Nastala chyba při přehrávání videa.
 • EdaS
  ****

  Lepší než jsem čekal. Iron Man nemá ani poloviční ambice Temného rytíře, je to "jen" vcelku staromódně pojatý comics se skvělým hlavním hrdinou a velmi dobrým obsazením. A mně to opravdu stačí. Těším se na dvojku.(7.9.2008)

 • golfista
  ****

  Tvůrcům Iron Mana se podařil skvělý cating, který zásadně ovlivnil výsledný dojem z filmu. Skvělý záporák, sympatická ( pěkná :) sekretářka a především Robert Downey, ze kterého srší charisma tak vehementně, že "oslněný" divák rád odpustí pár chybiček.(8.10.2008)

 • hirnlego
  ****

  Kecací část ušla, leč mohlo být mnohem lépe - každopádně klišé-neklišé s Paltrow mi nebylo proti srsti a to už je co říct. Akce pomálu, chtělo by to minimálně další hodinku čistě jen Iron Manových zásahů v poušti proti ošklivým chlapcům z východu - světélkující hyperpohlazení nemá chybu. A Robert? Takhle má vypadat hlavní postava čehokoli - neskutečně přitažlivá charismatická prdelka, ať už v obleku či bez. Chci ještě.(3.5.2008)

 • Renton
  ****

  Scénář: Mark Fergus, Hawk Ostby, Art Marcum, Matt Holloway .. Jon Favreau snesl zlaté vejce, překopal nejednu scestnou prognózu tolika „filmových znalců“ (tímto zvláště zdravím dvorního experta pana Beguivina ;-)) a především pobavil. Iron Man se skutečně skvěle ro(dí)zjíždí, uprostřed lehce zvolní a ke konci ještě sklouzne do nejzajetějších žánrových klišé, ale utahuje si po celou dobu jak z nich, tak ze sebe sama, takže očička se přivírají a odpustí i tu slabší závěrečnou metalickou ruční bitku. Je totiž o dost lepší, když Iron Man otevře hubu, než když sevře pěsti. Obojí sice jiskří, jenže dialogy - oproti dobře vyvedené, přesto nijak ohromující akci - mnohem výrazněji. Robert Downey Jr. jako cynický zbrojní génius-sukničkář je bezesporu excelentní volbou a totéž bych si dovolil říct i o obsazení Gwyneth Paltrow. Celkově jsem někde mezi tou čtverkou (scénář a podařené naroubování na problémy 21 století) a trojkou (je tam pořád dost stupidity). K již vyřčenému zvolání „žádám víc“ bych se vlastně také mohl připojit, ale vzhledem k výdělkům si v hodnocení trochu nadsadím - s tím, že se všeho žádaného nejspíš v druhém díle dočkám(e) . Určitě za něj zase rád zaplatím. 75%.(5.5.2008)

 • tron
  ****

  „Už ste ma pristihla aj pri horších veciach, Pepper.“ Som rád, že napriek slabému a „očakávanému“ scenáru, ktorý odpovedá „prvým“ komiksovým dielom (zrod hrdinu, prvý zloduch, predstavenie priateľov, otvorený koniec) IRON MAN má kúzlo, ktoré diváka núti obľúbiť si nielen Tonyho Starka (Robert Downey Jr. sa na rolu superhrdinu tak NEHODÍ, až je v nej výborný), ale aj jeho „univerzum“ (vrátane neschopného robota). Kde je dej priemerný až slabý (koho SERIÓZNE prekvapí, že z Jeffa Bridgesa sa vykľuje titulný zloduch?) a kde sa učitelia fyziky chytajú za hlavu, situáciu zachraňuje kvalitné herecké obsadenie (Downey, Paltrowová, Bridges, Howard). Tempo občas stagnuje, humoru mohlo byť viac (akcie tiež - a lepšej) a záľuba kvalitných „psychologických“ hercov v dialógoch má miestami za následok, že sa prekrikujú a divák stráca prehľad. Ale napriek tomu si červeno-žltého kurevníka zamilujete... Zrejme. Viac v mojej recenzii na Recenzie.org: http://recenzie.org/komiksovy-film/274-iron-man-80- Kino Považan 2008(1.6.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace