Jakub, jehož celoživotní láska Věra zemřela za záhadných okolností, je přesvědčen, že za její smrt je zodpovědný boss regionálního podsvětí. Jakub je feťák a občasný dealer, který bojuje s drogovou závislostí, přesto se rozhodne smrt své dívky pomstít. Čas pro pomstu by měl nastat na večírku s maskami v nočním klubu, ale Jakub v klíčový moment nedokáže vystřelit na toho, kdo je podle jeho přesvědčení vrahem. Nalézá ovšem svědka, který může objasnit, jak došlo k Věřině smrti, a děj dospívá k osudovému rozuzlení... Třetí celovečerní film režiséra Milana Šteindlera je příběhem o mladých lidech tápajících v životě blízko propasti v podobě drog. Ve filmu, který osciluje mezi černou komedií a psychologickou detektivkou, vytvořili hlavní role Jan Dolanský a Radek Kuchař. (Česká televize)

Korbitch

Totální kravina největšího rázu. Šteindler rozumí této tématice jako koza petrželi, takže se třeba dozvíte, že když si zalejete trávu s kafem, tak se sjedete. Za dvě vtipné scény - příchod domů a hledání škorpióna - z milosti hvězda. ()

Lukrecie

Zajímavý nekomerční film, rozuzlení mi přišlo nejlepší. Dolanský a Kuchař jsou správná dvojka. Excelentní Radek Kuchař, jeho hlášky jsou prostě super. I když je to drama chvílemi jsem se opravdu bavila. Naprosto mě uchvátila taky hudba. ()

Vojcl

Svět dnešní mládeže očima padesátníka..tak nějak by se to dalo nazvat... Místy hodně bezradný scénář zachraňuje hodně silný závěr a skvělá hudba... V ústřední herecké dvojici jasně vyniká Dolanský nad Kuchařem! Jinak jak jsem již uvedl, nejedná se o zrovna autentické dílo a věkové skupině, které je určen se spíše líbit nebude... ()

topi odpad!

Málo kdy dávám českýmu filmu odpad,ale tahle srágora nikam jinam nepatří,než do nejhlubších sraček.Pane Šteindlere,mám Vás rád,ale tohle jste hrozně pohnojil. ()

YURAyura

Muj prvni kontakt s Ciiizou Dolanskym, ktery je dobry, ale pan scenarista se snazil do filmu narvat opravdu maximum odkazu na sva oblibena dilka, az se mu to cele rozplyzlo pod rukama. Konec je veskrze od polovicky jasny, takze necekejte prekvapko. Ze pane Hitchcock? ;]] ()

stration

Mně se to celkem líbilo. Jasně, je tam hromada chyb, někteří neumí hrát a logika jde stranou. Ale i tak mám z toho celkem příjemný pocit. ()

type_B

Mně se tento film líbil, koukal jsem na to spíše jako na komedii, než na drama (zapnul jsem si telku a tam už to běželo, program jsem samozřejmě neměl po ruce). O to víc mě překvapil konec, který jsem nečekal. Taky se mi líbil svérázný humor a ujetost obou hlavních postav. ()

katuska138

Černý humor od první minuty až do té skoro poslední. Občas trochu přehnané, občas velmi vtipné, ve výsledku průměrný film o drogách. ()

Aiax

Je to tak, jak píše Lima, dialogy rádoby cool, ve skutečnosti však umělohmotné až běda a herci podivní. Ale hudba je fajn, příběh taky nebyl úplně k zahození a celou dobu jsem se vcelku bavil. Tři hvězdičky si Steindlerův debut IMO zaslouží. ()

L_O_U_S

Na tenhle film jsme šli do kina se školou. Vyučující museli být z tohohle obrazu života, kdy je braní drog naoko super zábava, nejspíš dost vyděšení. Jinak poměrně atmosférické a depresivní. Přiznám se, že mě konec docela překvapil. Určitě by se to ale obešlo bez vzpomínkových scének z dětství, kdy se rodiče s lehkým a nepřirozeným smíchem dívají na děti, hrající si ve vodě. "Myslela si, že jsou to nějaký knížky." "No jasně, Pexeso, to je náruživej čtenář..." (147.) ()

Aleee89

Dívala jsem se, aby mi prostě něco neuteklo... Nečekala jsem toho moc, je to jenom český film, ale musím říct, že mě zaujal. Měl zajímavý děj, bylo to takové realistické, prostě hezká sonda do duše feťáka. Akorát to mělo smutný konec, ale to rozhodně není chyba, takový je prostě život! ()

Trevor

Ak film, ktorý je z prostredia, ktoré povedzme zrovna v láske nemáte a rozuzlenie je viac menej jasné hneď v úvode potrebujete diváka upútať ozaj niečím dobrým. A to sa v Perníkovej veži podarilo vďaka hudbe, výkonom hercom, humorom zasadením do prostredia, ktoré blízkym ich aktérov prináša viac sĺz ako radosti dokonale. Samozrejme, nie je to Trainspotting, ale...Nad týmto som uvažoval takmer celý deň, či to tu napíšem, alebo nie. Konkurencia bola veľká (Občanský prúkaz,Pelišky,Habermanúv mlýn,Želary,Vratní láhve) ale napriek tomu je pre mňa Perníková veža NAJLEPŠÍ ČESKÝ FILM natočený po roku 1993... ()

MartinNDL

Hustý film pro husté lidi, který ale má svý světlý chvilky. Některý hlášky jsou vydařené, některé situace přesné. ()

rakovnik

Nápad na příběh by sám o sobě byl i se zajímavou pointou celkem slušný. Ovšem zpracování, herecké (ne)výkony a málo uvěřitelný děj jej sráží celkem dost nízko. ()

Martin741

Scenar dobre slape, nuda len minimalna, kulisy dobre, a Jan Dolansky je talent, akurat sa mu cudujem, ze sa nechal zlanarit aj do Babovredov. 58 % ()