• Felisr
  ****

  Je to sice už stará záležitost, ale nedá mi to, abych se tohohle seriálu nezastala. Ano, jsou tam sice občasná dějová klišé, slabší herecké výkony a koncová scénka s králem přímo trapná, ale přesto hvězdami nešetřím: první za krásnou hudbu nahranou českou filharmonií, druhou za množství opravdu pohledných herců (i hereček), třetí za nádhernou chemii mezi titulními postavami (mimochodem, žijí spolu i ve skutečnosti) a čtvrtou za filmovou výpravu, kostýmy a reálie, díky nimž působí tenhle historicko - romantický počin i v celku uvěřitelně, na rozdíl od jiných. Nad stížnostmi ohledně neoriginality se musím jen pousmát, seriál je totiž natočen na motivy románu Pamela od Samuela Richardsona, z roku 1740 :-) Druhá řada seriálu je ovšem slabota, uznávám.(7.3.2013)

 • Sašenka165
  ****

  Pěkný seriál (alespoň 1. serie) - samozřejmě hned víme, jak to skončí, ale mě to prostě bavilo. To samozřejmě nic nemění na tom, že je to čistokrevný romanťák. Elisa vůbec není nezajímavá ani nesympatická hrdinka, řekla bych že je duchaplnější než filmová Angelika. Krásných šedookých chlapů je tu také skutečně dost a i přes všechny ty "obrovské" potíže víte, že nakonec bude happy end, takže jste klidní. Zároveň se mi na tom líbí, že ne všechno dopadne dobře. Za zmínku ještě stojí nádherná hudba. ---- P.S.: S Angelikou bych to vůbec nesrovnávala vzhledem k tomu, že z Angeliky, mně naprosto nesympatická, Mercierová udělala nafoukanou mrchu, která má všechno, co chce kdy chce a nemusí u toho ani hrábnout prstem (což mě, která jsem všech 13 knižních dílů četla, "uráží", protože ona musela za všechno tvrdě bojovat a platit :-) ).(2.9.2007)

 • Mortishka
  ****

  Romantický taliansky seriál ktorý ma príjemne oslovil a prekvapil. Z počiatku som mala k nemu negatívny názor ale po pár častiach ma to vtiahlo do deja. Postavy perfektné, obidvom hlavným postavám som držala palce lebo im to strašne seklo..Moja najobľúbenejšia postava je Lucrezia van Necker, ktorá svojimi intrigami a diabolským pohľadom dokázala že si ide za svojím cieľom aj cez mŕtvoly. Takéto ženy obdivujem. Mužský herci ulahodili mojim očiam a zmyslom. Pre mňa jeden z tých výnimočných historických seriálov som náročná na výber ale tento rozhodne nič nepokazil skôr potešil!(23.6.2011)

 • Katulik25
  *****

  Vynikající seriál. Fabrizio je opravdu sympatický :3 I Elisa se mi líbí a Lucrezia byla moc zmalovaná, jinak opravdu dobrá mrcha.. Líbilo se mi jak Elisa dokázala projevovat vášeň a smutek.. Lucrezia taky opravdu dobře hrála svoji roli.. Jinak se mi nelíbilo, že Fabrizio umřel, ale dočetla jsem se, že to bylo s důvodu Alessandrovi osobní prosby.. Netvrdím, že Christiano nebyl hezký, ale už jsem nikdy necítila tu radost, jakou jsem měla při pohledu Fabrizia na Elisu... No a hudba byla opravvdu ohromující. :))Jak vidím, je tu spousta lidí, kterým se tento seriál nelíbil.Já musím však hodnotit kladně! :)) :3(18.3.2014)

 • Fabrinka
  *****

  Snáď prvý a posledný romantický,dokonca talianský seriál,ktorý ma zaujal. Postavy perfektné, to isté sa týka aj hercov, ale mojou favoritkou určite ostáva Lucrezia van Necker, najväčšia záporáčka, ktorej som mala vždy plné zuby. Nesmiem zabudnúť na OST, ktorý je úžasne doladený k prostrediu. Škoda akurát tak 3.série, ktorú už určite nemali točiť. AntiCupo, FabriFan.(25.9.2009)

 • - Nejnáročnější práce s kostýmem byla s Jane Alexander (Lucrezia), nosila velmi těsné šaty. (kdoasi)

 • - Počas natáčania prvej série sa predstaviteľka Elisy (Vittoria Puccini) zamilovala do Fabrizia (Alessandro Preziosi) aj v skutočnosti a románik z plátna sa preniesol i do reality. V priebehu druhej série Vittoria s Alessandrom otehotnela a porodila dcérku Elenu. (Fabrinka)

 • - Zámek Rivombrosa se ve skutečnosti jmenuje Castello ducale di Agliè. (veronica 01)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace