Tři přátelé, tři policisté, tři příběhy. Strhující drama z prostředí newyorského policejního sboru, jež realistickým způsobem zachycuje, jak jednoduché je překročit hranici oddělující od sebe muže na straně zákona a zločinu. Každodenní povinnosti řadových policistů ve městě, které nikdy nespí a nedovolí usnout ani divákům v kině. Režisér Antoine Fuqua (Training Day) opět dokázal nevšedním, a přesto drsně realistickým, způsobem zachytit život strážců zákona. (oficiální text distributora)

papadoce

Mnohokrát som to už opakoval, no som skutočne veľkým fanúšikom filmov z policajného prostredia. A nezáleží na tom, či sa jedná o drámu alebo thriller. Tonko Fuqua tejto látke rozumie a vie to natočiť skutočne precízne. Z jeho filmov cítiť ulicou nasiaknutú pachuť života a zmysel pre akési nepísané pravidlá, ktoré tomuto zvláštnemu svetu vládnu. Podarilo sa mu to v Training Day, no a podľa mňa sa mu to v Brooklyn’s Finest podarilo o to majstrovskejšie a menej hollyúdskejšie. Film tu na csfd nie je moc cenený, ale podľa mňa je krutoprísne dobrý až lepší než Training. Absolútnym prekvapením je pre mňa najmä Rišo Gere. Ten to dáva bravúrnym spôsobom na výbornú, a hoci som nikdy nepochyboval o jeho hereckých kvalitách, tak do takejto role by som ho netipoval. Bol perfektný. Ale nezaostali ani ostatní. Don Čídl, Ethan Jastrabík ako aj Wesley Naničhodník vzali svoje role ozaj vážne. No a keď dobrý režisér vezme látku čo miluje a navlečie do nej takto skvele hrajúcich hercov, tak Miňkove srdce len plesá. Bavil ma scenár vystavaný na troch zdanlivo rôznych príbehoch, ktoré sa kde tu a tam akoby málilinko pretli, ale pritom sa prakticky neovplyvňovali. Teda až na ten záver, tam sa minimálne dva ovplyvnili bezpochyby radikálne. Každý z príbehov mal hlavu a pätu a Toník nechal na diváka, aby sa rozhodol kde si hrdinov zaradí. Mohli ste ich uznávať, neznášať, alebo aj iba chápať, že prečo konajú tak ako konajú. Film mal gradácie a napätie, myslím, že väčšinou som naozaj netušil ako daná scéna skončí a to sa mi dnes už ráta dvojnásobne. A prečo po takej óde uberám jednu hviezdinu? No pravdou je, že film má kde tu nevyrovnané tempo a to mu tak trochu ubližuje. Je to škoda, ale aj tak sa jedná podľa mňa o výbornú policajnú vec. Dávam teda štyri hviezdičky, jednu za hercov, jednu za réžiu, jednu za scenár a jednu za atmosféru a smrad Brooklynu. Výborné. ()

JohnnyBoy

Tenhle film má velmi sebevědomou vyprávěcí strukturu, která z počátku skoro oslňujem, ale v poslední třetině sama sebe kouše do ocasu. Jinak musím přiznat, že styl má tento film vytříbený, působí přirozeně až autenticky a herecká trojice Cheadle, Gere a Hawke je opravdu velmi dobrá. ()

DoubleJo

Nebolo to az take napinave ako The Departed, no aj tak velmi dobre. Herci boli vyborni, Dona Cheadla zacinam mat rad coraz viac. Malo to napad, iskru, atmosferu velkeho mesta a jeho nebezpecnych stvrti plnych gangov. Nenudil som sa ani sekundu a aj ked som zaver predpokladal skoro tak ako sa stal vobec mi to nevadilo. Urcite odporucam.85% ()

nicolarsen

spokojenost, ve svým žánru nadprůměr, Wesley má pořád k.revský charisma, Gere konečně zajímavá role, skvěle natočený (záběry jak víno), hudba líbivá 80% ()

Pharlap

Dvě hvězdy jen za super herecké osazení..jinak..příběh, průběh, zápletka.. všecko unylé.. už kdysi ohrané.. vůbec nevyšperkované.. prostě veliké zklamání. S tímhle materiálem měli tvůrci udělat pomalu oskarovej film, a ne nejakou alá epizodu ze serialu Zločiny v LAPD. A to že se vše "zdramatizovalo" v posledních 5-7minutách před koncem.. to celý film bohužel nezachrání. ()

Jeremiasz

co je spravne a co spravnejsi? jednoducha otazka kde odpoved muze byt fatalni. Me osobne se film libil hodne a pokud nepotrebujete spektakularni akcni sceny, mohl by se vam libit ()

unrocker

Tak tohle se opravdu nepovedlo. Když bych měl takovou plejádu herců , natočil bych trhák, který by táhl dějem i akcí. V tomto filmu není snad opravdu nic. Snaží se o nějaké propojení příběhů, ale nemá to ten kýžený účinek... 2* jenom za skvělé herecké výkony. ()

MarsVl

Film si velmi líbil, jak píšu u všech filmů, kde se hlavní hrdinové nějakým způsobem potkávají ,tak to napíši znova. Tenhle typ filmů mám prostě rád a nemůžu ho hodnotit záporně. Skvělé osazení je tu plusové ale jsem hlavně rád Wesleyho to je prostě herec kterého můžu jakkoliv. Mrzí mě už průměrné (modré) hodnocení a doufám, že časem se tento film dostane do červených krajin. 5* ()

Kuzmik

Po pravdě jsem čekal od Brooklyn's Finest podobný akční thriller jako Odstřelovač nebo Training day ale režisér Antoine Fuqua mě dost překvapil. Antoine Fuqua zachytil reálný život tří poldů, kteří mají rodinné problémy a potíže sami se sebou. Profesionálové Antoine Fuqua, Ethan Hawke i Richard Gere v jeho netradiční roli předvedli mimořádný výkon a Wesley Snipes ve filmu nevýrazným hercem. Film se začal rozjíždet tak od první tříčtvrtě hodinky a nabral rychlost přípomínající Zákon a Pořádek. Konec Antoine Fuqua podle mě trochu přehnal ale mimo jiného v celku povedený film, který si rád přidám do šuplíku s DVD filmy. **** ()

4k7

Před samotným shlédnutím jsem si film nahrubo projel. Vypadalo to dost dobře, navíc známí herci... Takže o to víc jsem byl zklamaný, když jsem se na Brooklyn´s Finest podíval, tak jak se sluší a patří. Celou dobu čekám, kdy do sebe začnou věci zapadat, vysvětlí se plno věcí, nebo kdy se osudy tří policistů prolnou a já tak konečně dojdu k osvícení... jenže nic takového prostě. Takže pokud u filmu usnete, patříte k těm šťastnějším ()

jeaq

Tento film aj napriek kvalitnemu hereckemu obsadeniu ma ničim nezaujal a nebavil ma.Gere v roli policajta pred dochodkom my tam nesedel absolutne jedinu iskru nadeje my tam dava Don Cheadle. 3,5 / 10 ()

jafuska

v tomto filmu je dost známých herců, a hlavně můj oblíbenec Richard Gere, ale poslední dobou mám pocit, že už ho není moc vidět hrát, což je velká škoda a taky mám ten dojem že bere ne zrovna zajímavé role, a tato role není výjimkou, není to špatný film, ale na jeho herecké kvality které rozhodně má, bych ho spíše viděla v lepších filmech, je to vlastně film o černošském podsvětí a ne každému se tento film může líbit. ()

blacktomas

Bohužel zklamání. A to i přes plejádu jinak výborných herců. Na to, aby film s několika dějovými linkami zaujal musí mít především dobrý scénář. Tady je vycucaný z malíčku, snad přímo na place. Jediné plus, které spatřuji je Richard Gere, který se snaží trochu pozdě vymanit ze všemožnejch cukroušků, i když tady se mu to taky úplně nepovedlo. Přesto respekt. No a poselství, které jsem si odnesl? Policajtovi chybí především peníze, aby uživil rodinu, tak krade. Posléze o ni přijde, tak chlastá, chodí za děvkama a vůbec stojí za hovno, když vidí zločin, sklopí oči a jde dál, nejlépe za děvkou. Když má štěstí, dočká se důchodu, kde po něm neštěkne ani pes. Prostě jsme na tom všichni stejně. ()

gicous

Podobné filmy s několika paraelně vyprávěnými příběhy mají tu výhodu, že vás většinou nenudí. V každém z nich se něco děje na relativně malém prostoru, a díky tomu mají tyhle filmy dobrý spád. Zároveň ale mají jednu nevýhodu. Rozdělení do několika dějových linií, které se nakonci protnou ochuzují diváka o ztotožnění se s hlavními hrdiny. Jednotlivé příběhy jsou příliš krátké a chudé, aby poskytly dostatek prostoru jednotlivým postavám, pokud tedy netrvá film přes tři hodiny. Tohle je případ Nejlepších z Brooklynu. Jediná postava, která mně zaujala a jejichž příběh mně zajímal, byla postava policisty ztvárněná Ethanem Hawkem, jehož morální dilema je dostatečně nosné a hutné. Ostatní dvě dějové linie nejsou až tak zajímavé, aby si udržely moji pozornost na nejvyšším možném stupni po celou stopáž filmu. Herci jsou výborní stejně tak jako hudba a akce. Přes některé výtky, které mám, je to jeden z těch lepších filmů co Fuqua dosud natočil. ()

Guran

Tak od Antoina Fuqui jsem čekal rozhodně víc. Po vynikajícím odstřelovači natočil nudnou nezáživnou hovadinu. Čtyři hlavní hrdinové příběhu, každý z nich má odlišný život. Ze čtveřice je nejslabší jednoznačně Richard Gere, který svou rolí nějak neoslnil. Málomluvný, otrávený a vlastně i docela špatně zahraná role v jeho podání. Naopak Zbytek se mi opravdu líbil. Film má v sobě ale spoustu vedlejších postav, pár je i možná zbytečnejch. Role Ellen Barkinové se mi už vůbec nelíbila. Scénáristicky příběh je nezaživný, chyběla mi v něm větší zápletka a důvod se na film koukat. Dlouho se zde nic neděje a film je tím zbytečně zdlouhavý. Ten konec to je taková ubohost a osud postav totéž. Takhle spackaný scénář a režie to se jen tak nevidí. Už od názvu snímku jsem čekal něco úžasného, ale Fuqua to moc přitáhl za vlasy a snímek se nepoved. ()

Pátá Past, čtvrtý Blade, nové Prcičky...

Pátá Past, čtvrtý Blade, nové Prcičky...

25.02.2010

...a spousta dalších pokračování v dnešní novince. Neztrácejme čas: Bruce Willis po fiasku s Náhradníky ví, že jeho kariéru už zachrání jen návrat k nejslavnější postavě a tak si představuje, že by… (více)