Sawy

Tohle není dobré.Všechny předchozí díly Rockyho měly své chyby,to je mi jasné.Ani nepřekonatelná jednička nebyla v žádném případě dokonalá.Ale ať si vyberete od prvního po čtvrtý díl kterýkoliv,tak každý měl srdce a každý dokázal člověka nějakým způsobem potěšit.Ale pětce právě to srdce chybí.Možná je to tím,že se vrátil režisér jedničky,což se možná mohlo jevit jako dobrý nápad,ale kdyby film režíroval sám Sly,vzniklo by určitě něco upřímnějšího,co by nebylo natočeno jenom z pocitu,že by se Rocky dal ještě trochu vyždímat.I tady se najde pár zajímavých scén a Slyův herecký výkon je poctivý jako vždy,ale co naplat,když většina dějových linií nefunguje.Soupeření syna s boxerským objevem mě skutečně nedojímalo,tréninková pasáž díky nesympatickému boxerovi nefunguje a závěrečný zápas je možná originální,ale naprosto logiku postrádající.Navíc taková Adriane,která byla často emočním středobodem filmů (viz. druhý díl) je tady odsouzená do role hysterické stíhačky.Je dobře,že pátý Rocky není zároveň poslední,protože takový odchod hrdiny by byl vskutku nedůstojný.Na Rockyho Balbou se těším a jen doufám,že mi napraví chuť po tomhle nedotaženém paskvilu. 40 % ()

Morholt

Čím jsem starší, tím mám tenhle díl radši. Tentokrát už není Rocky v roli krále ringů a celebrity, ale díky důvěřivosti se ocitá na dlažbě a začíná znovu od nuly, tentokráte v roli trenéra. A jak už to tak bývá, nevděk světem vládne, takže jím vycepovaný boxer se k němu otáčí zády a nechává se zlákat upíry promotérského světa. A to je drsná realita nejen té nejvyšší boxerské úrovně, ale vlastně lze aplikovat na jakýkoliv vrcholový sport. Proto mi přišel tenhle film ne sice filmařsky nejlepší, ale určitě nejreálnější. I přes závěrečnou teatrální bitku. Z mého pohledu je Rocky V. hodně nedoceněný. 80% ()

Lacike

Vsetci pisu, ze to je najhorsi diel. Ja nesuhlasim. Bol to Slyov pokus o navrat serie ku serioznym korenom. Sice nevysiel, ale ani taka tragedia to nie je. Najväcsi problem vidim v predstvitelovi Tommyho. Jak keby si Sly povedal, ze musi najst este väcsie antiherca ako je on. Takisto ten pad Rockyho na dno je prilis vycucany z prstu, len aby co najviac trpel. Ale ten zaverecny zapas je celkom zabavny tym, ze je to predsalen trochu ine ako v minulych dieloch. 4/10. ()

PROROK14

Táto časť bola najslabšia zo všetkých. Boxu som si neužil vôbec. Podľa mňa by bol film oveľa lepši ak by Rocky prijal výzvu a šiel do ringu s Tommym a tam mu to nandal. Namiesto toho ho zbil na ulici. ()

adamo_znk

Jak řekl James Rolfe AKA AngryVideoGameNerd ve svém žebříčku : "sequels that are not so bad that everybody say" .... Rocky 5 neni přece tak špatnej film. Jasný ... je trochu divný že Balboovi přijdou najednou a všechen majetek a odstěhujou se zpátky do Filadelfie, stejně jako zázračné zestárnutí Rockyho syna, ale je sympatický, že se Stallone a Avildsen pokusili o nějakou změnu. Rocky v předchozím díle zmlátil toho nejsilnějšího protivníka, jakého si lze představit a byla by blbost do pětky vymýšlet ještě silnější hovado. Příběh Tommyho Guna je vcelku zajímavej a Rocky opět hýří lehkou demencí, ale i sympatickým charakterem, jako v předchozích filmech. A závěrečnou bitku, ač neni v ringu, považuju za zvládnutou, napínavou a ... titulky na konci filmu mapující celou sérii, to je doják jak hrom. prostě ROCKY ! ()

Ouwen

Rocky se vrátil ke syrovějším kořenům a myslím si, že to skutečně prospělo. Líbí se mi že Rockyho postava neustále čelí výzvám a jeho charakter se má pořád co učit a vyvíjet. Prostředí je chladnější a jak jsem řekl, syrovější, má to daleko větší impakt na charaktery, je tam velkej kontrast nálad apod. a myslím si že i ty dějové linky působí docela přirozeným dojmem (ať už pád Rockyho, to jak penězům podlehl Tommy), všechno to na můj vkus působilo docela přirozeně. Je tam hodně prvků a detailů kolem všech charakterů, jež ovlivňují jejich chování, nálady a tak. Stallone hraje poctivě, vyvolalo to ve mě opět spoustu emocí (zejména scény se synem a Adrian) a závěrečnej fight je nekompromisní, pouliční řezničina. Vzpomínka na Micka dojala. Jediné co vytknu, že to hodně těží z fungující normy (hudba na konci, záchvaty nostalgie apod) a je to místy už dost klišovité. Nicméně.. už se těším na poslední rodeo... ()

JohnCZ

Pátý Rocky je spíše takovým dozvukem celé série a v podstatě docela depresivní film. Na Rockym se podepisují léta tvrdého tréninku a utržených zranění, do toho nějaké ty osobní problémy a ve výsledku je tenhle díl, více než o boxu, bojem o vlastní důstojnost a rodinu. Po vzoru prvních dvou dílů je pětka tedy spíše skromnější, byť kvalit prvních dvou dílů nedosahuje a to především kvůli velmi nesympatickému soupeři. ()

villon17

Spoustu lidí svým hodnocením asi zklamu, ale mně se to prostě moc a moc líbilo. Zezačátku jsem se bála, že se ze ságy stane seriál se stále stejným dějem, ale tentokrát se Rocky do ringu vůbec nedostal a tím u mě film opět nabyl na úspěchu. Zvlášť když si svůj zápas vybojoval na ulici a dokázal, že je prostě nejlepší. ()

corpsy

Tak toto by sa dalo nazvať takým malým fiaskom ( pre mňa, pre niekoho to môže byť fiasko veľké ). Z Rockyho je tréner, a to pravdepodobne ukradlo filmu tú šťavu, aké mali predchádzajúce časti. No...každý starne. ()

Marek1991

Po predchádzajúcich troch komerčných a trocha aj propagandistických slabých filmoch, ktoré si prekvapujúco lacnými trikmi získali veľa fanúšikov prišiel jeden, čo môže z časti nadväzovať na prvý diel, skutočného Rockyho. Práve v tomto diely mohol Rocky vyjsť po dlhej dobe ako skutočný víťaz. Jeho pád na dno je prehnaný, veď ako bývalý šampión a hrdina Ameriky mohol využiť svoj marketingový potenciál, mohol robiť v televízii, možností bolo veľa, aby neskončil tam, kde začínal. Páčilo sa mi zobrazenie toho, ako pri snahe nahradiť si svoje staré časy dal šancu mladíkovi z ulice, ktorý ho neskôr zradil a Rocky mu následne ukázal, kto je skutočný šampión. Páčilo sa mi zobrazenie rodinných vzťahov aj keď to riešenie šikany nebolo správne pre detské publikum, lebo nie všetci majú možnosť si to riešiť silou a nie je to tak úplne správne. Rocky dokázal, že rodina je prvoradá, aj keď pri tej bitke sa spreneveril tomu, že sa nechcel biť, neviem si predstaviť, ako by film dopadol, keby nevyhral tú bitku na ulici, museli by niečo ešte vymyslieť, aby tam náhodou nezomrel, aby to malo ešte nejaké posolstvo a odkaz. Páči sa mi akási antikomerčnosť a antikapitalistickosť z tohto dýchajúca. Hudba v tomto filme je slabá, dej priemerný, odkaz rodina a zdravie prvoradé výborné, je to film s určitým posolstvom, sú tam momenty kde to preháňajú najmä s novinármi, bežnými ľuďmi, ale scenár je zaujímavo komorný a ako film fajn. ()

curunir

Piaty diel skončil rovnako ako jeho dej - Rockyho pádom. Kto vie či toto Stallone niekedy na začiatku takto zamyšľal, vytvoril obyčajného hrdinu, ktorému sa splní sen ako jednému z milióna, postupne sa z neho stáva uznávaný šampión a nakoniec všetko pre daňové podvody, ktorým vlastne ani on sám nie je na vine príde o všetko. Rocky V. je najhorším dielom celej série, pričom vôbec nemal vzniknúť a ak náhodou hej, rozhodne nemal takto skončiť. Dá sa povedať, že celý film je veľmi nenápaditý (alebo až príliš), nudný a smiešny. Hlavnou chybou je rozhodne to, že Rocky v ňou už prakticky neboxuje a záverečná scéna súboja by sa dala nazvať pouličným si vybavovaním účtov. Veľmi nesympatická je potom postava Tommyho Gunna (Tommy Morrison), v ktorom chce Rocky naposledy skúsiť šťastie, pričom ho nemožno pokladať za nijakého Rockyho súpera, a ak by sme ho tak aj nazvali, rozhodne by bol tým najslabším. Film bol nominovaní na 7 Zlatých malín, škoda, že napokon žiadnu nezískal, určite si ich zašlúži viacej ako štvrtý diel. Veľmi smutné zakončenie série. :-( ()

Marsik

PRIMA MAX HD - Já osobně nemám s tímto dílem sebemenší problém. Byl prostě jiný od předešlých dílů. Uznávám sice, že po vynikající čtyřce, která je hodnocena jako téměř nejlepší díl série, je těžké udržet laťku, ale pětku určitě nezatracujme. Mě osobně seděla změna z akčního žánru zpět do žánru drama, stejně tak se mi líbily postavy Duka a Tommyho Gunna a závěrečný song v podání Eltona Johna ve mě vždy vyvolal takový zvláštní pocit, kdy jsem si uvědomil, že Rocky série prostě končí. Za mě tedy celkově spokojenost a ještě dodám, že český dabing mě baví, vážně - opět je zde všehovšudy 8 dabérů mluvící více jak 20 herců :)) 80% ()

ConanVJ

Osobně to nevidím, jako by to byl nejhorší díl série. Je to posun, který ukazuje i špatné věci, které se mohou sportovcům přihodit. Rockyho příběh se posunul, k trenérské zkušenosti. Příběh je to pěkný a film mě opět bavil. Za mě 100% :) ()

fannah

Pátý díl, pátý Rocky... Další sentimentální film, tentokrát více o rodině a o Rockyho synovi. Myslím že je to dobrej film a už na začátku, když film začal znělkou jako pokaždé, jsem věděl že to bude výborný film. ()

themic

Škoda, tenhle díl Rockyho se moc nepovedl, žel natočil se!.. Příběh celkem ujde, i když musím částečně souhlasit s uživatelem "Dudek", který tvrdí, že je krapet umělé to náhlé zchudnutí rodiny Balboů... Děj Rockyho V se nerovná dějům v předchozích dílech Rockyho..!! Je pravda, že bez Rocky V by nebyly natočeny dvě trilogie..! Sly udělal dobře, že Rockyho nezakončil tímto dílem..:) Dávám tři hvězdičky, což je na Balbou velmi nízké hodnocení..! *** ()