Patrola

Patrola

End of Watch

Krimi / Thriller / Drama

USA, 2012, 108 min

Jasně, že bych se tady mohl rozčilovat nad tou kamerou a civilností, s jakou je tenhle film natočen. Jenže já věděl do čeho jdu...a hlavně...pořád v přesile byli především herci, na které jsem se hodně těšil. No a tak jsem se do Patroly pustil a ono ejhle, ve skutečnosti se jedná o nádherně upřímný film ze světa náročné práce policajtů v Los Angeles, kteří denně bojují s drogovými kartely. Je to taková studie do tohoto světa a do toho všeho je to neuvěřitelně lidské, přirozené a krásně civilní. Musím se přiznat, že to nedělám každý den, ale tady jsem tu kameru prostě přešel. Sice to s ní nebyla hitparáda ze začátku, ale ten nápad, to zpracování a ti herci mě donutili k tomu, abych to tady ve výsledku pochválil. Patrola možná není filmem pro každého, ale stojí za to mu dát šanci. Třeba dokáže překvapit i ostatní, co rozklepané kamery nesnesou. Ostatně jako já.(9.5.2014)

Hlavně furt dělej to, co dělat máš, Ayere! Kulervoucí jízda! Nejvíc mě f*ckuje, že to u nás zase nevyjde na blůčku.(15.11.2012)

David Ayer má aj komplexnejšie filmy, no aj napriek tomu sa mi Patrola veľmi pozdávala. Súčasný trend snímania ručnou kamerou nie je našťastie vôbec rušivý a ani mi v priebehu sledovania neprišiel vôbec nelogický ako sa mi to v prípade podobne točených snímkov stáva. Takže pre Ayera ďalší slušný zárez a už sa náramne teším na Ten so Schwarzeneggerom.(19.11.2012)

Zajímavej pokus, ale pokud chcete vidět fakt dobrej komplexní film o policejní práci, tak si dejte klasiku The New Centurions (1972), která tohle všechno zvládla podat líp už před 40 lety.(13.11.2012)

Dva tlusté a prakticky obyčejné ostravské policajty nahradil pouze jeden tlustý mexičan a jeho teplý bratr. Ač se zdá, že se jedna o heterosexuální příběh plný opravdu nečekaných zvratů, tak se teda pěkně mýlíte! Na konci si poldové skončí v náruči, div si nevycucají jazyk a zvraty se žádné nekonají. Tentokrát se pomoci POV podíváme na běžnou denní obhlídku, kterou klasicky zažíváme na ostravsku denně. Střelba, drogy, nelegální zbraně, policejní honičky, brutalita. Kdyby to mexické tlusté prase možná trošku používalo Total Gym na kterém si Čuk Rorýs dojebal záda, tak by film možná nemusel dopadnout, tak jak dopadl.!!! Kdyby to zasraný ostravský hovado tam nahoře uvolnilo víc peněz, tak by se nemuseli přestřelek účastnit pouze dva policajti, ale nasadili by celou gardu pneumatik v uniformě.(3.12.2012)

• - Celý film byl natočen v jediné lokalitě v Los Angeles. Filmování probíhalo 22 dní. (Pria)

• - Policejní důstojník Taylor (Jake Gyllenhaal) v šatně označí svou pistoli za Glock 19, zřetelně je ovšem vidět, že drží Glock 22. (HectorHagman)

• - Oba hlavní představitelé byli volně založeni na skutečných policistech policie Los Angeles, Charlesi Wunderovi a Jamie McBrideovi. Tito policisté byli dlouholetými partnery od poloviny do konce devadesátých let. (HellFire)