Romantický taliansky seriál ktorý ma príjemne oslovil a prekvapil. Z počiatku som mala k nemu negatívny názor ale po pár častiach ma to vtiahlo do deja. Postavy perfektné, obidvom hlavným postavám som držala palce lebo im to strašne seklo..Moja najobľúbenejšia postava je Lucrezia van Necker, ktorá svojimi intrigami a diabolským pohľadom dokázala že si ide za svojím cieľom aj cez mŕtvoly. Takéto ženy obdivujem. Mužský herci ulahodili mojim očiam a zmyslom. Pre mňa jeden z tých výnimočných historických seriálov som náročná na výber ale tento rozhodne nič nepokazil skôr potešil!(23.6.2011)

Romantika, zámek, kostým, kam se podíváte, pravá láska, spiknutí proti králi, třídní nerovnost... Však to znáte. No, možná už jsme v té žumpě plné telenovel zapomněli, že se pořád dá natočit takhle poctivý harlekýn. Jen musíte zatnout zuby, když scénárista z rukávu vysype klišé číslo 38 "Omdlévající těhotná hrdinka" a překovat fakt, že z titulní postavy cítíte tolik charismatu a emocí jako z Malibu Stacy Lízy Simpsonové. Jo, a nekoukejte na druhou sérii, je to jasná podpásovka. Moje slabé tři hvězdy patří prvním třinácti dílům. PS: Ne, opravdu nejsem debil. Ale italskou historickou telenovelu nemůžete srovnávat s CSI, Ztraceni nebo Zoufalými manželkami. Musíte ji postavit vedle Esmeraldy, Ošklivky Betty, Rosamunde Pilcher a Inge Lindstrom. A v téhle konkurenci jsou to pro mě zářící tři hvězdy.(29.7.2006)

Na IMDB 78 percent, a tu ani nie 40... Niekto to nazýva historickou telenovelou, ja som nemohol prestať pozerať a tešil sa na každú novú časť. Je mi jasné, že Elisa je dokonalá a tí, čo sú proti nej veľmi zlí, áno, je to čierno biele. Aj tak ma to strhlo. Skvele zahrané postavy predčí scenár, ktorý so zvratmi a prekvapeniami a napätím nemá vôbec žiadny problém. Lepšia je už len hudba, ktorá je priam magicklá, je presne namierená tak, aby danú situáciu u diváka emočne zakorenila. O čo romantickejšie je ešte aj to, že Elisa a Frabrizio sú v skutočnosti manželia :) Casting chválim takisto nadmieru. Lucretia je neatraktívna, v tom sa scenár mýli, zvyšok je ale presne taký, ako sme u talianskych filmov a seriálov zvyknutí.(14.3.2016)

Hmm takže co napsati, hudba krásná ( Pražský filharmonický orchestr ), krásné kostýmy, herci na které se dá dívat, inspirace jak žena může vypadat krásně v korzetech. Nechat ohodnotit chlapa tento seriál tak vím, že to nedopadne valně. V žádném případě bych tento počin nesrovnávala s těmi telenovelami plnými Fernandů, Pamel a Rodrigů, na toto se vcelku ráda podívám ( mnohem raději než na americké koniny, kterých je dost ) i když tématem je typický klišé děj.(11.8.2011)

Je to sice už stará záležitost, ale nedá mi to, abych se tohohle seriálu nezastala. Ano, jsou tam sice občasná dějová klišé, slabší herecké výkony a koncová scénka s králem přímo trapná, ale přesto hvězdami nešetřím: první za krásnou hudbu nahranou českou filharmonií, druhou za množství opravdu pohledných herců (i hereček), třetí za nádhernou chemii mezi titulními postavami (mimochodem, žijí spolu i ve skutečnosti) a čtvrtou za filmovou výpravu, kostýmy a reálie, díky nimž působí tenhle historicko - romantický počin i v celku uvěřitelně, na rozdíl od jiných. Nad stížnostmi ohledně neoriginality se musím jen pousmát, seriál je totiž natočen na motivy románu Pamela od Samuela Richardsona, z roku 1740 :-) Druhá řada seriálu je ovšem slabota, uznávám.(7.3.2013)

• - Počas natáčania prvej série sa predstaviteľka Elisy (Vittoria Puccini) zamilovala do Fabrizia (Alessandro Preziosi) aj v skutočnosti a románik z plátna sa preniesol i do reality. V priebehu druhej série Vittoria s Alessandrom otehotnela a porodila dcérku Elenu. (Fabrinka)

• - Zámek Rivombrosa se ve skutečnosti jmenuje Castello ducale di Agliè. (veronica 01)

• - Nejnáročnější práce s kostýmem byla s Jane Alexander (Lucrezia), nosila velmi těsné šaty. (kdoasi)