Během řádění hurikánu Katrina zachrání neworleanský policista Terence McDonagh (Nicolas Cage) trestance ze zatopeného vězení, ale sám si poraní záda a vytvoří si závislost na utišujících lécích. V průběhu následujících šesti měsíců si však vypěstuje i závislost na drogách, hlavně kokainu, který získává z policejního depozitu. Také mu k němu dopomáhá prostitutka Frankie (Eva Mendesová) se kterou udržuje partnerský vztah. I přes tuto stinnou stránku své osobnosti je Terence jedním z nejlepších místních vyšetřovatelů a je povolán objasnit pětinásobnou vraždu senegalské rodiny. Stopa vede k vůdci drogového gangu s přezdívkou „Velký Fate“ (Xzibit). (Česká televize)

J0hny5

Nějak jsem to Cagovi nežral a ani mě to moc nebavilo. Nevýrazný děj, ohraný téma a buďto úplně blbej špatnej polda a nebo blbě vymyšlenej. Prostě jeden z těch filmů, který mě nevtáhl. ()

Martrix

Díky mizerným filmům, ve kterých N. Cage v poslední době hraje, dostává punc nedobrého herce. Naštěstí pro něj, ho Herzog obsadil do svého Špatného poldy, takže případným kritikům jeho herectví na chvilku sklapne. Vzhledem k tomu, že je snad v každém záběru, dá se klidně říct, že celý film táhnul právě on a vůbec to nebylo špatné. Díky jeho věrohodnému zhulenectví, se snadněji přivíralo oko nad občasným klopýtnutím ve scénáři, takže se klidně necháte dotlačit až do krapet přepáleného finále. Chtělo by se říct, že kruh se na konci uzavřel, ale v tomto případě jde spíš o šišoid a to je příjemná změna, díky níž dám slabé 4*. ()

PROCESOR

Tenhle film bych pouštěl na základce osmákům až budou mít choutky frajeřit a jít za školu si trochu zahulit. Jasně na školu se dostanou, dokončej i nějakej ten diplom si zarámují v kanclíku, ale ten prvopočátek je to frajeření a jen pár šluku se postupem času změní v závislost. Někdo si jede 10. někdo 15., let ale né nadarmo se tomu říká "rakovina vůle". Snímek zachycuje detektiva, který je schopný ve své práci, ale kvůli bolesti zad mu běžné prášky na tlumení už nestačí. Pak jde ruku v ruce nespolehlivost a přehmaty. SPOILER Kdyby nebyl happyend dal bych 5x. ()

Juto

Film obsahuje veľa čierneho humoru. A vyvinie sa, trochu prekvapivo, na niečo, čo naznačuje akýsi veselý pesimizmus. 7/10 ()

c.tucker

Prapodivný film, který se mi četl všelijak, hlavně konec zapůsobil super, i když bych to vůbec nečekal (většinou takové konce nemám rád). Na tom konci jsem čekal probuzení a že se mu to celé zdálo. Tančící duše výborná, Nick Cage senza a samozřejmě, že to platí i pro Evičku Mendes. ()

Loki81

3,5* - priklanim se ke ctvrtemu bodiku. Konecne vyboceni z rady hovadin, kterych se Cage v poslednich letech ucastnil. Role 'napraveneho' Quasimoda mu sedla pomerne obstojne. 'Shoot him again, his soul's still dancing!' ()

bartias

Nicolas Cage pořád dobře hraje - chce to jen schopného režiséra a pořádnou roli. Po hodně dlouhé době dokonce připomíná přesně ten způsob metodického herectví, jež mu za Leaving Las Vegas vyneslo Oscara. I když komplikovaný děj Špatného poldy dovede pořádně zamotat hlavu a režisér Werner Herzog má doslova halucinogenní představu o tom, jak divákům co nejvěrněji obrazově přiblížit sjeté stavy hlavního hrdiny, je nač se dívat. ()

zombkiler

Docela jsem se na to těšil.Přišlo mírně sklamání.Rozhodně film špatný není ale je dost zdlouhavý ale Cageův šílený smích je úžasný. ()

tom88

Od Herzoga som čakal trocha viac, ale aj tak je to dobrá kriminálka s konečne trocha hrajúcim Nicolasom Cageom. Nepríjemná úloha pre Evu Mendes, vo vedľajších úlohách Val Kilmer či Brad Dourif a Xzibit. Fajn príbeh krivého policajta s finančnými problémami spojenými s drogami. Pravda, že stopáž je prepísknutá, ale na druhej strane som sa vôbec nenudil. Pre mňa je Zlý poliš celkom prekvapením. 70% ()

flyboyeda

Nicolas Cage si zahral ve spouste podivnych az spatnych filmu, Spatnej polda mezi ne ale rozhodne nepatri. Navic predvadi jeden z vrcholnych vykonu sve kariery. Uz jsem ani nedoufal, ze by se jeste nekdy zbavil toho pohledu raneneho srnce ala Mesto andelu a predvedl, jak skvely dokaze byt herec. Na jeho vyfetovanej psycho-smich nikdy nezapomenu... :) ()

Radiq

...a naskýtá se otázka, jestli Špatnej polda je i špatnej film... nooo... docela jooo... vsadim se, že originálu se to nevyrovná, ale nemužu to tvrdit, když sem ho neviděl. Každopádně Cage je už taková světlice, že se divám na všechny filmy s ním, a pravidělně se mi zdá, že je už taková vyhořená světlice, nebo minimálně je dost vyhaslej... I teď mě z toho chytla velká, takže asi nic moc. I když jeho postava je skvěle hnusná, až odporná... ale zároveň kladná. A to mi celkem vyhovovalo. Ale film ne... ()

StanislachKo

Som si vedomý faktu, že veľa toho stálo za starú bačkoru, ale ostal som nostalgicky ohriaty pri srdci, keď som konečne po kvantách prepadákoch videl Nicolasa vo svojej niekdajšej forme. Tak som sa jeho sledovaním tešil, že som sa zabudol pristavovať pri všetkých prítomných prešlapoch. Určite budem aspoň raz reprízovať, pravdepodobne pôjde hodnotenie dolu, ale za toto nevídané "cage zachránil" film myslím, že nie nejak radikálne... ()

URBAN

Skvělý námět jenže relativně špatné zpracování . Ten příběh má drsnost , vtip a dramatičnost , ale tendle výplod to nepřednáší tak jak by mohl . Sakra , vždyt tam hrál Nicolas Cage který má na to ksicht jak dělaný !!! A ono to i přesto něják nefunguje sice ano zabaví to , ale není to ono . ( 6.2.14/MAC ) ()

andrii

Sypal si špetku za špetkou, až si podal příliš silnou dávku, dav závadných hlav, k zadávení sebe sama. ()

Cedr

Povedené zejména díky svému námětu. Hlavní hrdina, který často je vše - jen ne hrdina - bývá skoro zaručenou trefou do černého. Bad Lieutenant z roku 1992 je však ještě o chlup lepší. Každopádně je fajn vidět Nicolase Cage po delší době v nějakém filmu na který se dá koukat. ()

trojtmberk

Téma mi připomnělo francouzský film Prohnilí, ale srovnávat tyhle věci je nesmysl. Takže snad jen ke Cageovi, takhle ho můžu a zhuntovaný lidi mu fakt jdou. ()

Swansea

Nicolas Cage zřejmě podává své nejlepší výkony v rolích vnitřně smířených závisláků. Ať už je to dobrovolné upití se v Leaving Las Vegas nebo v roli "špatnýho" poldy, který z léků na bolest přejde na kokain a heroin.--Jakýsi happy end, který by mohl zmást, je jen Herzogovým zvláštním smyslem pro humor a nadhled. Moje první seznámení s W.Herzogem nemohlo dopadnout lépe. ()

Z filmu Bad Lieutenant vznikne franšíza

Z filmu Bad Lieutenant vznikne franšíza

13.07.2021

Nicolas Cage přichází o zrak

Nicolas Cage přichází o zrak

26.01.2014

Těžko říci, jestli má Nicolas Cage špatného agenta, nebo už o něj přední hollywoodští filmaři nemají takový zájem, pravdou ale je, že v poslední době jde oscarový herec z jednoho průměrného žánrového… (více)