James J. Braddock, přezdívaný Cinderella Man, se v polovině třicátých let stal idolem miliónu prostých Američanů. Má tři děti a nadevše miluje svou manželku Mae. V kariéře má slušně našlápnuto, ale tak jako ostatním ani jemu se nevyhne hospodářská krize ve 30. letech 20. století. Nepřízeň osudu ani obnovená zranění mu nezabrání v tom, aby šel za svým cílem. Rozhodne se vrátit do ringu. Nikdo nevěří, že by mohl mít šanci uspět, ale podceňovaný boxer začne vyhrávat jeden zápas za druhým. Z obyčejného člověka, který měl problém si najít práci, se najednou stane neporazitelný hrdina a zároveň symbol nadějí a snů lidí sužovaných hospodářskou krizí. Jeho strmý vzestup nakonec vyvrcholí soubojem se světovým šampiónem těžké váhy Maxem Baerem, který během zápasu v ringu usmrtil dva své protivníky. (TV Nova)

kacirek_

Jako autobiografie zajímavé, jako film nudné. Hvězdička navíc za Renée, kterou já mám opravdu ráda. Film je příliš dlouhý a příliš předvídatelný než aby si udržel moji pozornost po celou dobu. V porovnání boxerských filmů u mě jednoznačně vítezí italský hřebec Rocky Balboa. ()

Radek.SCH

Crowe opět dokazuje, že umí hrát a Howard zase předvedl, že umí natočit film, který je po formální stránce bez chyb, ale opět na mě působí jako trochu vykalkulovaný. Prostě, "natočíme něco, co se bude všem líbit." - 70 % ()

Fridecka

Vzhledem k tématu jsem se tomuto filmu dlouho vyhýbala, ale byla jsem příjemně překvapená, že ačkoliv to byl film z boxerského prostředí, tak v něm o box "zase až tak nešlo". Box zde byl v podstatě jen jako doprovodný prvek silného příběhu člověka bojujícího za svůj život, za svou rodinu a své štěstí. A protože mu nechybí pevná vůle a odhodlání, tak dosáhne pro okolí na první pohled nedosažitelné mety . Russel Crowe zde podal opět excelentní výkon ( vidím trochu paralelu mezi postavou Johna Nashe v Čisté duši s jeho nezlomnou vůlí a současnou podporou milující ženy). ()

Rockerman

Box bytostně nesnáším a ani po tomto výborném filmu se nestanu jeho fanouškem. Nicméně přiznávám, že Braddockův finálový "mač" jsem prožíval a fandil mu, jako by to bylo v přímém přenosu. Film je však také o velké lásce, která vítězí i v dobách, kdy skoro není co do úst a zlepšení je v nedohlednu. ()

Hapretor

Crowe to celé táhne. Má neuvěřitelný charisma. Ne náhodou patří do mých top ten herců. Hrát to někdo jiný, nejspíš mě to tolik nebaví. Při posledním zápase sem měl zaťaté pěsti a fandil jsem jak debil. A to mě box mijí víc než mílovým obloukem. ()

Evander

Těžká váha je vynikajícím dramatem. Vynikající jsou i Russell Crowe a Renée Zellweger. Rozhodně se jedná o jeden z nejlepších filmů z boxerského prostředí, jaký kdy byl natočen. 90% ()

anatheman

Dobrý film, ve kterém Ron Howard opět dokazuje, že je mistrem na životopisná dramata. Ačkoli se zdá stopáž na první pohled úmorná, nemohu říct, že by se kdy dostavila nuda. Scénář je brilantně rozvrstvený a scény ze soubojů děj vždy včasně osvěží. Líbilo se mi zasazení příběhu do dob velké hospodářské krize; tentokrát ale z poměrně netradičního úhlu pohledu. ()

Heavyman

Zase se jeden skromný a obětavý outsider stane žampiónem. Perfektní záběry z ringu, bez velkýho plítvání kečupu . ()

GOREGASM

V první polovině, která hraje hodně okatě a trochu lacině na city, jsem měl o Sindereláka strach, ale nakonec se tahle boxerská flákota položí do správňácky heroické polohy a Russell to vytáhne na úroveň, kdy poslední kola fandíte se zaťatými pěstmi. Na špičky žánru Howard sice nedosáhl, ale to by šlo jen s lepším scénářem, který klopýtá hlavně v první sociálně orientované polovině, která působí telenovelově. Zbytek je ale vysoký Howie standard, takže enjoy. 75% ()

martiňák

Ačkoliv box nepatří mezi mé oblíbené sporty, několik boxerských filmů se mi líbilo hodně - Někdo tam nahoře mě má rád, Rocky, Pěsti ve tmě, Zuřící býk. Nevýhodou Těžké váhy je, že po shlédnutí uvedených filmů, divákovi nepřináší vůbec nic nového. Žádný nový příběh, žádný nový pohled na box či osudy sportovců, je to naprosto standardní, dojemné a napínavé vyprávění o tom jak se boxer dostane ze samého dna až na samý vrchol, čehož jsem se mírně obával již před shlédnutím a což se zcela naplnilo. Na druhou stranu spolupráce Rona Howarda s Russellem Croweem již jednou vyústila ve vynikající film, takže i přes zmíněné obavy jsem opět čekal kvalitní a působivou podívanou, což se naplnilo také. Russell je holt, jako téměř vždy, charismatický a diváka si dokáže podmanit, i když jsem zpočátku měl problém s tím, že jako boxer na mě působil především v ringu, ale když byl mimo něj, říkal jsem si, že skutečný boxer by se choval jinak. Další výtku můžu mít k tomu, že film je "sušší", což je asi pro Howarda typické, humor, nadhled a ironii v jeho filmech postrádám. Přes všechny uvedené výtky jsou to pro mě ale jasné 4 hvězdičky, protože jak již jsem zmínil, podívaná je to kvalitní, kultivovaná, působivá, dojemná i napínavá. ()

Joeey

Russell Crowe a Renée Zellweger jsou v tomto filmu fakt sehraní! Působivé a napínavé zápasy, krásný příběh. ()

Tryman

Je opravdu velmi těžké vyjádřit své pocity po shlédnutí tohoto mistrovského díla. Ron Howard zde dokázal popsat jedinečný příběh v pozadí Velké hospodářské krize tak impozantně, že ho každý divák prožívá stejně, jako by byl jeho součástí. Kombinace skutečného příběhu, skvělé režie, perfektních hereckých výkonů a hudby dobře podrthující děj činí z Těžké váhy film, na který jen tak nezapomenete. ()

brrumlaa

Pohádka o "Popelákovi" z období kdy se odehrává Velká hospodářská krize ve 30.letech 20.století. Každé období by mělo mít nějakého svého hrdinu.... Právě o tom je svým způsobem tento příběh. Co bych vytkla tomuto filmu je asi jakás takás plánovitost a to, že pozornější divák už dopředu ví, jak celý děj bude pokračovat a v závěru bude velký happyend. Nic proti dobrým koncům, že :). Záběry z ringu byly fakt úchvatné, jen se mi zdálo, že ty scény mimo jsou takové, nevím jak to přesně říct... No zkrátka jim chyběla příhodná šťáva a přišly mi mnohdy takové kostrbaté. Možná to bylo tím, že postavu Jimmyho Braddocka alias Russela zastiňuje jeho ztvárnění postav v Čisté duši nebo Gladiátorovi a Renée vidím spíš v Deníku Bridget Jones, ale nechci herce zaškatulkovávat. Ať je to tak nebo jinak, určitě tento film má svoje kouzlo, už jen tím, že se někomu podařilo vybojovat další šanci a tu novou vhozenou rukavici nepromarnit a dostatečně ji využít. ()

Stíba

Rychlý konec kariéry, který se objevil na začátku mi pochopitelně neseděl a tak sem netrpělivě očekával Braddockův návrat do ringu, který se režisér snažil vcelku dlouho odkládat, ale díky bohu za to, protože tenhle prostor vyplnil parádně. Nečekal sem, že následná atmosféra mě může tolik vtáhnout, že se budu potit v křesle a očekávat každý další boxerský tah, netajím se tím, že Russell Crowe jen můj oblíbený herec a tady mu to opravdu náramně sedlo, akorát místo Renée Zellweger bych si po jeho boku dokázal představit někoho jiného. Stejně tak jsem si hodně užil období do kterého je vše zapasované, protože to je mé asi vůbec nejoblíbenější. Dohromady je to pro mě skvělý zážitek a Těžká váha se tak u mě řadí po bok dalších boxerských veleděl. ()

..Anya

Dějová linie, předznamenaná pouze příhodným názvem, vyústila v nervydrásající souboj dobra a zla. Konec byl až přehnaně patetický a totálně out of nowhere se vzalo spoustu lidí, kteří se modlili za dobrý konec. ()

Russell Crowe jako fantasy pistolník?

Russell Crowe jako fantasy pistolník?

06.08.2012

Oscary plné překvapení