Film začíná jako teenagerovská komedie o krásných holkách a klucích z L.A., ale vše se změní ve chíli, kdy se vedle do bytu nastěhuíi 3 mladí mormonštíi misionáři. Chris pracuje v restauraci a je gay. Je velmi povrchní, mladý a krásný a užívá si každý den života s někým jiným. A vznikne sázka, jestli jednoho z misionářů "dostane". Ale tu nastane háček: Chris se zamiluje do Aarona (jeden z misionářů) a snaží se změnit svůj styl života. (BUD-SFIS)

zona

Vynikající film na téma konfliktu náboženstvího dogmatismu a touhy po naplnění milostného citu mezi dvěma mladými kluky. ()

jafuska

další gay tématika, nemusím tady už psát, že je to můj oblíbený žánr, je to už obehraný, ale spíše se zaměřím na skutečný děj, gay a mormoni, nevím, jestli je to nějaká sekta, nebo je to nějaká víra, kdo ví, ale tady je to stejně jedno, tady si jasně uvědomujeme, jak povrchnost lidí může být špatná, a jen záleží na samotném člověku, jestli s tím bude chtít něco udělat, nebo si bude myslet, že jim patří celý svět, někdo napíše, kluci byli fajn, hezcí, ale jejich tzv krása mě nijak neoslnila ani ničím neupoutala, tento děj je přesně tak jak má být, a kde má být, je to lidský příběh, citový, rozporstírá nám tu mnoho pocitů a zamyšlení nejn na sebe, ale i okolí, doporučuji, je to fajn film na shlédnutí ()

nejmka

Je to sentimentální sračka, i když ze začátku to skoro působilo, že si to alespoň nebude hrát na kvalitní film. Nemůžu říct, že by se mi to nelíbilo, protože se mi to líbilo, ale objektivně je to naprosto příšerný. Moc pěkná scéna na letišti, za tu bych klidně dala těch hvězdiček pět, jenomže čtyři jdou zase dolů, za celý to divadlo okolo. "Ach, milovaný má layover v Salt Lake, no né, ono tam sněží, tak to musíme zavřít letiště, aby měli dost času na to si vedle v motelu zašukat a mělo to ty správný grády." První část super, ale potom to začalo upadat do několikaminutových vnitřních monologů o smyslu života a bizarních snů, nakonec už jsem toho měla docela dost. Ty další dvě hvězdičky k tomu jsou za hlavní představitele, ti byli super. ()

AgnesDee

Nejdřív se moc nemusí, pak se do sebe zamilují, pak se mormon málem zabije a nakonec to skončí děsně romantickou večeří a vyhnáním od rodiny. Prostě šílená romanťárna. Akorát ne heterácká. ()

Luciee113

Po prvním shlédnutí jsem si nebyla jistá, ale táhlo mě to jako magnet pustit si to ještě jednou a teď nemůžu jinak hodnotit než 5*. Tak úžasný film. Krásný něžný příběh, který má i hloubku. Škoda jen té kamery. Někdy mě to připadalo jako levná telenovela nebo ze začátku jsem si myslela, že to vypadá na nějaký laciný pornofilm :D kor když začala nějaká intim scéna a začala tam hrát nějaká laciná hudba :D Pořád jsem čekala, co z toho bude. Herci to zahráli skvěle, takže kdyby se do filmu více investovalo, byla by to pecka. ()

Athlona

Latter Days, napsat sve hodnoceni k tomu to filmu je docela slozite, alespon pro nas heterosexualy tim spise, ze jsem zena:-).Mam tu "vyhodu" , ze neco podobneho jsem musela "resit" ve sve lekarske praxi loni v srpnu a shlednutim tohoto filmu jsem si ji pripomela stejne jako me jednani a z toho vychozi velike pratelstvi s obema kluky, ktere je nadherne uz jen proto, ze oba jsou proste bezprostredne bajecni, a trva i do dnesnich dnu bez jedineho problemu. Ono se totiz na takove vztahy musi koukat jinak,bez predsudku, ale ted k hodnoceni: Filmem Latter Days natocil jako svuj rezisersky debut C. Jay Cox.Jestlze vam toto jmeno nekoho pripomina, tak verte tomu , ze se jedna o scenaristu velice znameho filmu Sweet Home Alabama.Latter Days je tragikomicky pribeh o lasce a musim rict ,ze scenar je vice nez dobry.C. Jay Cox se v nem vyvaroval stereotypu a vsude pritomneho hollywoodskeho klische ve filmech o lasce a konsequentne se drzi zlateho stredu emoci a dramatickych zvratu bez toho, ze by byl ve svem vypraveni pateticky.I, kdyz je divak konfrontovan s "urcitym" klische homosexualni sceny, to je pravda, ale neni s nim "ubit" jako v jinych filmech s touto tematikou.Coxuv film neni filmem o velkych emoci typu Casablanca a ruznych nepovedenych Soapoper.Rozdil je v tom , ze nam ukazuje humorne situace a komplikovane sblizeni rozdilnich svetu a lasku v jine podobe v jake jsme zvykli.Ukazuje nam romanci plnou lidskosti pocitu a stesti dvou kluku ,kteri musi pro svou lasku podstoupit nejedno trapeni smutek a bolest.Proste Mainstreamkino plne mixaze z humoru, drama, lasky a bolesti a to vse v podani hereckych Newcomeru coz se pozitivne odrazi v tom, ze clovek vidi nove neopotrebovane tvare velice velice malo znamych hercu ,kteri se svych roli vymackly to posledni.Klobouk dolu!Ukrytou hvezdou v tomto filmu je Jacqueline Bisset jako mondeni majitelka restaurace Lila, ktera svou roli "homosexualni mamy" s aurou dokonale dami v nejlepsim veku zahrala vic nez perfektne a jeji scena ,kdy place pusobi elegantne a fantasticky a pravdive.Kamera, hudba rezie jsou velice dobre, soundtrack je pekny, doporucuji jako i zhlednuti tohoto film,ktery je vice mene urcen homosexualum ,ale nam hetero ukazuje jejich zivot ,tak , abychom pochopily.A verte kdo z vas chce,tak urcite pochopi.Ten film stoji za to a sceny milovani jen ukazuj velice krasne i to, ze laska se nachazi i mimo hranice nasich hetero vztahu a, ze i mezi homosexualy ,muze byt nekdy vic nez krasna, plnohodnotna a stala.Scenar kamera hudba reziser a v neposledni rade i scenar si proto pravem zasklouzi 5 hvezdicek .Je na co kouka a je o cem premyslet musi se jen zahodit predsudky a o to tady prave jde.Doporucuji k shlednuti a premysleni. ()

Mr.Shock

Na romantické slaďáky moc nejsem, ale tenhle film mě dojal, rozbrečel (v jednu chvíli to vypadá dost bledě) a pak zase potěšil... Fakt odpočinková záležitost a zvedlo mi to náladu. Člověk si najednou uvědomí, jak jsou všechny naše každodenní "problémy" nedůležité... V životě jde snad o víc. ()

Zob

Jeden z nejlepších gay filmů vůbec, i když je neznám všechny, tak tenhle mě zaručeně vždycky dostane, mnohem víc, než zkrocená hora...takže oprava: nejlepší gay film vůbec...doporučuju všem, i "96%" většině:-D ()

Mínós

Láska je láska a já nevidím důvod, proč se ohrazovat proti jakékoli z jejích podob, nemám konečně ani důvod se nějak zásadněji ohrazovat proti kýči, i ten může mít svoje opodstatnění, a stěžovat si u romantické komedie na předvídatelnost může leda blázen - ale na blbost, která spoléhá na to, že se proti ní nikdo neohradí ze strachu, že ze sebe udělá netolerantního mizeru, si stěžovat hodlám. Hvězdička navíc za Jacqueline. 3/10 ()

Ellush

Od začátku jsem čekala hodně, a dostala jsem snad ještě víc. Nádherná podívaná - pro ty, co VĚŘÍ. V náhody, v zázraky, ve šťastné konce, v nápravu a v lásku. Velmi přesvědčivé, s dobrým soundtrackem a silným dějem. Od půlky filmu jsem byla jako na trní, neboť jsem se téměř modlila, ať už se konečně najdou. A po shledání jsem měla velmi akutní potřebu, aby už film zkončil. (Dřív, než se stihne stát něco špatného - nic týkající se kvality filmu!) Co mě na snímku fascinovalo asi nejvíc, bylo střetnutí homosexuality s vírou, neboť je těžké projít coming outem, při němž vás někdo z okolí odsoudí, ale jak se zachováte, když vás okolí i potrestá a budete proti svým i božským zásadám? ()

Misterioso

Skoro ani nemám slov. A bohužel to není oněmění z okouzlení výtečným filmem, ale oněmění z pekla, které jsem musel více než sto minut absolvovat. Že je to film s gay tématikou? No to je to poslední, co by mi na tomhle filmu vadilo. Ale ta neuvěřitelná přeslazenost! Připadal jsem si, jak když jsem během filmu prochroupal dvě balení kostkovýho cukru a ten ještě nemáčel ve sklenici medu. Já se klidně nechám rád dojmout, ale co je moc, to je opravdu příliš! Navíc to neuvěřitelné množství náhod (což na filmech opravdu hluboce nesnáším, nemůžu je pak totiž brát vůbec vážně), které prostupují dějem, no to snad ani scénárista nemohl myslet vážně! K tomu "herecké" výkony na úrovni nula a mám tu jeden z mála filmů, které bych skoro ohodnotil i pověstným odpadem. Povrchní hnůj, sorry guys, jinak bych to nenazval. ()

AnysekMel

Pozměněná kostra klasického klišé příběhu o lásce, následném nutném odloučení, fatálnímu nedorozumění a konečném shledání mě jakýmsi záhadným způsobem dostala. Ale neb jsou některý záběry a ta hudba vážně šílený, tak i těla *gaysmakinglove* jen těžko posunou hodnocení vejš než 70%. Škoda toho. ()

haack

Ač je prvních zhruba třicet minut mimořádně plytkých a plných stereotypů, tak ve zbytku se film stává lepší a snesitelnější. Vynikající je zejména postava majitelky restaurace, trocha té ztělesněné moudrosti a vtipu filmu dodává na vážnosti. Řekl bych, že první půlka filmu je komedie a druhá drama... Pro mě je až druhá polovina hodnotná a zajímavá. Spoiler: Konečně film, co má dobrý konec (což se dnes nenosí, ale občas je taky potřeba).. 7/10 ()

Brabíček

tento film mě zaujal, ba co víc přímo nadchnul tento film miluji a nedám na něj dopustit. kdybych si měl vybrat ze C.Jayovi produkce mezi KISS THE BRIDE a LATTER DAYS určitě to bude tenhle snímek. jediné co se mi na tomto sniímku zas až úplně nělíbí je to, že vždy jsou gayové krásní, což ale není pokaždé pravda. ()

Pavlo

Priemerny film o netradicnej milostnej dvojici, kde vtipy skoro vobec nie su a je to vsetko postavene hlavne na drame a trocha romantiky. Cakal som viac nadhladu a inovacii v zapletke takehoto druhu filmu. Ale na druhu stranu pozerat sa to da a az tak nenudi. :-) ()

Igwar

Velmi vydareny pocin, ktory vlastne nie je ani komediou, ani dramou a nie celkom ani romancou. Vsetko je to spolu namiesane presne v tom spravnm pomere. Zo zaciatku sa to tvari ako komedia, potom je to skor drama s nadychom romantiky, ale (a pozor nasleduje spoiler) z nenasilnym a prijemnym happyendom. Vo film rezonuje hned niekolko problemov, pricom nosny je kontroverzny nazor urcitych nabozenskych skupin na temu homosexuality. A to nazor tak tvrdy, ze rodicia nevahaju pod vplyvom nabozenskych dogiem "zapredat" a nechat fyzicky tyrat svojho syna. Na druhej strane je zas kvazinenapravitelny "suknicar" (ak sa do tak da povedat o gayovi), ktory strieda partnerov ako ponozky. A presne tieto dva absolutne protichodne svety spaja film genialne do kopy cez milenecky vztah hlavnych hrdinov. A ano, (ad kleopatra) najma v zavere filmu to zacne mat trosku telenovelovy nadych, ide vsak o zopar velmi kratkych scen, ktore len zaujmavo dokresluju atmosferu filmu a chvalabohu na rozuzlenie tychto zopar minizapletiek netreba cakat dalsich 185 dielov. Takiez mi vobec nevadilo (ad depony) ze hlavne postavy boli pomerne pohladni mladi muzi, skor naopak. Ono vacsinou vo vsetkych filmoch bez rozdielu hraju (vseobecne povedane) "vizualne zaujmavi" ludia, inac by nebolo na co pozerat. A co sa promiskutiy tyka, traja z viditelnejsich postav filmu boli gayovia, ale kazdy z nich bol absolutne iny. Aj to bol odkaz na to, ze nie vsetkych homosexualov je mozne hadzat do jedneho vreca. Proste niei vsetci su ruzovucky prisuslany, vytoceni a najma chlapov striedajuci ako spodne pradlo. ()

jardel24

Love story o homosexuálech. Už zase? No, je fakt, že tahle tématika už byla zobrazena tolikrát, že jen těžko může film přinést něco nového. Tenhle film je ale jiný a patří mezi špičku nejen v tomto žánru. Christian je povrchní požitkář a o svých sexuálních gay zážitcích si vede pikantní deník. Nedlouho poté, co se jeho novými sousedy stanou naprosté protiklady jeho osobnosti (mladí mormonští misionáři), Christian neváhá vsadit se s přáteli, že některého z nich dostane do postele. Tím by dokázal své " mistrovství". Cílem jeho ofenzívy se stává Aaron, naprosto čisťoučký a nezkažený kluk z venkova. Jednotlivé vrstvy příběhu jsou přirozeně skládány na sebe a je skutečná zábava na to koukat. Nakonec není vůbec zřejmé, kdo komu změnil jeho život podstatnějším způsobem. Vytknul bych dvě věci - dialogy ve chvílích, kdy se sejde celá čtveřice obsluhující v restauraci (působí krkolomně a nepřirozeně) a já osobně bych tomuto příběhu odpáral ten happy end. Poselství by pak vyznělo o poznání silněji. ()

Polda99

Tak to shrneme, podprůměrné herecké výkony, přiblblé dialogy, kýčovitý a šablonovitý děj jehož zpracování působí chvílemi jak z laciného eroťáku... díky ale pro příště už raději něco serióznějšího... ()