Elisa z Rivombrosy

(seriál)
  • Itálie Elisa di Rivombrosa (více)
Itálie, (2003–2005), 40 h 39 min (Minutáž: 85–103 min)

Vittoria Puccini, Jane Alexander, Alessandro Preziosi, Luca Ward, Antonella Fattori, Linda Batista, Kaspar Capparoni, Pierluigi Coppola, Cesare Bocci (více)

Série(2) / Epizody(26)

Dřív než byl zavražděn vévodou Ranierim a jeho hrdlořezy, zařídil hrabě Conforti, aby byl kapitánovi Lombardimu doručen seznam šlechticů, kteří se podíleli na spiknutí proti králi. Mezitím se na svém panství Rivombrosa svěřila hraběnka Agnes Ristoriová mladé společnici Elise s obavou, že už nikdy neuvidí svého syna Fabrizzia, který se účastnil vojenských tažení. Fabrizzio se však během cesty domů stal svědkem zákeřného přepadení svého přítele Lombardiho, jež zorganizoval Ranieri, který chtěl dostat seznam spiklenců. Fabrizziovi se nepodařilo Lombardiho zachránit, ale získal drahocenné dokumenty a slíbil svému mrtvému příteli, že je osobně doručí králi. Když dorazil na Rivombrosu, spěchal za matkou a našel ji v Elisině společnosti. Fabrizzio byl zaskočen dívčinou krásou, ale v té chvíli ještě netušil, že je Elisa pouhou služebnou... (oficiální text distributora)

Ereniss

Jediná historická "slaďárna", co mě vážně bavila. Nemohla jsem se nasytit pohledem na krásné dobové prostředí, kostýmy a ani samotní herci nehráli špatně: Alessandro Preziosi byl božský a Jane Alexander zahrála protivnou Lukrezii na výbornou. Druhá série sice za tou první dosti pokulhávala, ale stále se na to dalo dívat. Stokrát lepší, než Manuela a jí podobné seriály. ()

Isuzu

A mne sa to ozaj pacilo a nemam kvoli tomu vycitky svedomia! :) ale bodovanie je za prvu seriu, druha to doslova "zabila" a dalej som uz pozerat nemohla. Ale na prvu seriu mam pekne spomienky, ako som sa pri tomto seriali romanticky rozplyvala, aj ked ziadnu Ingu, Rosamundu a podobne autorky nemusim, toto ma dostalo historickym nametom a najma charizmatickym hlavnym hrdinom a prijemnou hrdinkou:) ()

vilusinska

Tenhle seriál mě nepřišel zase tak špatný,sice menší přeslazenost tam je cítít už o prvního dílu ale rozhodně to bylo koukatelný více než klasické telenovely.Fabrizzio je chlap s ohněm v těle,Lucrezia super mrcha která přežije snad všechno a samozřejmně Elisa,holka co má zachránit nejen svojí lásku ale i krále.Sice klišé ale ušlo to. ()

HoneyBunny

Romantika, zámek, kostým, kam se podíváte, pravá láska, spiknutí proti králi, třídní nerovnost... Však to znáte. No, možná už jsme v té žumpě plné telenovel zapomněli, že se pořád dá natočit takhle poctivý harlekýn. Jen musíte zatnout zuby, když scénárista z rukávu vysype klišé číslo 38 "Omdlévající těhotná hrdinka" a překovat fakt, že z titulní postavy cítíte tolik charismatu a emocí jako z Malibu Stacy Lízy Simpsonové. Jo, a nekoukejte na druhou sérii, je to jasná podpásovka. Moje slabé tři hvězdy patří prvním třinácti dílům. PS: Ne, opravdu nejsem debil. Ale italskou historickou telenovelu nemůžete srovnávat s CSI, Ztraceni nebo Zoufalými manželkami. Musíte ji postavit vedle Esmeraldy, Ošklivky Betty, Rosamunde Pilcher a Inge Lindstrom. A v téhle konkurenci jsou to pro mě zářící tři hvězdy. ()

Carol Pifková

Dobre tí čo ma poznajú tak ich moje hodnotenie asi zaskočí. Priznávam je to telenovela, ktoré ja naozaj neznášam a nemilosrdne im dávam odpad. Ale aspoň je to niečím iné. Síce v každej telenovele máme, že niekto chce niekoho odstrániť z cesty neviem či v Španielsku je to bežné či z kade preboha tie telenovely sú ale v tejto telenovele je to o niečom inom pretože v tomto období to bolo takmer bežné nepáčiš sa mi dám ťa otráviť, zmrzačiť, zabiť, odvisneš narafičím na teba vraždu bla bla. Páči sa mi tu to historické obdobie, kostýmy vážne krásne a príbeh o láske samozrejme ničím prekvapivý no napriek tomu je toto jediná telenovela, ktorá ma zaujala. Pochybujem, že sa ešte dáka nájde a áno priznávam, že je to hlavne kvôli tomu obdobiu v ktorom sa telenovela odohráva. Takže lepšie 3* ()

• Počas natáčania prvej série sa predstaviteľka Elisy (Vittoria Puccini) zamilovala do Fabrizia (Alessandro Preziosi) aj v skutočnosti a románik z plátna sa preniesol i do reality. V priebehu druhej série Vittoria s Alessandrom otehotnela a porodila dcérku Elenu. (Fabrinka)
  • Nejnáročnější práce s kostýmem byla s Jane Alexander (Lucrezia), nosila velmi těsné šaty. (kdoasi)
  • Zámek Rivombrosa se ve skutečnosti jmenuje Castello ducale di Agliè. (veronica 01)