Hvězdná pěchota

• USA Starship Troopers (více)

Vzdálená budoucnost nevypadá pro lidstvo příliš růžově. Platí zcela jiné společenské normy, plnohodnotným občanem je pouze ten, kdo sloužil ve Federální službě. Navíc je samotná existence lidstva ohrožena útoky mimozemských brouků, kteří obsazují planety ve vesmíru a začínají ohrožovat i Zemi. Středoškolák Johnny Rico se přes nesouhlas bohatých rodičů přihlásí do služby a je přiřazen k pěchotě. Jeho láska, atraktivní Carmen, se chce stát pilotkou a kamarád Carl je přijat k vojenskému výzkumu. Společně s Ricem nastupuje k pěchotě sympatická Dizzy, která mladíka miluje. Přestože ho ostatní považují za mazánka z bohaté rodiny, Rico se pomalu zoceluje v nesmírně tvrdém výcviku. Spolu se svou jednotkou je vyslán na planetu Klendathu, kde se poprvé ocitne uprostřed bitevní vřavy. Bitva však skončí katastrofou, když brouci během jediné hodiny pobijí na sto tisíc lidí. Rico je těžce raněn. Po uzdravení je přiřazen k jednotce, které velí jeho bývalý učitel. Rica a jeho přátele ještě čeká téměř beznadějná bitva proti mnohonásobné převaze. (TV Nova)

draggo

Předlohu neznám a od tohohle filmu jsem nic nečekal. Takhle sem jednou ležel s noťasem v posteli a vybíral nějakou tu pohádku na dobrou noc. Nakonec sem spustil Starship Troopers, přičemž jsem už ani nevěděl o čem to vlastně je, na disku se mi to válelo už asi půl roku. V televizi jsem se tomu vždycky úspěšně vyhýbal. Ze začátku jsem myslel že koukám na nějaké propagační video US Army, které se později transformovalo v něco ve stylu nějakého stupidního seriálu pro teenagery. Vážně jsem měl chuť to vypnout. Al řekl jsem si, že když už to mám puštěný, tak to dokoukám. A nelituji. Nemám tušení zda je to film militarismus propagující či odsuzující, a je mi to vlastně i jedno. Byla to kurevsky skvělá zábava se spoustou skvělé a pořádně krvavé akce, na svojí dobu s výbornými efekty a sympatickými hrdiny co trousí výborný hlášky každou chvíli. Dlouho sem neměl po dokoukání filmu tak skvělej pocit jako u tohohle. Když se nad tím zamyslím, tak to byla pěkná sračka, ale k čertu s tím! Na rozdíl od spousty superchytrých filmů bych si tohle ultrazábavné béčko sjel ještě několikrát, takže bez diskuze pět hvězd. /viděno na PC(BRrip 720p): 90% a 5*/ ()

mis-ko

Nezaťažený literárnou predlohou nevidím v tomto filme nič viac ako nenáročnú sci-fi zábavu. A to poriadnu zábavu. Rozmýšlať nad nelogickým správaním sa amády (načo riskovať pechotu, keď máme atomovku, to je vhodná taktika už v súčasnosti), teenagerskou love story, či nadmierou brutality je úplne zbytočné. Proste len sledujte a nechajte sa unášať krásne naivnou víziou záchrany sveta skupinou neohozených a udatných bojovníkov, tých najlepších čo táto Zem nosila. Je to blábol a ideologická masáž pre armádny nábor, ale až do Pitch Black to bol môj favorit. ()

depony

Blízká budoucnost, svět je vyspělý a úžasný, lidi jsou krásní a zdraví a jediným jejich problémem na pomezí dospělosti je, jaké povolání si vyberou. A pak najednou příjde útok z cizí planety, obydlené brouky - arachnidy(?!) zajímavá myšlenka...ale absolutně postrádá logiku. Zničí se jedno velké město a hurá do války s přerostlým švábem či kudlankou. Celkem hodně krve můžeme vidět, i když "televizní kamery" některé záběry (například při pokusech na jednom z arachnidů)cenzurují. Na odpočinek je to snad vhodný film, ale rozhodně od něj nelze očekávat myšlenku, která by zaujala. Škoda. I když, co čekat od filmu s touto tématikou? ()

Krt.Ek

Verhoevene, ty kluku ušatá, nech brouka žít! Ten imperialistickej emzák vážně za nic nemůže, choutky ovládnout vesmír jsou přeci přirozené. A nádherné, skoro tak jako mozek toho zpropadeného kolonizačního podniku. A to mi věřte, že vím, o čem mluvím. Čas od času... no... ehm... Víte co, zapomeňte, že něco píšu. Tímhle vás rozhodně nebudu obtěžovat. Nechám si to na středeční sezení. Radši rychle zpět k filmu! Od toho tu přeci jsme, nu ni. Jako spokojenost no. Typická oddechovka. Oddychl jsem si totiž, že jsem občanem bez toho, abych musel někam narukovat, nechat si srát na hlavu na buzerplacu kdejakým zeleným mozkem a v lepším případě hrdinně exnout pod zástavou jakýkoliv pěchoty (v horším by si mého předčasně předčasného skonu nevšimli). Peace. 75% Challenge Tour Speciál - Filmový lov, červen 2015 ()

agentmiky

Hvězdnou pěchotu jsem viděl už docela dávno,tak jsem si řekl,že musím osvěžit vzpomínky.Už jen jméno Verhoeven,které se pyšní takovými filmy jako Totall Recall,Robocop a mnoho dalších poukazuje na to,že film patří do nadprůměru.Casper Van Dien se tímto filmem ve světě prosadil,natočil i další díly,které už tak dobré opravdu nejsou.Velmi se mi líbí kulisy a celkově i ta filmová atmosféra.Takzvaní brouci byli počítačem vytvoření dobře.I ostatní herci zahráli dobře a potvrdili fakt,že film patří mezi to lepší z žánru sci-fi.Za mě dávám slušných 80% ()

Adasin

Můj nejoblíbenější Verhoevenův film. Dokonale mě bavil i při třetím zhlédnutí a těším se, až ho zase někdy budou dávat v televizi. Pocitově tak na tři hodiny, ale zde mi to jako u jednoho z mála filmů vůbec nevadí, naopak jsem za to ráda, když vidím skutečnou délku. Neskutečná řežba protkaná příběhy ústředního tria a dalších skvělých postav. Kašlu na to, jestli Áčko nebo Béčko, na tom moje hodnocení tohohle filmu opravdu nestojí. Nejen dobrá satira, ale hlavně skvělé akční sci-fi. 9/10 ()

Adman

Tak pro začátek bych chtěl říct že to je skvěleý film a zároveň sračka. Nevím čím to je, ale všude opěvovanou genialitu tvůrců poněkud postrádám. Beru v potaz že film je nějaký ten rok starý, ale kulis ve studiu, pokus o realistický model pristávajícího transportéru, nebo kupa splašených stáršipních trůprů šijících to do neznáma, kde se měl asi nacházet po postprodukci nejáký brouk je docela spatření hodno. Vše je absolutně přehnané, přemrštěné a přepísknuté. Konec s hlavním bossem (mozkem) co saje jiné mozky jakýmsi sosákem uprostred čehosi, podobajícímu se ženskému přirození, no hrůza jenom pomyslet. Pro můj žaludek bude asi nechutnost i dalším důvodem, proč si tento film znovu nepustit. Prostě si hraje na něco, co není. Ať jen nekritizuju a také vysvětlím to poněkud vysoké hodnocení, tak musím říct, že mě ohromila výprava a triky. Kde jsou záběry se spoustou lidí, tak je vždy o komparzisty postaráno a všichni jsou tam kde mají a hlavně mají na sobě to co mít mají. Ve velikánských celcích obrovských skupil lidí je toto opravdu zátěž. Trikové zpracování je velice dobré, ale ne dokonalé, protože jak jsem již zmínil, vyskytuje se nám tu bár BUGů. Ona přehnanost filmu se nám zde obrací i do kladů. Vše se hraje naplno a s chutí což dodává navrch skvělé atmosféře. Velice chválím, že se štáb s kamerou nebojí vlézt do společných sprch a dokonce nám odtamtud i něco ukázat. Samozřejmostí je milostný románek po celou dobu. Film má spád, je rychlý a 130minut uteče jako voda. Na co se koukat rozhodně je, ale prostě tomu filmu musíte přijít na chuť - pak ho budete milovat. Nebo mu na chuť nepřijdete. Pak se ho buď budete snažit pochopit (můj případ), nebo ho bez přemýšlení hodíte do odpadu, čemuž bych se vyvaroval. Příjemnou crazy zábavu! ()

Wysch

Kult. Parodie. Na sebe sama a všechny ty náborové cance, pokud to někdo nepochopil, tenhle film si utahuje z přemíry patriotismu ("Mobilní pěchota ze mě udělala muže, jakým jsem dnes."), nacismu a diktatury; krve a násilí. O tomhle filmu neváhám říct, že ho stoprocentně pochopí jen magoři jako já. ()

Hannibal92

Když jsem Hvězdnou pěchotu viděl poprve (bylo mi asi 11, nebo12), bylo to v noci a sám doma. Dokoukal jsem jí, byl jsem moc nadšen, ale mělo to malou chybu.......bál jsem se potom jít na záchod a pomalu i usnout :-). Dnes už naštěstí filmy tolik neprožívám. Za těch 7 let jsem viděl Hvězdnou pěchotu ještě tak 2x, 3x, ale už mě to nebralo tolik jako poprve. Špatný film to určitě neni, ale jsou i lepší. ()

SaNcHeZ_cz

Surově satirický náhled Paula Verhoevena na tématiku sci-fi akčních filmů, která v sobě nese parodující odkazy na válečné velkofilmy, nacistickou propagandu a všemožné vztahové TV produkce. Celé je to navíc podáno nevybíravým způsobem který může nepřipravené odradit, případně lidé mohou film brát až moc vážně. Ti co pochopí jeho smysl, se u něj budou dobře bavit. ()

MartinezZ

11.6.2010 ~ Co když se stane něco divného, dojde k nečekanému pohnutí mysli a zachce se chvíli zírat a nemyslet? V takovém případě je nejlepší mít po ruce nějakou tu béčkovou akčňárnu a jen konzumovat, co se z obrazovky line. Hvězdná pěchota je na to ideální. A to jsem teprve nyní viděl její druhé a třetí "pokračování". ~ Že je to divný? Jistě, také jde o mě ;) Ale opravdu jsem dosud neznal obě pokračování tohohle skvělého béčka, takže teprve nyní jsem to napravil. Problémem je, že kdybych se o existenci těch následujících dvou děl nikdá nedozvědíl, ničeho by sa nestálo. Dvojka a trojka jsou totiž jen paraziti na skvělém béčku. ~ Lidská civilizace se rozpíná, demokracie upadá a Zemi obtěžují brouci, tedy velcí brouci a jejich velké kamínky, tedy vlastně hodně velcí, nasraní a nebezpeční brouci a jejich obrovské meteory, které na naši planetku posílají přes celou galaxii. Boj proti broukům je do lidí ideologicky vtloukán všemi možnými způsoby a tak pokud chce být někdo "Občan", je jeho povinnost vstoupit do armády a jít nakopat broukům ty jejich... prdele(?). S partou naverbovaných studentů a dalšími rekruty se tak divák vydává na cizí planety a pozoruje, jak členové Hvězdné pěchoty spolu s brouky chcípají po desítkách. ~ Tohle béčko je ukázka, jak má správné béčko vypadat. Je to jasná hovadina, ale se skvělými efekty, krví a násilím tak akorát, příběhem, herci a zpracováním. Skvělá parodie na vymývání mozků, demagogii, vojenskou diktaturu a hrdinství s výbornými hláškami. Prostě tohle se může vidět víckrát a neomrzí to. ~ PS: Společné sprchy jsou zajímavý motivační nápad. I když jen pro někoho :D ()

Praxis

EDIT: Po asi dvaceti letech jsem opět kouknul na Hvězdnou pěchotu a musím říct, že přes mnoho bizarních a úsměvných scén je tenhle film pořád naprosto skvělý. Od brutality až po vymazlené CGI, které v dnešní době různých VOLUME technologií působí, jako by bylo o řád jinde. Pořád nechápu, jak tohle Verhoeven natočil - v roce 1997. Vizuál jak z jiného světa, herecké výkony poněkud obskurní a do toho Michael Ironside. Tohle by pořád šlo. Instantní návrat do dětství, kdy jsem na to koukal potají na zrnitě natočené videokazetě z Novy! 90% ()

mysiak

Veľmi dobré sci-fi, natočení keď Verhoeven bol na vrchole....paráda, a Casper Van Dien bol vážne hustý...brutálne akčné a skvelé.. ()

sta

Jako popcornová zábava tenhle nesmysl určitě funguje skvěle: příjdete do kina, sednete si, začnete chroupat svou kukuřici, před vámi se děje něco velice barevného, velice světélujícího, velice explozivního - sice nevíte, co to je, ale tím víc toho sníte. Navíc to slaný, co jíte má větší hodnotu, než celý dvě hodiny toho na plátně. ()

Ridick

dost brutalne, ale zaroven dost zabavne. vynikajuci film od uchylneho holandana, film obsahuje vynikajuce tv spravy a videoklipy, akcne sceny a nakoniec aj dobry pribeh... ()

Jillen

Brutální, úchylné, nepochopitelné, kýčovité, nadvěcné, originální, zábavné, efektní, akční, úchvatné, nechutné, dementní, dokonalé apod. Tak tohle je Hvězdná pěchota! Verhoeven je úchyl, ale já se zatraceně dobře bavil a tenhle film vidím vždy rád! Dávám 100% ()

Laxik

Osmdesátá a devadesátá léta nás přesvědčila o tom, že pokud chcete natočit sci-fi satiru, kterou kolikrát ani nadprůměrně vnímavý jedinec jako satiru neodhalí, měli byste si sehnat Verhoevena a Neumeiera. Jejich unikátní výtvarný a vypravěčský styl jsou pak zárukou hitu, klasiky, někdy až kultu. Jenže se zároveň musíte smířit s bandou oku lahodících polen v hlavních rolích a dialogy jak z prdele vytaženými. Já si odnáším smíšené pocity. PS: Co se týče chvály speciálních efektů... to jako vážně? Propast 1989, Terminátor 2 1991, Jurský Park 1993, Pátý element 1997, Matrix 1999, Vetřelci dokonce 1986! Všechny tyhle filmy vypadají mnohem líp než Hvězdná pěchota 1997. ()

Freemind odpad!

To hodnocení si nedokážu vysvětlit ničím jiným, než nějakou zvrhlou nostalgií zdejšího osazenstva. Vím, že tuhle sračku - ano, výjimečně se nebudu bát tohoto slova - věčně opakujou v televizi, já jsem se na ni bohužel podíval až teď. Dostal plnou dávku céčkových efektů a naprosto dementního scénáře, který postrádá jakýkoliv opěrný bod a je spíš více či méně okatou mozaikou scén vykradených ze stovek jiných filmů a poskládaných bez ladu a skladu do nekonečného, dvouhodinového utrpení. Takhle si představuju filmařské peklo. ()

zipper111

Jestli to tvůrci brali jako vážný film, tak je to na 1* za efekty a nazdar, i když ty na svojí dobu byly fakt parádní! Jestli to je schválně natočené jako parodie na akční vesmírné filmy s antilimitaristickým nádechem, tak je to snad na 5*! Protože je to naprostá hlína a sranda a legrace a člověk se tam snad nenudí, klišé střídá klišé a vnitřnosti mrtvých brouku se rozlétají všude dokola. Barney Stinson jako gestapák nemá chybu. 4* ()

10. ročník Future Gate sci-fi film festivalu

10. ročník Future Gate sci-fi film festivalu