal na nebezpecnost pernika, tak sa mu to vcelku podarilo. ()

Romadoor

Pro mě to byla taková oddechovka o vážných věcech. Postavám ani příběhu jsem moc nevěřil, ale nijak mě neuráželi ani mi nevadili. Dost se mi líbil Pepa Nos, chlap na večírku převlečenej za prase ("Byl takovej barevnej" - "Takže černoch?" - "Jakej zas černoch kurva?"...), drakunda a ten bouchač s pejzama co si koupil omítku. Ale od Milana Šteindlera jsem rozhodně čekal víc. ()

gauny8

Po druhé projekci musím jednu hvězdičku přidat. Důvod je následovný: pointa příběhu je dost silná, hudba je skvělá a hlavně ponurá atmosféra (temné ulice plné mlhy mísící se s kouřem stoupajícím z kanálů, tmavé a hlučné noční podniky plné dredařů, feťáků a sebevrahů v kontrastu s rádoby šťastnou rodinou), která byla na filmu velmi důležitá, se opravdu povedla. I proto je VELKÁ škoda oněch NAPROSTO stupidních dialogů Jakuba a Radka. Plně chápu rozhořčení všech uživatelů, kteří zde prezentují své názory a kritizují ten "teenagerovský" (sám jsem ještě náctiletý a takhle jsem nikoho v životě mluvit neslyšel!) slovník. Jako velké plus počítám i konec, který je poměrně překvapivý, zdrcující a vlastně i otevřený, což vítám. A nakonec bych rád vyzvdihl Vladimíra Marka - Pexesa. Líbila se mi jeho postava a vlastně i ta přezdívka je dost dobrá! Na druhou stranu mě iritovala trapnost Radka Kuchaře, jehož herecký výkon byl tristní. ()

DooFooS

Dvě hvězdy za scény, které mě při představě aplikace na mé rodiče opravdu rozesmály, ovšem jako celek film u mě propadl. ()