verbst

Nechápu co se vám nelíbí. Sly je v tomhle díle jako Rocky na naprostém sociálním dně. Na konci ale vyboxuje svůj životní zápas a pozna kam patří a ke komu. Plné čtyři hvězdy ()

ArsenalEagle

Páté pokračování Rockyho není tak kvalitní jako čtyřka, ale rozhodně to není žádný odpad nebo dokonce jak tady někdo píše díl, který neměl nikdy vzniknout. Rockyho si pamatujeme jako Boxera, ne jako manažera někoho jiného. Skoro všichni mysleli, že bude další velký boj o titul, avšak toto se nekonalo. Něco zde ale musím opsat!!: tron "Jediný rozdiel medzi zbabelcom a hrdinom je v tom, že hrdina si pre tú ranu dôjde." Séria ROCKY, to nie je len výstižná ukážka osemdesiatych rokov americkej kinematografie. To je aj exkluzívna ukážka toho, ako si žil Sylvester Stallone: od zadumaných a skromných prvých dielov, sa čoraz smelšie preboxoval do namyslených a zbytočne mamonárskych epizód, kde išlo už len o scény z ringu a komiksových súperov (Mr. T, Hulk Hogan, Dolph Lundgren). V nenávidenom ROCKYM V sa herec i jeho hrdina pokorne vracajú na začiatok: znova sú odpísaní, znova od nich nikto nič nečaká, znova nosia klobúk, znova je všetko smutné a špinavé. Nie je to najlepší diel ságy, ale patrím k tým, ktorí v nej vyhľadávajú skôr tie melancholickejšie (originál, dvojka, šestka) než akčnejšie časti (trojka, štvorka)." Výborný komentář, který mluví za vše. ()

kobejn

Nejméně povedené pokračování z celé série mělo být to úplně poslední, jak je patrno ze závěrečných titulků...jenže se nevydařilo, problém je, že se příliš okatě snaží navázat a vrátit k prvnímu dílu, a jak známo, nevstoupíš dvakrát do stejný řeky, a nebo, jak zazní i ve filmu, čas nevrátíš zpátky. Takže to prostě není a nemohlo být tak dobré jako původní film. Přesto si myslím, že to není špatný film, je jen asi něčím jiným, než chtěl být. Za pozitivum lze považovat obsazení skutečného boxera těžké váhy. Problematický je ale právě ono finále, zápas na ulici prostě není to samé jako v ringu, a to myslím byla hlavní chyba, ten zápas tak působí nejméně realisticky ze všech dílů. Chápu, že to chtěl Stallone udělat "postaru" a "špinavě" a přijít s něčím novým, ale aranžovat pouliční rvačku stejně jako zápas v ringu je nesmysl. ()

numi

Jejda. S odstupem času zjišťuji, že trochu obracím názor na tuhle sérii. Zatímco čtyřka v mých očích hodně klesla, tak tahle pouliční oddychovka naopak stoupá vzhůru. Není to tak ohrané jako předchozí dva díly, neboť se nekoná tradiční Rockyho show v ringu, a vůbec nedojde na to, že by bylo nutné vyplňovat stopáž videoklipovými sekvencemi, aby překročila alespoň hodinu a půl. Tak trochu na mě dýchla nostalgie po prvním Rockym. A není se čemu divit, když se celý děj odehrává ve stejném prostředí, trénuje se ve stejné tělocvičně, Rocky nosí stejné oblečení, vzpomíná na Mickyho... V některých aspektech samozřejmě působí děj uměle, to je bez debat, ale někdy naopak působí neuvěřitelně přirozeně - např. sledování Tommyho souboje o titul. Pro mě je pátý Rocky příjemný a emotivně slušně nabitý film. Ať si říká kdo chce, co chce... Tři a půl. [říjen 2006] ()

gogos

Zajisté (prozatím) nejhorší Rocky. Postava Tommyho Guna je opravdu příšerná a ještě hůře zahraná. Ale co by také člověk mohl čekat od páteho dílu? Na pokračování tohoto čísla to zase tak špatné není. Doufejme, že šestý díl bude stejné překvapení jako čtvrtý.... ()

Bat55

Síce sa už nepodarilo nadviazať výbornú atmosféru predchodcov, ale aj tak je to stále Rocky Balboa vo výbornej forme. /75%/ ()

kaylin

No jo, no. Je to pátý díl a dalo se čekat, že už to bude trochu slabší než předchozí filmy. Přece jen, udržet kvalitu i u pátého dílu je celkem náročné. Stallone se rozhodl, že svému hrdinovi dá krizi středního věku a nechá ho projít osobním dramatem a rodinnou krizí. K tomu se ještě chce stát manažerem a pozná, jak je svět zkorumpovaný. Je toho najednou nějak moc najednou, velké souboje jsou pryč, všechno je to komorní a vlastně i celkem nudné a hlavně předvídatelné. No dobře, ony jsou předvídatelné i předchozí filmy, ale tohle je holt trochu křeč. Máte pocit, že Rocky je zde úplně jinou postavou. Jenže ten konec je stejně paráda a zase trochu jiný styl. Navíc pak přišel ještě šestý díl. ()

topi

Pro mě naprosto důstojné pokračování celé série! Film jsem sledoval s nadšením a bez dechu! Nechápu zdejší hodnocení. Parádní díl, ve kterém Rocky bojuje se svým žákem, kterého vytrénoval. Výbornej Tommy Morrison!! ()

MATADOR

No špatné, jen co je pravda. Sice je pěkné pozorovat postarší boxerskou hvězdu, jak učí novější a silnější, ale ve všem jsou prachy a nenaystnost. Rocky patří do ringu, ne na ulici! ()

dom156

Pátý díl se jaksi minul účinkem. Nebylo to vůbec ono. Sice si film furt jede to svoje a Stallone je stále dobrej, i tak oproti ostatním dílům je to kulhající bratříček. Nemám víc co napsat radši.. ()

Colonist

Filmy v sérii o Rockym se dají rozdělit na kvalitní sportovní dramata (jednička, dvojka, šestka) a na zábavná osmdesátková béčka (trojka a hlavně moje nejoblíbenější čtyřka). Pátý díl se snaží o návrat spíše k prvním dvěma dílům, ale vůbec se mu to nedaří. Tohle je čistá stominutová hrůza a nuda. A že to mohl natočit režisér jedničky, to mi hlava nebere. Ještěže po šestnácti letech přišel Stallone a rozhodl se sérii důstojně ukončit podle sebe. Však to také byla odjakživa JEHO série... ()

Aleee89

Kdysi jsem k celé této sérii byla skeptická, pak mě filmy o Rockym mile překvapily, ale tento pátý film mě zase zklamal (upřímně, čekala jsem to u nějakého dřívějšího dílu). Tady bylo jasně vidět, jak tvůrcům dochází dech, chybí nápady. Rocky už rozhodně nebyl to, co býval. Skoro žádná akce, příběh, jako by si ho vycucali z prstu. Pro mě už docela nuda, u které jsem se těšila na konec jako na spásu. ()

Anglie

Zatímní konec boxerské ságy zakončen průměrným filmem. Z nápadu "Rocky trenérem" se rozhodně dalo vyždímat víc. Ale tak špatný, jak to tady někteří hodnotí, není(imho). ()

OG_Swifty

Dle mého nedoceněný pátý díl Rockyho, který opouští svět velkého profesionálního boxu a vrací se k začátkům, kdy má Rocky hluboko do kapsy. Tentokrát má ale po svém boku Adrian a Mickeyho nahradil homosexuální potomek. Tommy "Gunn" Morrison ztvárnil žáka, který lehce podléhá mamonu pasáka Duka, a stává se úhlavním nepřítelem svého učitele (čemuž pomohla i mediální masáž, která o něm nepsala jinak než Rockyho loutka). Netradiční final battle se odehrál na ulicích Philly a byl plný zakázaných útoků, přesto stárnoucí Rocky namachrovanýho Tommyho zpráská docela rychle. Jedná se o můj oblíbený díl. ()

Carlossss

Po dalším zhlédnutí jsem se rozhodl přidat jednu hvězdičku. Vůbec to není tak špatné, jak jsem to viděl z dřívějška... Rocky sice ztrácí dech, ale svědčí mu i role managera a myslím, že celou úspěšnou serii shrnula jedna věta z tohoto filmu, kdy George Washington Duke řekl: JENOM V AMERICE!! A myslím, že to říká vše... Zkuste natočit Rockyho u nás v hlavní roli s Ivanem Trojanem a s Táňou Vilhelmovou jako Adrian a máte sračku jak Olmerovo Waterloo... ()

ilemas

Po skvělé čtyřce hodně slabé, přesto se mi to nakonec dost líbilo a nebýt lepších předchozích dílů, hodnotil bych jako samostatný film i víc. Bohužel, v sérii o Rockym nejslabší díl. ()

Maddlis

Podle mě po famózní čtyřce velmi povedené navázání, Rocky je zde tak trochu v roli učitele, konečný souboj je docela hezkým oživením oproti boji v ringu.Rozhodně pořád film, který si zaslouží pěkné hodnocení. ()

Martin741

Rocky 5 je suverenne najslabsi diel serie zvanej Rocky. Reziruje tu sice John G. Avildsen ako u jednotky, ale cely film je taky nemastny- neslany, kopa zbytocnych dialogov, herecke vykony nic moc. Pribeh je slabucky, nema divaka cim zaujat, teda ak nepocitam problemy bezneho zivota. A Rocky zistuje, ze vyhasol a treba zacat opat od nuly. Od odpadu film zachranila len zaverecna bitka. Veru, veru, zlate "komixy 007, ktore drzia pohromade len vdaka trikom" /povedal Sean Connery, nie ja!/ K filmu : 5 %. ()