James J. Braddock, přezdívaný Cinderella Man, se v polovině třicátých let stal idolem miliónu prostých Američanů. Má tři děti a nadevše miluje svou manželku Mae. V kariéře má slušně našlápnuto, ale tak jako ostatním ani jemu se nevyhne hospodářská krize ve 30. letech 20. století. Nepřízeň osudu ani obnovená zranění mu nezabrání v tom, aby šel za svým cílem. Rozhodne se vrátit do ringu. Nikdo nevěří, že by mohl mít šanci uspět, ale podceňovaný boxer začne vyhrávat jeden zápas za druhým. Z obyčejného člověka, který měl problém si najít práci, se najednou stane neporazitelný hrdina a zároveň symbol nadějí a snů lidí sužovaných hospodářskou krizí. Jeho strmý vzestup nakonec vyvrcholí soubojem se světovým šampiónem těžké váhy Maxem Baerem, který během zápasu v ringu usmrtil dva své protivníky. (TV Nova)

Rob318

K tomuhle filmu jsem se chystal velmi dlouho, tak dlouho až mě předběhla televize která ho odvysílala a já ho tedy viděl v ní.Z různých recenzí a komentářů jsem tušil, že to bude paráda a taky že byla.Skvěle natočený snímek po kterém má člověk zrovna chut udělat něco se svým životem(bohužel to mi vydrželo jen deset minut).Herecká symfonie a silný pravdivý příběh. ()

perlicka

Velmi dobře zpracovaný film o velké hospodářské krizi a jejich dopadech na obyčejné lidi. Skvělá postava manažera a kamaráda hlavního hrdiny v podání Paula Giamattiho. V roli boxera Russell Crowe, který je hereckým velikánem a jehož život a život jeho rodiny je propírán celým dějem. Role se tento prvotřídní herec zhostil opravdu dobře. Film mě zatáhl celou vahou do děje. Moc pěkný příběh, napínavé okamžiky a velké emoce! ()

s.u.g.e.r.

Russell Crowe opět dokázal, že je to Pán herec. Film Vás neskutečně vtáhne - je to víc než jen box. Příběh o životě a nezlomné vůli. Poslední zápas je dechberoucí. ()

Carolka

Stále nechápu, jak mě vždycky ty filmy o boxu tak dostanou a při tom nemám vůbec tento druh sportu ráda... Ale ten příběh okolo je tak skutečný a já hrdinovi fandím a fandím. Russell Crowe úžasný! ()

sportx

Perfektní kamera, perfektní nápad, strhující děj, ani se člověku nechce na záchod aby mu něco neuniklo :-) ()

Profík

Kupa sentimentu, ale k tomuhle filmu to tak nějak patří. Výborní herci v ro mě nejlepším boxerském filmu, ať si býk zuří jak chce. 95%. ()

Brain32

Nejlepší film o boxu a pochybuji, že ho nikdo překoná. Russle já před tebou prostě smekám! Uvěřil jsem ti každičký úder, každičkou kapičku potu a duchem jsem bojoval s tebou, až tak jsme tento film prožíval ()

Dzandy

Tento film jsem viděl asi 3x, moc se mi líbí hudba, která je velmi pěkná vzhledem k dějové linii a prostředí ve kterém se film odehrává. Herci jsou naprosto úžasní ve svých téměř "archetypálních rolích". Z mého pohledu poskytuje filmu přidanou hodnotu právě vhodným obsazením, zejména "výborně udělanou" retro atmosférou 30. let (prvek diferenciace) a skvělou hudbou. Navíc téma hospodářské krize mně, včetně všech doprovodných (ekonomických, sociálních, politických, psychologický, etických) jevů, samo o sobě zajímá. Tento film zároveň výborným způsobem vystihuje obecnou podstatu boxu (jakéhokoliv sportu) jako takového, tzn. překonání sebe sama na základě osobní determinace (ve sportu se vyhrává hlavou), která je uvnitř člověka a jejímž zdrojem může být cokoliv. Tady je zdrojem této determinace láska, čest, víra v rodinu a naději. Když se to vezme kolem a kolem, tak tento film obsahuje všechno co mám rád pěkně v jedné krabici, která je navíc zavázaná pěknou mašlí v podobě sympatických hereckých výkonům v čele s R. Crowem. ()

Molerat

úžasný film po jehož shlédnutí jsem byl plný dojmů. Naprosto fenomenální podání reality 30 let v USA s boxerským světem, který je byznys jako každý jiný. Smutné, život je tvrdý ale my musíme být tvrdší a Braddock to dokázal... ()

zhulosek

Není to Rocky, tohle je úplně jiný příběh a hlavně skvělý Russell! Film hraje na tak citovou notu, že nejde nefandit hlavnímu představiteli. Není to nejlepší boxerský film, ale klenot je to bez debat! ()

Sole

Divák se při sledování tohoto snímku dostává do fáze, kdy ze samého napětí snad ani nechce vidět konec ... Doslova strhující, stejně jako samotný výkon Russell Crowa. S trochou nadsázky by se dalo říct - "tohle není film o boxu" ! ()

Loooba

Jsem fanda sportovních filmů, mám rád R. Croweho a tento film splnil moje očekávání. Jak se dostat ze dna na vrchol je hlavní osou takovýchto filmů a tady je to krásně pojato. ()

TeeToTaller

Příběh "ze dna na vrchol" - klasika, ale v takovém podání, že mi chvílemi běhal mráz po zádech a hrkalo ve mě takovým způsobem, že snad ukápla i nějaká ta slza. Tolik silných momentů (slib synovi, škemrání o peníze v Madison Square Garden, vidina matky u nádobí, závěrečné vyhlášení, ...) na jednom místě katapultuje film v mých očích do absolutní topky sportovních filmů. Byl jsem moc zvědavý na Paula Giamalltiho ve své nezvyklé, tedy ryze kladné roli. Nicméně k mému překvapení mu to patřičně sedlo a dodal všemu ten správný šmrnc. A o výkonu Rusella už tu bylo napsáno dost. "Rány bych raději dostal v ringu, tam aspoň vím, kdo mi je dává." ()

Seiby1

Od slávy přes hluboký kanál k ještě větší slávě.. Sice moc nereálné, ale nejspíš né nemožné.. Na rozdíl od Rocky, který dostane 200 brutálních zvedáku, plazí se po ringu, potom soupeři uštědří 3, 4 zprava a stane se mistrem světa.. Tento film je poněkud někde jinde také díky Russelovi a jako vždy výbornému Giamattimu.. Poslední souboj s Baerem je po všech stránkách brilantní. ()

Scorepetitor

Trochu černobíleji viděné, než realita. Max Baer byl tehdy také velmi oblíbený, protože nedlouho předtím porazil Maxe Schmellinga, tehdy reprezentujícího hitlerovské Německo. Max Baer měl židovského otce a boxoval s Davidovou hvězdou na trenýrkách, takže toto vítězství brali Američané jako velmi symbolické. Baer sice s Braddockem nechtěl boxovat, protože jej nepovažoval za toho správného vyzyvatele, ale nijak se mu nevysmíval a ani jej neprovokoval, dokonce projevil obavu, aby mu v zápase neublížil a i proto se na začátku držel zpátky. Je také evidentní, že Braddocka podcenil, protože před zápasem skoro netrénoval. Na youtube je k dispozici celý záznam skutečného zápasu. ()

odee

Wow... nemám slov, nikdy jsem neveřil, že by mohl nějaký film o boxu překonat Rockyho 1, ale stalo se. Těžká váha hraje více na city, ale není to na obtíž, jelikož jsem věřil Russellovi každé slovo, každý pohled, dýchal jsem s ním a cítil každou ránu. Kdokoli, kdo má vlastní rodinu musí tenhle film vnímat i z oné druhé roviny, kdy v kontrastu, rádoby problémů dnešní doby a přepychu, který milně považujeme za chudobu, se jeví příběh J.J. Braddocka jako naprosto neuvěřitelný a nestydím se říci, že jsem měl během filmu nejednou na krajíčku. I kdybych pominul ten, nesporně obrovský, emoční náboj příběhu, nemůžu vynechat úžasné scény z ringu, z nichž hlavně poslední zápas byl naprosto neuvěřitelně skutečný a do poslední vteřiny napínavý, strhující, jednoduše fenomenální... Prostě klobouk dolů pánové, takhle se to má dělat! ()

Russell Crowe jako fantasy pistolník?

Russell Crowe jako fantasy pistolník?

06.08.2012

Oscary plné překvapení