poster

Patrola

 • USA

  End of Watch

 • Slovensko

  Patrola

Krimi / Thriller / Drama

USA, 2012, 108 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • genetique
  *****

  Brian a Mike v podaní Gyllenhaala a Peñu sa mi zaryjú do pamäti ako jedna z najrealistickejších dvojíc v histórii policajných parťákov. Ayer potvrdil dominanciu v kategórii thrillerov z policajného prostredia. Po poslednej žánrovke, ktorá bola viac diváckejšia, by som nečakal takéto komornejšie dielko. O to viac ma potešilo, pretože práve komornejšia atmosféra pridáva na autenticite. Dialógy sú živé, miestami veľmi vtipné, práca ručnou digitálnou kamerou na vysokej úrovni nemala ďaleko od porovnania s dokumentom. Scenár je viacmenej len pozliepaný zo jednotlivých samostatných policajných akcií ústredného dua policajtov v priebehu určitého časového obdobia. Na základe toho sa mohol Ayer podrobnejšie venovať charakterom postáv, ich transformácie od nerozvážnych nováčikov, ktorí bezhlavo vlietnu do každej nebezpečnej situácie až po uvedomelých, milujúcich otcov rodín. Na pozadí týchto udalostí sa nenápadne v pozadí kryštalizuje zápletka, ktorá je vyústením samotného záveru. Záveru, ktorý mi vyrval srdce. 90%.(15.10.2013)

 • pan Hnědý
  ****

  Ayerovo perfektně zvládnuté intenzivní drama. Vykreslené akční scény ruční kamerou (místem trochu chaotické), jsou velice efektní. Hlavní dvojice Gyllenhaal - Peña jsou skvělý. Nekompromisní finále. Zatím to nejlepší z dílny Davida Ayera.(18.11.2012)

 • Superpero
  *****

  Tak tohle mě strhlo. Snaží se to vypadat co nejvíc real, a daří se to. Ukazuje to policejní práci okleštěnou od nudných pochůzek atd. a servíruje to docela bestiality. Vždycky vidíme zásah z kterého se vyklube fakt zajímavý mikropříběh a potom zase intermezzo ze života a to pořád dokola, až to dospěje k hodně vyhrocenému závěru. Herecky dokonalé a rozhodně nejlepší film o policajtech, co jsem kdy viděl.(27.4.2013)

 • D.Moore
  ***

  Místy zábava, místy nuda, místy jalová romantika a závěr tak "silný", že jsem ho málem nevydržel. Navíc jsem celou dobu musel přemýšlet nad tím, jak a proč je Patrola natočená - zprvu se zdálo, že celý film uvidím prostřednictvím kamer jeho hlavních hrdinů, jenže k nim se pak přidaly kamery gangsterů a dalších, no a aby těch roztřesených záběrů nebylo málo, hrála si po chvíli na home video i opravdová filmová kamera. Snaze o autentičnost to dalo na frak.(27.8.2016)

 • Le_Chuck
  ****

  Všetko super, ale finále bolo sfúknute za minútu. Škoda, ten hispánsky badass by si zaslúžil viac poštekliť. 75%(28.11.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace