Film začíná jako teenagerovská komedie o krásných holkách a klucích z L.A., ale vše se změní ve chíli, kdy se vedle do bytu nastěhuíi 3 mladí mormonštíi misionáři. Chris pracuje v restauraci a je gay. Je velmi povrchní, mladý a krásný a užívá si každý den života s někým jiným. A vznikne sázka, jestli jednoho z misionářů "dostane". Ale tu nastane háček: Chris se zamiluje do Aarona (jeden z misionářů) a snaží se změnit svůj styl života. (BUD-SFIS)

BUD-SFIS

Klasicky pribeh o lasce dvou rozlisnych nabozenstvi, ktery samozrejme skonci happayendem. Jenze to zpracovani dostava jiny rozmer, kdyz se jedna o vztach homesexualu. Ve filmu nenajdete trapne prvky romatickych komedii. Pobavite se a dokonce se zamyslite nad tim, ze laska, kdyz je opravdova, tak nemusi byt vyhradne jen mezi muzem a zenou. ()

carly

tešila som sa na tento film, ale nebola som si tak úplne istá, čo od neho očakávať. pravdu povediac som čakala Cruel Intensions v homosexuálnom vydaní. ale tento film je o niečom inom. je o láske a o tom ako ju človek obvykle nájde na tých najmenej pravdepodobných miestach. ale taktiež je o zázrakoch a možno aj trochu o viere a o tom ako niekedy zaslepuje. a o rodine. o tom, že to nie sú ľudia, s ktorými máte rovnakú DNA, ale tí, ktroí vás akceptujú, podporujú a hlavne miujú takého, aký ste. v tom filme sa dá nájsť pár hlbších a zaujímavých myšlienok. ale dá sa na neho pozerať aj ako na miestami zábavný ľúbostný príbeh. a pre mňa funguje v oboch rovinách. skvelé je aj herecké obsadenie, hlavnými atraktívnymi hrdinami počnúc a Jacqueline Bisset a Josephom Gordon-Levittom končiac. a tá hudba, čo ho sprevádza je jednoducho krásna. ()

Plangi

Další „Q“ ze soudku gay vs. víra, tentokráte po mormonsku. Každá replika či náhoda má v Latter Days svůj důvod, jelikož všechno do sebe v průběhu snímku tak krásně zapadne, až se z toho člověku zatočí hlava, plus finále jak cukrový posyp. Já jen můžu konstatovat, že takovýto jímavý námět se dal uchopit daleko více bez příkrasy. Navíc scénárista zkazil jeden jediný důležitý moment překvapení, za což by minimálně zasluhoval klepnout přes prsty. Film mě ani tak moc nezklamal, jen jsem asi čekal něco jiného, než pouhou pohádku pro starší, která operuje dost neohrabaně s hlavními motivy a v konečném důsledku nezanechávající v paměti nic jiného, než že se na to hezky koukalo. Chybí tomu více ze srdce. 65% ()

lucieK

Po několika prvních minutách mi to připadalo jako ne moc zábavná teenegerovská komedie, ale pak se film rozjel a už se jen a jen zlepšoval. Na konci jsem byla nadšená. Je to krásný romantický příběh se spoustou hezkých herců a happy endem (který bych si odpustila), pět hvězdiček dát nemůžu, ale čtyři si zaslouží. ()

skretik

Silne podaný zaujímavý príbeh zo zatiaľ vcelku dosť tabuizovanej témy... (práve si čítam popis k filmu a pekne ma štve... sú tam popísané blbosti... mormóni vždy chodia po 2, takže určite ssa nenasťahovali 3... sú 4) ()

MiGi87

Po druhém shlédnutí zvedám hodnocení ze 4 na 5. Vždycky říkám, že nejdůležitější částí filmu je předloha/scénář, a že na zbytku už tolik nezáleží. Napodruhé jsem si všiml tolika drobností, které celý děj skládají dohromady jak ty Sandvossovy puntíky o kterých tam pořád mluví a napoprvé si jich nemáte šanci všimnout (asi by to chtělo tu "boží perspektivu"), nebo je zapomenete dřív, než je na ně po hodině znovu odkázáno. Provedení je samozřejmě přímo úměrné možnostem nezávislého filmu, což ale většinou není přítěž a bůhví, jak by film dopadl, kdyby se ho nějaké studio chopilo. Sem tam nějak nedokonale navazující pozice herců nebo ne zcela dokonalý střih jsou ale na druhou stranu bohatě vyváženy doslova brilantní muzikou. Poslouchám soundtrack týden pořád dokola a některých písniček se stále ne a ne nabažit. Podtrženo sečteno jde o vynikající snímek a lituji, že mě celou dekádu míjel > 5*. ()

ElizabethBay

Film je těžce nevyvážený, první a druhá půlka jsou každá jakoby od jiného režiséra. A pokud hledáte komedii, šáhněte někam jinam, tenhle film rozhodně komedií není. Kdyby to natočil někdo jiným, někdo, kdo umí točit, zasloužilo by si to celé tři hvězdičky, pro mě je film tak na 2,5 a to jen proto, že nebyl plochý, jen byl absolutně nezvládnutý. I tak celkem doporučuji všem, co chtějí něco alespoň trošičku náročnějšího, ale já stále věřím, že se najde někdo, kdo natočí opravdu dobrý film s gay tématikou (těch je opravdu jako šafránu, a přitom to téma bylo opravdu krásné). ()

janik.sk

Dokonalé! Prenádherný film, v ktorom je namixované absolútne všetko. Romantický príbeh dvoch krásnych ľudí, ktorý zo začiatku pôsobí ako lacná americká komédia, no postupne prechádza dramatickým vývojom a je z toho jedna z najkrajších love story vôbec. ()

Roman Albach

Co říct, ... můžu souhlasit s tím, že je to romantický kýč, ale mistrně podaný. Příběh možná už stokrát opsaný, ale přesto si tenhle film pustím rád znova a znova zatlačím na konci slzu. PS: za casting by se nemuseli stydět ani v Queer as folk :-) ()

Radim

Povedený film, který sice prvoplánově tlačí na city, ale nějak mi to nevadilo. Na to, abych dal plné hodnocení, mi vadila schématičnost v první půlce a občas herecká bezradnost některých postav. Ale film ve mě vyvolal dost silné emoce, a to počítám. ()

bloodcountes

Ano, není to originální ani nijak jinak extrémní, není to hrdinský epos ani thriller, je to prostě život takový, jaký je. Každému se nám stávají víceméně milionkrát zopakované situace, emoce, myšlenky, vztahy, reakce..Nihil novi sub sole. Jde o to, že pokud ony jakkoli banální nebo modelové situace prožíváme my osobně, mají v pro nás punc autentičnosti. A pokud se filmařům podaří záblesk té autentičnosti přenést z filmu na diváka, je to svátek a znamená to dobrý film Proto já osobně považuji tento film za dobrý. Vplula jsem do něho jako ryba do vody, přestože jsem kulturně i místně hodně vzdálená. To mě asi překvapilo nejvíc. Technické provedení rozebírat nechci, všechno mi to sedělo a ladilo, jako celek to fungovalo. Postelová scéna dokonale vymazlená, estetika krásy mužského těla tu kralovala jako neomezený vládce a myslím, že mohla oslovit i zapřísáhlé heteráky:))) SPOILER: A Bože můj, jak já byla tentokrát ráda, že to má happy end !!!!! (díky Diskovi za tip) ()

sona123

Takzvaně klišoidní, sentimentální, sladké a srdcervoucí, hrající na city, těžko uvěřitelné, šablonovité, zbytečně odhalující, podbízívé a všechno další, co si vzpomenete. A přesto mě ten příběh chytl už od první minuty, a to se mi běžně nestává. V tomto případě bych varovala před čtením zdejšího obsahu, moc mi k celému filmu nesedí, i když není úplně mimo. Ale jako by to bylo o úplně jiném filmu. Přiznávám, že Latter Days asi není nejsofistikovanější dílo a co se týče uměleckých kvalit, nic nového pod sluncem, ale tady mi ten namíchaný koktejl emocí tak nějak sedl a nepřišlo mi to jako umělý kalkul. A to se cení. Takže chcete-li se jen tak příjemně vyladit, pak je to ta pravá volba, trochu odlišná než všechny ty ostatní romantické komedie s J. Aniston a R. Witherspoon a D. Keaton a spol. Ne moc, ale přece jen se nachází někde jinde. ()

Mania

Upřímně, být to čistě hetero film, tak by odemně nedostal více jak tři hvězdičky. Ovšem tenhle film a téma bylo tak naivně mile zpracováno, že se mě to opravdu dotklo na tom správném místě. Nepochybuji o tom, že až se na film podívám příště, tak hvězdičku uberu, přeci jen vím, že snímek měl své chyby a nebylo jich právě málo. Jenže teď jsou romantické, a ano sladké, osudy hrdinů ještě příliš živé. Navíc jsem moc ráda za happyend, chvíli jsem se už bála, že žádný nebude. ()

heihatchi

Velmi zajímavý film. Když pominu nevšední formu (prostě jak typickej erotickej film po půlnoci v televizi), tak krom slabších hereckých výkonů se mi to dost líbilo. A to o moc teplejch filmech říct nemůžu. ()

Košoun

Skvělá komediálně-dramatická gay jednohubka, která sice po první slibné polovině klouže do klišoidního průměru vztahových peripetií, vystřižených jak z nejlacinějšího dílu Merlose Place (například to prokecnutí sázky bylo fakt tak debilní a očekávané, že to až zabolelo). Ale sympatičtí herci (z nichž budete znát jen Levitta, který tu však jen sekunduje), zajímavá základní zápletka a rychlé tempo to celé vyvažují. Bylo to milé, romantické, trochu vás to i třeba donutí zamyslet se nad svým stylem života, a i když je to objektivně spíše na 3*, tak za sebe v aktuálním rozpoložení na podobné typy snímků dávám 4*. ()

jiri.twist

Film, který zezačátku nevypadá na to, čím je, má letos již dvacet let a nestárne svým hlubokým sdělením, a to je ta nejkrásnější věc na světě, jistě tušíte, jaká ... a navíc potkává dvě zcela vzdálené bytosti, které žijí v odlišných (amerických) světech a ten příběh je tím nejkrásnějším a dominantním pro diváky s otevřeným srdcem. A že Steve Sandvoss ve svých 22-23 letech, kdy se snímek natáčel, je krásný sameček, mi jistě dají za pravdu mnozí z nás. Výborné herecké výkony (kromě obou hlavních představitelů) i ve vedlejších rolích (např. Jacqueline Bisset mě uchvátila). Ve filmu je tolik drobností, které divák není schopen kolikrát ani pojmout a doporučuji se na snímek podívat i podruhé a já se dokážu přenést přes ty nedokonalosti, které jsou všude a ty americké filmové manýry a vítězí ve mě ne výčet drobných chybiček, ale jedno jediné, to poselství lásky ... 4x10 ()

Smejdik

Dojemný příběh, který je tak trochu přitažený za vlasy... herci jsou úžasní, ale některé okamžiky filmu jsou jako ze špatného vtipu. Přílišná snaha vyždímat emoce téměř v celém filmu nefunguje a ty se dostaví kromě jednoho mrazivého okamžiku až na úplném konci (a to ještě ne tak, jak to tvůrci chtěli). Každopádně jako celek Latter Days fungují víc než dobře a nejen pro blízkou tematiku si zaslouží přimhouřit oko (místy obě) - koneckonců nedostatky skvěle shrnula Faidra. ()

Saimon

Tohle je me uplne prvni setkani s podobnym filmem na takovouto tematiku. Jakozto straight boy jsem mel ze zacatku celkem znacne smisene pocity,ale prekousl jsem to a film videl az do konce. Udelal jsem dobre,protoze vim,ze jsem naprosto vyrovnana muzska entita,ktera dokaze stravit v ramci moznosti i takovyto dej.... PS: Na konci,jsem citil lehke mrazeni. A to i presto,ze Aaron ani Chris zdaleka nepripominaji Angelinu Jolie.**** ()