Zásah policie proti překupníkům drog končí krvavou přestřelkou. Policisté Francis a Ray Tierneyovi objeví na místě zásahu několik mrtvých kolegů a gangsterů. Jejich otec, který také pracuje u policie, přiměje Raye, aby se ujal velení speciálního týmu pověřeného vyšetřováním. Ray další den objeví na místě činu ztracený mobil a svědka, který potvrdil, že po přestřelce odsud unikl v taxíku zraněný gangster Angel Tezo. Mezitím Rayovi kolegové objeví opuštěné taxi s mrtvým taxikářem. Ukáže se, že to je parta zkorumpovaných zločinců v uniformě, kteří jsou do případu přímo zapleteni. Chtějí zpátky peníze, a proto musí najít Teza dřív než jejich kolegové z jednotky vedené Rayem. Aby zdrželi vyšetřování, zapálí taxi a vydají se po Tezových stopách. (TV Nova)

dweller

Musím priznať, že boli momenty keď som sa nudil. Ale pocit napätia je neustále prítomný. Hlavne scéna zo žehličkou bola dosť drsná. 70% ()

Poland

Oldschoolová kriminálka, kde je hlavním tématem zkorumpovaná policie a korupce vůbec. Skvělá atmosféra, dobrá hudba a hlavně výborné herecký výkony vystihují tento film. Collin Farrell si tentokrát zahrál záporáka a bylo vidět, že ta role mu sedla na tělo, protože jeho výkon byl opravdu perfektní. To samé lze říct o Edwardu Nortnovi, který byl taky skvělý. I přesto že je film trochu delší a má pomalejší děj jsem se vůbec nenudil a u některých scén se mi až tajil dech. Pro mě jedna z nejlepších kriminálek poslední doby. - 79% ()

pavont

Zaujimavy namet ale ani skvely herci nedokazu s chabeho scenara vyzmykat viac. Topia sa v zaplave patosu a zbytocnych dialogov. Tych par scen co stoja za to nestaci.Mozno by stacilo vystrihnut par min. zo zaciatku a dalo by sa na to pozerat inak. Takto je to len sedy priemer co zapadne. ()

VanThomass

Velké překvapení. Čekal jsem, že by to mohl být dobrý snímek, už obsazení Colin Farrell a Edward Norton to dalo tušit. Podobných filmů o zkorumpovaných policajtech je opravdu mnoho, ale Hrdost a sláva je zkrátka jiná. Poutavá, originální, herecky vyvážená, nechyběly ani drsné scény, zkrátka drama jak má být. ()

Paulia

Pro mě moc příjemná záležitost. Nortona jsem si v poslední době tak nějak oblíbila a Colin Farrell je moje stálice. Dlouho jsem ho neviděla v takhle záporné roli, příjemná změna. Tady se mi líbil i Jon Voight, kterého nemám zrovna hezky zažitého, ale nejvíc jsem tu roli věřila Noahovi Emmerichovi. Celkově moc hezký film, ačkoliv jsem tak do půlky moc nechápala, o co vlastně jde. Vzápětí jsem dostala na vše odpověď, spolu s velmi dobrým závěrem. Určitě se k němu někdy brzy vrátím. ()

Naby

Nebyl to špatný akčňák, ale na to že měl 125 minut, tak zápletka byla jasná a odkrytá až přespříliž brzy. Více než 3* si film nezaslouží. Nejde o nic nového. ()

Spike86

Pomalejší thriller zaměřený na zkorumpovanost některých policajtů z NYPD. Tempo je pomalejší, což je chvílemi dobré, protože poskytuje prostor pro určitou melodramatičnost, emoce a zajímavé záběry kamery a zajímavě nasnímané situace, ale chvílemi to je přeci jen už trochu utahanější. Výborně zde zahrál hlavně Edward Norton a Colin Farrell. Hudba také není špatná. 78% ()

complex

dráma s ťažkou morálnou dilemou, síce podobných filmov na takúto tématiku tu už bolo viac, ale stále to má čo do seba... hlavne výber hercov na svoje postavenie ma celkom prekvapil, škoda toho konca a niekoľko mŕtvych a nepochopených zón.. Ale výsledný dojem je schopný a určite film nudiť nebude... ()

zero_zelo

jestli to takhle vypadá v americe, tak bych tam asi policajta dělat nechtěla :)) jinak takovej průměr, kterej si na to drama spíš tak jako hraje, se mi zdá ()

Peenugirl

Edward je ako z dreva. Je nereálny ako jeho hnusná jazva na tvári. Celý čas som čakala kedy príde už nejaká "šupa" čo vytrhne tento krimi príbeh zo šedej priemernosti, nič také sa neudialo. Ťahá sa to v kalnej nevedomosti a hrá sa to na "drsní chlapi - drsné story". Mierne sklamanie. 60% ()

Mark1983

Zkorumpovaný policista je hotová katastrofa,na kterou,když neexistuje důkaz tak může páchat zkázu dál - dokud mu někdo neprožene kulku hlavou. ()

Severus007

Tak trochu nuda. Vlastně dost nuda, a závěr je takový očekávatelný. Znám lepší filmy, i když vyloženě špatné to není. ()

agent00074

Bohužel tento film spíše nudí, než baví.. po svižném začátku se dostaví cosi, co by se dalo definovat jako: "z nouze cnost" k do neviděl nechť nelituje.. jedna hvězda za Edworda...1* ()

cajda77

Celkem podařené krimi o dobrých a zlých policistech. Zhnusení na zkažeností systému. Kvalitní drama a dobré herecké výkony kazí horší propracovanost charakterů a nedotáhnutý scénář. ()

Tvůrce Warriora si brousí katanu

Tvůrce Warriora si brousí katanu

13.05.2012

Gavin O'Connor ve skutečnosti přesvědčil už kriminálkou Hrdost a sláva, ale opravdu hrdý a slavný se stal až díky Warriorovi, „nejlepšímu filmu roku 2011, který nebyl nominován na Oscara“. Své… (více)