• Nový Zéland

• Austrálie

Akční / Dobrodružný / Fantasy / Sci-Fi

USA, 2016, 115 min

No já úplné nadšení sdílet nemohu. Název filmu Strange dokonale vystihuje i celý film. Film mi přišel příliš přeplácaný a působilo to na mě dojmem, že si tvůrci řekli, narveme tam toho, co nejvíc a uvidíme, co vznikne. Time Loop, Space Loop, Dimensional Loop, Astral Travelling- je toho na jeden film zkrátka moc. Záporák je tradičně špatný, možná ještě horší než je zvykem, Mikkelsen se do záporné role absolutně nehodí, nejde z něj respekt a prostoru také neměl příliš. Potěšil v malém fightu alespoň Scott Adkins. Vizuálně je film slušný i akce na tom není nejhůř, celé je to pojato originálně a suverénně, což byl nejspíš i záměr, ale tenhle styl mi zřejmě příliš nelahodí. Finální mind fuck trip byl na mě už moc. Silnější trojec.70%(26.10.2016)

Možná ze mě sršelo přehnané očekávání od komiksárny, která se snaží na první pohled být jiná. Jaké ale pro mě bylo zklamání, když jsem si uvědomil, že ani Benedict Cumberbatch nezachránil komiksárnu, která je naprosto standardní komiksárnou a ještě k tomu vybízí k dost zvláštním animacím, které si tvůrci evidentně vypůjčili od filmu Inception. Ale kde jsem ohýbání roviny vnímal jako originální záměr, tak tady vše shlédávám jen na smutný efekt, který z filmu chce udělat něco víc, než ve skutečnosti je. Škoda. Mohl to být ojedinělý superhrdina, který zvládne parádně hláškovat. Jenže bohužel i Iron Man je víc cool jak Doctor Strange.(7.2.2017)

Nejlepší marvelovský origin.(26.10.2016)

Marvel proste boduje tak ako obvykle. Plusové body opäť a už tradične patria na stranu Castingu. Cumberbatch je nie len výborný v roli Doctora Strange, ale aj veľké eso v rukáve (alebo v plášti) do budúcnosti. Vizuálna a akčná stránka, či humor šlapú po rovnakej ceste ako predošlé filmy, takže ak sa nevysvetluje, vyložene sa nudiť proste nie je kde. Scott Adkins sa postaral o naj-akčnejšie kúsky, Mikkelsen mu v akciách fajn sekundoval a Cumberbatch alias Majster Doctor ich proste sundal s nejakou hláškou alebo svojím pláštikom, ktorý mu môže zavidieť aj Superman. Oceňujem aj to, že úvod a celkový origin sa až toľko nenaťahoval a tým pádom film nestrácal tempo. Za zmienku stojí aj fajn hudba, o ktorú sa postaral Michael Giacchino. Rovnako ako v Ant-Manovi, aj tu mínusové body padajú zas na pôdu zaporákov a finále, ani jedno ani druhé proste nemá tu spravenú iskru. Mikklesen je dobrý, ale jeho postava mu neumožňuje ukázať niečo viac a samotný záver, kde som čakal niečo úplne iné ma celkom sklamal. Na druhú stranu Doctor Strange ponúkol dobrú a zároveň odlišnú zábavu plnú mágie, ale keď to postavím vedľa ostatných Marveloviek, radím to medzi tie slabšie. Za vynikajúceho Cumberbatcha s odretými ušami vrážam tu štvrtú. P.S.: Po-titulkové scény sú dve. Obľúbený soundtrack: Ancient Sorcerer's Secret, Strange Days Ahead. 80% - 4*(6.11.2016)

KDyž už člověk ví, že nemá čekat nějakou originalitu, ale zkrátka další příběh o zrodu superhrdiny, je to o něco lepší podívaná. Benedict Cumberbatch je podle očekávání skvělý a jeho plášť hraje také výborně, triky jsou na jedničku a akční scény díky nim a všemu tomu nápaditému zrcadlení působí velmi svěže a originálně, Giacchinova hudba patří k tomu nejlepšímu, co kdo pro Marvel složil, a tu a tam dojde na dobrý vtip (krádeže v knihovně ovšem do konce nic netrumflo). Pořád ale trvám na tom, že Doctora Strange šlo představit lépe. Rovnou se s ním vrhnout do dobrodružství a poznávat ho až během něj, to by se mi líbilo mnohem víc.(28.10.2016)