Patrola

Patrola

End of Watch

Krimi / Thriller / Drama

USA, 2012, 108 min

Tak Found Footage/POV forma přešla už i na Áčkové Filmy.. Ách né! Pro mně zklamání.. Dějově nic zajímavého či originálního.. Akce téměř žádná, žádný Napětí.. Vlastně nemám ani co chválit kromě Herce Jakea! Spíše jsem se nudil než bavil.. Práce Amerického Policajta mi moc Atraktivní nepříjde, Bohužél, za mě ne.(22.11.2012)

• gudaulin

Jako už v minulosti mnohokrát, budu i v tomto případě za rebela a vystavím Patrole nelichotivé vysvědčení. Jednu hvězdičku ji stojí mizerný dryjáčnický dabing, ale kámen úrazu stojí jinde. Móda filmů nasnímaných roztřesenou ruční kamerou kvazidokumentárním stylem mě nikdy neoslovila a v řadě případů na mě působí vyloženě zcestně. Na prstech jedné ruky bych spočítal, kdy má podobný styl použitý ve snímku reálné zdůvodnění. Zatímco kamera u policisty by se ještě dala krkolomně zdůvodnit, u zločince z druhé strany barikády už vypadá jako nepodařený vtip, jednoduše je absurdní. Chlapácká namachrovanost policistů mi není sympatická, glorifikace jejich práce je očividná, patos místy nesnesitelný. I když ve filmu zazní, že mnozí policisté si mimo cvičiště v životě nevystřelí, oba hrdinové jsou vytíženější než voják z první linie v době ofenzívy. Výsledek nápadně připomíná nepodařenou reality šou americké komerční stanice. Celkový dojem: 25 %.(26.1.2016)

Dobrej policejní kousek. Dějově to není nic přesyceného, z větší části se jedná opravdu jenom o takové nahlédnutí do rutiny každodenní policejní práce v sociálně posrané čtvrti amerického velkoměsta - tedy o sled víceméně nesouvisejících scének. Něco jako "hlavní dějová linka" začne prosvítat asi až kolem poloviny, ale i potom se "děj" odehrává spíš jakoby mimochodem. Což je úplně jedno, protože na End of Watch je důležitá hlavně jeho forma, autenticita a drsná ušpiněná estetika daná jednak tématem, jednak způsobem snímání. On to není na pohled nijak hezký film. Stříhá se mezi kamerou v policejním autě, ruční kamerou, kamerkami připnutými na oděvu i normálními filmovými záběry. A dohromady to dává moc zajímavou mozaiku, která působí znatelně méně omezeně v porovnání s čistou found footage formou.(15.11.2012)

Zajímavej pokus, ale pokud chcete vidět fakt dobrej komplexní film o policejní práci, tak si dejte klasiku The New Centurions (1972), která tohle všechno zvládla podat líp už před 40 lety.(13.11.2012)

Všetko super, ale finále bolo sfúknute za minútu. Škoda, ten hispánsky badass by si zaslúžil viac poštekliť. 75%(28.11.2012)

• - Po zásahu, během kterého Brian (Jake Gyllenhaal) a Mike (Michael Peña) chytnou muže se zlatým Kalašnikovem, ukazuje Brian na policejní helikoptéru čtyři prsty - značí tím kód 4, který znamená, že situace je pod kontrolou a není potřeba žádné další pomoci. (Adrai)

• - V scéne, kde Brian Taylor (Jake Gyllenhaal) a Mike Zavala (Michael Peña) nájdu v aute peniaze a zbraň, je na policajnej zápisnici dátum z roku 2012, avšak policajné kamery ukazujú rok 2011. (Spilvo)

• - Brian Taylor (Jake Gyllenhaal) a Mike Zavala (Michael Peña) nemajú počas celého filmu zapnuté bezpečnostné pásy, na rozdiel od ostatných policajtov, ktorí ich majú vždy. (Spilvo)