Třetí část pětidílné řady o planetě opic vypráví o třech opičích vědcích, kteří uprchnou před nukleárním výbuchem tím, že s kosmickou lodí proletí časoprostorem na Zemi do 20. století. Nejprve se stanou senzací. Pak se ale stanou nepohodlnými, protože prorokují, že civilizace bude zničena atomovými zbraněmi a opanována inteligentními opicemi. Alegorická satira, za jejíž opičí kostýmy dostal John Chambers Oscara, poukazuje na nelidské jednání lidí. (oficiální text distributora)

anli

Potřetí se divák podívá s opicemi na planetu Zemi do 20.století,kde tři opičí hrdinové zvěstují co se stane a co divák zná z předchozích filmů.Pokud by šlo o úplně jiný film s úplně jiným názvem,vcelku by šlo o příjemné sci-fi.Jako třetí díl opičí ságy působí dojmem"to už tu opravdu bylo!" a navíc s velmi poslepovaným a hloupoučkým scénářem(asi aby ho v celé síle pochopila typická americká rodina).Herci se snaží,hudba je taky dobrá a několik scén je celkem slušných a nezanedbatelné není ani poselství.Nic víc,nic méně.No,já dávám s rozpaky 50% a žel bohu vím,že to má ještě pokračování. ()

Kubaso

Tady už je potřeba nejen pominout, jak skvělý původní film byl, ale i bezpodmínečně zapomenout, že kdy nějaký existoval. Pak to díky statečným scénáristům a představitelům hlavních rolí vcelku dobře funguje. V určitém směru (zobrazení vztahů mezi lidmi a opicemi) je třetí díl nejblíže originálu, leč co do zpracování už mu nemůže být vzdálenější. Počínaje tímto filmem totiž série začíná nebezpečně připomínat televizní seriál s nápisem "To be continued" na konci každého dílu. Trojka není špatná epizoda, ale ubližuje jí několik komických momentů a jako celek působí v porovnání s předlohou naprosto nepatřičně. Nic z toho neznamená, že by byla sama o sobě špatná. Ovšem fakt, že opice (jejichž kultura se nachází někde na úrovni středověku), dokázaly vyzvednout kosmickou loď ze dna moře, opravit ji, odstartovat a vrátit se v čase (aniž by jim vůbec byl znám pojem "let"), přece jen ubíjí. ()

Mishqo

Sem tam niečo utkvelo v mysli, občas som sa zasmial, ale inak len praobyčajné sci-fi béčko. Bojím sa pokračovať v tejto sérii ďalej. Ale zase dojem z originálu mi nepokazí ani keby sa v ďalšom pokračovaní opice celú stopáž v riti špárali. ()

Master19

Velmi nelogické. Ono, kdykoliv se objeví nějaké cestování časem, je zaděláno na průšvih. Tady navíc většinu stopáže chybí jakékoliv napětí nebo naléhavost a ta stěžejní a nejvíc provokující myšlenka - že z lidí se stanou opice a naopak, je už vytěžená. To už přece nemůže nikoho šokovat. ()

JohnSmith

Třetí pokračování opic bylo zajímavější než to druhé. Opice mezi lidmi. Přibyl i humor, který ani moc neškodí. ()

Jello Biafra

Slabý odvar, ktorý len parazituje na originálnom námete pôvodného filmu. Tento sequel už pôsobí skorej ako nejaká paródia. U mňa jednoznačne podpriemer a ďalšie pokračovania to len potvrdili. ()

fiLLthe3DD

Z původní pentalogie můj nejoblíbenější díl... Občas to sice kazí pár logických kiksů (oproti Dobytí a Bitvě jich však není tolik) a prostý fakt, že toto pokračování vzniklo primárně pro peníze, ale co... Stejně jako díly předchozí je i tento krásně depresivní, navíc i donutí diváka se „zamyslet." Scénář není vůbec špatný, Cornelius a Zira jsou skvělými tahouny tohoto ponurého příběhu, vedlejší postavy sympatické a hlavní záporák nanejvýš odporný... Celému snímku navíc vévodí Goldsmithův úžasný soundtrack, perfektní práce s kamerou a masky, které jsou z celé série nejpovedenější právě v tomto díle... A finále bylo strhující... Srdcovka z dětství :) ()

FIBO

Ač ságu PO miluju, tenhle film je pro mě osobně relativně slabějším článkem. Dějově není špatný, ale vůbec celkové provedení je takové... Jerry Goldsmith složil k jedničce dokonalou hudbu, do PO se vrátil ve trojce ale hudba, nevím, prostě už to nebylo ono. Prostě už to nebylo ono... ()

darwin

Na rozdíl od minulého dílu to není zas taková blbost, ale už od počátku je jasné, jak to celé musí skončit. ()

Han22

Tenhle díl je z odstupem času trošku slabší. Cornelius a Zira na naší planetě a v (ehm) naší době působí spíše humorně, vysvětlení jak se sem dostali je velice zvláštní, ale přece se mi to líbí, finále je smutný a ukazuje, že lidi si svým přístupem ke všemu cizímu zaslouží svůj osud. A dávat tomu jednu hvězdičku nebo odpad je pokrytecké, každý z nás to v dětství miloval a neřešil jestli je to nastavovaná kaše. Sci-fi roku 1971. ()

HiddenDragon

Trojka "Opic" zmenila prostredi a podle me to byl dobry tah. Navrat nazpet do nasi soucasnosti nabizi nove moznosti a vetsinou toho dej vyuziva. Je to takovy obraceny prvni dil. Vratil se i Goldsmith a prave i diky hudbe me tenhle dil bavi. Co mi vadi ale nejvic, ze ackoliv film primo navazuje na predchozi dil, je tu spousta nesmyslu a "vycucanosti", ktere ukazuji, ze prvni dva dily tvorily jeste docela smysluplny celek, ovsem dale uz s tim tak uplne nepocitali. Treti dil sice tedy vyuziva zname postavy a jmena (i kdyz fyzicky je tu jen Cornelius a Zira), ale zbytek je strasne nelogicky vykonstruovan. Zaprve lod. Ta, v ktere priletel Taylor (Heston) v prvnim dile, se potopila v zatoce - nejak nedokazu uverit, ze by ji opice byly schopny najit a vytahnout, natoz zprovoznit (energie!). Opici dr. Milo chytre zemre velmi zahy - asi aby tento nonsense nebyl schopen vysvetlovat. Za druhe, v prvnich dvou dilech nebyl ani naznak, ze by tuto lod hledali. Zkaza na konci druheho dilu navic pusobi jako relativne rychly dej, takze jejich "exodus" byl jaksi dost zahadne "stastne" nacasovan... A za treti, vysvetleni vzestupu opic. Je fajn, ze se o to aspon snazili, jelikoz v prvnich dvou dilech o tom nebylo ani zminka, ale vysvetleni podane Corneliem prece jen dost zadrhava. Hlavne proto, ze nevysvetluje soubezny upadek lidi - ve smyslu degradace intelektu - a uplne pomiji atomovou valku a vedomosti, ktere meli opice v prvnim filmu z r. 68. Cili vzato kolem a kolem, film neni podle me spatny, ale z meho pohledu ho clovek nesmi brat jako klasicke pokracovani. Spis je soucasti jakesi nove trilogie, protoze pripravuje pudu pro dalsi dva dily. Pokud se tedy tato petka filmu veme stylem 2+1+2, kdy "Escape" je tim spojovnikem uprostred, da se to akceptovat. Jinak bych musel kvuli nelogicky podanym faktum dat o hvezdu min. (a to radsi nezminuju, proc do haje obsadili tu N. Trundy? hrala ve dvojce mrchu, ktera umrela; a tady je zas. Akorat me to utvrzuje, ze tento dil neni opravdovym pokracovanim ale takovym lacinym restartem) ()

iXtr3m3

Objektívne slabšie ako prvé dve časti, subjektívne hodnotím mierne vyššie kvôli myšlienke, kedy v druhej časti mierne pootočili pôvodnú myšlienku a tu ju úplne obrátili naruby. Originálne a odvážne. Samozrejme boli za tým aj menšie investície, takže malo to svoj dôvod, ale tak ako sa mi z nekonečnej série Star Trek páčila "historická" štvrtá časť, tak sa mi páčilo aj toto. ()

Zagros

Útěk z Planety opic byl bohužel jeden z nejslabších z celé série. Příběh Cornelia a Ziry v lidském světě mě nezaujal. Sice dokázal mít i lehký přesah, kdy zabrnkal na americkou strunu národní hrdosti a (ne)ohroženosti, ale jinak šlo jen o slabý průměr a moc není co chválit. Jo, masky byl stále skvělé… přesto více než dvě hvězdy nedám. ()

Shakeus

Jak vyřešit to, že ve „dvojce“ všichni umřeli a vybuchla celá Země? Jasně skok v čase do minulosti! - A komu se to má vlastně podařit? No přeci těm, které měl každý rád! - A jak se jim to má podařit? Noo … ehm … to je jedno, pro film to není důležité, prostě to tak je. - A jaké bude mít film poslání? Jaké poslání proboha? Lidi budou svině a nad osudem opiček si pobrečíme. ()

Paity

Možná, že film poukazuje na jakési nelidské jednání lidí (to je ale pitomé spojení - pozn. aut.), ale asi nějakým neviditelným způsobem. Nebo jsem to neviděl dostatečně. Každopádně je to pitomé a nudné. Howk. ()

Sayko

Tak tohle pokračování mělo po nepovedeném druhém díle konečně grády! Přenesli jsme se o 2000 let zpět, kdy byli lidé pány světa a opice se jim snaží vysvětlit, že se stanou v příští dekádě vládci světa oni, šimpanzi. Snímek poukazuje na dost zajímavé okolnosti, jako například, že se nedá vyvrátit určená budoucnost a že vlastně (připravte se na "mindfuck") pokud se ty opice vrátí z budoucnosti, kdy viděli výbuch země, nelze tomu sice zabránit, ale za těch 2000 let se při výbuchu stejně zase vrátí do minulosti, takže jde o časovou smyčku. Z hlediska filmového se zde nezahálelo ani po stránce vtipné, kdy mi připadala první polovina snímku jako pořádná komedie. Samozřejmě film není dokonalý a některé scény nejsou tak dobře promyšlené, ale co, jsme v 80letech a i přes to jde o nadčasovou tvorbu, na kterou se dá v klidu koukat i dnes. Určitě je tento díl lepší, než nepovedený druhý, pomalu by se mohl přirovnávat k prvnímu. ()

Prochy38

Očividně budu vyčnívat z řady. Ale pro tuto sérii mám prostě slabost. Minulý díl mě zklamal trapným závěrem, ani ne tak výsledkem, jako tím průběhem... Tento díl už, ač nebyl moc akční, se mi zase hodně líbil. R. McDowall i K. Hunter byli úžasní! A závěr hodně napověděl dalšímu pokračování. Kvalitou se toto pokračování, ani předchozí či následující prvnímu dílu nikdy nevyrovná, ale stejně se mi tato série zatím moc líbí! ()

Zemřel herec M. Emmet Walsh

Zemřel herec M. Emmet Walsh