Již mnoho desetiletí panuje ve vesnici Daggerhorn nelehké příměří s tamním vlkodlakem, kterému při každém úplňku místní lidé nabízejí zvířecí oběť. Obě strany dohodu dodržují, ale přesto ve vesnici panuje všudypřítomný strach. Dcera místního dřevorubce Valerie je zamilovaná do samotáře Petera, avšak její rodiče dohodli sňatek se zámožným Henrym. Milenci nechtějí ztratit jeden druhého, proto se rozhodnou pro útěk. Když se to chystají udělat, dojde k útoku vlkodlaka. Obětí je Valeriina starší sestra. Vesničané touží po pomstě, a tak povolají známého lovce vlkodlaků Solomona. Od něj se dozvídají, že nebezpečné zvíře žije celou dobu mezi nimi a může to být kdokoliv. Pátrání po jeho lidské identitě vrhá temný stín podezření na několik Valeriiných blízkých. Ona postupně zjišťuje, že má s nestvůrou zvláštní spojení, které je táhne k sobě. Vlkodlak k ní promlouvá a Valerie se mu musí vzdát, nebo každý, koho miluje, bude zabit. (TV Nova)

PauloZ

Všecko špatně :-). Naivní pohádka pro teenagery, která si své oblíbence v mladém publiku asi i tak najde. Na tomhle filmu je dobrý opravdu jenom ten vlk a Gary Oldman. Samotné odkazy na pohádkovou předlohu vyzní spíše humorně. Shiloh Fernandez rozhodně není nový patizón a ani film není nástupcem stmívání, které bylo o kus lepší. ()

Astaroth12

Červená karkulka nie je ničím výnimočná ale docela ma bavila.Historická scenéria dediny a prostredie kde sa to odohrávalo bolo nádherne a k tomuto filmu sa to hodilo.Ale čo tento film,má spoločné s červenou čiapočkou?To potom aj ja si dám župan s kapucňou a pojdem do zoo Bojnice za vlkmi a tak tiež budem červená čiapočka?Lebo som nepochopil súvis s originálom.Z hercov bol najlepší G.Oldman.A keď ten vlk začal rozprávať,normálne ma to rozosmialo,aký bol ukecaný. ()

DEXTER099

Nějak je poslední dobou moc těch adaptací pohádek do filmu.A tohle bylo už moc za hranou,takový Jeníček a Mařenka se alespoň brali s nadhledem a bylo to odlehčený ,ale tohle?Za mě 40 % a dvě hvězdy. ()

hous.enka

Pohadka s pohadkovym koncem (muhehe). Pojeti je hororove grimmovske, herecke vykony stoji a padaji na Amande Seyfried a pohadka, jako ji (vice mene) zname, je az posledni desetiminutovka. Film me nebavil, nenadchl. Dve hvezdicky a jeste s odrenou tlapou. ()

kleopetra

Hmmm. Tak jako je to zajímavý nápad, to asi určitě. Neberu to jako prznění pohádky - nečekala jsem ji. Zato jsem čekala, že se bude něco dít. Rozhodně jsem nečekala detektivku. Špatnou detektivku. Zajímavý nápad a tím to asi končí. Koukat se na to dá, ale určitě to nepotřebuji vidět znova. ()

Anchi

Všechno špatně. Kamera a lá Twilight. Hudba, hmm, možná opět a lá Twilight?. Všude sníh a nikomu se nepáří od pusy a všichni tam lítaj ne-li nahatý. Trojnásobnej počet detailně zadumanejch pohledů do očí a lá Twilight. Všichni strašně rychle a jednoduše mění názory. Nehledě na to, že z Červené Karkule se tu objevily stěží 3 odkazy, pojetí hadr. O příšerně ztvárněným vlkovi ani nemluvim. Ach jo, za co? Jediný co se mi líbilo byly kulisy jak vesnice, tak lesa. A bílej kůň. ()

schizmo

K zblití načančaný rádoby fantasy thriller ne nepodobný kinder slaďáku Twilight s totálně obdobným obsazením v podobě sladkých sexoušů a krasavic, který maj za úkol natáhnout současnou generaci teenagerů. Krom obstojné produkce a povedených kulis, je zbytek jen sweet pozlátko... ()

Krissty

Tohle je jeden z filmů, který nejvíc ztratil výběrem režiséra (resp. režisérky)..Postavy byly perfektní všechny, příběh byl vynikající i ta kamera byla docela dobrá.. Ale Catherine Hardwicke se to prostě nepovedlo.. Dát to někomu jinému, mohl z toho být fakt dobrý film a nejspíš i dost strašidelný horor! ()

Adasin

To přidání klasických prvků původní pohádky mi přijde hodně divné, jako by tam bylo jenom kvůli tomu názvu - celkem dost to kazí výsledný dojem z filmu, který mohl být výtečným hororem. Ale není. 5/10 ()

MartinezZ

"Úžasné". Namalované a nagelovaní, to se do příběhu skutečně velice hodilo, stejně tak jako vykulená Amanda. ~~~ Tohle je hodně moderní variace na vlkodlaky, přičemž s "Červenou Karkulkou" to má společný jen červený pláštík a pár replik. Zbytek je taková variace na horor s kapkou, opravdu jen kapičkou, romance, posypanou a zalitou trochou lehce detektivního thrilleru. Umím si představit i velkolepější formu, ale na tu by asi tenhle rozpočet nestačil. A taky jsem se těšil na trochu hezčí a vizuálně líbivější scény. Plusem je skutečně velmi dobře odhadnutá stopáž, která je tak akorát a byť minuta navíc už by byla příliš. ~~~ A víte co? Ušlo to. A 50 aktuálních procent se mi zdá málo. Takových 60 bych to viděl. Tak schválně, jak moc jsem se sekl :) ()

SaNcHeZ_cz

Byla nebyla jedna pohádka, kterou znaly téměř všechny malé děti i jejich odrostlejší kolegové. Znali ji i jejich rodiče, jelikož se jednalo o jednu z klasických pohádek. Tu jednou dostal chrabrý bohatýr z království v Hollywoodu geniální nápad. Přizval si režisérku, která dala světu první díl fenoménu zvaného Stmívání, a rozhodl se udělat dospělejší verzi této pohádky, která se bude stylově odvíjet právě od tohoto mytologicky bohatého a emočně dokonalého Stmívání. Bohatýr si totiž řekl, že pokud tohle letí, sveze se na úspěchu a vydělá na tom nějaké zlaťáky. O ty tu jde především. Na svět se tak dostala jedna Červená Karkulka a ta neměla téměř nic společného s předlohou. Jednalo se totiž o lacinou napodobeninu rádoby romantického fenoménu o lidech a ne zrovna lidských bytostech, vyobrazených jako gumoví teenageři. Film Červená Karkulka je totiž psána přesně na míru nenáročného filmu pro masy, která ovšem končí jako hloupý sled nelogických chování postav, nepravděpodobných situací a "skvělých" hereckých projevů. Uff. ()

Rosana

Uáááá! Řekněte režisérce Twillight srágy pohádku na dobrou noc a ona z ní udělá akční eroticko-romantický krimi thrillerový psychohoror. Myšlenka vlkodlaka byla vceelku zábavná, ale to bylo jediné, co mě motivovalo to dokoukat - chtěla jsem vědět, kdo že je ten vlkodlak. Všichni chlapci i hlavní hrdinka byli nesympatičtí, herecké výkony nic moc a ta vesnice studiovka jak brno. No děs, lidi. Pro patnáctileté pipky možná dobrý. ()

pools

Stupidní rádoby """horor""" u něhož jediné co člověka pohladí na duši je tak akorát odstín filtru. V podstatě je to xxx-tá variace na hon na čarodějnice (v tomto případě jako bonus vlkodlaci). Nezachránil to ani Gary Oldman, potěšil Saul z Battlestar Galacticy... 1.5/5 ()

Paxxx.cz

Tohle mělo daleko blíže ke Twilightu než-li k Červené Karkulce. Jediný podstatný důvod, který Vás nutí dodívat se na film je zjistit, kdo vlastně je vlkodlak. Tvůrci se snažili udělat tuhle hádanku co nejtěžší, ale třeba já se s mým tipem trefil (byť jsem byl mírně zviklaný). Nebýt Amandy uberu ještě jednu hvězdu navíc...40%. ()

CBD

Kdyby bylo takhle natočené Stmívání tak by Hardwickovou povolali i k dalšímu dílu, JENŽE tohle má o dost lepší scénář než nablýskaní upíři. Jistě, i tady jsou vymydlení vlkodlaci, ale pokud tenhle fakt překousnete je to docela příjemná záležitost. S téměř Burtonovsko/Gillianovskou výpravou. Jediné co mi opravdu lezlo na nervy byla překvapivě hudba. Chápu, že byla tendence z filmu udělat to co by přitáhlo cílovou skupinu diváků (divaček) ale cpát tam depresivně popíkové sekvence bylo dost mimo. Pokud vám nevadí pomalejší tempo, pár kýčovitých scén a fakt, že se NEJEDNÁ o horor, ale spíš takové pohádkově-romantické drama s detektivní podzápletkou navrch je tu veliká pravděpodobnost, že si Red Riding Hood užijete také. Za mě 70%. ()

ivishka

Divný film pro divné publikum s divným nápadem... Mám ráda herectví Amandy Seyfried, ale tady se moc neukázala. Snažím se udržet si stejně pozitivní názor na Amandu díky jejímu působení ve filmech: Letters to Juliett, Chloe a v neposlední řadě také Dear John. Velice mě zaskočila svým prázdným a zvláštním pohledem do kamery jakože je udivená a až asi po půl minutě po ztrátě sestry propukla v histerickou scénu doprovázenou nelidskými křiky. Nevím ani co mě přimělo dát tak vysoké hodnocení snad jen Lukas Haas, Gary Oldman a Shiloh Fernandez. Drtivá většina komparzistů z Dear John byla přeobsazena do tohoto "trháku"...Doufám, že nic podobně hollywoodsky zh**adilého tu neuvidím. ()

Pirkaf

Po filmech Nativity Story a Twilight jsem se na nejnovější počin režisérky Catherine Hardwicke hodně těšil a spokojen jsem maximálně. Naprosto podmanivý film, zejména po vizuální stránce, ale i té hudební, která je velmi zvláštní, odvážná a experimentální. Co se týká příběhu, ten je prostě takový jaký je a nejde ho brát samozřejmě příliš vážně. I když napoprvé je to docela napínavé. Chápu, že tento film není pro každého, nicméně si myslím, že se stejně jako v případě Twilightu jedná o zbytečnou hysterii. Obojí má totiž něco do sebe. Pro někoho dokonce hodně. ()

Riddick77

Opravdu, opravdu nepovedené, otravně "twilightovsky" stylizované, nevkusně zmodernizované (diskotéka v krátkých tričkách uprostřed zimy v horské vesnici?), plné logických nesmyslů, v čele s ultranesympatickým hlavním "milencem" (Shiloh Fernandez)! Třešničku na dortu představuje tupoučký konec, který z filmu dělá skutečnou a totální frašku. Amanda holt svým půvabem nezachrání všechno a v pravdě, tohle by nezachránil nikdo. Oldman musel být hodně mimo, když podepisoval kontrakt. ()

Twilightovitá Saoirse Ronan?

Twilightovitá Saoirse Ronan?