Dobre tí čo ma poznajú tak ich moje hodnotenie asi zaskočí. Priznávam je to telenovela, ktoré ja naozaj neznášam a nemilosrdne im dávam odpad. Ale aspoň je to niečím iné. Síce v každej telenovele máme, že niekto chce niekoho odstrániť z cesty neviem či v Španielsku je to bežné či z kade preboha tie telenovely sú ale v tejto telenovele je to o niečom inom pretože v tomto období to bolo takmer bežné nepáčiš sa mi dám ťa otráviť, zmrzačiť, zabiť, odvisneš narafičím na teba vraždu bla bla. Páči sa mi tu to historické obdobie, kostýmy vážne krásne a príbeh o láske samozrejme ničím prekvapivý no napriek tomu je toto jediná telenovela, ktorá ma zaujala. Pochybujem, že sa ešte dáka nájde a áno priznávam, že je to hlavne kvôli tomu obdobiu v ktorom sa telenovela odohráva. Takže lepšie 3*(20.1.2013)

Jediná historická "slaďárna", co mě vážně bavila. Nemohla jsem se nasytit pohledem na krásné dobové prostředí, kostýmy a ani samotní herci nehráli špatně: Alessandro Preziosi byl božský a Jane Alexander zahrála protivnou Lukrezii na výbornou. Druhá série sice za tou první dosti pokulhávala, ale stále se na to dalo dívat. Stokrát lepší, než Manuela a jí podobné seriály.(7.12.2010)

Prvá séria sa mi rozhodne páčila viac ako tá po nej. To bol prepadák. Absolútne som netušila ako to skončí, asi kvôli mojej romantickej duši, no a veľmi charizmatický herci na čele s Lucreziou, ktorá je neprekonateľná a má charizmu aká nemá obdoby, tomu dodali iskru. Hudba bola krásna, na pomery seriálu priam brilantná. Nechutné intrigy, sladká láska, odporné vraždy, spiklenci, a pomsta, ktorá sa vracia stále v inej podobe. To je Rivombrosa s Elisou, jej nevinnou tváričkou a-la nadaná husička, slúžtička (ako ju nazvala Lucrezzia:), ktorá má veľké oči pre Fabrizzia, ktorý im nevie odolať. Obľúbená postava - Lucrezia van Necker(1.4.2011)

Je to sice už stará záležitost, ale nedá mi to, abych se tohohle seriálu nezastala. Ano, jsou tam sice občasná dějová klišé, slabší herecké výkony a koncová scénka s králem přímo trapná, ale přesto hvězdami nešetřím: první za krásnou hudbu nahranou českou filharmonií, druhou za množství opravdu pohledných herců (i hereček), třetí za nádhernou chemii mezi titulními postavami (mimochodem, žijí spolu i ve skutečnosti) a čtvrtou za filmovou výpravu, kostýmy a reálie, díky nimž působí tenhle historicko - romantický počin i v celku uvěřitelně, na rozdíl od jiných. Nad stížnostmi ohledně neoriginality se musím jen pousmát, seriál je totiž natočen na motivy románu Pamela od Samuela Richardsona, z roku 1740 :-) Druhá řada seriálu je ovšem slabota, uznávám.(7.3.2013)

• SarumanKo

V podstate je to totálny telenovelový výplach, nelíšiaci sa od sračiek z Južnej Ameriky takmer ničím. Má ale celkovo príjemnú dobovú atmosféru a veci s tým súvisiace (kostýmy, masky, rekvizity, lokácie atď.) a zopár prekvapivo dobre zahraných postáv. Príšerný sentimentálny scenár to samozrejme všetko pochováva, ale do 200vky najhorších seriálov by som to rozhodne nezaradil. (40%)(4.9.2010)

• - Nejnáročnější práce s kostýmem byla s Jane Alexander (Lucrezia), nosila velmi těsné šaty. (kdoasi)

• - Zámek Rivombrosa se ve skutečnosti jmenuje Castello ducale di Agliè. (veronica 01)

• - Počas natáčania prvej série sa predstaviteľka Elisy (Vittoria Puccini) zamilovala do Fabrizia (Alessandro Preziosi) aj v skutočnosti a románik z plátna sa preniesol i do reality. V priebehu druhej série Vittoria s Alessandrom otehotnela a porodila dcérku Elenu. (Fabrinka)