Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Animovaný
  • Komedie
  • Krátkometrážní
  • Akční
  • Drama

Poslední recenze (166)

plakát

Oscar 2016 (2016) (TV pořad) 

Niet čo dodať nemalo to chybu ;-)

plakát

Životní šance (2013) 

Príbeh, ktorý poslal celý svet do kolien a dal nádej všetkým, ktorým život rozdal len nízke karty. V historicky prvej sérii televíznej show "Británia hľadá talent" citujem, ale mňa tento film vôbec nedostal do kolien skôr som bol prekvapený, že je to také slabé. Čakal som od toho viac ale nestalo sa tak...

plakát

Birdman (2014) 

Ehm,ako toto mohlo vyhrať Oscara ? Tento film je úplna blbosť a nuda neviem ako mohli takéto niečo natočiť....zbytočné peniaze škoda hovoriť....Emma Stone aspoň trochu oživuje film...Jedna hviezda za herečku a niektoré hlášky.

Poslední hodnocení (5 060)

Bella a Sebastian: Dobrodružství pokračuje (2015)

19.04.2017

Bella a Sebastián (2013)

19.04.2017

Svátek matek (2016)

10.04.2017

Doctor Strange (2016)

09.04.2017

Hugo a jeho velký objev (2011)

02.04.2017

33 životů (2015)

31.03.2017

Detektiv z Hongkongu (2016)

30.03.2017

Sully: Zázrak na řece Hudson (2016)

27.03.2017

Spojenci (2016)

07.03.2017

Reklama

Poslední deníček (17)

Český Lev 2015 - nominácie a výsledky

Ahojte, rozhodol som sa, že napíšem informácie a nominácie Českého Leva 2015, z ktorého priamy prenos si môžete pozrieť už zajtra (5.3.) na ČT 1 o 20:00 hod.(bude to aj v archíve na ďalší deň) Budem rád, ak by mi niektorí užívatelia napísali koho by chceli vidieť s Českým Levom, alebo koho tipujete ? ;-) Všetkým prajem príjemne pozeranie a držanie palcov, aby vyhral práve Váš favorit ;-)

 

Tu sú nominácie a výsledky:

Nejlepší film:

Domácí péče (Slávek Horák)

Fotograf  (Irena PavláskováViktor Schwarcz)

Kobry a užovky (Jan PrušinovskýOndřej Zima) dostali Českého Leva

Schmitke (Radim ProcházkaTomáš Vach)

Ztraceni v Mnichově (David Ondříček) 

 

Nejlepší režie:

Slávek Horák (Domácí péče)
Jan Prušinovský (Kobry a užovky) dostali Českého Leva 
Alice Nellis (Sedem zhavranelých bratov)
Štěpán Altrichter (Schmitke)
Petr Zelenka (Stratení v Mnichove)

 

Nejlepší dokumentární film:

Evangelium podle Brabence (Miroslav Janek)
Filmový dobrodruh Karel Zeman (Tomáš Hodan)
Mallory (Helena Třeštíková)
Opri rebrík o nebo (Jana Ševčíková) dostali Českého Leva
vlna vs. breh (Martin Štrba)

 

Hlavní herečka:

Alena Mihulová (Domácí péče) dostali Českého Leva
Marie Málková (Fotograf)
Tereza Voříšková (Laputa)
Martha Issová (Sedem zhavranelých bratov)
Jana Plodková (Stratení v Mnichove)

 

Hlavní herec:

Bolek Polívka (Domácí péče)
Karel Roden (Fotograf)
Hynek Čermák (Gangster Ka)
Matěj Hádek (Kobry a užovkydostali Českého Leva
Martin Myšička (Stratení v Mnichove)

 

Vedlejší herečka:

Tatiana Vilhelmová (Domácí péče
Zuzana Kronerová (Domácí péče)
Lucie Žáčková (Kobry a užovky) dostali Českého Leva
Zuzana Bydžovská (Sedem zhavranelých bratov)
Jitka Schneiderová (Stratení v Mnichove)

 

Vedlejší herec:

Predrag Bjelac (Gangster Ka)
Kryštof Hádek (Kobry a užovkydostali Českého Leva
Jiří Schmitzer (Padesátka)
Marek Taclík (Stratení v Mnichove)
Tomáš Bambušek (Stratení v Mnichove)

 

Nejlepší scénář:

Slávek Horák (Domácí péče)
Jaroslav Žváček (Kobry a užovky)
Alice Nellis (Sedem zhavranelých bratov)
Štěpán Altrichter, Jan Fusek, Tomáš Končinský (Schmitke)
Petr Zelenka (Stratení v Mnichove) dostali Českého Leva

 

Nejlepší kamera:

Jan Šťastný (Domácí péče)
David Ployhar (Fotograf)
Petr Koblovský (Kobry a užovky) dostali Českého Leva
Cristian Pirjol (Schmitke)
Alexander Šurkala (Stratení v Mnichove)

 

Nejlepší střih:

Domácí péče (Vladimír Barák)
Fotograf (Alois Fišárek)
Kobry a užovky (Lukáš Opatrný)
Schmitke (Andrea Schumacher, Philipp Wenning)
Stratení v Mnichove (Vladimír Barákdostali Českého Leva

 

Nejlepší zvuk:

Kobry a užovky (Michal Čech, Matěj Matuška)
Sedem zhavranelých bratov (Jiří Klenka)
Schmitke (Christoph de la Chevallerie)
Stratení v Mnichove (Michal Holubecdostali Českého Leva
vlna vs. breh (Radim Hladík ml.)

 

Nejlepší hudba:

Jiří Chlumecký (Fotograf)
Vašo Patejdl (Sedem zhavranelých bratov)
Johannes Repka (Schmitkedostali Českého Leva
Matouš Hejl (Stratení v Mnichove)
Michal Novinski (Wilsonov)

 

Nejlepší scénografie (výprava):

Kobry a užovky (Jan Novotný)
Sedem zhavranelých bratov (Peter Čanecký, Ondřej Mašek) dostali Českého Leva
Schmitke (Barbora Kačena)
Stratení v Mnichove (Ondřej Nekvasil)
Wilsonov (Martin Kurel)

 

Nejlepší kostýmy:

Fotograf (Jaroslava Pecharová)
Kobry a užovky (Ivan Stekla)
Sedem zhavranelých bratov (Kateřina Štefkovádostali Českého Leva
Stratení v Mnichove (Vladimíra Fomínová)
Wilsonov (Katarína Štrbová-Bieliková)

 

Nejlepší masky:

Kobry a užovky (Lukáš Král)
Padesátka (Jana Dopitová)
Sedem zhavranelých bratov (Juraj Steinerdostali Českého Leva
Stratení v Mnichove (Jana Bílková)
Wilsonov (Jana Radilová)

 

Nejlepší televizní film nebo minisérie:

Americké dopisy (TV film) (Jaroslav Brabec) (Česká televize) dostali Českého Leva
Jan Hus (TV film) (Jiří Svoboda) (Česká televize)
Korunní princ (TV film) (Karel Janák) (Česká televize)
Případ pro exorcistu (TV seriál) (Jan Hřebejk) (Česká televize)
Správny dres (TV film) (Stanislav Sládeček) (Česká televize)

 

Nejlepší dramatický televizní seriál:

Atentát (TV seriál) (Jiří Chlumský, Petr Nikolaev) (TV Nova)
Doktor Martin (TV seriál) (Petr Zahrádka) (Česká televize)
Labyrint (TV seriál) (Jiří Strach) (Česká televize)
Mamon (TV seriál) (Vladimír Michálek) (HBO Europe) dostali Českého Leva 
Policie Modrava (TV seriál) (Jaroslav Soukup) (TV Nova)
Přístav (TV seriál) (Ján Novák, Jaromír Polišenský, Jana Rezková) (TV Prima)
Stopy života - Derniéra (TV film) (Tomáš Magnusek) (TV Barrandov)
Vinári (TV seriál) (Martin Kopp, Petr Nikolaev) 2. série (TV Prima)
Vraždy v kruhu (TV seriál) (Ivan Pokorný) (Česká televize)

 

Nejlepší dokumentární televizní film nebo seriál:

Daleko za sluncem (Olga Špátová) (HBO Europe)
Filmová lázeň (Miroslav Janek) (Česká televize) dostali Českého Leva 
Holky pod zámkem (TV pořad) (Jiří Fedurco) (TV Nova)
LSD made in ČSSR (TV film) (Pavel Křemen) (Česká televize)
Moto cestou necestou (TV seriál) (Hynek Bernard) (TV Prima)
Tajemný Černobyl (TV film) (Martin Hlaváček) (TV Barrandov)
Zámena manželiek (TV pořad) (Ivana Křenová, Jana Rezková) (TV Nova)
Zvláštní znamení touha (TV seriál) (Václav Křístek) (Česká televize)

 

Nejlepší filmový plakát:

Fotograf
Kobry a užovky dostali Českého Leva
Schmitke
Stratení v Mnichove
vlna vs. breh

 

Cena filmových fanoušků:

Kobry a užovky (Jan Prušinovskýdostali Českého Leva

 

Cena Magnesia za nejlepší studentský film:

Amanitas (studentský film) (Jakub Šmíd)
Furiant (studentský film) (Ondřej Hudečekdostali Českého Leva
Happy End (studentský film) (Jan Saska)
Lesapán (studentský film) (Pavel Soukup)
Táta (studentský film) (Václav Huleš)

 

Mimořádný přínos české kinematografii: Stanislav Milota

 

Rekapitulácia Českých Levov:

Kobry a užovky (dostali 6 Českých Levov)

Opři žebřík o nebe (dostali 1 Českého Leva) 

Domácí péče (dostali 1 Českého Leva)

Ztraceni v Mnichově (dostali 2 Českých Levov)

Schmitke (dostali 2 Českých Levov)

Sedmero krkavců (dostali 3 Českých Levov) Podľa mňa právom tých Levov dostali ;-)

Americké dopisy (dostali 1 Českého Leva)

Mamon ( dostali 1 Českého Leva)

Filmová lázeň (dostali 1 Českého Leva)

Furiant (dostali 1 Českého Leva) 

Stanislav Milota (dostal 1 Českého Leva)

 

Gratulujem všetkým, ktorí dostali Českého Leva ;-) 

 

Takže výsledky už vieme a som rád, že som sa mohol podeliť o tieto informácie s Vami ;-) (dúfam, že vyhral Váš favorit a že ste spokojný ;-) Ja som tipoval trochu inak, ale som rád ako to dopadlo a musím si pozrieť aj ostatné filmy, ktoré som ešte nevidel ;-) Teším sa na Vás zase o rok ;-) Uvidíme, či budú opäť nominované skvelé česko-slovenské filmy ;-) Zdravím a majte sa fajn ;-) 

 

 

 

 

 

 

Český Lev 2015 - nominácie a výsledky

Reklama

Reklama