James J. Braddock, přezdívaný Cinderella Man, se v polovině třicátých let stal idolem miliónu prostých Američanů. Má tři děti a nadevše miluje svou manželku Mae. V kariéře má slušně našlápnuto, ale tak jako ostatním ani jemu se nevyhne hospodářská krize ve 30. letech 20. století. Nepřízeň osudu ani obnovená zranění mu nezabrání v tom, aby šel za svým cílem. Rozhodne se vrátit do ringu. Nikdo nevěří, že by mohl mít šanci uspět, ale podceňovaný boxer začne vyhrávat jeden zápas za druhým. Z obyčejného člověka, který měl problém si najít práci, se najednou stane neporazitelný hrdina a zároveň symbol nadějí a snů lidí sužovaných hospodářskou krizí. Jeho strmý vzestup nakonec vyvrcholí soubojem se světovým šampiónem těžké váhy Maxem Baerem, který během zápasu v ringu usmrtil dva své protivníky. (TV Nova)

Tritas

Po vsech strankach vynikajici film! Bohuzel pul hvezdicky dolu za Maxe Baera, ktery byl ve skutecnosti trosku jiny nez ve filmu. Zaokrouhleno (po dlouhem uvazovani) dolu na ctyri. ()

pedro33

Film mi nachystal mile prekvapenie, velmi dobre sa nan pozera, je typicky Howardovsky, cize je trochu rutinny...ale to mi nevadilo, vyborni herci, hlavne Giamatti. Russel Crowe a Renee Zellweger boli pekny parik. A ta nostalgicka atmosfera krizy 30-tych rokov sa mi tiez pacila. ()

Mičl

Výborné historicko - sportovně - autobiografické drama. S příběhem o legendě amerického boxu Jimmy J. Braddocka působícího v krutých časech americké historie. Hospodářská krize zasáhla každého a neminula ani (v Howardově filmu opět) skvělého Russella Crowa ve výborné roli v tomto snímku, dobrý byl i charakterní výkon Renée Zellweger. Scény doplněné stylově složenou a zasazenou hudbou. Bez chybičky zrežírováno, jak po sportovní, tak po dramatické stránce a máme z toho jeden z nejlepších Howardových filmů. ()

Bohemák

Ano, sice probíhá tradiční klišé z Rockyho a dalších sportovních filmů amerického střihu, ale podařilo se najít příběh opravdu inspirativního člověka. Pro mě nejlepší film z boxerského prostředí, který mi nezkazilo ani podivné herectví Renée Zellweger (přimhouří oči, škube koutky úst a špulí rty - tím vyjádří veškeré emoce). ()

ti88na

Milujem tieto športové drámy. Hoci sú skoro všetky ako cez kopirák, keby niečo z toho klíše vynechali, už by to nebolo ono. To čo je naviac už robí film v žánri nadpriemerným a skvelým. Box teda nepatrí k športom, ktoré by som sledovala, ale príbeh Jamesa J. Braddocka ma dostal a chytil za srdce. Príbeh tohto muža je podaný vo veľmi príjemnom tempe, po všetkých stránkach, v dobrých aj ťažkých chvíľach. Jednotlivé zápasy na mňa pôsobili vierohodne a autenticky. A potom prišiel ten posledný, ktorý ma teda strhol, vychutnala som si ho od prípravy až po vyhlásenie výsledkov, počas jednotlivých kôl som zatínala päste a chvíľami sa tvárila tak, ako by som ranu dostala ja. K tomu sa pridala husia koža a bolo jasné, že si ma Ron Howard opäť omotal okolo prsta, samozrejme za výdatného príspevku Russella Crowa, ktorý jednoducho tieto úlohy zahrať vie. ()

Hanys_

Fain boxerský film, který nahoru tahají parádně nasnímané zápasy a dolů zase přespříliš sentimentu a časté psí Zellweger pohledy. 6.5/10 ()

aquiver

Scénář trochu předvídatelný, stopáž dlouhá. Box a násilí nemusím, takže tyto části filmu mě tolik neoslovily, navíc je tu prostor pro patetickou hudbu. Řemeslně a herecky je film dobrý, ale nic výjimečného. 70 % ()

Drc

Tak tohleto je opravdu parádní film. Spojuje to nejlepší ze sportovního žánru, kdy kráčí ve stopách starého dobrého Rockyho, k čemuž přidává drama o nelehkém životním osudu člověka, který se nedal zlomit. Nabízí nám tak jak strhující boxerské vložky, zejména finální boj, tak i dojemné a chytlavé momenty, které musí snad na každého zapůsobit. Podařilo se i vyhnout těm nejkřiklavějším klišé (samozřejmě stále jich hodně zůstalo :)) a spolu s výbornými hereckými výkony, kamerou a střihem se tak podařilo vybudovat skvělý film s výbornou atmosférou, která postupně graduje až k závěru. Pro mě rozhodně velké překvapení, i když jsem dobrý film očekával. ()

Ondis

Opravdu úžasný snímek. Z nelehké životní situace se James poctivostí, pílí a odhodláním vrací opět na výsluní čtveratého ringu. Nejvíc mě fascinovaly dokonale natočené scény přímo ze zápasů, divák mohl mít pocit, že sleduje bitku opavdu live z půl metru. 90% ()

jasiska

Samozrejme, dej bol predvídateľný do najmenších detailov, ale nedostatok originality perfektne vyvažuje majstrovské spracovanie. Normálne filmy o boxe nemám veľmi rada a pri vlastnom športe som do istej miery znechutená, u tohto snímku som sa však do boja dokonale vžila. Niektoré rany boleli aj mňa:-) A navyše Cinderella Man je strašný sympaťák (obzvlášť v porovnaní s takým Zúrivým býkom). ()

Darik

Nejsem sice žádný velký fanda boxu, ale tento příběh mě skutečně nadchl. Celkové pojetí bylo vynikající, scénář, který napsal sám život, je snad vždycky strhující, a pak kamera s hudbou. To jsou asi ty nejvíc pozitivní věci na tomto filmu a taky důvod, proč se na něj podívat. ()

Schuldiner

Další z případů, kde nechápu tak moc vysoké hodnocení. Film má svoje kvality a přednosti - příběh podle skutečné události, dobře zvládnuté role, málo hluchých či zbytečných scén (i přes svou délku)... Ale jak tu dost lidí uvádí - celkově to nepůsobí jako nějaká bomba! Spíš je to takové chladné.. A ty boxerské souboje...hmm..nemůžu si pomoci, ale přijde mi, že to asi neumí udělat nikdo pořádně! I přes to je to jeden z nejlepších filmů s touto tématikou a celkově se mi to docela líbilo. Ale pochybuji, že budu mít ještě chuť si tuto podívanou zopakovat... ()

Prochy38

Tak než se pustím do samotného filmu... Nevím, jestli jsem si mohl pro svůj 1000. komentovaný i hodnocený film vybrat lépe. Jasně zasloužené hodnocené a post v 1. 300 nej filmů (03/2011). Velký příběh velkého muže. Těžký osud a nezlomné srdce. To vše a mnohem víc v tomto nádherném dramatu. R. Crowe, P. Giamatti i R. Zellweger podávají nadstandardní výkony. Krásná hudba. Prostředí i pojetí zápasů bezchybné. Úžasné! Smekám. ()

Xavi6

Tvrdý sport a tvrdý život, tak to má být. Velkolepý herecký výkon Crowa, který ukázal, že i box mu jde. ()

Erinye

Rone Howarde klobouk dolů. Nádherný film, se silným příběhem, plný adrenalinu a emocí - rozhodně ne prvoplánových. Zápasy jsem sledovala se zaťatými pěstmi. I když tento sport nepatří mezi mé oblíbené, ve 30. letech se na to snad ještě dalo dívat, v téhle době už je to o něčem jiném. Russel Crowe ještě ve své vrcholné formě, podobně jako v Gladiátorovi na mě udělal obrovský dojem. Film, který dokáže vyvolat emoce, a vtáhnout do děje. A dokonce je Russell Crowe skutečnému J.J. Braddockovi podobný. Nelze jinak, pěji chválu na toto dílo. ()

Hanes88

Naprosto úchvatný příběh muže, který se stal z pouhé boxerské ruiny, hrdinou prostého lidu. Takto skvělý film jsem opravdu nečekal a umocnily to herecké výkony nejen Russella Crowa (což je obvykle záruka kvality :-) ), ale i Renée Zellweger. Nemůžu jinak než dát plné hodnocení. 95%. ()

J*A*M*A*L

Prozatím nejlepší film, který jsem viděl s Russellem Crowem.Tak krásný a dojemný filmový zážitekk se nevidí každý den.A přesto se jednalo o box.Vlastně řada filmů, které mě přivedly k slzám byly právě ty boxerské a nebo obecně sportovní filmy.například Warrior, šestý díl Rockyho a taky toto.Pro ty kteří tento film neviděli to můžu silně doporučit.Samozřejmě film má i řadu plusek za skvělé výkony (nemusím i zdůrazňovat výborný výkon Russella Crowa) a docela i za pěkně odvedenou práci za kamerou.Zkrátka perfektně odvedená práce.100% ()

Russell Crowe jako fantasy pistolník?

Russell Crowe jako fantasy pistolník?

06.08.2012

Oscary plné překvapení