Gangster Squad – Lovci mafie

• USA Gangster Squad (více)
USA, 2013, 113 min

Mafián Mickey Cohen platil v polovině 20. století za nejmocnějšího a také nejbrutálnějšího bosse na západním pobřeží Spojených států. Učil se od Al Capona a v Los Angeles kontroloval kšefty s drogami, prostituci i odbory. Město se tak ocitá pod jeho nadvládou. Má pod palcem skoro všechny, včetně policie a soudů. Jedinou výjimku tvoří policejní náčelník, který pověří seržanty O'Maru a Wooterse sestavením speciálního týmu pěti nebo šesti mužů, kteří se pokusí zničit Cohenovo impérium, aniž by měli oficiálně něco společného s policií. (TV Nova)

Wiikii

Je to svižné, je to na pohled krásné, ale i přesto se mě na tom něco nezdálo. Nebudu film nijak rozebírat, protože už se toho zde dost napsalo v komentářích a tak dám jen moje HODNOCENÍ: 69% (3*) ()

Martin741

Napriek hviezdnemu osadeniu je toto vyslovena nuda. Ma sice 2 zapamatatelne akcne sceny, ale zvysok filmu reziser Fleischer len sproste ovatoval. Postavy sa vo filme snazia tvarit strasne kul, ale vonkoncom na to nemaju. Filmu nijako nepomohlo ani osadenie do 40. rokov 20. storocia : najznamejsi Gosling je nevyrazny. Tie 40. roky su skor retronuda nez niecim zaujimavym. Definitivne pasujem Gangster Squad za doposial najdementnejsiu, najnudnejsiu, najretardovanejsiu a najzaostalejsiu gangsterku, aku som doteraz videl. Konina. 25 % ()

zdenotvor

Jedoducha priamočiara akčná gangsterka ktrorá ma nejako extra nenadchla,ale ani neurazila. Aj keď mi to prišlo ako zmes scénok zo všetkých možných filmov,celkom slušne som sa bavil. Veľa strleľby,sympatickí lovci mafie,staré dobré prostredie,pekné slečny ... Niečo medzi 3-4 * ale keďže mám slabosť pre gangsterky tak sa prikloním ku štyrom. ()

Aljak

Na môj vkus až príliš veľa strieľania a málo poriadnych dialógov. Proti hereckému obsadeniu nemám námietky, role sa im fakt hodili a do povojnovej atmosféra gangserského LA pekne zapadli. Film ako taký ma celkom bavil, no zase prehnanosť mnohých akčných scén mi dosť pokazili dojem. A ako to už býva zvykom pri takýchto filmoch, niektorí mi opäť pripadali ako nesmrteľní - proste na niekoho stačí vystreliť jeden náboj a je dole, a na niekoho sa vystrieľa 20 zásobníkov a ani jeden z nich človeka ani len neškrabne. Filmy o gangoch nepatria medzi tie, ktoré by ma dokázali ohromiť, ale toto malo aspoň správnu atmosféru a odohrávalo sa to ešte v časoch, keď nebol každý kút mesta vyzbrojený bezpečnostnou kamerou, takže aspoň nejaké utajenie vtedy malo význam. ()

Streeper

Ten film jsem si zamilovala. Konečně film, kde nejsou vraždící roboti a počítače. Tahle gangsterka mě naprosto pohltila svými skvělými akčními scénami, o které tam není žádná nouze. Střílečky, jízda autem, vraždy a hlavně pěkní mužský. Josh Brolin byl ve své roli skvělý. Sean Penn se mi také líbil. Film, na který bych se klidně mohla podívat znovu. ()

Skleena

Tolik jsem se těšil... a zase zklamání. Dalo se čekat, že to bude vykrádat Palmovy Neúplatné... říkal jsem si proč ne, hereckej ansámbl to má, třeba to ve výsledku vůbec nebude špatnej nápad, když se to správně uchopí... Ale kde klopýtá (nulovej! s rádoby heroickym přesahem) scénář, tam to bohužel ještě pro jistotu podráží režie... Pohled na gangstery, kteří střílí vždy alespoň o půl metru vedle, a sami jdou nekrytí téměř zápornou rychlostí ruským "nas mnogo" stylem po schodech dolů, aby postupně plnili roli zářezů na pažbách ústředních hrdinů... to už je moc i na mě. Dvě ušmudlaný hvězdy za ucházejícího Penna. Ale byl v tom chudák zoufale sám. ()

lebowski!

Špatně, všechno špatně...těžce předvídatelný a děravý scénář zabíjí a podráží nohy všemu a všem, kteří se snaží zachránit, co se dá. Takto ploché postavy s jedinou načrtnutou motivací jsem už dlouho neviděl. To samé s neskutečnou dávkou dějových klišé, až se mi chce brečet... Přesto, pokud budete brát film jako komedii a koupíte si do kina 3 piva, můžete si ho i docela užít. Ale kdo chce atmosférickou gangsterku, ten ať se radši podívá na Otázky Václava Moravce. ()

WoWoW

Pří pozorování Gangster Squad, jsem se dostal do situace, že má představa, že dobrý gangsterský film musí být temný, studený a s hutnou atmosférou, dost utrpěla. Není to totiž vůbec, temný a studený film. Je to spíš taková barevná akční jízda, v níž děj není to hlavní, kulky lítají všemi směry a nejlepší způsob, jak udělat některou z postav ještě drsnější, je zpomalit obraz. Nejlepší na tom je, že to funguje. A jen tak mimochodem, je tam Emma Stone (pro tu bych vraždil taky). ()

shyster

Zabili jste mi čističe boty, vy hajzlové! Snůška amerických klišé s průhledným dějem a nezajímavými postavami. ()

carlos 2010

Po dlhej dobe poctivá gangsterka, svižné, jednoduché. K absolútnej spokojnosti mi chýbalo lepšie využitie potenciálu niektorých hercov (Gosling, Penn). ()

Attta

Ani vlastně nevím kde začít.....první půlka filmu mi moc nesedla a popravdě ta druhá to s akcí na můj vkus zbytečně přeháněla. Přehrávající Sean Penn, který se za každou cenu chtěl podobat typickému italskému mafiánovi, to na svých gestech dával na jevo snad v každé možné scéně (ještě k tomu hrál žida). Každopádně velkou slabinou filmu je postprodukce, která ze zajímavých scén udělala spíše moderní akčnák než mafiánský krimi film s nádechem 40.- 50. No co k tomu ještě více dodat......asi že by to mohl být adept na vítěze v kategorii "nevyužitý potenciál". PS: Klidně bych se nebál remakeu s totálně překopaným scénářem a pod palcem někoho, kdo má pro mafiánskou tématiku cit. ()

bourec

Povedenej kousek,s haldou skvělejch herců,kterej sice má pár hluchejch míst,hlavně uprostřed,ale jinak pecka.Ten prostředek je tak trochu bez šťávy,tam to trochu ustrnulo,ale s nástupem protiofenzívy Nicka Coena se film dostal znovu do těch správnejch kolejí.A přiznávám,že jak u první scény,tak u tý poslední sem měl takový příjemný mrazení v zádech jak za svejch mladejch let,když McClane roloval v DieHard svoje protivníky.Ale to tady spousta pinďourů,který maj ještě máminu kozu v držce, nepochopí.Ti v hospodě s občankou v ruce budou klábosit,co to zase bylo za pitomost to Gangster Squad,že to nemělo hloubku,ani vejšku,ani šířku.No co,film je to ale vskutku solidní,a já se ani chvíli nenudil.80%. ()

Petoss1

Veril som, že to bude lepšie. Toľko zvučných mien a nič z toho. Bez väčšej hĺbky a plné tradičných klišé. ()

cariada

Byl jsem trochu zaskočen tím kdy se to odehrává, neboť to dobu v Americe nemám rád. Všichni lidi mě připadaj až moc stejný. Tady o ,ale naštěstí bylo celkem dobře poznat kdo je kdo. Mafián co si myslí, že může vše, ale naštěstí je tu skupina poldů co za hranicí zákona mu kazí kšefty, teď jen kdo bude mít víc štěstí a neumře první. Hodně mě to připomíná pc hru Mafia. ()

Nach

Ruben Fleischer nám zobrazuje Los Angeles jako město ovládané mafií, kterou ovládá brutální Michey Cohen. A ač je Cohen vykreslen i ve skutečnosti jako řádný bastard, Ruben Fleischer a Will Beall si ho ještě více démonizovali. Tento filmový Mickey Cohen je pomalu vládcem nebe i pekla a Ježíš mu každý čtvrtek chodí dělat čaj o páté a posluhovat při šábesu. Ale teď vážně... Gangster Squad - Lovci mafie je snímkem, který moc dobře ví, že cílit na skutečnost by bylo nudné a diváci dnes chtějí spíše akci, střílečky a brutalitu. Vznikl tak brutální, neskutečný a akční snímek v němž jsou povahové charaktery postav to nejnudnější, co během těch 113 minut uvidíte. Určitě nejde o nejlepší film z prostředí mafie, ale také jistě nejde o ten nejnudnější. Kdo tento žánr a styl má rád, tomu ho doporučuji. Kdo ne, jistě se ani na tento profil filmu a komentář nepodívá. 70% ()

joker.george

Celý film se drží jasného předem daného rámce, aby v ničem nepochybil, a tak nabídne vděčné téma i příběh, hvězdné obsazení i dostačující přestřelky a celé to má styl a šmrnc padesátých let... Kdyby se ale film nebál chyb, tak by možná nebyl tak kvalitní, ale mohl tak být více osobitý a nabídnout více zapamatovatelných scén. Škoda toho. Hlavně při zjištění odposlouchávání, následný monolog přímo vybízí, aby se vryl do paměti, ale nic takového neudělá... Ale rád jsem si poslechl kvalitní variaci na soundtrack Temného rytíře... ()

enjoi

Tak takhle to nějak dopadá když čekáte od traileru nadupanou gangsterku a je z toho jen obyčejný akčňák v gangsterském oblečku. Nebýt hereckých es, šlo by průměrný film, takhle má Gangster Squad alespoň nějakou kvalitu. Pro mě velké zklamání za tři hvězdy. Čtvrtá za Emmu :D. ()

Justice League? Možná za deset let!

Justice League? Možná za deset let!

14.02.2013

Starý scénář se opakuje. Pokusů o zfilmování týmovky Justice League of America (Superman, Batman, Green Lantern, Wonder Woman a spol.) už tu bylo několik, třeba digitálně animovaný film v režii… (více)

Sean Penn jako „agent s povolením zabíjet“?

Sean Penn jako „agent s povolením zabíjet“?

30.01.2013

A bude na to dohlížet Pierre Morel, který se v 96 hodinách postaral o definitivní vstup Liama Neesona do síně slávy největších bad-ass borců? Vypadá to, že Penn potřebuje vydělat na nájem, protože si… (více)

I duchům se líbí Emma Stone

I duchům se líbí Emma Stone

21.01.2013

Guillermo del Toro pilně pracuje na postprodukci své novinky Pacific Rim (to víte, do filmu o souboji obrovských robotů s obrovskými monstry je potřeba dodělat „pár“ triků), ale už se pozvolna… (více)

Spy Hunter našel režiséra, ztratil Rocka

Spy Hunter našel režiséra, ztratil Rocka