Během řádění hurikánu Katrina zachrání neworleanský policista Terence McDonagh (Nicolas Cage) trestance ze zatopeného vězení, ale sám si poraní záda a vytvoří si závislost na utišujících lécích. V průběhu následujících šesti měsíců si však vypěstuje i závislost na drogách, hlavně kokainu, který získává z policejního depozitu. Také mu k němu dopomáhá prostitutka Frankie (Eva Mendesová) se kterou udržuje partnerský vztah. I přes tuto stinnou stránku své osobnosti je Terence jedním z nejlepších místních vyšetřovatelů a je povolán objasnit pětinásobnou vraždu senegalské rodiny. Stopa vede k vůdci drogového gangu s přezdívkou „Velký Fate“ (Xzibit). (Česká televize)

Paxxx.cz

Rozhodně jeden z těch lepších filmů poslední doby, kde se objevil Cage. Ten se zda chová jak správný hajzl a sem tam vypustí skutečně vtipné hlášky, ale mohlo to být podle mě ještě vetší odvaz takhle je to za 60%. ()

Laxik

Nicolas Cage v roli největšího sráče pod sluncem. No řekněte tomuhle filmu ne. Jak vidno, Nicky nejlépe hraje lidi, co jsou pod vlivem (ať už chlastu nebo něčeho silnějšího), protože tady se vážně předvedl. Člověk neví, jestli Terence litovat, nenávidět, obdivovat nebo mu fandit. Tahle kriminálka je dost jiná, i když ne vždy nutně v tom dobrém slova smyslu. Já si ji každopádně užil. ()

zipper111

Holy shit :D Tak to jsem nečekal. Ty lidi co to natáčeli si snad museli frčet na koksu víc než hlavní protagonista. Čekal jsem všechno, jen ne tudle ujeťárnu. V popisu je napsáno Drama, ale já jsem se u toho řehtal skoro celou dobu, Cage tu je naprosto vysmaženej, ujetej, netuší a sakra dobře to všechno vypadá. Hraje to výborně, ještě teď se tý jeho křivý držce s úšklebkem vysmažence směju. Původní film neznám, tak hodnotím čistě samostatně. Na čsfd lehce podhodnocené, tak 75% bych dal. Režisérovi pěti minutové zhulenecké záběry na plazi jsou hodně nevšední, vůbec celý film je jedna velká šílenost. Jenže veskrze zábavná. Špatnej polda je vlastně dobrej, i když má hodně nevšední praktiky, všichni mu to žerou a ještě dělaj jako že nic. Je tam pár blbostí, ale to človek odpustí. Bad Lieutenant je pro mě velké překvapení. ()

vorheese

Hodně povedený úlet, ve kterém zfetovaný Nicolas Cage vidí iguany a jediné, co se o nich dozvíte je, že to nejsou iguany. Za tenhle ujetý humor a za to, že hlavního hrdnu nikdy nedožene svědomí dávám palec nahoru. ()

kaylin

"Špatnej polda" je dobrým akčním filmem, který nás nežene zbytečně do akce, snaží se nám také prezentovat i psychologické drama, které se točí kolem postavy poručíka Terence. Není to film pro každého, někoho možná bude trochu nudit, přece jen, není to snímek, který by měl bavit, ale měl by poukázat na problémy, do kterých se člověk může dostat. Je hodně filmů o špatných poldech, ale tenhle bude patřit k těm, které přece jen vyčnívají nad průměr. Mimochodem, tohle je film Wernera Herzoga, což je člověk, který natočí všechno, ale takový film byste od něj skutečně nečekali. ()

harfuska

Fantasmagorické spiknutie skupiny feťákov... Možno, keby som si šňupla, tak pochopím, ale zatiaľ asi niesom pripravená na tancujúcich duchov a spievajúce leguány.. Film stráca kompaktnosť a je preplácaný zbytočnosťami. Nezachránil to ani kulhajúci Cage s rozšírenými zreničkami, ani Xzibit so svojím tuningom. ()

swed

Herzog překvapuje zvrácenou parodií na noiry. Roztahaný scénář je prošpikován WTF scénami a extrovertním herectvím Nicolase Cagea, který tímto filmem přerušuje svou čtyřletou sérii čítající vesměs podprůměrné akční hovadiny. Že by trvalý obrat k lepšímu? Kéž by. 8/10 ()

Thomassi

Nicolas Cage znovu překvapil. Jeho poslední filmy se mi hodně líbily, a snad už jsou pryč ty časy, kdy se objevoval v jakýmkoliv stupidním a poté i špatně hodnoceným filmu. A právě Bad Lieutenant, nebo česky Špatnej polda, nebo slovensky úžásnej název Zlý poliš :-) je jeho asi nejlepší role za poslední roky. On celý film je takový netypický, zvláštní a příběhově celkem promyšlený. Vše se tady točí okolo drog, hulení a všech těch svinstev. A Nick na tom všem ujíždí a když jsem se tak na něj díval, na jeho chování, kdy byl sjetej, měl páru, byl plnej života a měl plnou hubu vulgárních hlášek. A naopak kdy byl při smyslech, vypadal jako lemra, která se plouží okolím. A tento kontrast a vůbec jeho výkon byl výborný. Dokázal, že pořád hrát umí. Musím ale uznat, že nebýt jeho, film by zapadl do podprůměru a nikdo by ho nechtěl vytahotat. Navíc Eva Mendes dodala filmu takovej sexy nádech, kterej celej film udržoval v takovým nádechu, který vše ještě umocnil. Ty 4* si to podle mě zaslouží, a né že ne. ()

Hadža

Ano,zavislaky Cage umi,jeho vyzor ho k tomu predurcuje.Policista, po zraneni zad a velkych bolestech propadne drogam ,aby chvilkove ulevil svym bolestem.Ze si je s beznym platem,pridelenym mestskou radou nemuze dovolit,je jasne.A kdyz i jeho pritelkyne,lehka deva(Eva Mendes),ma podobne choutky,ma se detektiv co ohanet ,aby obema zajistil potrebnou davku.Ovsem to neznamena ,ze i nadale neni dobrym poldou na svem miste..... ()

salalala

Prapodivný film, který lehce kašle na diváka. Naproti mu moc nejde a ten si tak k němu cestu musí najít sám. Není to nic moc, prostě polda, který má k morálnímu vzoru na míle daleko, vyšetřuje případ a je mu úplně jedno, jak to dopadne. Hlavně, když může zahulit s hlavním obviněným. Některé věci mi přijdou totálně mimo (hlavně Cageovy halušky s leguánama a pak hláška: "Střelte ho ještě. Jeho duše stále tančí.") a prostě jsem je vůbec nepobral a nepřišly mi ani zajímavé. Je taky s podivem, že na Terencovi nikdo nepozná, že fetuje a všichni se chovají jakoby nic, možná další hra s divákem. Z herců překvapí Cage, který skutečně drží celý film a jen jeho zásluhou to není horší. Po dlouhé době hraje přesvědčivě, což se musí ocenit. Z ostatních nestojí nikdo za řeč - Mendes i Kilmer jsou nevýrazní a možná zbyteční, stárnoucí Brad Dourif pouze potěší svou účastí. Dál to má poměrně zdařilou kameru a některé zajímavé scény, které ukazují, jak by to mohlo vypadat, kdyby Herzog všechno trošku prostříhal a možná se s někým poradil. Takhle dávám tři a 55% s tím, že už to fakt vidět nemusím. ()

grogodil

Tak ja som z tohoto až tak odpálený nebol. Mám rád vyšinuté postavy v Cageovom podaní (či už v Bringing Out the Dead alebo Leaving Las Vegas), no šialený detektív frčiaci na kokse mávajúci stále naokolo s malým delom zastrčeným v nohaviciach, pôsobí napriek snažiacemu sa Cageovi čoraz rozpačitejším dojmom, takže brať poručíka McDonagha a jeho vyšetrovacie metódy vážne proste nejde (o sympatizovaní s takýmto hovadom ani nevravím), rovnako ako celý film. Ruku do ohňa by som totiž za to nedal, že si Herzog tiež občas nedal jednu "lajnu" - pretože minimálne v naozaj šialene upatlanom závere nemohol mať všetkých 5 pohromade... 50% ()

Foma

Psychedelická krasojízda, neuvěřitelná taškařice pana Herzoga, kdy si dělá legraci ze všeho možnýho, hodně z Američanů, film s vysokým kultovním potenciálem. ()

Skip

Parádně sjetej polda Nicolas Cage, drsné praktiky zkorumpovaného poldy, to by bylo všechno fajn, jen to chtělo víc přitlačit na pilu a nezůstávat jen na půl cesty. Škoda, byl tu parádní potenciál pro drsný film, ale mnohé jaksi vyfučelo. I tak ale rozhodně stojí za pozornost. ()

major.warren

Werner Herzog možná už natočil o něco oslnivější filmy, přesto i jeho Špatnej polda (The Bad Lieutenant: Port of Call) stojí pořád na mimořádně vysoké filmařské úrovni, má vypravěčský speed od začátku do konce, skvělou atmosféru a v hlavní roli naprosto famózního Nicholase Cagea (výkon na zcela srovnatelné úrovni ve Scorseseho Počítání mrtvých). 80%. Eva Mendes a Fairuza Balk jsou pak nádherným zpestřením celého pochmurného příběhu. ()

Dubro

Kejdž je policajtko a je dokrkvaný ako chorá smrť. Až tak, že sa dá na tie dve hoďky jeho trápenia pozerať podobne, ako keď v minulosti opúšťal eLeJ. Namiesto svetlej Elizabeth dnes vyfasoval tmavšiu Evku Znamienkovú Lícovú, ktorá sama o sebe je tiež kukateľná, no ich vzťahu sa uveriť až tak ľahko nedá. Na záver divák pochopí, že do posledných strán scenára si zrejme niekto zo štábu zabalil desiatu (údená makrela a kandizované ovocie) a nikto si nevedel spomenúť, ako má film skončiť. Koniec tak ostal otvorený a ťahá z tadiaľ na hovado. Päťasedemdesiat. ()

Eldrick

Nicolas Cage začal opět číst scénáře ještě před podpisem smlouvy. Jeho zkorumpovanej, kulhavej a fetující polda s bolestmi zad se může směle měřit s jeho nejlepšími hereckými výkony. Je to sice trochu krok zpět, ale tyhle zkrachovalý existence prostě Cageovi sednou nejlíp. Eva Mendes vystřihla tu nejrajcovnější štětku široko daleko. Vtipně vyjeté záběry na leguány, zhulený smích, tančící duch... Osobně jsem nedoufal, že tvůrci ponechají masturbační scénu jako v originále s Keitelem, ale překvapilo mě, jak nápaditě ji pozměnili. Všechno klape, jak má, až na ten nereálnej happy end, kdy se najednou všechno obrátí k lepšímu. ()

Cl3ricK

Docela dobrý film. Cage se mi v roli bad poldy docela zamlouval. Ale co se mi už nezamlouvalo byla skoro DVOU HODINOVÁ stopáž. Musím se přiznat, že po hodině sem málem usnul. No naštěstí ten konec nebyl tak hrozný. ()

Z filmu Bad Lieutenant vznikne franšíza

Z filmu Bad Lieutenant vznikne franšíza

13.07.2021

Nicolas Cage přichází o zrak

Nicolas Cage přichází o zrak

26.01.2014

Těžko říci, jestli má Nicolas Cage špatného agenta, nebo už o něj přední hollywoodští filmaři nemají takový zájem, pravdou ale je, že v poslední době jde oscarový herec z jednoho průměrného žánrového… (více)