Hodnotit Iron Mana je pro mě stejně rozpačité, jako hodnocení prvních dvou Spider-Manů, protože ač naši oblíbení superhrdinové mají styl a kouká se na ně poměrně dobře, tak pod jejich maskami se neskrývá nic trvanlivějšího, na film si za pár dní ani nevzpomenu a o touze zhlédnout jej znovu ani nemluvě. Od Iron Mana jsem v prvé řadě čekal více akce, Transformers byl sice hloupější film, ale aspoň se nebál rozdávat eye-candy efekty všeho druhu plnými hrstmi. Je paradoxní, že u akčního filmu jsou přípravy na akci (ala Kutil Tim/Tony Stark) mnohdy zábavnější, než akce samotná. A co se týče postav, psychologie, vykreslení dvojího života atd., tak přestože se Robert Downey velmi posnažil a dal filmu opravdový šmrnc (+ je to de facto jen jeho zásluha, že jsem původně chtěl dát 4*), tak Batman Begins, popř. TDK v tomto Iron Mana neskutečně drtí... Sézóně jde o slušnou podívanou, ale myslím, že koloběh času tento film neúprosně semele. 7/10(20.10.2008)

Tony Stark je sympaťák, který poslouchá dobrou muziku. A za týden dokáže udělat třeba brnění.… Co stoprocentně upoutá, je vizuální stránka. Afghánská overtura mne příjemně naladila. Bohužel po ní přichází pianissimo, které mne už do tempa nedostalo. Jednoduše řečeno: málo akce. Prázdné dialogy, něco je k s míchu, něco i směšné. A tak se těším na finální bitvu. Ta je technicky dokonalá, ale jinak S L A B O T A !! Krátká, bez většího nápadu. Z mého pohledu sice nadprůměrný komiks, který však mohl pobavit daleko víc. Ovšem co by potom zbylo na další díly. Přesto však minimálně fandové nových technologií budou nadšeni. A my ostatní? Počkáme si na Neuvěřitelnýho Hulka! Nebo…?(24.10.2008)

Rozpočet $140miliónovTržby USA $318,412,101Tržby Celosvetovo $585,133,287║ tak Marvel sa osamostatnil od produkovania svojích comicsov a vsadil slušnú sumu do svojho prvého projektu, a na prekvapenie sa čudujme vyšlo im to a ešte ako bohato, a to už svojim premiérovým štartom zarobil za prvý premietací víkend v USA pekných $98,618,668 ▐ Tržby za predaj Blu-ray v USA $14,135,832 //počet predaných kusov Tržby za predaj DVD v USA $175,633,294 //počet predaných kusov 10,110,809║ __Režisér Jon Favreau ma prekvapil na plnej čiare, tak ako zostavil tento film môže závidieť množstvo comicsových rutinérov od Bretta Ratnera po Tima Story. Na celej ploche filmu nie je nudnejšie miesto, tobôž čo by nejak okato kopíroval už videné či zaužívané trendy, aj keď sa dá film označiť ako mix Supermana s Robocopom, vydal sa svojou cestou a tvorí svoj charakter. Aj vďaka obsadeniu postáv v podobe hercov ako Robert Downey Jr., Gwyneth Paltrow a nehovoriac o démonickom Jeffovi Bridgesovi, ktorého som s jeho novou plešatou frizúrou ani nespoznal. "Trikovo zvládnuté špičkovo, hudba ladí z dejom a suma sumárum sme svedkami stvorenia jedného z navydarenejších comicsov vôbec!" /videl v kine: 90%/ ...v kine to bola poriadna jazda(13.5.2008)

70% a s nadějí vyhlížím dvojku, kde se to pořádně rozjede. Jeff Bridges je dost ubohý záporák. A finále taky.(6.5.2008)

S povyšováním nad Bayovu vymazlenou roboťárnu bych se držela zpátky, ale že je Iron Man komiksový film, jaký ještě nikdy nebyl natočen, tomu se nebráním. To, co z Iron Mana dělá dosud neviděný experiment, je míšení realit. Film se drží klasického schématu zrodu (výjimečně cynicky hláškujícího) superhrdiny a bojů s nepřítelem, nechybí tradiční atributy jako šílený záporák a pomocník-pravá ruka, inovativní to začíná být teprve tehdy, kdy jsou komiksové prvky napasovány na bolístky současné doby (zbrojení, terorismus), které tu nejsou představeny jen stylizovaně pomocí náznaků a narážek, ale v celé své kráse. Film tak vytváří unikátní celek mixováním čisté fiktivnosti a „reality“. Asi nejvtipnější (a nejironičtější) je tedy snímek ve chvíli, kdy si dáme dohromady, že současné problémy mají jediné definitivní řešení, a to v podobě klasického superhrdiny spadlého ve vhodnou chvíli z nebes. Jednoduše to nejlepší, co mohlo vzniknout ze zadání „hybrid Transformerů a Golema“ a film, který si místo v historii filmu vydobude minimálně tím, že v něm má Gwyn Paltrow svou první (a asi i jedinou) roli, v které její unylost působí jako režijní záměr.(4.5.2008)

• - Dovést film do vývojové fáze trvalo 17 let. Produkci zahájili v roce 1990 Universal Pictures. Později však práva prodali 20th Century Fox, kteří je přesunuli na New Line Cinema. Marvel se nakonec rozhodli produkovat na vlastní pěst. (HellFire)

• - Ke scénáři přispěli i tvůrci komiksů Mark Millar, Brian Bendis, Joe Quesada, Tom Brevoort, Axel Alonzo a Ralph Macchio. (HellFire)

• - Šance k vytvoření soundtracku byla nabídnuta Harry Gregsonu-Williamsovi, který odmítl, protože pracoval na filmu The Chronicles of Narnia: Prince Caspian. (HellFire)