Elisa z Rivombrosy

• Itálie Elisa di Rivombrosa (více)
Itálie, (2003–2005), 40 h 39 min (Minutáž: 85–103 min)

Vittoria Puccini, Jane Alexander, Alessandro Preziosi, Luca Ward, Antonella Fattori, Linda Batista, Kaspar Capparoni, Pierluigi Coppola, Cesare Bocci (více)

Série(2) / Epizody(26)

Dřív než byl zavražděn vévodou Ranierim a jeho hrdlořezy, zařídil hrabě Conforti, aby byl kapitánovi Lombardimu doručen seznam šlechticů, kteří se podíleli na spiknutí proti králi. Mezitím se na svém panství Rivombrosa svěřila hraběnka Agnes Ristoriová mladé společnici Elise s obavou, že už nikdy neuvidí svého syna Fabrizzia, který se účastnil vojenských tažení. Fabrizzio se však během cesty domů stal svědkem zákeřného přepadení svého přítele Lombardiho, jež zorganizoval Ranieri, který chtěl dostat seznam spiklenců. Fabrizziovi se nepodařilo Lombardiho zachránit, ale získal drahocenné dokumenty a slíbil svému mrtvému příteli, že je osobně doručí králi. Když dorazil na Rivombrosu, spěchal za matkou a našel ji v Elisině společnosti. Fabrizzio byl zaskočen dívčinou krásou, ale v té chvíli ještě netušil, že je Elisa pouhou služebnou... (oficiální text distributora)

crjules

Herecke vykony,dialogy,hudba a vse podtrhujici fantasticky dabing mne uchvatily!!!! :-) Jedna hvezdicka snad jen za kostymy a za to, ze toto "dilo" dovede vyplnit odpoledne nasim babickam. Jinak vsech ****** futral! ()

Nikol10

Dalo se čekat opět nízké hodnocení seriálu od místních písálků. Ano chápu,že chlapi to určitě bavit nejspíš nemohlo,ale taky nečumím na sportovní dramata,kterým ani za mák nerozumím,jen,abych si krásně do hodnocení mohla dát odpad nebo jednu hvězdičku. Telenovely ani jiné limonády nemusím,Elisa však zaujala. 1. série je pro mne tak na 4 hvězdičky,ústřední dvojce filmu perfektně zvolená, prostředí,kostýmy a i příběh,který není nijak originální se mi prostě líbil. Naopak druhá série vůbec nemusela vznikat,seriál bez Fabrizzia,to prostě ani nemohlo být,chápu,že musel režisér improvizovat,když chtěl odejít,ale raději měl seriál skončit,po první sérii. No každopádně celkové hodnocení jsou takové lepší 3 hvězdičky,poněvadž v druhé sérii se objeví mladý padouch,který mi připomněl Brada Pitta,z dob Legendy o vášní. :) ()

Felisr

Je to sice už stará záležitost, ale nedá mi to, abych se tohohle seriálu nezastala. Ano, jsou tam sice občasná dějová klišé, slabší herecké výkony a koncová scénka s králem přímo trapná, ale přesto hvězdami nešetřím: první za krásnou hudbu nahranou českou filharmonií, druhou za množství opravdu pohledných herců (i hereček), třetí za nádhernou chemii mezi titulními postavami (mimochodem, žijí spolu i ve skutečnosti) a čtvrtou za filmovou výpravu, kostýmy a reálie, díky nimž působí tenhle historicko - romantický počin i v celku uvěřitelně, na rozdíl od jiných. Nad stížnostmi ohledně neoriginality se musím jen pousmát, seriál je totiž natočen na motivy románu Pamela od Samuela Richardsona, z roku 1740 :-) Druhá řada seriálu je ovšem slabota, uznávám. ()

Johannka

Ona je to technicky vzato zase taková ptákovina jako Okouzlení(taky že to pochází ze stejné země :D) ale ty kostýmy a šperky a detaily si ty hvězdičky prostě ZALOUŽÍ!! ()

Ereniss

Jediná historická "slaďárna", co mě vážně bavila. Nemohla jsem se nasytit pohledem na krásné dobové prostředí, kostýmy a ani samotní herci nehráli špatně: Alessandro Preziosi byl božský a Jane Alexander zahrála protivnou Lukrezii na výbornou. Druhá série sice za tou první dosti pokulhávala, ale stále se na to dalo dívat. Stokrát lepší, než Manuela a jí podobné seriály. ()

vilusinska

Tenhle seriál mě nepřišel zase tak špatný,sice menší přeslazenost tam je cítít už o prvního dílu ale rozhodně to bylo koukatelný více než klasické telenovely.Fabrizzio je chlap s ohněm v těle,Lucrezia super mrcha která přežije snad všechno a samozřejmně Elisa,holka co má zachránit nejen svojí lásku ale i krále.Sice klišé ale ušlo to. ()

Tanulin

Miluji Itálii a Alessandra.Jako italofil jsem zkrátka nemohla hodnotit jinak ;o) Objektivně uznávám, že tenhle žánr je spíš pro dívčí srdce a chlapa těžko zaujme.Romantická ,oddychová ,dobová story.Další řady naprosto o ničem a dle mého názoru vyhozené peníze. ()

Isuzu

A mne sa to ozaj pacilo a nemam kvoli tomu vycitky svedomia! :) ale bodovanie je za prvu seriu, druha to doslova "zabila" a dalej som uz pozerat nemohla. Ale na prvu seriu mam pekne spomienky, ako som sa pri tomto seriali romanticky rozplyvala, aj ked ziadnu Ingu, Rosamundu a podobne autorky nemusim, toto ma dostalo historickym nametom a najma charizmatickym hlavnym hrdinom a prijemnou hrdinkou:) ()

hannahmontan

Po dlouhé době krásný seriál, který má své kouzlo. Kostýmy, děj, herci - všechno bylo dokonalé. Nejvíce mě zarmoutila smrt Fabrizzia, ale potom se mi ještě víc zalíbil charizmatický Christian. Opravdu krásný příběh plný lásky, zrady a všeho, co má seriál obsahovat. ()

Cristina

Italové jsou romantici...A tohle právě potvrzuje Elisa. Úžasný příběh o lásce,zradě,nenávisti a přátelství,u kterého mi často ukápla slza smutku. ()

Bubugirl

Hmm takže co napsati, hudba krásná ( Pražský filharmonický orchestr ), krásné kostýmy, herci na které se dá dívat, inspirace jak žena může vypadat krásně v korzetech. Nechat ohodnotit chlapa tento seriál tak vím, že to nedopadne valně. V žádném případě bych tento počin nesrovnávala s těmi telenovelami plnými Fernandů, Pamel a Rodrigů, na toto se vcelku ráda podívám ( mnohem raději než na americké koniny, kterých je dost ) i když tématem je typický klišé děj. ()

BellaRagazza

Možná jsem sentimentální a tenhle seriál je chucpek, ale ta hudba, Andželo a Fabrício... :-) OK, jdu se zmrskat a pustit si něco prudce intelektuálního, abych tento hřích odčinila! ()

Veronis

Divím se jak špatné hodnocení tento seriál sklízí. Já do něj byla dříve pěkně zažraná. Herci byli charizmatiční, prostředí nádherné a hlavně 1. série stála za to. Navíc Fabrizzio byl vážně krásnej chlap. Za mě hrdých 5 hvězd. ()

Katulik25

Vynikající seriál. Fabrizio je opravdu sympatický :3 I Elisa se mi líbí a Lucrezia byla moc zmalovaná, jinak opravdu dobrá mrcha.. Líbilo se mi jak Elisa dokázala projevovat vášeň a smutek.. Lucrezia taky opravdu dobře hrála svoji roli.. Jinak se mi nelíbilo, že Fabrizio umřel, ale dočetla jsem se, že to bylo s důvodu Alessandrovi osobní prosby.. Netvrdím, že Christiano nebyl hezký, ale už jsem nikdy necítila tu radost, jakou jsem měla při pohledu Fabrizia na Elisu... No a hudba byla opravvdu ohromující. :))Jak vidím, je tu spousta lidí, kterým se tento seriál nelíbil.Já musím však hodnotit kladně! :)) :3 ()

Lonnan

Pragmatické muže vylučuji, i s vyjímkami. Tohle je vskutku dámská záležitost a kterou ženu nepotěší, když všechno dobře dopadne? No, všechno ne a o tom je pátá hvězdička, kterou jsem ubrala za smrt Fabricia. Ale herce chápu, že už dál hrát v takovém cajdáku nechtěl, i tak dal úlitbu divákovi dvěma díly druhé řady. ()