James J. Braddock, přezdívaný Cinderella Man, se v polovině třicátých let stal idolem miliónu prostých Američanů. Má tři děti a nadevše miluje svou manželku Mae. V kariéře má slušně našlápnuto, ale tak jako ostatním ani jemu se nevyhne hospodářská krize ve 30. letech 20. století. Nepřízeň osudu ani obnovená zranění mu nezabrání v tom, aby šel za svým cílem. Rozhodne se vrátit do ringu. Nikdo nevěří, že by mohl mít šanci uspět, ale podceňovaný boxer začne vyhrávat jeden zápas za druhým. Z obyčejného člověka, který měl problém si najít práci, se najednou stane neporazitelný hrdina a zároveň symbol nadějí a snů lidí sužovaných hospodářskou krizí. Jeho strmý vzestup nakonec vyvrcholí soubojem se světovým šampiónem těžké váhy Maxem Baerem, který během zápasu v ringu usmrtil dva své protivníky. (TV Nova)

Jevablo

Jednoduchý snímek, jak prostý chlapec z velkoměsta ke štěstí a titulu mistra světa přišel. Ale výborně natočený, Russell Crowe je tradičně jednička, dokonce trochu i vypadá jako boxer! A to u filmů z tohoto prostředí zatím zvykem nebylo. Malinko to kazí přehrávající Zellwegerová (odstup Satane, hybaj zpátky ke Grantovi, pryč od Crowa!), ale ani ta nic nezmění na tom, že jde o jeden z nejpůsobivějších a divácky nejzajímavějších sportovních snímků poslední doby. Na druhou stranu, pochopím ženu, která řekne, že je to o ničem...z pohledu druhé části lidstva je... ()

Spike86

Film nejen o boxování, ale i o době hospodářské krize 30. let a o chudobě a nezaměstnanosti s ní spojené, film s výbornou dobovou výpravou a dobrým hudebním doprovodem. Tyto věci mimo box dostávají většinu prostoru filmu a je na ně kladen velký důraz a jsou provedeny velmi kvalitně. To je třeba hlavní rozdíl oproti Rockymu, kde to je vždy jen o boxu a přípravách na zápas, napětí během zápasů je možná u Rockyho lehce větší, ale ten zbytek v tomto snímku Rona Howarda činí tento film o dost kvalitnějším a hodnotnějším. 86% ()

krijka

Dobrý hollywoodský film, nic víc, ale nic míň. Takovéto životopisy slavných nabízejí vždycky trochu prefabrikovaný děj, který člověka nepřekvapí, ale ani neurazí, což je vlastně dobře. Je to takové milé, když člověk ví, do čeho jde. Nabízí také profesionální a dobré herecké výkony ani v tomto případě není člověk zklamán, Crowe i Zelweger jsou oba dobří. Skvělá výprava a kamera jsou samozřejmostí, ale tady se musím přiznat, že při závěrečném boji mě hrozně štvalo neustálé přepínání na tváře blízkých. Sakra, já chtěl vidět box! Jinak zápasy jsou nasnímány celkem dobře. No co dodat, neurazí, nenadchne. Rocky Balboa se nemusí ničeho obávat, jedničkou boxerských filmů zůstává i nadále. ()

Vořežprut

I pro člověka jako já, který je odkojen Rockym se mi líbil film, který není zdaleka pouze o boxu (o což se vlastně snažil i Rocky) A nebo se mi líbil právě proto? Zde je ovšem mnohem silnější příběh. A jak už jsem někde psal prostě mám rád filmy, kde se z nuly dostane hlavní hrdina na vrchol. A ano inspiraci jsem tam našel, takže jestli to byl cíl .. dostali mě :-) ()

Zizou_

Mám rád filmy o boxu a tenhle se řadí mezi nejlepší. Finální zápas se, co se do emocí týče, řadí (asi také hlavně kvůli strachu o Braddockovo zdraví) pravděpodobně na první místo všech boxerských zápasů vůbec. Skvělý výkon Russella Crowa a těžký (i když trochu starší :) soupeř pro Warriora. ()

enzo_cz

Takový ten klasický "doják" s dobráckým hrdinou v hlavní roli, kterému nelze nefandit. Klišé v některých pasážích bijí na poplach, ale jinak si mě film naprosto získal. ()

schindler

Boxerské filmy jsou v poslední době celkem kvalitní a ani zde tomu není jinak. Russell Crowe je tady tak sympatický jak jen může být. Snad jen závěrčná bitka je tak trochu přehnaná. ()

james11

Na tenhle film jsem měl v plánu podívat se už nějakou dobu, ale protože je přece jen o boxu, o který jsem v životě nezavadil, tak jsem to pořád odkládal. Film je sice o boxu, ale podaný neuvěřitelným způsobem, že se pro Jimmiho box nadchnete stejně tak, jako celý New York v 30. letech. ()

zekon

Špičkový film který rozhodně není horší než Rocky a rozhodně daleko daleko lepší než Rocky V a VI. Ono je to tím reálným základem, režisérem a hercem. Příběh je velmi silný a rozhodně je dobře že šel mezi lidi v podobě filmu. Skvělý kus. ()

doogiemus

Skutočne inšpirujúci príbeh. Priznám sa, trochu mi to stislo hrdlo a na krajíček vyhnalo slzu. Poobzeral som sa po byte a uvedomil si, že som neskutočný boháč, ktorý si nedokáže vážiť to, čo má. Tento film mi nastavil zrkadlo, v ktorom som zbadal mnohé nečistoty mojich postojov a života. Na záver mi nedá spomenúť biblický verš: "Buď verný až do smrti a dám ti veniec života." (Zjavenie 2,10). ()

lola10

Silný příběh si zaslouží kvalitní zpracování. Skvělá režie, hudba a herecké obsazení, které s Vámi celých 144 min mávají. Nemám ráda předvídatelné závěry snímků, natož pak nereálné či až směšné, to z toho pak nemůžu mít ani radost a cítím akorát vztek ...Ale u tohoto příběhu je to jinak, tento příběh se vážně stal a o to je to všechno silnější a emotivnější. ()

Gletschertor

Chudoba hospodářské krize a čapnutí druhé šance za pačesy je v tomto filmu ztvárněna opravdu zdárně. Propracované záběry z ringu potom pomohou k tomu,aby člověk přivřel oči před značným citovým vydíráním,které je,bohužel z tohoto filmu cítit. Avšak trojice Russel Crowe,Paul Giamatti a Creig Bierko (s jeho medvědím pravým hákem) dokáží zaujmout natolik,že jeden raději vnímá právě jejich herecké výkony než ono né hezké vydíraní na diváku. Renée Zellweger sem nikdy rád neměl a změna nenastala ani po tomhle snímku,já té její kulaté hlavě prostě nevěřím. No abych to shrnul,ze začátku to na mě ''pětihvězdičkovým'' dojmem sice nepůsobilo,ale poslední zápas,při kterém sem cítil opravdové napětí a fandil J.Braddockovy proti drzému medvědu Maxi Bayerovi,to naštěstí stihlo napravit. I když s přivřenýma očima. No ale ruku na srdce,Zuřící býk to rozhodně není :) ()

Cesty timem

Je to výborný film, když mne jako sportovního antifanouška ochotného sledovat maximálně krasobruslení a kterého řev fanoušků na jakékoli akci zahání daleko od nich a do klidu, zaujal a to docela dost. Za prvé mám rád filmy podle skutečnosti a tedy nejen životopisy a dále zpracováním, kamerou... Mám zatím z boxu takové filmy dva. Tím druhým je jiný, černobílý Zuřící býk s Robertem De Nirem. ()

Bogrant

Dajte Howardovi ďalšiu šancu a on vám z toho vykúzli takýto úžasný a dojemný snímok s famónym Russellom. Citové rozpoloženie, ktoré človek pri tomto zažije je hrejivé, no zároveň i mrazivé, čo podmieňuje aj výborné zachytenie atmosféry a danej doby. Jeden z najlepších Ronových filmov a jeden z najlepších filmov týkajúcich sa boxu. ()

Tomulka

Řekl bych, že zde hlavně díky hereckým výkonům ústřední trojice (Russell Crowe, Renée Zellweger, Paul Giamatti) byl tento film i přes nezajimavá a hluchá místa výborným filmem. poslední zápas pak také díky režii a kameře byl dokonale sladěn. Napětí a stres jak to dopadne by se dalo krájet. ()

Russell Crowe jako fantasy pistolník?

Russell Crowe jako fantasy pistolník?

06.08.2012

Oscary plné překvapení