Reklama

Reklama

Sever a Jih - 2. kniha

(série)
USA, 1986, 9 h 24 min (Minutáž: 94 min)

Epizody(6)

Dvoudisková, šestidílná epická sága, založená na románu Johna Jakese Láska a válka, v jejímž obrovském hereckém ansámblu se objevuje více než dvacet minulých i současných hollywoodských hvězd. Příběh o rozděleném národu a dvou rodinných klanech, které se po vypuknutí občanské války roku 1861 ocitli na opačných stranách: Hazardech z Pennsylvánie a Mainech z Jižní Karolíny. S postupujícími boji se životy v zázemí stejně jako na frontě drasticky mění. Nenávist, předsudky a hrabivost, které začínají rozleptávat národ, ohrožují i samotné základy lásky a přátelství mezi oběma rodinami. (Magic Box)

(více)

Recenze (23)

NinadeL 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Stejně rychle, jako jsem se nadchla pro první sérii, druhá už mi nedává tolik radosti. Přeci jen příběh je stále týž, občanská válka je spíš vedena krajkami než čímkoli jiným a očekávané vrcholy jako například svatba mezi Orrym a Madeline se odehraje jen tak mimochodem... Překotné množství válečných událostí se jen vrší a vrší až do zdárného ukončení bojů. Bohužel ale jednotlivé postavy ztrácejí své zázemí a jejich vývoj je prapodivný, Virgilia Hazardová budiž nejpalčivějším příkladem (ač ji stále skvěle hraje Kirstie Alley). ()

Arsenal83 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

V porovnaní s prvou sériou je to o stupeň nižšie. Intrigy, klamstvá pokračujú, ale osud postáv sa podľa mňa vlečie viac, ako by bolo potrebné, a to na úkor vojenských scén, ktorých tu je hojne, no na škodu. Navyše postava Abrahama Lincolna je zobrazená málo hodnoverne, herec sa na neho vôbec nehodil, pripadá mi to, akoby len nalepili hocikomu bradu a bokombrady a už môže hrať amerického prezidenta. Herecky tu ale vystupuje z radu Terri Garber, výborne zahraná mrcha na storako spôsobov. ()

Reklama

liborek_ 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Vesměs platí totéž, co jsem už napsal k první sérii, nerad bych se opakoval. Pokračování se nese ve stejném duchu, úroveň se drží v stejných výšinách... Historie pokročila a tentokrát se děj točí a víří v krutě bouřlivých letech 1860-65, kdy Spojené státy sužovala bratrovražedná válka a kdy Mainovic a Hazardovic rodiny byly na dlouhý čas rozděleny papírovým nepřátelstvím. Skvělý seriál, kterému ale možná trošku škodí zbytečné natahování děje a nepříliš sympatická a dráždivá televizní cudnost.. :-) (Ashton a Elkanah Bent jsou jedni z nejprovokativnějších a nejvíc kudlu-do-srdce-si-zasloužících seriálových záporáků, co znám...) ()

Kakho-oto 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

George Hazard - nejlepší a nejkladnější postava celého seriálu. Napínavý a dramatický vyfabulovaný děj je prokládán historií občanské války v USA. Děj je dost smutný - konce Augusty, Virgilie, Clarissy, vypálený Mont Royal. Alespoň, že všichni záporáci zmizeli postupně z děje - až na toho nejhoršího, jak divák zjistí v seriálu Nebe a peklo (tj. vlastně Sever a jih III). ()

xaver 

všechny recenze uživatele

Velmi slušně zpracovaný námět jednoho z nejvýznamnějších období USA. Výborné herecké výkony, ale trochu moc, pro Američany asi nezbytné, romantiky. Nicméně autoři se, jako prakticky ve všech snímcích o válce Severu proti Jihu, vyhli tomu nejpodstatnějšímu. Válka za osvobození černých otroků, kteří byli násilně dovlečeni na Americký kontinent, se vedla na půdě ukradené původnímu obyvatelstvu, indiánům. A o ty v této válce vůbec nešlo. Jich se nikdo neptal. ()

Galerie (18)

Zajímavosti (1)

  • V úvodní bitvě mezi Severem a Jihem u Bull Runu je v záběru na bitevní pole vidět kamerový jeřáb. (pávek)

Reklama

Reklama