Iron Man 3

• USA Iron Man Three (více)
USA / Čína, 2013, 130 min

Režie:

Shane Black

Předloha:

Stan Lee (komiks), Jack Kirby (komiks), Larry Lieber (komiks) (více)

Scénář:

Shane Black, Drew Pearce

Kamera:

John Toll

Hudba:

Brian Tyler

Robert Downey Jr., Gwyneth Paltrow, Don Cheadle, Ben Kingsley, Paul Bettany, Rebecca Hall, Guy Pearce, James Badge Dale, Jon Favreau, Stan Lee (více)

Bohatý průmyslník Tony Stark kdysi změnil ve svého nepřítele talentovaného vědce Aldricha Killiana. Ten pak zasáhne do jeho života ve chvíli, kdy začne USA zotročovat sérií vražedných útoků terorista Mandarin. Spojení mezi záhadným teroristou a vědcem musí Tony odhalit během pátrání, které ohrožuje nejen jeho vlastní život, ale i bezpečnost prezidenta a státu. Protivníci totiž mají k dispozici geneticky modifikované mutanty, kteří dotekem taví kovy a příležitostně vybuchují. Když Mandarin zničí Starkovo sídlo a většinu techniky, je Tony zahnán do kouta a bude nucen přežít pouze prostřednictvím svých vynálezům a při ochraně svých nejbližších se bude muset spolehnout jen na svou geniální mysl a instinkty. Při odvetě ho neustále trápí nezodpovězená otázka. Je on sám součástí svého obleku, nebo je oblek pouze součástí jeho samého? (TV Nova)

Rockerman

Trojka "Ajronmena" je zcela rovnocenným partnerem předešlých dvou částí. Zdá se, že v těch tricí a vizuálních efektech se stále dá jít ještě dál a stále nás má co překvapit. Bavil jsem se velmi dobře. ()

Ydrosten

Třetí železňák, mě moc nebral. Bude to možná tím, že jsem čekal trochu více zábavy a méně vážnosti. Stark není dramatická postava a tak mi nebylo moc jasné, proč se tady jelo tak navážno. Závěrečná scéna, kdy Tony zničí všechny svoje obleky, mi přišla jako že to celé už zkončilo, a nic dalšího se dít nebude, což je v docela velkém rozporu z dalšímy chystanými filmy o Avengerech. Tenhle třetí Iron Man se moc nepovedl. Mandarin, se taky moc nevydařil, i když Ben Kingsley ho hraje výborně ( Nejlepší disain obleku - Igor ) ()

Nerd4Dreaming

Abych pravdu řekl, trochu mě to zklamalo. Iron Man kterej je většinu filmu bez svýho obleku? Iron Man kterej těch obleků má asi 100 a sypou se mu jak kdyby to byly kousky plechu slepený Herkulesem? Celá pointa s Tonyho úzkostnejma stavama mi přišla dost vynucená. A vůbec, atmosféra mi připomínala starší díly X-men, ale to není nic, co bych u Iron Mana chtěl vidět, místy temná atmosféra a místy totální taškařice. Na druhou stranu, film má i spoustu pozitiv, zatratit ho nemůžu a čtyři hvězdy si zalouží. Musím přiznat že někdy se holt vysoký očekávání nevyplatí.. ()

Heroine odpad!

Asi jsem z toho už vyrostla. Není v takovém filmu vůbec nic, co by se mi líbilo. Pohybuje se to někde mezi trapností (celá záležitost s chlapečkem pomocníkem) a naivním patriotismem, kdy máme věřit že vojákům jde jen o naše dobro, a pan prezident je vážně vážně dobrej chlap! Hloupá a zlá pohádka pro dospělý. ()

merigieren

zas to tam lítalo, bouchalo a tak. tentokrát se snažil být tonny vtipný, občas se to i povedlo. Všechny problémy se tady řeší pomocí létajícího obleku. Trochu šíleně na konci všechny vybouchají. no koukat se na to ještě dalo ()

Wallis3

Já to vidím na tři a půl záblesku a to těch slušnějších. Vadilo mi jedno: proč z Mandarína udělali takovýho šaška? V komiksové předloze, jestli se dobře upamatovávám, byl Mandarín mág a plnohodnotným soupeřem. Extremis vojáci byli zase na druhou stranu fire cool:-) A vadilo mi druhý: samotný konec mi nepřišel dost důstojný ()

Lyžař

Tony Stark mě prostě baví. Superhrdina s velkým kusem vtipu. Po slabší dvojce se vrací spousta akce a vtipu. Sice se pomalu začínám ztrácet v komplexnosti všech událostí, ale to se asi dalo čekat. Třetí díl, to už je dost. Ale jak říkám, stále baví. ()

Shredo

Neviem popravde určiť v čom tkvie vyriešenie môjho rébusů čím ma troječka zaujala. Či to bolo momentálnou naladenosťou alebo kratší odpočinok od marveloviek. Tony Stark nestratil svoju tvár ani svoju egoistickú narcisticky nabobrelú povahu, no bola podaná jemnejšou formou. Už sa to netočilo okolo chlastu a večierkov. Jakoby Iron man dozrel ale o podstatu neprišiel. A to je pekne tým vidieť ako to potom zanechá celý dojem na filme. Dej neochladne, výborný scenár aj záporák. Už to nebol len mužíček v kove, šikovne si poradil aj bez neho. Ben Kingley v roli "záporáka" skvostne strhol na seba pozornosť. Týmto si ma Tonko zas naklonil na svoju stranu. ()

lemonova

Už som si myslela, že pre mňa svitá na lepšie marvelovské časy. Za prvú polovicu filmu by som pokojne dala aj 5*. Rozohralo sa v nej niekoľko zaujímavých nápadov, najviac sa mi pozdával ten mandarínovský motív. V druhej polovici sa však postupne začal môj sen o dobrom marvelovskom filme rútiť a záver bolo pre mňa už scenáristické inferno. Za to, ako ma to však v prvej časti bavilo, dávam lepší priemer :) ()

MickeyStuma

Stejně jako 'Thor: Temný svět' (2013) se i další dějství Tonyho Starka odehrává po událostech snímku 'Avangers' (2012), což je nakonec nejednou zmíněno. Iron Man tedy potřetí a po všech těch předchozích snímcích to má o to složitější. Dokáže opět zaujmout, když už víme co očekávat? Po zhlédnutí snímku je odpověď jednoznačná. Ano. Po dobrodružství v New Yorku Tony Stark trpí paralyzujícími úzkostmi, jinak samozřejmě žije tak, jako vždycky. Pepper Potts je mu stále oporou, takže se mu stále svým způsobem daří. Ale najednou se objeví nový nepřítel, který je na první dojem zákeřnější než jak vypadá, čímž se opět začnou dít věci. Fakt, že si jsou některé prvky podobné jako u předchozích dvou sólových snímků je samozřejmostí. Tony Stark se jen vrátil ke svým kořenům, takže jaképak změny. Jedna hláška střídá druhou, humoru je dostatek, děj se vyznačuje pevností už někde v kramflecích. Dvě akční scény, napadení sídla Tonyho Starka a finálový souboj, bere dech. Obzvlášť ve 3D je to zážitek. Že by se ale snímek překonával se říct nedá. Ono se to už vlastně ani nedá, neboť i komiks má své hranice. Svůj standard si však drží a svým pojetím na 'Avengers' (2012) navazuje víc než dobře. Marvel zkrátka má stále co nabídnout, takže na své aktivitě energie neubývá. Opět se jedná o důstojné pokračování dělající komiksové předloze čest. Apropo, s kým že se Tony Stark baví v potitulkové scéně? ()

ortoncz

Podle mě velmi dobré zakončení triologie o železném muži. Downey si udržuje vysokou laťku. Pearce a Paltrow jsou taky výborní. Ale nejlepší výkon podle mě předvedl jednoznačne Ben Kingsley , který jasně dominuje. Začátek filmu je spíše taková příprava na finále , než cokoliv jiného. Tony Stark je vážně ochromen a musí se zvednout zpátky než nastane velký průser . Velmi dobře jsou zde zakomponované scény s "normalními lidmi". A finále je více než epické a bude zajímavé sledovat co Marvel dále udělá s postavou zvanou Iron man. 80% ()

kuces

Je to tam! Po akční, ale ve výsledku prázdné dvojce, je tu fajn trojka s lepším humorem, postavami a myšlenkou. Ještě bych to přikořenil více akcí a bylo by to tip ťop. ()

NiaWolf

Jde vidět, že Marvel ve Phase Two značně přitvrdil a místo rodinných filmů se zaměřil na starší diváky, kterým nabízí drsnou "realitu" a mnoho problémů, ať už superhrdinských nebo lidských. Ostatně, když to fungovalo u Temného rytíře, tak proč ne tady. Scénář sice není ničím výjimečný, ale Downey se z něj snaží vymáčknou maximum. Nechybí ani tradiční Starkovy vtipy a sarkasmus, které jsou pestrým oživením jinak pochmurné atmosféry. Také efekty jsou špičkové. Něco však přeci jen tu jednu hvězdičku ukusuje. Osobně mi přišel film zbytečně dlouhý, zejména některé scény, které byly natáhnuté a zpočátku i poněkud zmatený střih, který působil zmatek ve scénách.. Také mě zklamalo odhalení Mandarina, které mi přišlo jak vystřižené z nějaké laciné komedie a kazí tak dojem z celého filmu. Na druhou stranu, na to, že jde o třetí díl, tak se jedná o velmi zdařilý film. ()

darkreider

Film mi nechal v hlave toľko nelogických sekvencií, že si to musím ešte raz poriadne pozrieť. Aktuálne mi polovica filmu príde efektná ale nezmyselná. Nebyť monstr fanúšik Blacka a Iron Man ságy, tak to tu asi zadupem do zeme. ()

studo

Po tých európskych oslavných recenziách prichádza vytriezvenie. Ešte nech kvalitatívne skape Star Trek a leto nakoniec naozaj bude zachraňovať muž v červenom plášti... Edit: Je to ešte horšie ako som si prvý raz myslel... 4/10 ()

Ondr@932

Iron man 3 je spolu s jedničkou nejlepší! Dvojka tam měla nějaké malé mezery ... Ale Iron man 3 je opravdu svěží letní sci-fi akční zábavný komiksový blockbuster! A změna režiséra je víc než skvělá. Shane Black jsi s filmem opravdu pohrál na výbornou! A také velmi chválím to, že Shane Black výrazně příběh napojil na loňský Avengers. Starkovy záchvaty ... atd :-) Což je velmi dobře ... Protože Avengers v roce 2012 všechno změnil nebo - li bylo to přelomové v komiksovém žánru!? No a jinak musím dodat, že jsem si opět užíval perfektní triky ... 3D kino s dabingem jen zářilo co se týče triků! Především Starkovo zbourání jeho luxusního domu ... Škoda tak pěkný house! Jediný malý zápor(možná) - dítě ... a s ním Tony Stark ... moc mě to nesedělo. No takže když to shrnu jsem velmi nadšen, ale to jsem i čekal, že budu nadšen, že mě Shane Black nezklame. Co víc dodat skvělá popcornovka kterou jsem určitě neviděl naposled ... :-) Viděno v kině: 95% ()

Othellko

Konečne sa mi podarilo ísť do kina a vychutnať si ďalšiu chuťovku z kuchyne Marvel. Na nového Iron Mana som šiel plný očakávaní. Tak isto ako pri Avengers sa tieto očakávania naplnili. Až na pár fakt že detailov, ktoré nebudem rozoberať aby som nespoileroval. :) Sú to fakt drobnosti ktoré za to snáď ani nestoja. Vizuálne fakt úžasné a prepracované. Výborná akcia, dialógy, zvraty aj prekvapenia. Starkov humor skvelý ako vždy. Perfektné herecké výkony sú samozrejmosťou. Robert Downey Jr. sa do roly naozaj vložil a fakt sa mu to podarilo. Tento diel je podľa mňa jednoznačne najlepší! Len tak ďalej Marvel! 99% ()

Marvel našel nového superhrdinu

Marvel našel nového superhrdinu