Con Air

• USA Con Air (více)

Průzkumník americké armády Cameron Poe si odseděl osm let za zabití opilce, jenž ohrožoval jeho těhotnou ženu. V den svého propuštění na svobodu se ocitne ve vězeňském letounu spolu se zločinci nejhrubšího zrna. Ti se pod vedením inteligentního, ale psychopatického vraha Cyruse pokusí o hromadný útěk. Cameron, považovaný ostatními trestanci za spojence, je jediným mužem v letadle, který může celé akci zabránit. Kromě nastolení spravedlnosti mu jde především o to, aby se po letech odloučení shledal se svou ženou a s dcerkou, kterou ještě nikdy neviděl. Cameronovi se podaří navázat spojení s policistou Larkinem, ale souboj s vyvrheli toho nejhrubšího zrna musí podstoupit jen on sám! (TV Nova)

lamps

Akční výplach jak se sluší a patří, možná ještě dravější a výbušnější než Bayova tolikráte zmiňovaná SKÁLA. A největší zásluhu mají jednoznačně herci, kteří do svých rolí zapadli všichni naprosto perfektně. Ať už úchylní a chladnokrevní záporáci Malkovich, Rhames, Trejo a Buscemi, elegantní agent John Cusack nebo dlouhovlasý mariňák Nicolas Cage- ti všichni si únos letadla vyloženě užívají a co je nejdůležitější, s nadhledem a suchým humorem opravdu nešetří. Simon West to celkově pojal hodně odlehčeně a díky tomu působí všechna ta přehnaná akce zakončená tou skoro donebevolající závěrečnou čtvrthodinkou mnohem přirozeněji a zábavněji, než kdyby se postavy tvářily celou dobu smrtelně vážně a nebraly v potaz natěšené fajnšmekry s popkornovým sáčkem v ruce. Nebýt té explozivní návštěvy Las Vegas, dával bych plné hodnocení. Minimálně Malkovich mířící na plyšového králíčka se po něm vyloženě dovolává... 80% ()

Big Bear

Tohle je klasika akčních filmů. Má to zkrátka vše. Klaďáka, extra záporáka a dalších padouchů plné letadlo... O výbuchy a akci zde opravdu není nouze a při neustélém vyšlehování plamenů a ohnivých hřibů budete neustále mhouřit oči. Tenhle snímek je možno vidět i vícekrát a přesto ho dokoukáte do konce. * * * * ()

JohnnyD

POZOR, POZOR! Všetci intelektuáli, pozor. Pri pozeraní tohoto filmu vám hrozí strata inteligencie. Môže dôjsť u vás k javu, že miesto intelektuálnych úvah budete hlásať drsné hlášky, posielať správy blízkym dosť netradičnými metódami a že budete mať sklon k sympatii s masovými vrahmi. TOMUTO FILMU SA VYHNITE AKO SA LEN DÁ! OK a teraz pre zhollywoodovane nerozmýšľajúce popcornové publikum - BOL TO NÁREZ! Nicolas Cage je strašne cool a tie dlhé vlasy mu neskutočne pristanú. No a je veeeeľmi drsný. John Malkovich mu skvelo sekunduje. Podobne aj John Cusack. No a je tu aj úžasný Steve Buscemi ako sympatický masový vrah. Najlepšie na filme sú tie hlášky. Priemer - jeden a pol hlášky za minútu. Proste nemá cenu tu žiadnu vyberať, pozrite si to. Inak prídete o veľmi zaujímavý spôspb posielania pošty :D ()

forsberg

Con Air má všechno, co má mít správný akční film. Spoustu skvělých záporňasů, superkladného hrdinu a jeho králíčka, neohroženého detektiva a napětí od začátku do konce. Ještě dlouho po titulcích mi znělo v hlavě: "Celý svět ve svých rukou mááám…" ()

Boogeyman

Docela dobrej akčňák, kde Cage sice opět vypadá jako debil, ale nějak mu to tady sedne. Nejlepší je ovšem osazenstvo letadla, kde se tvůrci vyřádili na různorodosti postav. Jak asi odpůrci násilí koukali na to, že z nejhoršího úchylnýho supervrahouna je tu udělanej vlastně hodnej strejda, mimochodem geniální Buscemi. ()

Indiana

Stejně jako Skála explozivní, zábavné, chrlící jednu skvělou hlášku za druhou. Cage tady o poznání zmužněl a má muskulaturu, který by se lekli i Arnie se Slyem. Con Air je zkrátka dokonalá podívaná a bohovi děkujme za to, že nám byla seslána z nebes. ()

sheen

Letadlo plné vrahů, úchyláků a trestanců, kteří se zmocní letadla a udělají si z poklidného nedělního výletu kovbojku. Ale přeci jen dobro existuje ato v podobě trestance, který byl odsouzen neprávem, za něco co neudělal, je to jeho let za svobodou, manželkou a dcerou, kterou uvidí po hodně dlouhé době, tento let se změní v nekonečnou noční můru. ()

salahadin

Už ty úvodní kecy mě odradily. Ale řekl jsem si, že se pokusím film přečkat. Nakoupil jsem si proto brambůrky, abych se tolik nenudil. Ale upřímně - moc to nepomohlo. Dostalo se mi dalšího imbecilního filmu. Cage je totální herecká nula (krom několika filmů) a je nemohoucí od začátku do konce. Vězni jsou hardcool, jeden má dokonce v cele téměř tajnou ústřednu (chudáci Američani, na co oni ještě nepřijdou). Malkovich je sice docela dobrej, ale tady tenhle debilní film drží nad vodou jen Cusack. Při těch rádoby dojemných scénách jsem se znechuceně usmíval, jak to bylo trapné. Jako např. když chlap míří z jednoho metru na Cage a střelí ho jen do ramena :-D A nebo jak mají Amíci rádi véélké výbuchy a ted tam něco před kamerou lítá vzduchem, ale omyl! Není to obří racek, ale Cage, který opět bohužel je tak rychlý, že dokáže uskočit stranou, aby ho nezasáhl trochu větší ohýnek. Bráávo. Ale vtípek s létajícím autem se docela povedl, jinak nic. Tyhle megalomanský ptákoviny mě nebaví, nemá to ani hlavu, ani patu a je to tak přitažený za vlasy, až to mozek bolí. ()

Stegr

Zlaté maliny 1997 - 1x - Worst Reckless Disregard for Human Life and Public Property (překlad nechám na vás, sám si celkem lámu hlavu, i když význam jednotlivých slov znám)... ()

Disk

Velká škoda, že producent Jerry Bruckheimer k realizaci Con Airu nenajmul Michaela Baye - v jeho podání by to byl absolutní nářez. Takhle se musíme spokojit s nevýrazným Simonem Westem, který to rozjede až teprve v závěrečné půlhodině. Scénář sice není příšerný, ale rozhodně ani dobrý - všechna klišé, která k akčnímu žánru patří, jsou totiž podávána pitomě a bez nadhledu. S jedinou výjimkou: scéna, ve které Cameron Poe (Nicolas Cage) žádá svého kolegu, aby toho růžového králíčka vrátil zpátky do krabice. Když kolega tak neučnil, tak ho Cameron zmlátil a řekl: "Vidíš, říkal jsem ti, abys toho králíčka vrátil." Jediná scéna, která v tomto zcela průměrném filmu ční výše než všechno ostatní. Herecký casting je sice oslňující, ale herci s výše uvedeným scénářem nemají moc co hrát. Opět s výjimkou - a tou je John Malkovich, který si svého záporáka i přes všechnu černobílost užívá a je to taky on, jehož postava je opravdu z masa a kostí. Nicolas Cage jako akční hrdina je totální omyl. Celou dobu má výraz raněné laně, která má budit soucit, když se mu stane něco zlého. S výjimkou už zmíněné scény s králíčkem. Zde je Cage výborný, v ostatních scénách neskutečným způsobem přehrává. Jeho pláč v závěru je směšný až na půdu. Co naplat, v 90. letech vznikly lepší akční filmy než tahle skrz naskrz průměrná záležitost. ()

Aky

Správná, ba nejsprávnější americká akčňára,ve které je všechno, co tento žánr vyžaduje. Akce, spád, technické efekty, špičkoví herci, nepřestajné napětí, vynalézavé zvraty, humor a klasický americký konec. Nicolas Cage, a John Malkovich jsou naprosto skvělí. ()

Cappuccino

Nesúrodá partia viac či menej charizmatických záporákov s hrdinským Nicolasom Cageom zo starých čias, počas ktorých išiel stále prvú ligu. Malkovich bol výborný, Rhames ušiel, ale postavu Buscemiho považujem za maximálne nevyužitú a postavu Johna Cusacka za priam trápnu až zbytočnú. Con Air je slušná akčná zábava, síce plná klišé a nie veľmi premyslená, ale nudiť sa divák určite nebude a akčný soundtrack zostane vo vašich hlavách ešte dlhé hodiny po filme. ()

Allien.9

Můj vůbec nejoblíbenější akční film, který předběhl dokonce i neméně milovanou "Skálu". Skvělá akce, perfektní hudba, drsné hlášky, nejlepší hollywoodští herci. Dlouhovlasý, namakaný Cage + sexy šílený Malkovich + inteligentní Cusack v obleku + psychopat Buscemi = DOKONALE VRAŽEDNÁ KOMBINACE. Je těžké uvěřit, že se nejedná o film Michaela Baye.;-) ()

HAL

Esence devadesátkové akce - blbý příběh, kýčovitá kamera věčně do oranžova, "obyčejný chlap" ve špatnou dobu na špatném místě, a kolem něj spousta hodně vyšinutých magorů, při jejichž řádění ještě režiséři ani producenti tolik nekrotili přepálený bodycount, obří exploze a permanentní fuckování. Nicolas Cage je tu při tak luxusním obsazení "vedlejších" rolí poněkud matný, ale i tak svou přepíčenou skautíkovostí nemálo baví... a ve chvíli kdy se před kamerou začnou předhánět permanentně přehrávající záporáci s hodně velkou chutí si do něčeho zastřílet, tak je to pro fanouška cheesy akce hotový koncert. 8/10 ()

Javert

Solidní akčňák, kterému trochu sráží vaz lehké Cageovo přehrávání a v závěru i nereálnost...Ale kouká se na to pěkně, Malkovich podává přesně to, co od něj, jako od padoucha, očekávám. ()

mzss1

Vynikající film. Role padla Nicolasi cageovi opravdu dokonale. Skvělý příběh, akce, hlášky, herci, perfektní hudba. Co víc si přát. Jeden z nejlšpích filmů. FIlm dobře působí i jako drama. Nemá cenu se dál rozepisovat. Uvidíte o čem mluvím, když si film pustíte. Film mého mládí. 100% = ***** ()

kingik

Vynikající akční film režiséra Simona Westa v mnohém překvapí. Především Nicolas Cage s napumpovanými svaly dokázal, že se v akčním žánru neztratí a role mu dokonale sedne. Herci, kteří tu hrají přepravované vězně, rovněž nemají chybu a John Malkovich a spol. umějí své role náležitě podat. Režie Simona Westa je vyzrálá a má skvělý cit pro rytmus a načasování akčních scén, které jsou dynamické i napínavé. Nenudí to a jedná se o jeden z nejvýraznějších akčních snímků konce 90. let. 100% ()

Snorlax

Přímočará akční jízda s příjemnou trochou hlášek se v závěru zvrtne v pyrotechnickiu exhibici, která zřejmě byla drahá, ale také naprosto zbytečná. Vynahrazuje to okouzlující masový vrah Steva Buscemiho. ()

Legas

Simon West kopíruje Baye, jak to jen jde, ale bohužel není Bay. Některé obrázky jsou pěkné, ale jako celek má Con Air spoustu chyb. Rvačky postrádají rytmus, střih je místy značně chaotický a akční scény jsou sice spektakulární, ale vytrácí se z nich logika. Nejsem náročný divák, ale třeba Skála má daleko rozumnější akční scény (a taky působivější). Hudba je dost mizerná, triky nic moc. Ale přiznám se, že už jsem to viděl tak 7x. Inu, i kvalitativně horší filmy dobře baví. ()

Vrcholný Nicolas Cage

17.05.2015

Cage vs. Cusack v mrazivé divočině

Cage vs. Cusack v mrazivé divočině

28.07.2011

Hráli spolu v Con Air. A opět budou stát proti sobě, ale namísto popcornové akce je čeká krvavý thriller inspirovaný skutečnými událostmi. John Cusack si ve filmu The Frozen Ground zahraje jednoho z… (více)

Režisér pro Expendables 2

Režisér pro Expendables 2

20.06.2011

Původně chtěl film režírovat sám Stallone, ale nakonec se rozhodl předat žezlo. Osud pokračování hitového krváku tak přechází do rukou Simona Westa. Ten má pořád pověst „režiséra Con Airu“ (jednoho z… (více)