Iron Man 3

• USA Iron Man Three (více)
USA / Čína, 2013, 130 min

Režie:

Shane Black

Předloha:

Stan Lee (komiks), Jack Kirby (komiks), Larry Lieber (komiks) (více)

Scénář:

Shane Black, Drew Pearce

Kamera:

John Toll

Hudba:

Brian Tyler

Robert Downey Jr., Gwyneth Paltrow, Don Cheadle, Ben Kingsley, Paul Bettany, Rebecca Hall, Guy Pearce, James Badge Dale, Jon Favreau, Stan Lee (více)

Bohatý průmyslník Tony Stark kdysi změnil ve svého nepřítele talentovaného vědce Aldricha Killiana. Ten pak zasáhne do jeho života ve chvíli, kdy začne USA zotročovat sérií vražedných útoků terorista Mandarin. Spojení mezi záhadným teroristou a vědcem musí Tony odhalit během pátrání, které ohrožuje nejen jeho vlastní život, ale i bezpečnost prezidenta a státu. Protivníci totiž mají k dispozici geneticky modifikované mutanty, kteří dotekem taví kovy a příležitostně vybuchují. Když Mandarin zničí Starkovo sídlo a většinu techniky, je Tony zahnán do kouta a bude nucen přežít pouze prostřednictvím svých vynálezům a při ochraně svých nejbližších se bude muset spolehnout jen na svou geniální mysl a instinkty. Při odvetě ho neustále trápí nezodpovězená otázka. Je on sám součástí svého obleku, nebo je oblek pouze součástí jeho samého? (TV Nova)

KICKBALL

Film, ve kterém se místo Iron-mana, objevuje pouze Normal-Man (Tony Stark). Spíše bych film nazval nějak takhle Iron-man: No just Normal-man ()

Lazy87

Pořád mi na filmech o železném muži něco nesedí, nevím co, ale vždycky jak se dodívám, tak mám z toho takový divný pocit, jako by na tom filmu bylo něco špatně. No, ale jak se dívám, tak hodnocení má většinou vysoké, takže možná jen nemám vkus. I přes to mi však po nějaké době přijde jako jeden z nejsympatičtějších superhrdinů. Nějak mi to nejde dohromady... ()

vitek11

Neudržel jsem a prostě jsem musel tomuto filmu dát 2*. Je to slátanina, je zde spousta tupých klišé a obecně je tento film velmi přeceňovaný. ()

alphatown

Chci trochu zchladit zdejší nadhodnocení.Tohle je pro mě zbytečný a vysoce podprůměrný film.Nemá nic.Veze se na úspěších předchozích dílů.Nepřichází s ničím novým a vůbec si ničím nezaslouží červené hodnocení.Dokonce nemohu nalézt ani jednu přednost této trojky.A vůbec postava Iron mana mi ani není sympatická.Vždyť je to debil.Sobec,nadutec,mít takového hrdinu tak se zabiju sám.Temný rytíř je sympaťák,ale tohle je kretén.Nechal bych ho zachránit svět a zemřít a ani by mi ho nabylo líto. ()

paradox12

Vo filme opäť uvidíme známu hviezdu Robert Downey Jr.(Tony Stark), ktorý ako vždy zahrá svoju rolu geniálne. Scenárista svoju prácu trošku pokazil a prehnal dej prehnaným sci-fi "hovadinami". Hudba zapadá do filmu, až chytám zimomriavky. Kvalita efektov a hereckých výkonov je super, až na scénar, ktorý v sebe nemusel mať toľko sci-fi dodatkov. ()

jioex13

Jelikož se jedná o pokračování Iron Mana, tak si dovolím srovnání s prvním filmem. První bývají často nejlepší a u třetího pokračování tomu tak i je. Jasně, je to sci-fi, lidé očekávají víc a víc, ale snaha je zde spíše přehnaná. K tomu srovnání i když to dělám nerad, tak první díl se alespoň zdánlivě jevil jako reálný. Proč by si nemohl někdo vytvořil plechový oblek a konat s ním dobro. Trojka je ale už úplně jinde, ve sci-fi ani nehledám logiku, ale alespoň nějaký náznak že něco nejde udělat. Tonymu se daří stále všechno, vyrábí stále promakanější plecháče, které však nefungují přesně jak by měli a snaha vyrovnat strany použitím vtipných hlášek už bohužel moc nefunguje. A čtvrtý díl? Děkuji, ale nechci, pokud bude tento směr pokračovat. ()

Edwin44

Jiný režisér a hned to vypadá jinak!! A musím říct že teda lépe. Sice zápletka trochu horší než u dvojky - poupravená DNA, která Vás rozžhaví tak že můžete tavit Ironmenův oblek bylo trochu extrem, ale tak jsme v komixové adaptaci tak proč ne. Robert Downey hláškuje jako život - zejména konverzace s malým chlapcem byla hodně vtipná. Gwyneth Paltrow se asi koupe v krvi jinak nechapu jak to že v 42 letech vypadá tak dobře. Závěrečná bitva s tuctem odlišných obleků byla opravdu parádní - škoda že je nechal vybouchnout jen proto aby ukázal ohňostroj !! Celkově to byla hodně dobrá podivaná, jak se říká to nejlepší nakonec a pro mě je tohle nejlepší IronMan. I tak jsem rád, že si dává na nějakou tu dobu pauzu!!!! ()

Minoka

Iron man dospěl a jako v pubertě asi každý, měl své problémy, divné stavy a mouchy. Nicméně, vše zvládl, byť s pár otazníky....ty mu pro tentokrát odpouštím...4* ()

Regeindy

Ve třetím Iron Manovi se konečně k akci, hláškám a charizmatu hlavní postavy připojili i originální nápady. Člověk se baví až do konce hlavně zásluhou nepředvídatelného scénáře. (nápad s Kingsleym je k nezaplacení) Film využívá Roberta Downeyho Jr. v jeho nejlepší formě na plno a tak se v žádném se svých 42ou obleků moc neohřeje, abychom se pořádně podívali hloub pod krunýř a aby se ukázalo, že i bez obleku je to stále frajer. ()

Karia

Co se stalo s tím starým dobrým Iron manam? Stal se z něj ubrečenej, jemnocitnej Robert Downey Jr. bez šarmu. Všechno bylo utahaný, jak kamera, tak herecké výkony. Víc kecání, míň akce. Jediné překvapení pro mě v podobě Bena Kingsleyo, který svou dvojí podobou předčil unylého Guye Pearce a "romantické" duo Gwyneth a Roberta. Hlášky už lovili ze dna kapsy a nedokážu si představit, co trapného si pro nás připraví do dalšího dílu. ()

Drachen

Nejlepší z celé trilogie. Prosím tvůrce, aby již nedělali další samostatné pokračování Iron Man. Takhle zakončit trilogii je prostě grandiózní. ()

Vonter

Tak jako J. Cimrman dokázal udělat Hamleta bez Hamleta, dokázal udělat S. Black Ironmana bez Ironmana. Což o to, že se tu Stark pohybuje hlavně v civilu bych přežil a jiných plecháčů tu poletuje víc než dostatek. Efekty jsou tu taky parádní, horší je atmosféra filmu, která působí dosti lacině. I Downey tu hraje bez šťávy, nepůsobí zrovna sympaticky a například ty jeho stavy úzkosti mu prostě nevěřím. Z bývalé asistentky Pepper se stává vyloženě protivná až nesnesitelná husa a docela se divím, že místo aby vzal Tony Stark nohy na ramena, ještě jí blb zachraňuje. Celou dobu jsem čekal, že zdrhne s tou bioložkou, nebo i s Mandarinem, bohužel nestalo se. Zarputile se drží za nohu Pepper a odmítá se pustit. Další odpornou postavu ztvárnil ten kluk v garáži. Takhle nesympatickýho, slizkýho malýho šmejda aby člověk pohledal. Ne ne, Ironman 3 není nic pro mě a proto uděluji lehce zkorodovanou trojku. ()

Frank234

Naprostá špička Iron Mana, aneb to nejlepší nakonec. Mnoho celkem nečekaných scén, špičkový humor, který ani nesnižuje váhu situace v příběhu, ale přímo z něj plyne. Rozhodně pár překvapivých momentů a také dostatečná dávka napětí. ()

syslicek1

Po druhém, slabším pokračování, se mi trojka hodně líbila. Super efekty, super hlášky, skvělý Robert Downey Jr., krásná Gwyneth a Ben Kingsley taky výborný, prostě to k sobě opět sedlo. Velice dobrý film. ()

dannypajinky

asi nejlepší z trilogie oproti druhému dílu který jsem proplakal smíchy je toto o dost lepší ale stejně jeden oblek vedle druhého parta hodně teplých chlapců a nakonec se nechá vyjmout střepy? "hmmmm" uvidíme co ještě vymyslí 72% ()

Marwin3D

Na 3.díl jsem se, jako velký fanoušek, těšil s očekáváním a nedočkavostí malého dítěte.. Bohužel jsem víceméně zklamán.. tedy VÍCE.. kolik paradoxů se ve filmu objevilo: Tony Stark začal vyrábět své obleky ve velkém a v Číně.. = nefungují a nic nevydrží.. Jako genius bych se zaměřil na nejslabší část domu a to podpěrné pilíře a přístup z moře.. ale kdepak.. oni mu to tam rozstřílí konvečníma raketama a Jarvis mlčí..?!?! Hlavní zápletka taky nic moc a po 13letech vědci neudělali žádnej pokrok??? Atd.. Miluju Iron Mana 1.. až na konec.. Mám velice rád IM 2 a IM3??? Mnohem lepší parádu předvedl v Avengers.. S větším nadšením si radši pustím 1.díl.. Takže dobré efekty, vesměs výborné herecké výkony ale příběh a technika zaostává.. Za mě 3,3* ()

Marvel našel nového superhrdinu

Marvel našel nového superhrdinu