Columbo

• Česko Inspektor Colombo (více)
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, (1971–2003), 93 h 41 min (Minutáž: 70–98 min)

Předloha:

Evan Hunter (kniha)

Série(10) / Epizody(67)

Recenze uživatele Lacike k tomuto seriálu (30)

Vražda podle knihy (1971) (S01E01)

Jeden z tych lepsich dielov vdaka perfektne slizkemu zaporakovi v podani Jacka Cassidyho, ktory si hlavneho zaporaka zahral este v dalsich dvoch dieloch. Horsie to vidim so spôsobom vrazdy. Podla mna sa dal pachatel bez problemov odhalit vdaka telefonym zaznamom. Dost divne to zamietli pod koberec, aby to mohli viacej natahovat. No, ale napriek tomu to je dobry diel, ktory stoji za to. 8/10. ()

Smrt nabízí pomocnou ruku (1971) (S01E02)

Cely cas som vahal medzi 3 a 4*, ale nakoniec davam 3. Je to dobre vymysleny diel a zaporak je znova velmi schopny, ale mne bol dost nesympaticky a tentokrat som si preto prilis nevychutnaval to klasicke spickovanie medzi nim a Columbom. 7/10. ()

Semínko pochyb (1971) (S01E03)

Zaciatok je super. Ulisný general zabije svojho kumpana, ale problem je, ze ho pri tom niekto videl. Napriek tomu sa mu to podari zakamuflovat. Lenze potom to zacne byt otravne tym jak sa vrah neustale snazi presvedcit svedka, ze vlastne videl nieco ine a az prilis podozrivo si buduje svoje alibi. Na vyriesenie tohto pripadu by nebol potrebny ani bystrý Columbo. Riesenie by muselo buchnut do xichtu aj nejakemu novacikovi. 6/10. ()

Prázdný rám (1971) (S01E04)

Perfektna epizoda s premyslenym planom vrazdy a este lepšou pascou na vraha. Columbo je proste dabel. Vrah je namysleny slizak a bolo radostou sledovat ako ho Columbo terorizuje. 8/10. ()

Její příležitost (1971) (S01E05)

Perfektny diel bez hluchych miest. Vrahyňa je zo zaciatku neskutocne sympaticka, ale postupne sa z nej vyvinie riadna mrcha. Spôsob vrazdy je skvele naplanovany, ale uz horsie prevedeny. Prijemnym bonusom je Leslie Nielsen v ulohe dobrackeho pravnika. Columbo tu ma niekolko velmi vtipnych situacii. Skvely diel. 8/10. ()

Past (1972) (S01E06)

Slabsi diel hlavne kvôli predstavitelovi vraha. Roddy McDowall bol skvely v Planete opic ale bez masky opice mi nikdy nesedel. Vzdycky hral dost divne postavy. A to je aj tento pripad. Sice si vymysli dost dobry plan vrazdy, ale cely cas dost otravne prehrava a ani spickovanie s Columbom nie je tentoraz prilis zabavne. Jedine co sa fakt vydarilo bolo odhalenie v lanovke. 5/10. ()

Vražda podle plánu (1972) (S01E07)

Trochu netradicny diel v tom ohlade, ze az do konca netusime, kde pachatel ukryl mrtvolu. Napriek tomu ma tento diel priis nebavil, lebo komedialna stranka bola utlmena a vrah bol dost nudny. 5/10. ()

Etuda v černém (1972) (S02E01)

Jeden z tych menej komedialnych dielov. Ale hlavna zapletka je zaujimava, vrah slizky a vrazda je prevedena kvalitne, takze je to napinave od zaciatku do konca. Mozno len odhalenie je slabsie. Komedialnu stranku obstaráva len Columbov pes, ktory v tomto diely debutoval. A este ma zaujala nadherna Blythe Danner, ktora mi cely cas pripominala Gwyneth Paltrow. A ona je to jej matka. :) 7/10. ()

Džungle ve skleníku (1972) (S02E02)

Dobry diel kde ma zaujal mlady huzevnaty policajt, ktory pomaha Columbovi s vysetrovanim. Zaporak je riadny parchant a ma vymysleny dobry plan ale na Columba je kratky a pointa s odhalenim je skvela. Trochu ma sklamalo len, ze tu chyba vo väcsej miere to klasicke pohravanie sa Columba so zaporakom. V tomto smere to je slabsie. 7/10. ()

Rozhodující zápas (1972) (S02E03)

Druha epizoda v ktorej si zaporaka zahral Robert Culp. Spôsob vrazdy ma dobre premysleny a Columbovi trva, kym na nieco pride a tentoraz na to dôjde len nahodou, ale nakoniec zaporak uz tradicne nema ziadnu sancu Je to kvalitne napisana epizoda a ani na chvilu nenudi, ale ja mam znova problem s nesympatickym chladnokrvnym Culpom. Najviac sa mi pacia epizody v ktorych Columbo do urcitej miery sympatizuje s vrahom a obdivuje jeho schopnosti v nejakej oblasti v ktorej dokazal velke veci. Takze títo chladnokrvni parchanti akym je vrah v tejto epizode ma prilis nebavia a ani si tolko neuzivam, ked sa s nimi Columbo pohrava. 7/10. ()

S dýkou v mysli (1972) (S02E04)

Tento diel je zaujimavy tym, ze sa odohrava v netradicnom prostredi Londýna, kde Columbo pôsobi ako ryba na suchu, co prinasa viacero vtipnych situacii. Vrahovia su tentoraz dvaja a da sa s nimi sympatizovat, kedze k vrazde doslo nahodou. Preto mi nesedela k charakteru vraha ta druha vrazda, ktoru sme ani nevideli. Ale aj tak ich Columbo nakoniec usvedci podlym trikom a predtym ich este trochu klasicky podusi. 7/10. ()

Rekviem pro padající hvězdu (1973) (S02E05)

Dalsi priemerny diel a znova v nom zabijala zena. Naviac tentokrat ju Columbo neusvedci z aktualnej vrazdy, ale iba z vrazdy, ktoru spachala pred rokmi. Divne. Aspon ze, Columbo je v tomto diely strasne roztomily tym jak pôsobi strasne roztrzito, ked stretne svoju milovanu filmovu hviezdu. 6/10. ()

Zločinný steh (1973) (S02E06)

Tento diel mi nesadol vdaka Nimoyovi, ktory mi na zaporaka nesedel. Spôsob vrazdy mi tiez nepripadal prilis genialny a bola len otazka casu, kedy Columbo zaporaka odhali. 5/10. ()

Nebezpečná hra (1973) (S02E07)

Dalsi skvely diel so slusnou pointou a zaujimavym zaporakom. Velky priestor dostal aj Columbov pes, takze ja som spokojny. 8/10. ()

Dvojitý šok (1973) (S02E08)

Jeden z najlepsich dielov v ktorom nevieme, kto je vrahom, kedze podozrivi su dvaja. A to dvojcata v podani skveleho Martina Landaua. Komedialnu stranku zase zabezpecuju sceny s upjatou pani Peckovou, ktora neznasa Columba a zabavne kucharske vystupenie. Vysledkom je skvely diel s brilantnou pointou. 10/10. ()

Sladká, leč smrtící (1973) (S03E01)

Slabsi diel vdaka priemernej zapletke a zaroven priemernej vrahyni, ktora zabija v afekte a tym padom jej vrazda za vela nestoji. A naviac tento diel ani nebol prilis vtipny. 6/10. ()

To je vražda, řeklo portské (1973) (S03E02)

Jeden z najlepsich dielov vdaka skvelemu zaporakovi s ktorym sa da sucitit a zaroven vdaka skvelej pointe vdaka ktorej Columbo zaporaka dostane. Na rozdiel od väcsiny si myslim, ze Pleasence a Falk tu podali rovnocenny spickovy vykon. 10/10. ()

Kandidát zločinu (1973) (S03E03)

Taky standardny diel so slusnym zaporakom a skvelou finalou pointou. 7/10. ()

Dvojexpozice (1973) (S03E04)

Robert Culp ako zaporak po tretikrat a naposledy a konecne z toho vznikol skvely diel. Tentokrat si zahral slizkeho zaporaka takym neotravnym spôsobom a bolo potesenim sledovat ako sa s nim Columbo pohrava a finalne odhalenie bolo grandiozne. Tentokrat ani Columbo poriadne netusil ako vrah zabijal a musel na neho pripravit skvelu pascu. 8/10. ()

Vydat nebo zemřít (1974) (S03E05)

Konecne som sa dockal dielu v ktorom si chlapik na vrazdu najme nejakeho zabijaka, takze problem s alibi nemusi riesit. Ale zapletka je este komplikovanejsia a chlapik sa snazi zvalit vinu na niekoho ineho a to sa mu stane osudnym. Jack Cassidy po druhykrat ako vrah v tomto serialy a znova je perfektny. Tento diel je menej komedialny, lebo Columbovi da tento pripad dost zabrat a riadne sa zapoti. Skoda len zaverecnej pointy, ktora je podana dost vlazne a namiesto pocitu obdivu ako vraha Columdo dostal som mal neuspokojivy pocit typu. To bolo vsetko, to je fakt koniec? 7/10. ()

Zemřel herec Burt Young

Zemřel herec Burt Young