Jake Van Dorn je vážený podnikatel z malého amerického města. Pochází ze silně křesťansky založené společnosti, vlivu náboženství se podvoluje život celé jeho rodiny. Jeho mladá dcerka se jednoho dne ztratí na výletě. Jake se vydává do Californie ji najít. Zjišťuje, že se objevila v jednom X-rated porno filmu. Rozhodne se ji najít sám na vlastní pěst a tím začíná jeho šílená cesta pornografickým peklem. Musí v sobě najít dostatek síly, aby se této naprosto opačné stránce lidského světa přiblížil a přizpůsobil. A tím zvýšil šance na nalezení své dcerky. (Flipnic)

darkrobyk

„Vy i já považujeme sex za zbytečný. Vy ho neprovozujete a já můžu spát s kýmkoliv." Najít dceru Van Dorna, vyznávajícího kalvinismus, ztracenou ve víru pornobyznysu se zdá těžší, než objevit příznačnou jehlu v kupce sena. Zoufalý otec se nakonec vydá hledat dceru na vlastní pěst, s čímž mu začne pomáhat půvabná prostitutka Niki. Každý z nich žije v jiném světě, přesto ale se jim daří nacházet společnou řeč, byť Van Dorn musí leccos překousnout. Ponor do světa sexu, šlapek, pasáků, pornokin, bordelů a sex podniků je na tolik intenzivní, až člověk cítí tu špínu ulice. A pokud Van Dorn uspěje, není vůbec jisté, zda se bude chtít dcera vrátit zpátky. I přes tato varování soukromého detektiva se rozhodne, že dojde až do cíle své cesty.Oporou v nejtěžších chvílích se mu stává právě Niki. „Můžu jí nějak pomoct?"„Vy jeďte domů, vy sem nepatříte." ()

classic

Paul Schrader bol dvorným scenáristom matadora Martina Scorseseho, Paul je určite lepší scenárista ako režisér, kde Hardcore je zrejme tým jeho najlepším réžijným počinom. Hardcore je filmom z prostredia porno - priemyslu, kde sa „uchýlila” dcéra podnikateľa Jakea Van Dorna, alebo vlastne ju uniesli pod nátlakom. Pohodová vianočná atmosféra, keď sa rodina stretne, aby spoločne strávili sviatky sa zmení na peklo, lebo Kristen ide na výlet so sesternicou a ostatnými deťmi, niečo ako škola v prírode. V tom za záhadných okoľností zmizne. Jake si najme súkromného detektíva, ktorý viac pýta, ako niečo zistí, a tak mu neostáva nič iné, ako pátrať na vlastnú päsť, a čoraz viac ísť hlbšie do tejto spletitej situácie. Nočnými ulicami sa túla, zisťuje, pátra, a po čase to začne prinášať ovocie, lebo mu pomôže istá Niki, ktorá ukončí kariéru v pornobiznise. Takto spolu chodia po štátoch na miesta, kde by mohli viac zistiť, chce to poznať mená, potom to je otázkou času, keď sa dostaneš na miesto. Samozrejme, že film je o tom, ako sa otec dopátra svojej dcéry, ale ako konečne dopadne, tak to nechám na divákovi, t.j či Kristen s ním pôjde domov ? Filmu dominuje George C. Scott, ktorého by som nechcel stretnúť naštvaného, keď by som bol zainteresovaný porno - herec, ktorý vie niečo o tejto veci, bude to musieť vyklopiť. Film nenazvem, ako kontroverzný, myslel som, že to bude surovejšie, ale pohoda. Nie je to snímok, po ktorom som v nemom úžase, ale čas, ktorý som mu venoval ako Jake, keď hľadal Kristen je vskutku pre dobro veci vidieť tento humus, ktorým je trh presýtený, podobne ako v Hollywoode... ()

POMO

Slušně vtahující old-school thriller, který nás s hlavním hrdinou zatáhne do porno zákulisí všech třech velkých kalifornských měst (LA, SD, SF). Pohodová country hudba v úvodu a závěru kontrastuje s gradující intenzitou objevování čím dál temnějších míst, ve kterých zoufalý otec hledá ztracenou dceru. Působivě vykreslení záporáci, dusná atmosféra i statement ke konfrontaci mladické nevinnosti se zkaženou tváří dospělé společnosti. V dnešní době už film tolik nešokuje, ale vystavěním dramatického příběhu a křehčími lidskými nuancemi (pomáhající prostitutka, dialog s dcerou) funguje pořád výborně. Season Hubley krásná i živočišní zároveň. Podobnost s 8MM nemůže být náhodná, film staví na stejných psychologických pilířích. Jedná se prakticky o remake. ()

sochoking

Hardcore mi neprišiel ani ponurý, ani temný, ani dychberúci, ba ani hardkor. Hlavný hrdina ma ustavične sral svojim neurotickým chovaním, takže som mu ani nedržal palce, ale ani ho nenávidel. Skôr som ho mal vpaži. Dosť som sa divil nad na hlavu postavenými situáciami, ako napríklad, že chlapíci točia porno na motelovej izbe s odostretými závesmi, kde každý okoloidúci sa veselo a zadara môže pozerať na trtkačky a tak podobne. A takýchto mne nepochopiteľných situácií tam bolo veruže dosť. Nuž, filmy v sedemdesiatych rokoch sa točili inak... Chcelo by to remake a to by bolo hviezd viac, pretože napísané to nebolo vôbec zle. ()

Slasher

Vděčný film, bavil jsem se od začátku do konce. Už ta zápletka je super: maloměstská dcerka se trhne z křesťanský exkurze rovnou do porno byznysu morálně pokleslý Kalifornie, otec po ní na vlastní pěst pátrá. Toho hraje George C. Scott (jedno velký plus), výtečná je "špína ulic" plná světelných poutačů, pochybných podniků, temnoty a dekadence, často v kombinaci s groovy muzikou. Jediná moje výtka jde na úplný závěr - rodičovský twist by nebyl zlý, film ale končí náhle a nepřirozeně, prý za tím byl tlak ze strany studio-uprděnců... Když bych dělal seznam 1970s perliček, tady to tam bude na 100%. ♪♫ ()

• George C. Scott a Peter Boyle mají oba narozeniny 18. října. (Kulmon)
  • Hardcore ponúka celkom tri odkazy na film Star Wars IV - Nová nádej (1977), konkrétne kalendár v izbe Kristen (Ilah Davis), billboard a predstavenie v erotickom klube. (ancientone)
  • Hlavní roli měl původně hrát Warren Beatty. Chtěl po Schraderovi, aby přepsal scénář, s tím, že by nehledal dceru, ale sestru, na což Schrader nepřistoupil. (Kulmon)