James J. Braddock, přezdívaný Cinderella Man, se v polovině třicátých let stal idolem miliónu prostých Američanů. Má tři děti a nadevše miluje svou manželku Mae. V kariéře má slušně našlápnuto, ale tak jako ostatním ani jemu se nevyhne hospodářská krize ve 30. letech 20. století. Nepřízeň osudu ani obnovená zranění mu nezabrání v tom, aby šel za svým cílem. Rozhodne se vrátit do ringu. Nikdo nevěří, že by mohl mít šanci uspět, ale podceňovaný boxer začne vyhrávat jeden zápas za druhým. Z obyčejného člověka, který měl problém si najít práci, se najednou stane neporazitelný hrdina a zároveň symbol nadějí a snů lidí sužovaných hospodářskou krizí. Jeho strmý vzestup nakonec vyvrcholí soubojem se světovým šampiónem těžké váhy Maxem Baerem, který během zápasu v ringu usmrtil dva své protivníky. (TV Nova)

PALINO

Je dobré, že Ron Howard kašle na staré známe príslovie "Nevstúpiš dvakrát do tej istej rieky" a po Oscarovo úspešnej Čistej duši spracúvava opäť skutočný príbeh skutočnej osobnosti a moje nadšenie z filmu je naozaj obrovské, pretože Howardovi sa podľa mňa podarilo vytvoriť ešte lepší film ako je jeho vynikajúca Čistá duša. CINDERELLA MAN je neobyčajne pekný film s množstvom krásnych a dojímavých momentov, možno si niekdo povie, že Howard sa snaží samoúčelne tlačiť na naše city, používa najklasickejšie klišé a vytvára podliezavý oscarový film, čo je aj trošku pravda, no mne osobne niečo podobné nikdy nevadí, pokial s tým režisér dokáže dobre narábať a použije to v prospech filmu. A pre mňa predstavuje CINDERELLA MAN skutočne veľký a nezabudnuteľný filmový zážitok. Okrem toho sa ešte môže pochváliť vynikajúcim hereckým obsadením a strhujúcimi boxerskými zápasmi. Russell Crowe svojou charizmou opäť raz ožaruje celé plátno a akonáhle jeho Jimmy Braddock vstupuje do ringu, nasledujú momenty, pri ktorých sa tají dych a začína úprimné fandenie a povzbudzovanie hlavného hrdinu. Spojením kvalitnej réžie, kamery, hudby a zvuku vzniklii vskutku excelentné zápasy na čele s tým záverečným, kedy bo som sa ani v horúčave nevedel ubrániť zimomriavkám. Skrátka Ron Howard opäť raz vytvoril Film s veľkým F. ()

Fish

Nic moc jsem od toho nečekal. Do kina jsem si šel jen tak odpočinout. K mému překvapení se však na plátně začal odehrávat příběh, který mě zcela pohltil... Russell Crowe coby boxer mi rozhodně sedí líp, než namakaný matematik z Čisté duše:-) A myslím, že jsem po tomhle snímku konečně přišel na chuť i Renée Zellweger... Co stojí ale hlavně za zmínku, tak to jsou výborně dramaticky natočené scény v ringu! Člověk měl úplně chuť vyskočit a povzbuzovat společně s davem svého hrdinu nebo trpět společně s ním za obdržené údery. Zvláště pak při závěrečném souboji by se ve mně nikdo krve nedořezal... 144 minut je na film trochu dost. V tomto případě mi to ale přišlo akorát a straveného času určitě nelituji! ()

rozbris

Jak já mu fandil až jsem se přistihl, že při závěrečném boji držím palce Jamesovi. Emoce i tak by se dal nazvat film Těžká váha. Ron Howard kápl na tu správnou strunu.... ()

wikus

Športové filmy sú zvyčajne o tom istom a preto tento ,,žáner´´veľmi nemusím. S podobnými pocitmi som išla pozerať aj tento, no názor som zmenila. Nie je to predsa len o tom boxe, je to o snahe prežiť krízu.Za každú cenu. Spočiatku beznádejne vyzerajúce opätovné naštartovanie kariéry boxeristu sa zmení na záchranu celej rodiny. Russell Crow bol naozaj úžasný, tŕpla som pri každej box scéne, ako to dopadne.Film nás nesprevádza iba boxerskými zápasmi, je tam vykreslená aj tá časť, ktorá pri filmoch s touto tematikou zvyčajne chýba. Utprenie, láska, vášeň, chudoba a snaha zachrániť celú rodinu v ťažkých časoch. Keby to tam nebolo, neviem či by bol tento film taký úžasne realistický. ()

jondoe

Vyborny skutocny pribeh vysluzileho boxeristu ktory padol na uplne finacne dno ,kvoly hospodarskej krize, Je to smutny pribeh z peknym koncom ktory si vsak hlavny hrdina poctivo vydrel. R. Crowe bol v tomto filme vyborny. R. Zellweger trosku nevyrazna a myslim ze taketo dramy jej moc nesedia. Zato P. Giamatti sa mi bohovsky pacil. Chcel som dat za styri ale scena kde hlavny hrdina dostane uder ,ze mu bypadne chrup ma a z usnevom si ho zdvihne a zacne poskakovat v strede ringu je naj z celeho filmu. Tento vyborny moment scelil moje hodnotenie na plny pocet . ()

darwin

Prvotřídní biografické drama, film nejen o boxu, ale hlavně o rodině, slušnosti, vůli a vytrvalosti. Další životní výkon Russella Crowea. Ostatní herci mu zdatně sekundují a režisér zkušeně vede film k očekávanému konci této pravdivé pohádky. Jediné co mi na filmu vadí je démonizace Maxe Baera. ()

Benedygtus

K filmum s Russellem Crowem by slo psat temer porad to same...Brilantni, excelentni, proste jednoznacne nejlepsi vykon a spolu s nim i film samotny byva opravdu stejne takovy jako on... Ani tento film neni vyjimkou, chvilema sice na me az moc "velky dojak", ale to nelze brat jako chybu! Pri takovych filmech vzdy dekuji za sve 4 oci. ()

Cracker

Pre tieto filmy mám jednoducho slabosť. Najprv to bol Rocky, potom som si pozrel Wrestlera a teraz Cinderella man! Ron Howard si požičal Russela od Ridleyho a ich spoluprácu mám jednoducho radšej. Dokážu to dať skvelo do kopy, viď oscarová Čistá duša. A k filmu, niečo neuveriteľné bolo nakoniec naozaj "rozprávkou" skutočnosťou. Nádherný film ktorý dokonale spĺňa všetky moje očakávania a dokáže ma nesmierne zaujať. Čistých 100% ()

iXtr3m3

Snáď jediný boxerský snímok ktorý u mňa takmer predčil aj bezkonkurenčnú sériu Rocky... Film, ktorý zastáva miesto v sieni slávy úplne právom. Herecký koncert Russella, Renée, Paula atď., jeden z najlepších Howardových filmov, ktoré natočil. Dnes som si to znovu pozrel po pár rokoch, v tesnom závese po Krvi šampióna. Nič proti tomu filmu, dal som mu dobré hodnotenie, ktoré nechcem meniť, ale keď to zrovnám s týmto, tak to je ako zrovnanie TV produkcie a Kinoprodukcie. Toto je jednoducho úplne iná "liga", toto je film krásny, dramatický, špinavý, dojemný, realistický. Opäť jeden z filmov, ktoré majú aj dušu a srdce. Howard je na životopisné snímky a snímky podľa skutočných udalostí jednoducho doslova BOMBARDÉR. Fantázia. Škoda chýbajúcich cien, ktorých absencia našťastie vôbec nehovorí o nedostatkoch filmu. Právom ho radím medzi klenoty drám zo športového prostredia k Denzelovým Titánom či modernejšiemu Jacksonovmu Koučovi Carterovi. Povinnosť pre každého filmového fanúšika bez ohľadu, či je fanúšik aj športu ako takého. ()

Mistickzz

Výbornú atmosféru 30.rokov dotvárala skvelá hudba a tradične výborný Russell Crowe. Film má strašne silnú citovú stránku a núti Vás prežívať všetko s hlavnými protagonistami. Veľmi dobrý film, i keď troška dlhý. ()

KoRner

Úžasný film plný výborných hereckých výkonov. Jim Braddock je dokonalým príkladom amerického sna, takýto dobráčisko s takmer dokonalým životom nie je typickým námetom pre biografov. Možno práve toto spôsobilo, že som prežíval každý jeho zápas akoby som sám bol v aréne. ()

-Dawe-

Mysleli jste si, že už to horší nebude? Vždycky může být hůř! Kam se hrabe Rocky a všechny ostatní boxerské filmy. Tento snímek je ze všech nejlepší, atmosféra 30. let je dokonalá. Tohle je přesně ten film, který vás emocionálně sejme ale také se dočkáte prvotřídního boxu. Je hrozně vidět, že hudbu, která je tak nádherná dělal Thomas Newman (chvílema mi připomínala Zelenou míli nebo Vykoupení z věznice Shawshank). Ron Howard a Russell Crowe odvedli neskutečně dobrou práci. Nejlepší boxerský film všech dob. ()

HiddenDragon

"Par ran jeste snesu. Nech me je dostat v ringu. Tam aspon vim, kdo mi je dava." Krasne dojemny, s velkym citem natoceny pribeh skutecneho boxera z prelomu 20./30. let 20. stol. Osobni boj "muze z lidu" a jeho rodiny s nepriznivou financni situaci za velke hospodarske krize, ktery dal Americanum nadeji a silu prekonat obtizne obdobi. A Ron Howard dokazuje, ze na zivotopisne filmy je machr. A i kdyz nejsem kdovijaky fanousek sportu, a boxu uz vubec ne, paradoxne se mi boxerske filmy strasne libi, at uz je to Rocky nebo napr. Cinderella Man. Je z nich citit neobycejna zivotni sila, odvaha vzdorovat osudu, postavit se na nohy v nejtezsich casech. To na techhle filmech miluju. A zde je to krasne zachyceno. Sepiovy odstin navic odpovida dobe, ve ktere se dej odehrava a skvele herecke vykony hlavnich dvou muzskych predstavitelu jen dotvareji vyborny film. Je to jedna z nejlepsich roli Russella Crowa a rovnocenne mu sekunduje vynikajici P. Giamatti jako Braddockuv kouc a manazer. Sport je plny zajimavych lidskych osudu, a tenhle vas zarucene dojme. ()

MARTIN*I

Pro mě nejlepší film s boxérskou tématikou. Working-class hero bojuje, aby uživil rodinu. Strhující zápasy, ale i citlivý příběh na pozadí, kde je vidět dobrá povaha hrdiny, pro kterého je rodina nade vše. Třeba když jde prosit se slzami v očích o peníze, i když je na něm vidět, že je to ta poslední věc, kterou chce udělat. Přestože vím, jak film dopadne, stejně u posledního zápasu vždycky trnu a mam tachykardii tak 200/min. ()

Theraphosa

KONEČNĚ!! Konečně někdo, kdo dokázal zachytit snímek z ringového prostředí nejdůvěryhodnějším dojmem, jaký jsem doposud viděl. V průběhu finálového zápasu jsem křičel "sejmi toho sráče!" a měl jsem na rukou husí kůži. Vynikající atmosféra zápasů, kdy vás dav žene kupředu i když síly jste ztratily někde před třemi koly na čelisti toho druhého.Není zde žádné rádoby kývání hlavou při soupeřově "úderu", zde to skutečně vypadá jako box! K tomu postavení hlavního hrdiny až na dno společnosti a jak už to bejvá, jeho sázka na jedinou (hodně divokou) kartu.Ta trocha romantičnosti rozhodně přišla vhod. Neodmyslitelným výkonem přidala svojí trochou do mlejna i Reneé Zellweger a označení snímku jako "romantický" je především díky ní. Co bych vám tak mohl vytknout, pane Howard? Už vím! Proč jste ještě nezašel za Sylvestrem Stallonem a neukázal mu, jak má jeho "comeback" vypadat? 91% ()

cab

Janes J. Braddock (znovu a znovu preskveli Russell Crowe), ktery je dobry boxer, ale diky nedostatecne peci o zranenou ruku zacne prohravat, nacez prijde o licenci boxovat uprostred hospodarske krize 30.let. Nanestesti dostava posledni sanci si svoji slavu znovu vydobyt. Nejdrive je hnan nedostatkem penez u rodinneho krbu a pozdeji davem lidu, ktery ho povazuje za novodobeho hrdinu. Ron Howard vi, jak dostat z cehokoliv, co mozna nejvic emoci i kdyz jsou obcas velmi klisovite jako cela Amerika a Hollywood. 85% ()

Teg

Příběh boxera, který se vrací do ringu hnán touhou uživit svoji rodinu, což mu dodává nadlidskou odvahu a odhodlání. Po Million Dolar Baby rozhodně to nejlepší, co jsem v tomhle žánru viděl a tolik to nenamáhá slzové váčky :) Skvělá hudba vám připomene hodně Shawshank a American Beauty, takže bych to tipoval na Newmana, ale potvrzený to nemám. ()

Russell Crowe jako fantasy pistolník?

Russell Crowe jako fantasy pistolník?

06.08.2012

Oscary plné překvapení