Říjen 1957. „To" se probouzí a městečko Derry ve státě Maine už nikdy nebude jako dřív. Stephen King vdechl život ztělesnění veškerých dětských fóbií a obav a vystavil sedm dětí zlovolné síle, která na sebe bere nejrůznější podoby včetně klaunské tváře. Děsivý klaun (Tim Curry) žije v městské kanalizaci, odkud se vydává lovit a zabíjet. O mnoho let později se ti, kdo přežili, jako dospělí vrací skoncovat s další vlnou jeho bezuzdného vraždění – už jednou provždy. (Magic Box)

Wenca888

Film, který tři hodiny slibuje v závěru něco skvělého, velkolepého a šokujícího, ale pak přijde jedno velké nic. Ale nutno přiznat, že i přes brutální natahování děje jsem se skoro vůbec nenudil a usnutí v polovině filmu dávám za vinu spíš únavě, než filmu:-) ()

Garch

Jedna z mých prvních orig. VHS a dodnes si pamatuji ten tísnivý pocit. Nemám rád klauny. Hlavně nemám rád klauny z podzemí. Každopádně, vynikající "pohádka" o tom, že strachům se musíš postavit. ()

bobstock

Kdysi mě vzala maminka do cirkusu. Zvířátka z pod rukou jejich cvičitelů předváděla zajímavé kousky. Bohužel po nich se objevil na scéně klaun s podivně vytlemeným výrazem a já zdrhnul s brekem z šapitó. Něco na tom bude a Tim Curry v roli snad nejhrůznějšího filmového šáši mi to jenom podtrhl. Klauny nesnáším a nikdo to nezmění. Film jsem zčíhnul jako rozšíření látky k očekávanému remaku Stephena Kinga.TV kousek z 90´ dopadl lépe než jsem očekával. Dokonce ani šílená stopáž mě nenudila, naopak jsem prožíval dětské dobrodružství a jeho následné vyústění v dospělé době. 70% ()

Klajnik odpad!

Pennywise byl tvárněn možná lépe než v nové adaptaci, kdy se hrálo na strašidelnost. Zde jde spíše o znepokojení. Vypadá jak okukující pedofil. Film je to ale mnohonásobně horší. Látka je odfláklá (to i v novější adaptaci), herci šíleně špatní, kulisy neinteresují a film nebaví. Televizní sračka prostě. ()

Oralfabet

Děti docela ušly, dospělí (obzvlášť ti s culíčky) mě spíš srali, každopádně ale tenhle film nezestárl úplně nejlíp. Překvapilo mě, že scény, co v knize nebyly se mi dost líbily (sprchy a Benův táta), pak jsou tu samozřejmě pasáže, co naopak převzali z knihy a moc to nezvládli (bitka s kamením, Beverlyin útěk od Toma, závěrečné probuzení Audry a další...). Ten závěr s pavoukem samozřejmě taky stojí za hovno, to snad ani není třeba psát. Na druhou stranu Curry je boží a Pennywise je tady využit mnohem lépe, než ve filmu z roku 2017, žádný cgi, vždycky se prostě jen zničehonic objeví a vypadá úchylně, tak to má být. A když už nic jiného, aspoň jsem si při sledování konečně uvědomil, že Eddie je moje oblíbená postava, a platí to i o obou filmových (dětských) verzích. 5/10 ()

Emzet

Ano, já vím. Tenhle film si tak vysoké hodnocení rozhodně nezaslouží svými kvalitami a já si to uvědomuji. Proč tedy 4? V Premiere se nedávno ptali osobností na nějaký jejich oblíbený brak - a přesně to je To pro mě. Nejenom že si díky němu připomínám knihu, můj nejoblíbenější literární počin vůbec, ale při sledování na mě dýchá nostalgie a já tohle dílko - byť sebehorší - prostě nedokážu potopit. A ruku na srdce - zas taková hrůza to není. Příjemný televizák, jehož první část mi hodně připomíná Stand by me, ta druhá (dospělácká) nějakou hodně bizarní divadelní hru s napůl strašnými (Anette O'Toole, Richard Thomas), napůl docela dobrými (Harry Anderson, John Ritter) herci. Vrcholem je pak krásně ujetý Tim Curry, který provází celým filmem. Každopádně rozhodně doporučuji každému přečíst si knihu. Film doporučuji jenom těm, kteří: a) četli knihu, chtějí si její scény připomenout (ono číst co chvíli 1000 stránek kvůli pocitu nostalgie není taková sranda) a nevadí jim ne-tak-hrozné, ale televizní zpracování, b) těm, kteří se chtějí mrknout na sympatický film, který pobaví, zabaví a možná i postraší... ()

husokachna odpad!

Jelikož jsem knihu četl už 4x a čtu ji pravidelně jednou za dva roky a je to má nejoblíbenější kniha vůbec, tohle hodnocení je velice osobní. Pomíjím kvality filmu jako takového a nemůžu než v porovnání s knihou tenhle film nenávidět. Je to poplivání všeho, čím je předloha. Takže pokud jste knihu četli a líbila se vám, vyhněte se filmu obloukem. Vy ostatní si dělejte, co chcete. ()

Maslord

Filmy na základe predlohy Kinga si vždy rád pozriem, ale keď som pozeral tento (čo už bolo veľmi dávno) som ešte o Kingovi nevedel. Napriek tomu to bol jeden s najlepších hororov aké som kedy videl (až na nezmáknutý koniec). Najviac sa mi páčilo keď si postavy rozpomínali na udalosti spred rokov, tak tieto scény sú nezabudnuteľné a skutočne strašidelné. Musím ale hodnotiť ****, pretože kniha je oveľa lepšia. ()

Perfo

Jelikož to je televizní film, tak bylo dost věcí osekáno, ale zase na televizní podmínky slušně a se snahou zpracováno. Snímek má skoro tři hodiny, takže napětí je minimální a konec ve mě spíš vyvolával úsměv, než strach. Celkově mi film příšel jako čára na kardiogramu, na kterém se občas vyšvihne křivka, kterou nestíhá monitor a pak se vše zase dostane na nudou čáru. ( tou křivkou je myšlen Tim Curry, který předvádí kolosální klaunskou zrůdu, dětskou noční můru, jediný strašidelný bod celého filmu). Kdybych to viděl jako dítě, tak probdím tři noci. Když jsem to viděl jako dospělí, málem mě to chvílemi uspávalo. ()

Caine

To (IT) je moje nejoblíbenější kniha vůbec. Super silný příběh na cca 1100 stranách, který se odehrává ve dvou časových rovinách a má 7 víceméně rovnocených hlavních hrdinů. Nechtěl bych to filmovat ani za nic a ani kdybych měl talent mého oblíbeného Ridleye Scotta a absolutně neomezený rozpočet. Kniha je velmi strašidelná, film je spíš o těch lidech. A vůbec mi to nevadí!!! * Moja horory vůbec nemusí a od tohodle filmu se nemohla odtrhnout - holt ona je spíš na ty příběhy. Líbilo se jí t(T)o. ()

jacksax

Tento film se opravdu nehodnotí lehce. Po stránce výběru herců jde s klidem tvrdit, že teens se povedli přece jen lépe než dospělí, i když tam taky moc výtek nemám. Po stránce scénáře si nejde taky na moc stěžovat - film se snaží být téměř doslovným přepisem knihy, některé pasáže si o nejvyšší hodnocení neříkají nesmyslně. ale jako celek to přece jen úplně pospolu nedrží. Přesto kladně hodnotím i herecké výkony, motivace postav byla přehledná, pocta originálu jasná... možná až moc. Nelze si myslet, že ze skvělé knihy lze udělat skvělý film bez osobitosti a invence. Takže lehce nadhodnocené čtyři. ()

bolan

Hrůza mě pojímala asi jako při sledování nedělního pořadu o vaření - v tomto případě 100% vyhrává kniha. ()

fshrbeny

Jedna hvězdička za Penywissea, druhá za miniroli "kuřáka z Akt X" Davise... jinak pro toho kdo nečetl knižní předlohu zmatené, pro toho kdo ji četl odfláknuté, což mě přivádí k poslední výtce (odpustím si komentovat konec, který je na rozdíl od toho knižního - zvláštního, dost trapný a odfláknutý) a to je český dabing, něco tak hrozného jsem už dlouho neslyšel, je vidět, že ten kdo ho takhle zprasil absolutně nečetl knižní předlohu a překládal si to jak ho to zrovna napadlo, respektive něco nepřeložil vůbec (např. název Billova kola)... Ps: může mi někdo vysvětlit proč plešatý spisovatel v knize, má ve filmu dlouhé vlasy stažené do culíku? Přijde mi to jako výsměch Kingovu dílu. ()

JM87

Většina Kingových knížek se prostě nedá zfilmovat a tohle je přesnej důkaz. Jinak herecký výkony hlavních protagonistů byly dost hrozný a výprava taky nestála za moc. Že to bylo osekaný jak prase se nemusím ani zmiňovat. Tohle by mohl bejt dobrej 12-ti dílnej serial z dílny HBO, ale né tříhodinovej film. To prostě nejde... ()

jilda

Za postavu klauna ztvárněného božím Timem Currym odpustím i nesmyslně dlouhou stopáž. Parádní zlej hajzl! ()

Heero

Horor (z lat. horror – hrůza, zděšení) je umělecký žánr, jehož cílem je u čtenáře nebo diváka vyvolat pocit strachu a děsu. A já vím přesně, proč se nedívám na starší horory, protože ani jednu z těchto definic ve mně nevyvolávájí (až na Věc). Kdybych se díval na rodinný film s názvem "Sedm kamarádů u stoky", tak ok, ale tohle bylo prostě utrpení. Klaun má sice pěkný zoubky, ale jinak je hrozně trapnej. Možná když bych to viděl prvně v 10 letech. A tak když jsem po hodině zjistil, že mě mají čekat ještě další dvě hodiny, vypnuto. ()

malenfant

Nechápu nízké hodnocení. Myslím si, že kniha se celkem povedla přenést na plátno (obrazovku) a to hlavně díky výkonům dětských herců. Ten kdo četl předlohu to přece MUSÍ ocenit!!! Ta chybějící hvězdička je pavouk... ()

Uškudasket

Excelující první část filmu je brzy sesazena druhou částí, která postrádá hororovou atmosféru a celkové napětí se vytrácí.Je to škoda, protože měl snímek našlápnuto k nejvyšším metám. ()

Dellylah

To je opravdu divné. Knihu jsem nečetla a i tak mi přišlo, že tam spousta věcí chybí. Především velice chaotické, neuspořádané scény dělají film ještě prapodivnější. Na druhou stranu nebýt konce ,bylo by to i pořádně hororové. A scéna ,kdy šašek vycení zoubky je taky zajímavá. ()

Kingův horor To konečně míří do kin

Kingův horor To konečně míří do kin

04.07.2016

Hororový román To už se dočkal tříhodinové televizní adaptace, studio Warner Bros. se jej ale od roku 2009 snaží poslat přímo do kin. O režii se chvíli zajímal Guillermo del Toro (Hellboy) a v červnu… (více)