Patrola

Patrola

End of Watch

Krimi / Thriller / Drama

USA, 2012, 108 min

David Ayer dlouho nebyl v Jížním Los Angeles a tak se "překvapivě" vydal opět na tato místa, kde policie vykonává práci o které se českým ozbrojeným pořádkovým složkám může leda tak zdát. Pomocí ruční kamery má navíc Patrola neuvěřitelně autentický náboj. Divák v těch přestřelkách opravdu je, stejně jako při vykopnutí dveří nebo při zatýkání. Spokojeně pokyvuji hlavou. Ústřední duo strážníků k sobě pasuje jako tetování k Mexikáncům.(28.1.2013)

Dva tlusté a prakticky obyčejné ostravské policajty nahradil pouze jeden tlustý mexičan a jeho teplý bratr. Ač se zdá, že se jedna o heterosexuální příběh plný opravdu nečekaných zvratů, tak se teda pěkně mýlíte! Na konci si poldové skončí v náruči, div si nevycucají jazyk a zvraty se žádné nekonají. Tentokrát se pomoci POV podíváme na běžnou denní obhlídku, kterou klasicky zažíváme na ostravsku denně. Střelba, drogy, nelegální zbraně, policejní honičky, brutalita. Kdyby to mexické tlusté prase možná trošku používalo Total Gym na kterém si Čuk Rorýs dojebal záda, tak by film možná nemusel dopadnout, tak jak dopadl.!!! Kdyby to zasraný ostravský hovado tam nahoře uvolnilo víc peněz, tak by se nemuseli přestřelek účastnit pouze dva policajti, ale nasadili by celou gardu pneumatik v uniformě.(3.12.2012)

Je to škoda, ale určitě jsem na tohle téma jsem viděla už lepší filmy a zpracování dokumentární formou mě tentokrát vůbec nesedlo. Napětí a akce tomu rozhodně nechyběly, ale kamera mně vadila celou dobu, to byl děs a přefuckováno tam bylo opravdu zbytečně moc. Můj dojem z celého filmu nezachránila ani druhá o něco lepší polovina a emotivně silný závěr. Rozhodně se to nevyrovná třeba The Shield, nebo Polisse.(6.2.2013)

,,… PROMIŇ, NATÁČÍM…. TOHLE JE MOJE PRÁCE. NĚKDO MĚ ZNÁ JAKO BRIANA. NEBO TAYLORA. ALE TADY JSEM STRÁŽNÍK Č. 2 BRIAN TAYLOR“….. /// Jen tak na úvod - Training Day byla pohádka, která u ,,Fr“ (lehce) propadla. A Patrola …mě celkem dlouho připadá jen jako další díl z vyprávění, že i policajt je jenom člověk. Natáčej se poldové (to je moje dobrá žena, to jsou naše dobré děti, to je moje sestra Anna, červená se jako kvítek. Zatím žije neprovdána, stará se nám o dobytek. Seznamte se …. (no však ti důvtipnější už věděj)). Ale natáčej se i Mexikánci (tak jako slunečnice…. no až taková poetika to není…). Důležitý je, aby se VŠICHNI TVÁŘILI PŘIROZENĚ!! A ty sračky co melou kolem, aby vypadaly jako obvykle, teda žádnej naučenej divadelní text. Ty vole – to fakt musíte ukazovat všechno? (ne píchání mě nevadí, ale ty kydy vo hovně mě iritujou….). Naštěstí jsou tady kurevsky ZAJÍMAVÝ ZÁŽITKY z patrol (to je skoro jako v těch filmech…). Přemejšlím, proč nenatočej celej film jen vo práci … a najednou….ŠACH MAT! A kurva! Tak jo. Ten ,,šťastnej“ konec – to se jen tak nevidí. Závěr mě zarazil do sesle a probudil emotivní emoce. Možná je to laciný, ale dohnal mě až ke 4*. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Píšu referát o výbavě Los Angeleskýho policajta. 2.) Dostal jsem nabídku dělat kameramana pro Curdside gang (…jo, jsou to ty tmavší…). 3.) Jedna rozklepaná kamera na jeden film se mi zdá bejt žalostně málo. 4.) Thx za titule ,,mireczech11“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ **(18.11.2012)

• dobytek

Film sám o sobě by stál za pěkný hovno, ale i kdyby se v těch hovnech snad něco málo našlo, tak to spolehlivě pohřbívá rozklepaná rádoby dokumentární kamera. Sledovat tohle veledílo bylo pro mě hotový utrpení. Jedinou světlou chvilku jsem objevil asi po půl hodině, kdy zazní zpěv Hope Sandoval, a je tam asi 3-sekundovej (neroztřesenej!!!) záběr na východ slunce.(23.2.2017)

• - Kvůli autenticitě byly některé scény natočeny kamerami, které měli Jake Gyllenhaal a Michael Peña připevněny na hrudníku. (Pria)

• - Zlatý AK-47 je ve skutečnosti obarvená airsoftová replika. Originální pozlacenou verzi ale vlastnil například Saddám Husajn. (Adrai)

• - V noční scéně, kdy Brian Taylor (Jake Gyllenhaal) a Mike Zavala (Michael Peña) pronásledují a následně narazí vozem do dodávky, došlo k opravdové nehodě. Náraz nebyl ve scénaři, došlo k němu v důsledku smyku na nově upravené vozovce a vypnutému ABS. (Degreet)