lennyd

Ač není Rocky Balboa (Sylvester Stallone) nijaký velký myslitel, je mu jasné, že nejlépe je odejít do "boxerského" důchodu dokud je na vrcholu a dříve, než bude úplně zmrzačený. Jenže plná moc jeho účetnímu připravuje Balboovy o všechny těžce vydřené peníze, a tak musí i s celou rodinou opustit luxusní sídlo, a vrátit se zpět do míst, kde začínal - a otevřít si zde malou boxerskou školu. Zde objeví nový nadějný talent - mladého Tommyho, který by mohl navázat na jeho kariéru. Ale stále je zde tlak na to, aby se sám Rocky vrátil opět do ringu ... Už je to dávno, co jsem v rychlém sledu viděl první čtyři díly celé série, a byl jsem trochu "přerockyován", tak jsem si pětku odložil na později a až nyní mi opět přišla pod packy. Na Rockyho sérii se mi líbí to (kromě trojky), že Rocky není jen a pouze o boxu, ale také o jeho civilním životě (žena, syn - znáte to). Tím se divákovi Rocky stává mnohem bližší, než leckteří bouchači z podobně laděných filmů. Navíc je třeba pochválit Stalloneho, protože tato role mu (ve všech - dnes už šesti - dílech) perfektně sedla, a stejně tak dokonalý dabing Pavla Rimského... ()

Wayne

John G. Avildsen režíroval první a poslední díl Rockyho (když nepočítám nejnovějšího, který je přeci jen trochu o něčem jiném a přistupuju k němu stále docela samostatně). První díl je pro mě jeden z nejlepších filmů, co znám, poslední jeden z nejhorších. I přesto, že onu režii považuji za dost velkou hrůzu, tak musím uznat, že s takovým scénářem se dá asi těžko pracovat. Nikdy jsem neměl rád ty momenty, kdy je Rocky až moc vypatlaný, takže se mi pochopitelně ani nelíbilo když nastoupila vedlejší postava mnohem vypatlanější. Závěrečná rvačka jak z béčkového akčnáku lepšímu dojmu nepřispěla. Jedna hvězda za silnou flashback scénu s Mickey. ()

rockwoman

"Nás nedostanou." ...Podej člověku prst a bude chtít celou ruku. V pátém pokračování Rockyho mě potěšilo, že si tu Sly zahrál se svým, dnes již zesnulým synem a naopak mě přišlo hodně zajímavé, že to celé nebylo zaměřené jen na box, ale že prostor tu dostaly i rodinné vztahy. ()

noriaki

Postupem let jsem vzal tenhle díl na milost, ale nedá se popřít, že si tady série hrábla na dno. Rocky si tak trochu zopakoval situaci ze dvojky. Už zase se protlouká bez peněz a už zase před ním stojí vidina boxerského zápasu, kterým může získat všechno po čem kdy snil. Bohužel film je v každé jednotlivé kategorii horší a nejvíc to jde vidět na scénáři a režii. Emoce nepůsobí opravdově, životní moudra znějí banálně a postavy vypadají jako své vlastní karikatury. Až někdy uslyšíte přirovnání "blbý jako troky" a nebudete chápat měřítko, tak si představte Tonnyho Gunna. Hudba postrádá údernost minulých dílů a úplně chybí nezbytná tréninková montáž. Závěrečný souboj beru jako špatný vtip. ()

pytlik...

Pseudofilozofické bláboly se parádně doplňují se Stalloneho slaboučkým hereckým výkonem. Hvězdičku dávám za výrok, který mě doteď fascinuje "Vzpomeň si, soupeře jsi vždy umlátil srdcem, ne svalama!" A já si tu scénu pořád musím představovat. Jak si Rocky vytrhne srdce z hrudi a jde do boje. Nejdřív jsem si říkal, že ho prostě drží v hrsti jako kamen, ale to by si ho musel 60x za minutu dávat na chvilku zpátky do těla, a tím by dost vypadával z tempa. Takže to srdce v dlani má stále spojené s tělem žílami a tepnami, což mu taky dává daleko širší paletu bojových prostředků. Může s ním mávat nad hlavou jak s řemdichem, v případě potřeby ho párkrát rychle zmáčknout, aby krev rychleji kolovala, nebo v nestřežených chvílích škrtit soupeře tepnou. Jinak je jasné, že nemůže být žádné dobračisko s měkkým srdcem, musí ho mít naopak tvrdé jak žulu, u silnějších soupeřů jak topaz, korund či diamant. ()

Timak

Nemůžu si pomoct ale tenhle díl se mi také hodně líbil, Určitě byl lepší než Rocky III. Dokonce jsem se přistihl, když mlátil Tonnyho, že jsem úplnou radostí vyjukl. Prostě tenhle díl mě nezklamal. ()

Brandon

Zpátky je užvaňenej boxer s umaštěným kloboukem, zašlou koženou bundou a nepovedenýma vtipama. Zpátky je to, co Rockyho dělalo Rockym. ()

JohnSmith

Rocky v roli trenéra?budiž.Po posledních dvou dílech,kdy vystupování Rockyho bylo takový normální,tady se začíná chovat skoro stejně dementně jako ve druhým díle. ()

Unnamed

Hodně slabý díl, ale kvalitou se jedničce a dvojce vyrovná (každý si to přeberte jak chcete). Z Rockyho se opět stal necivilizovaný buran, k tomu vývoj Rockyho životního příběhu dokázal fanoušky leda tak naštvat a já se jim vůbec nedivím. Mohlo to být ale i horší. 3* ()

Sany33

Jedna väčšia blbosť ako druhá. Rocky je boxer a teda po tých nakladačkách ktoré obdržal v predchádzajúcich dieloch a s narastajúcim vekom je logické že nieje už schopný ďalej boxovať. To bola tá časť ktorá mi nepripadala absolútne dementná. Potom prišlo na daňové podvody a celá Amerika nechala svoju štátnu ikonu trieť biedu. To už bolo trocha moc. Ďalej Rockyho objav je ako klon Jaromíra Jágra a od začiatku len čakám kedy mu kto dá na piču a presne vďaka tomu sa mi jediná čo zachránilo renomé tejto časti páčil fenomenálny koniec. Aký? Watch this film!!! Za mňa teda bohužial iba 60% ()

VanTom

Bankrot a hrozba poškození mozku donutí našeho superslavného boxera vzdát se kariéry a navrátit se do špinavých ulic Filadelfie, kde před mnoha lety začínal. Vrací se i režisér prvního dílu Avildsen a scénárista Stallone také nasměrovává Rockyho do původního povahopisu - prostý chlap, který řeší zejména práci, manželku, syna (či strejdu Paulieho) a ve staré tělocvičně trénuje mladou vycházející hvězdu Tommyho Gunna, což mu dodává nový elán do života. I přes všeobecně špatné vnímání mi pětka nepřišla vůbec tragická, trochu se sice vleče, "moderní" rapová hudba sem moc nesedí, boxu si užijeme minimálně a závěrečný zápas se odehraje jako pouliční rvačka; nicméně komorně (d)opisuje kruh a (dočasně) uzavírá civilní osudy oblíbených postav. ()

lykan9

Vůbec nechápu jak je možné, že Rocky V je přijímán tak negativně. Tvůrci se konečně vrátili k pojetí hlavní postavy, tak jak tomu bylo v jedničce a dvojce, herecké obsazení je stále vynikající (až na představitele Gunna) a to, že se vše vrátilo do starých míst je také skvělé. Prostě a jasně Rocky V je pro mě výborným filme a všichni tvůrci se mohou směle pyšnit tím, co vytvořili. ()

nevermore

Asi druhej nejslabší Rocky - hned po Rocky III. ale musím říct, že ta scéna, kdy se vrátí do tělocvičny a vzpomíná na Micka má svoje kouzlo a snad i za to dám nestandardně o hvězdu víc. ()

fabecc1222

Nevim, jestli Sly tenhle díl plánoval původně jako závěr série. Dost možná ano, když vidíme to množství odkazů na předchozí díly a celkově nostalgickou atmosféru a takové uzavření kruhu, kdy se z Rockyho stává trenér a najde si dalšího "Rockyho." Bohužel, ačkoliv Sly tentokráte přenechal režisérské křeslo, tak stále zůstal u scénáře, který je opět tragický, a stejně tak tragický je i jeho výkon. Scéna, kdy vzpomína na Micka a vypadá při tom, že má mrtvici, je snad jeho nejhorší herecký výkon.  Všichni, kdo jsou u série už od začátku, už tak nějak vypadaj unaveně a znudeně. Snaha posunout sérii trochu jinam a dám tomu zase nějakou hloubku skrze rodinu tady prostě nefunguje. ()

Spock

Tohle si Rocky nezasloužil. Příběh je vážně hrozný a snaha udělat z Rockyho bijce, usedlého trenéra nějakého samozvaného nadšence, který chce kráčet v jeho šlépějích? Marná snaha, chtělo by to pro příště více invence, lepší příběh a jiné herce co umějí hrát. ()

KASUGI

Třeba to bude tím, že jsem od toho očekával to nejhorší, každopádně bych lhal, kdybych tvrdil, že se mi pětka nelíbila. Našel jsem si tam spoustu dobrých momentů, kvůli kterým mi nedělá problém na to kouknout kdykoliv znova. ()

s.e.p.p

Zbytečný film, kouzlo a atmosféra předchozích dílů je pryč. Rockyho učeň je těžce nesympatický (věřím, že zčásti vinou českého dabingu), závěrečný souboj nudný, soundtrack trapný ... Vážím si Stallona za 6. pokračování a důstojné zakončení jinak povedené série. 20% ()

drackula

Piaty diel je značne odlišný od tých predošlých. V prvom rade tu absentuje kvalitný záporák, ktorý by dal filmu ten správny náboj. Tentoraz je vyslúžilému Rockymu najväčším súperom jeho vzťah z dospievajúcim synom a pouličný boxer ktorého sa Rocky ujme. Boxer Tommy však nieje dostatočne zaujímavá postava aby film potiahla. Jeho prerod je až moc umelý a silený a najviac poteší asi záverečná pouličná bitka. Skrátka ide o iného Rockyho, ktorí ma v globále nesklamal ale postrádal to čo ma na tejto sérii vždy tak priťahovalo. 45% ()