Útěk z vězení

• USA Prison Break (více)
USA, (2005–2017), 63 h 43 min (Minutáž: 42–55 min)

Tvůrci:

Paul Scheuring

Hudba:

Ramin Djawadi

Série(5) / Epizody(90)

Mire

Prison Break som prvýkrát zhliadol až behom posledného mesiaca, ale to nič nemení na fakte, že je to vysoko návykový a napínavý seriál, ktorý aspoň za jedno pozretie určite stojí. Osobne ma chytil okolo druhej-tretej časti a už som sa viezol na vlne adrenalínu Scofielda a spol. Najmä ich prvý útek z väzenia ktorý sa im aj podaril, bol neskutočne napínavý. Predstaviteľovi hlavného hrdinu Michaela Scofielda nechýba charizma, bol zvolený správne a v podstate tiahol celý seriál až do konca. Seriál mal síce len štyri série, ale je fakt že takýto námet jednoducho na štyri sezóny zmysluplne vydržať nemôže, a tak sa po vynikajúcej a poriadne napínavej prvej sérii začal dej zamotávať a zamotávať, prichádzal jeden "neuveriteľný" dejový zvrat za druhým, až sa z toho stal nie že dramatický, ale skôr sci-fi seriál, čo sa potvrdilo dokonca aj niekde v posledných dieloch štvrtej série, kedy sme sa dozvedeli, že Burrows a Scofield vlastne nie sú bratia :D No napriek všetkým tým nelogickostiam a veciam ktoré si autori už zrejme len vycucali z prsta ma to bavilo pozerať rovnako až do posledného záverečného dvojdielu, pri ktorom mi síce bolo smutno ako dopadol náš hlavný hrdina, ale autori aspoň dokázali zmysluplne a so cťou seriál uzavrieť. Pozeral som ho v slovenskom dabingu, ktorý podľa mňa celkom ušiel, len bolo trochu komické koľko rôznych postáv tam daboval Matej Landl :D Z postáv som si obľúbil najviac Scofielda, Saru a asi agenta Mahoneho. T-Bag bol skvelý záporák a najmä podrazák po celú dobu, ale ja som ho v podstate neznášal, ale to asi preto že Robert Knepper ho hral tak dobre až by som veril že on je tým T-Bagom naozaj :D Len ma prekvapilo, že ho nenechali po všetkých tých ohavnostiach ktoré napáchal zomrieť, ale ho dali do samotky. Podobne som neznášal Bellicka, ale ten našťastie "zařval" :) . Osud Burrowsa ma nikdy veľmi nezaujímal, keďže jeho charakter nebol veľmi zaujimavý a jeho syna LJa som fakt neznášal a keď už mali niekoho popraviť, tak určite jeho. Viem že počas tých rokov sa na tento seriál nakydalo množstvo špiny vďaka počínaniu jeho tvorcov, ale keďže to napätie ktorým bol Prison Break povestný nikdy nezmizlo hodnotím relatívne vysoko. Raz si hádam dám aj reprízu a tentokrát už v originálnom znení. ()

boumik

1 Série - 90% , 2 Série 80 % , 3 Série 95%, 4 Série - 80% Serial si drží na neuvěřitelné úrovní a poslední díl konec posledního dílu mě překvapil.Určitě jede z nejlepších seriálu co jsem kdy viděl 80% zasloužených. ()

Dslike

Tento seriál nie je dokonalý, príliš veľa náhod a šťastia (občas som mal pocit, že sledujem Mc Gyvera) + ďalšie série už len naťahujú príbeh a s pôvodným útekom z väzenia to už nemá veľa spoločného... ale keby poviem, že som to nesledoval s nadšením a v napätí tak by som klamal. Už len to, že som ho dopozeral celý (aj vrátane The Final Break časti) svedčí o tom, že to bolo viac ako pozeratelné a u mňa teda za 4*. ()

donnovann

Musím se opravit. Pokud nepočítám sitcomy, tak ne Ztraceni ale zdaleka nejlepší seriál který jsem zatím mohl shlédnout je 1. Série Prison break. Proč zdůrazňuji slovo 1. série je asi všem nadmíru jasný. Už jenom to prostředí mého milovaného "Shawshanku" jsem si užíval od první minuty. Každá postava zde má své místo a svůj smysl. poslední 2 díly troufám si tvrdit že přibijí k obrazovce snad každého diváka. Mám se vyjadřovat k pokračování? nechci děkuji, po druhé sérii ukončuji sledování. Pro mě Prison break skončil útěkem z Fox River a tak to navždy zůstane! ()

AgnesDee

Seriálové Vykoupení z věznice Shawshank zasazené do moderní doby, plné jiných spoluvězňů, kteří jsou většinou nepřátelští a po hromadném útěku z vězení následují pasáže, které by v příběhu vůbec nemusely být. Obdivuji sice nápad s mapou na těle, na celkový plán dostat z vězení bratra, ale následná druhá řada obsahuje postavy a zápletky, které mě nijak neuchvátily a spíše mě odradily od sledování dalších epizod. ()

George8

Opravdu jeden z mých nejolíbenějších seriálů, který jsem s chutí sledoval. Každý by chtěl být taková mozkovna jako Michael Scofield. ()

mrclTV

Ďalší zo seriálov, ktorý začal výborne, ale priskoro padol na hubu. Prvá séria - to najlepšie zo seriálu, bavila ma celý čas. Našlo sa pár slabších častí, ale ako celok si držala veľmi slušnú úroveň. 4* Druhá séria je tiež solídna, ale jej kvalitu zráža nadol kôpka menších a väčších logických chýb (policajti sledujú všetkých pribuzných odsúdencov, ale Scofieldovu "manželku" Niku nikto nerieši? Veď v prvých troch častiach ich x-krát záchranila z kaše, ale zákonodárnymi úradmi ostala úplne nepovšimnutá...) Navyše už to nemá taký drajv zúfalého boja proti systému ako v prvej sérii. Stáva sa z toho chaotický útek, kde sa postavy strácajú a objavujú podľa potrieb scenáristov a kde ľudia menia strany na počkanie. Postavy zvyknú umierať snáď ešte rýchlejšie ako v GoT, niektorých záporákov seriál nestihne ani predstaviť, a už končia v kufri auta... a napríklad taký exot Haywire, ktorého by aj na Slovensku chytili do dvoch dní, sa v seriáli motá nepovšimnutý vlastne celú sériu. Kvôli tomu dávam tejto sérii len 3,5* a v to som bol veľmi blízko ku trom. Tretia séria - ta už sa seriál definitívne zlomil do úplne priemerných vôd, časti už len odsýpajú jedna za druhou (seriál sa opakuje, len to preklopil do už absurdnej roviny) a vy seriál pozeráte skôr len zo zotrvačnosti, ako zo záujmu. Taktiež sa v plnej nahote ukázali obmedzené herecké zručnosti hlavných postáv, v prvej sérii (Linc odvozdaný vo väznici a Michael bol ten, čo rozmýšlal) ešte svoje party vedeli uhrať, ale tu (keď je to naopak) už to ledva zvládajú. LTT za tri hviezdičky. Štvrtá séria: Zdali sa Vám predchádzajúce série ako slabé? Tak to ste nevideli túto. Ako potopiť slušne rozbehnutý seriál 101 - prečo z toho spravili nepodarený tímový heist movie? Bellick je z ničoho nič s každým najväčší kamarát a chce "väzňom" pomahať? K tomu sa pridáva úplne nelogické správanie aj ďalších postáv, ktoré sa mení v každej časti bez žiadneho racionálneho podkladu alebo následného vysvetlenia... a absolútne bláznivé základné súčasti deja - tajný podchod v kancelárskej budove!, všetci zabudli, že sú stále hľadanými zločincami!! a vkuse sa špacírujú všade možne po verejnosti a vôbec nikto to ani nerieši!!! (hlavne T-Bagov pokus votrieť sa do obchodnej spoločnosti bol úplne prestrelený, áno vôbec nikto si nevšimne, že namiesto top sales managera, je tam nejaký síce ukecaný, ale jednoznačne "presvedčivy" vandrák, ktorý sa len tak mimochodom podobá na hľadaného zločinca). Najlepšou časťou série je podivná, ale zaujímavá 15. časť, kde hlavná postava netradičným spôsobom premýšľa o svojom doterajšom živote. Inak je túto sériu otrava sledovať, tvorcovia už utiekli od nejakých logických postupov, a to, čo sa snažii budovať prvé dve série hodili do koša a nahradili bláznivým gulášom, postavy zomierajú (alebo nevedia zomrieť - pozerám na teba Chistinin bodyguard - koľko výbuchov si prežil bez jediného škrabanca?) a znovu ožívajú s mystickou rýchlosťou, chaos. Iba za dve hviezdičky. Pripomína mi to seriál Lost, ktorý začal skvelo, ale seriál zakapal na neschopnosti režisérov a scenáristov vykorčuľovať z vlastnej "pasce" zložitosti a namiesto veľkolepého vyvrcholenia sa dostalo len zmätočného tápania, ktoré diváka (až na pár čiastkových úspechov) rozladí. Biedny záver seriálu ma odradil od pozerania novej série a.k.a. "znovuzrodenia". Tých zvyšných 9 častí určite moje ohodnotenie nezmení (jedine tak k horšiemu, ak by to bolo zase oničom, tak by som neváhal dať seriálu ako celku len dve *). () (méně) (více)

Scanerior

Skvělý seriál, jehož první řada nabízí neskutečně dobrý příběh. Následující řady jsou trochu horší, ale i přesto tu pořád jsou oblíbené postavy a příběh je pestrý. Předposlední 4. řada už je v mnoha ohledech horší, ale najdou se dobré epizody a nechybí tu překvapení. Poslední řada opět vrací hlavní postavy a jedná se o slušné zakončení. Tento seriál celkově dost staví na postavách, které jsou zde opravdu tahouny seriálu. Celkově velice dobrý seriál. ()

Mamlas odpad!

První díl první série mě nebavil a nudil. Tak jsem dalších 20 dílů vynechal a koukl se až na ten poslední. Plynule mi to navázalo a stejně mě to nudilo, takže jsem asi o nic nepřišel, snad jen o kupu vykecávaček a pár bitek z basy. Další série zkoušet určitě nebudu. (5%) ()

liquuid

Rozhodne jeden z nejlepsich serialu, jaky jsem kdy videl. Skrz na skrz promyslene, precizne natocene a moje nejoblibenejsi - prelevani vyhod z padouchu na dobraky. Dotocena serie taky nebyla vubec spatna. Postavy jsou skvele obsazeny a vyuzivany. Jedine minus tu davam tomu, ze od ctvrte serie je to az prilis prekombinovane a jedine druhe minus za to, jak se vyvinula postava Bellicka, kdy se z totalniho drsnaka stal plachej a ustrasenej poseroutka. 95% ()

Arigato

Televizní útěky z vězení máme všichni rádi, obzvlášť když můžeme fandit sympatické postavě. Zpočátku excelentně zpracované epizody plné napětí se zajímavě napsanými postavami, které nenudily a naopak vhodně doplňovaly celou první sérii, která v mých očích neměla chybu. Přesunem z Fox River jsme se dočkali většího prostoru i co se scénáře týče, což přirozeně vedlo k novým situacím a stejně tak i k novým překážkám, a dá se tedy říct, že druhá série tu první skvěle doplňuje. Možná jen k její škodě je mnohdy akčnější víc než je třeba, ale to je asi čistě jen můj problém. Třetí sérii jsem kdysi míval hodně rád, nicméně s odstupem času dávám přednost těm přechozím. Naštěstí je velice svižná, nechybí napětí a celý ten nápad ohledně Sony mi přišel velice zajímavý. Oproti tomu čtvrtá série je naopak velice táhlá a obecně jsem se k ní nerad vracel. Byť nabízí pár skvělých momentů, jako celek působí extrémně překombinovaně a zbytečně dlouze. Samotný konec a později i začátek páté série mi přijde jako ultimátní finta scenáristů, ale budiž. Navzdory všem negativním názorům tvrdím, že poslední série vcelku jde. Je rozhodně lepší, než čtvrtá, ba dokonce než třetí. Zakončení je perfektní a můžeme jen doufat, že to tak zůstane i nadále a že nikoho z tvůrčího týmu nenapadne resuscitovat i napodruhé. ()

Lancelot

Geniální mladík má plán, jak.... Víc nemohu prozradit! Musí se to vidět. Řešení mezilidských vztahů je v tomto dílku dáno mnoho prostoru. Jen to natahování mě moc mrzí. Vždy se nemůžu dočkat toho, co bude následovat. Inu, dobře vědí, jak se takový seriál dělá, aby se udržela sledovanost a diváka to nepřestalo bavit. Podlehl jsem ...a nutno říct, že rád. Druhá série byla kvalitou, rozumí se nápady, horší něž-li první. Třetí série, zdá se, opět stoupá na příčky nejvyšší. ()

Efreeti

Nejlepší serial jaký sem měl tu možnost vidět. Vykrádá sice VŠECHNY filmy z vězeňského prostředí které kdy byly natočeny...a nejen ty, ale dohromady to tvoří uceléné velkolepé dílko, které v rámci seriálové tvorby nesnese srovnání. Pro mě je to zjevení...těším se na každý další díl. Nakonec je podotknu, že do-nebes-vynášený serial 24hodin nesahá této novince ani po kotníky. ()

forrest11

Tak tento serial je doslova masakeeer..Do dnesneho dna (10.9. 2006) som zhliadol vsetky diely a musim priznat, ze kvalita rozhodne vobec neupadla - skor naopak! Nova dejova linia a skutocnosti po uteku z vaznice davaju tusit, ze serial este ziska na obratkach a je priestor pre nove a zaujimave riesenie uteku vaznov. Skvele herecke vykony a velmi vhodne obsadeny herci pre scenarove charaktery na kvalite len pridavaju! Spoiler! - skoda len, ze velmi prijemna Veronica dohrala svoju rolu (zabitim :( ) uz v druhom dieli druhej serie..ale snad sa objavi nejaka plnohodnotna nahrada. Pre tych, ktori sa zatial len odhodlavaju tento serial nacat ho mozem len odporucit a pripravit ich na paraaaaadnu jazdu s obrovskou davkou napatia! NAJLEPSIA VEC, CO SOM ZA POSLEDNYCH 10 ROKOV VIDEL! ()

Pierret

Čekal jsem víc. Prison Break mě navnadil svými prvními díly, "z mého pohledu" mi slíbil neustále něco nového. Bohužel, ač různých postav a technických fintiček přibývá, tak se podstata samotná nikam nehýbe, scénář se nedotýká ničeho vyššího a všechno se donekonečna opakuje. Zklamání. ()

Další tajemný thriller od režiséra Oldboye

Další tajemný thriller od režiséra Oldboye