Již mnoho desetiletí panuje ve vesnici Daggerhorn nelehké příměří s tamním vlkodlakem, kterému při každém úplňku místní lidé nabízejí zvířecí oběť. Obě strany dohodu dodržují, ale přesto ve vesnici panuje všudypřítomný strach. Dcera místního dřevorubce Valerie je zamilovaná do samotáře Petera, avšak její rodiče dohodli sňatek se zámožným Henrym. Milenci nechtějí ztratit jeden druhého, proto se rozhodnou pro útěk. Když se to chystají udělat, dojde k útoku vlkodlaka. Obětí je Valeriina starší sestra. Vesničané touží po pomstě, a tak povolají známého lovce vlkodlaků Solomona. Od něj se dozvídají, že nebezpečné zvíře žije celou dobu mezi nimi a může to být kdokoliv. Pátrání po jeho lidské identitě vrhá temný stín podezření na několik Valeriiných blízkých. Ona postupně zjišťuje, že má s nestvůrou zvláštní spojení, které je táhne k sobě. Vlkodlak k ní promlouvá a Valerie se mu musí vzdát, nebo každý, koho miluje, bude zabit. (TV Nova)

Midnighton

No, tak nevím, jestli to mám hodnotit jako ságu o vlkodlacíh, nebo pohádku z venkova. Každopádně obojí mizerné. Člověk očekává onu krvelačnou nenasytnou vlkodlačí bestii a přijde urostlý černý ohař...trošku zklamání. Nebýt otce Šalamouna, který filmu dodal trošku šílenství by se jednalo o zbytečný film. Marná snaha o romantiku kazí celkový dojem. 2 hvězdičky za výpravu a Garyho Oldmana. ()

Enzo555

Toto mal natočiť chlap, najlepšie David Cronenberg , zvýrazniť obľúbenú symboliku Červená Čiapočka-prvá menštruácia a vylúčiť pozitívny koniec. Inak, vcelku fajn filmík na prvé rande, keď už musíte ísť na chickflick, kočka zbožňuje upírodlakov ale v dohľade nie je nič s Patizónom ()

veverysiak

Keď som sa rozhodol, že tejto naivnej rozprávočke dám jednu hviezdu, dlho som rozmýšľal, že za čo si ju vlastne zaslúži, nakoniec som sám seba presvedčil, že asi za architektúru scén a snahu o ozvláštnenie klasického príbehu, ostatok je žalostný a je škoda mrhať čas jeho analýzou, takže 20%.Keď som sa rozhodol, že tejto naivnej rozprávočke dám jednu hviezdu, dlho som rozmýšľal, že za čo si ju vlastne zaslúži, nakoniec som sám seba presvedčil, že asi za architektúru scén a snahu o ozvláštnenie klasického príbehu, ostatok je žalostný a je škoda mrhať čas jeho analýzou, takže 20%. ()

Elisson

jasné, že je to prerobenie známej rozprávky na hollywoodsky film plný efektov, dokonale novodobo vyzerajúcich a správajúcich sa ľudí, ale aspoň sa to dalo pozerať....bolo na čo a bolo to napínavé....upútalo ma to viac ako ma bežne zvyknú filmy podobného razenia, ktoré neznášam....takže na tomto filme asi niečo bude ()

Eeve

Tento film nemá ďaleko od absolútnej tragédie. Už veľmi dávno som nevidela nesympatickejšieho a horšie zvoleného herca v hlavnej úlohe - Shiloh Fernandez aka Peter. Čo sa týka zvyšku obsadenia, dá sa prežiť, no Gary Oldman tam pôsobí ako päsť na oko. Ešte do prvej polovice sa mi zdalo, že to predsa len nebude také zlé, lepšie než drátom do oka, no keď vĺčok začal premlúvať s mladou slečnou, zabilo ma už úplne a s utrpením som očakávala koniec, pretože som do čerta aspoň chcela vedieť, kto to sakra je. To konečné a "dramatické" odhalenie ma ale na celej čiare sklamalo, pretože to bol charakter, o ktorom by ste to nepovedali, čo sa zdá byť práve to najlepšie, no horšie na tom je, že to bol charakter, ktorého by ste za vlka považovať ani nechceli. Označenie horor v niektorých kuloároch ma v tomto smere zdvíha zo stoličky. Jediné, čo poteší, sú príjemné a malebné exteriéry, no na to, aby si to človek chcel pozrieť znova, je to sakra málo....dávam dve hviezdičky, jedna za vyššie spomínané exteriéry, druhá za námet, ktorý by mohol byť niečím úplne iným v úplne iných rukách. ()

Mathyen

vždycky jsem si přál, aby někdo šikovnej zfilmoval grimmovský pohádky typu Jeníček a Mařenka nebo Červená Karkulka v hororovým hávu... v tomto případě to vyšlo tak na 50%... klasická pohádka je celkem sympaticky obalená inkvizitorským příběhem,, vlk je pěkně udělanej, ale má to hodně ale a tím největším jsou hloupý dialogy a postavy, vytvořené jako přes kopírák z Twilightu (milostný trojúhelník, tupé výrazy, nulový tah na branku). Těšil jsem se hodně, ale např. Sněhurce a lovci to nesahá ani jen po kotníky... být jiný režisér typu Abrams atp., mohlo to vyjít, takhle to je škoda promrhané příležitosti převtělit Red riding hood na filmové plátno... 5/10 ()

Eruwen

Dávám dvě hvězdičky jen a pouze za atmosféru (barvy, scenerie, hudba). Vesnička vypadala fakt dobře.. Ale ti herci! ach ne.. ()

alex011

Svojim sposobom sa mi to aj pacilo. Ale ako horor by som nezaradil. Nic hororove mi tam neprislo. Vyprava a prostredie su pekne, ale inak nuda. ()

Desmi

No, to tomu amíci zase jednou vytřeli pr... Co to mělo být? Jsem zhnusen tím, že někdo využije tak známou pohádku jen aby jí zprznil a trhnul na známém titulu co nejvíc. Navíc je mu úplně šumák, že film má s názem společného asi tolik co křeček s pizzou. Za tohle by si fakt někdo zasloužil políček. Stejně jako u Sněhurky a lovce by se jednalo o koukatelnej snímek co neurazí, ALE to by musel mít nějaký výstižnější název - v tomto případě by tomu slušel "Vlkodlak". Tohle beru jako podvod, kterého se dopustil producent na divákovi. ()

RyxiraAmy

Upravené adaptace pohádek jsou v módě a jak to tak bývá, některé jsou povedenější než jiné. Červená Karkulka s Amandou patří k těm jiným - slátanina beze smyslu, plná dějových nesrovnalostí a postavená na špatném scénáři. Rádoby šokující závěr je spíš jen trapný a rozpačitý, na sto honů je v něm cítit touha překvapit a strhnout, která se ale díky předchozímu stominutovému trapasu míjí účinkem. ()

CaptNemo

Babičko, proč máš tak velké uši..? To je fór, za který si film zaslouží, aby se na něj člověk dodíval. Teenagerovská splácanina, kde se řada dobrých herců snaží hrát a chvílema to funguje. Sympatičtější než upíří sága, do Vesnice M. Shyamalana je však cesta daleká... ()

wick

Průměrná fantasy s dobrou výpravou a triky, dá se na to dívat, i když víckrát než jednou asi ne. ()

mima33

A mne sa to páčilo! Krásne tajomné, s úžasným prostredím a fešnými hercami. Nie je to žiaden kasový trhák, ale ako večerná oddychovka je to perfektné. ()

CabelkaB

Film jsem shlédla celý, ale v některých částech jsem měla velký problém udržet oči na obrazovce. Hrají zde herci o kterých si myslím, že mají na víc než na takovéhle cajdáky. Myslím si že do toho šli jen kvůli komerčně známé Catherine Hardwicke a jejím filmu Twilight. Ale jak se jí nepovedl Twilight, tak ani tohle. ()

PatrikP4

Jestli se spoléhalo že uspěch filmu bude záviset na hereckém výkonu Amandy tak by to celkem i šlo, ale ty kozy mohla ukázat... Gary je Gary a jeho výkon je jako vždy suprovej... Ale upřímě to je tak všechno a na hodinu a půl bych si představoval něco více... Romantika nakonec vyhraje, škoda mohlo toho bejt míň a mohlo to být lepší... ()

Saxos

Babičko, jaká je cílová skupina tohoto pohádkového skvostu? No náš záměr byl jiný, ale výsledek pouze pro velmi otrlého diváka. Babičko, co ten divný vlk? Bohužel prokukční byl skrbík, potřeboval novou jachtu a do celkového katastrofálního zpracování docela zapadl. Babičko, co na to bří Grimmové? Ále, několikrát se protočili v hrobce. ()

BrMikes

Jako rádoby strašidelná blbost před spaním určitě fajn. Gary Oldman v roli lovce magora podává opět perfektní výkon . Film je určitě fajn i pro konspirtátory, kteří si určování vlkodlak určitě užijí. Suma sumárum jako rádoby horor na večer s bandou, určitě fajn. ()

Twilightovitá Saoirse Ronan?

Twilightovitá Saoirse Ronan?