Gangster Squad – Lovci mafie

• USA Gangster Squad (více)
USA, 2013, 113 min

Scénář:

Will Beall

Kamera:

Dion Beebe

Josh Brolin, Sean Penn, Ryan Gosling, Emma Stone, Giovanni Ribisi, Nick Nolte, Anthony Mackie, Mireille Enos, Michael Peña, Robert Patrick, Jon Polito (více)

Mafián Mickey Cohen platil v polovině 20. století za nejmocnějšího a také nejbrutálnějšího bosse na západním pobřeží Spojených států. Učil se od Al Capona a v Los Angeles kontroloval kšefty s drogami, prostituci i odbory. Město se tak ocitá pod jeho nadvládou. Má pod palcem skoro všechny, včetně policie a soudů. Jedinou výjimku tvoří policejní náčelník, který pověří seržanty O'Maru a Wooterse sestavením speciálního týmu pěti nebo šesti mužů, kteří se pokusí zničit Cohenovo impérium, aniž by měli oficiálně něco společného s policií. (TV Nova)

kyblik2

Ano presne toto som ako fanúšik mafie a mafiánskych filmov očakával. Dobovo uveriteľné, do detailu premyslené a prepracované. Za masky minimálne jedna hviezda. Film nenudí, príbeh sa vyvíja až dojde do perfektného finále. Rád si tento svieži filmík ešte niekoľkokrát pozriem. A samozrejme poslednú dobu môj obľúbený Josh Brolin. Nemôžem nespomenúť Roberta Patricka, ktorého som už dlho nevidel v poriadnej role a tu je z neho frajer :) ()

Gemeroid

Narovinu říkám, že je to film na čtyři hvězdičky. Dávám ale jenom tři a to z jediného důvodu. Jen kvůli tomuto hodnocení jsem se posunul v čase o dva roky do budoucnosti a zeptal se sám sebe jestli si tento film pamatuju a věřte nebo ne, nebyl jsem si jistý. Nicméně film má skvělé hlášky a dobrou akci. Je to zábavný film. ()

Bogrant

Film s ohromným potenciálom, ktorý zostal hlboko nevyužitý, začo môžme ''vďačiť'' predovšetkým neskúsenosti režiséra využiť naplno takú hereckú zostavu akú má k dispozícii. Celkom obyčajná gangsterka, ktorá namiesto toho, aby poctivo vykreslila atmosféru daného príbehu, iba modernizuje všetko, čo sa dá. Chyba, ale je to obraz dnešnej doby, ktorej vládne hollywoodsky zaprdelý štýl. ()

Bragi66

Retro, které je moc přímočaré a navíc plytké. Kropí se tam bezhlavě a bez uvěřitelnosti a také bez napětí. Zakládá se ti sice na reálném příběhu zvláštnho projektu boje proti mafii, kdy policie používá proti gangsterům gangsterské metody, ale to ten film nevytrhne. Podobných námětů bylo zpracováno více a mnohem lépe. ()

mlock

Parta otřesných amatérů, kteří si myslí, že jsou neviditelní, jdou po otřesně přehrávajícím mafiánovi. Nakonec vyhrají, protože mají z prdele kliku a kolem sebe silové pole, které odpuzuje kulky. ()

Feacher

Je to dobrý film, ale bohužel v něm podle mě není nic, co by překvapilo, co by bylo nějak extrémně nadprůměrné, zkrátka co by přidalo tu 5. hvězdičku. Co bylo nejlepší? Podle mě Sean Penn včetně namaskování. Byla tam akce, bylo to fakt příjemné sledovat tento film, příjemné a zábavné, ale nic, co by film výrazně odlišilo od jiného filmu podobného žánru. ()

larsvontrier

stejně jako POMO ...třetí hvězdu jsem ale dal za přirozenou hru bez drsných hlášek a pohledů do dáli..))), kazí vše konec..a nesmyslný pěstní souboj hlavní postavy...Prý podle sk. události, ale o žádným gangster. Cohenovi v Los Anxelos sem neslyšel )).....taky párkrát jsem byl dezorientován vybavením policistů z let 60 ých ... foťák z 30 ých.. odposlech 70 ých.. v pokoji televize z r. 69, auta 53 atd..)))))) ale třeba se mi to jen zdálo.. ()

pornohavo

Gangsterský film ako sa patrí. Chvíľami som sa cítil ako by som bol v tej dobe, skvelé dobové prostredie. Aj keď je v dnešnej ťažké natočiť dobrý gangsterský film, Fleischerovi sa to evidentne podarilo. Možno je to miestami až prehnané, ale aj tak svele zahrané a nakrútené. Oplatilo sa isť do kina. ()

neo_ap

Včera jsem zhlédnul tento snímek, protože mě zaujal příběh. Policie v boji proti mafii. A to v roce 49. Skvělé. Bohužel do půl hodiny nadšení opadlo. A to hned z několika důvodů. Jako první bych zmínil podání doby, tedy USA po válce. Příběh se mohl odvíjet dnes, a filmu by se to nedotklo. Dále mi chyběl důvod, proč někdo tak houževnatě šel proti mafii. Až na únos a pokus o znásilnění. Či pašování drog, se neprovinila (míněno ve filmu). Chtělo to trochu přitlačit, a ukázat divákovy, co mafie dokáže. A další, a další. Tak to vypadá, že jsem z kina odcházel otráven. Ne. Kupodivu, tak to není. Dlouho jsem neviděl film, ke kterému jsem měl tolik výhrad, a zároveň se mi líbil. Námět je opravdu těžký. Každý by si asi na něm vylámal zuby. Ale někdo to zkusil, a zas tak hrozně to nedopadlo. Doporučuji zhlédnout (70/100). ()

PanBlack

Oscarový Sean Penn v roli legendárního Mickeyho Cohena, režisér filmu Zombieland za kamerou, výborný herecký tým... a přesto z toho není prvotřídní film, ale "pouze" akční nářez. Očekával jsem více, a to především větší propracovanost scénáře, ve kterém by bylo plno emocí a překvapivých rozuzlení... větší využití luxusního hereckého obsazení či výraznější hudební doprovod, který by dokázal vyvolat husí kůži na mém těle. A to se bohužel nestalo. Musím ale říct, že i přesto mě film hodně bavil. Měl krásnou výpravu, sympatické herce, sexy Emmu Stone, rok 1949 a docela slušně natočené akční pasáže. Pokud tedy tento film rozjede novou vlnu akčních gangsterek zasazených do poloviny 20.století, budu jen rád. 75% ()

Valtrik27

Jako sbírka obrázků pěkné, jinak nechutně schematické a dějově trapné. Chvilku jsem si říkal, jestli vlastně všem těm spokojeným divákům nezávidím. Schopnost tupě sledovat třinácti tisící devadesátý šestý díl Ramba s podtitulem: Tentokrát v LA a ignorovat absenci byť stopových prvků inteligence postav a scénáře, totiž v konečném důsledku přinese daleko méně frustrace z vyhozených peněz a promarněného večera. Nakonec mě tahle slabost opustila a nahradila ji touha po existenci čsfd sekce pro nás ostatní, co máme ve zvyku nechávat mozek aspoň trochu běžet. ()

DonWilly

Nic pro velký znalce a kritiky... :-) Ale já byl spokojenej, je to příjemnej odpočinkovej akčňák, kterej od začátku šlapal a já se ani chvilku nenudil. A přesně takhle to musí člověk brát, aby si to užil a ne srovnávat nesrovnávatelné. ()

Jose...

Představme si onu situaci: Máte k dispozici partu známých a charismatických herců, vděčné téma, dobrou hudbu která pěkně podkresluje akční scény, solidní rozpočet na nákup obleků, tommy gunnů a historických aut... a pak najmete scénáristu, který to zprasí tak, že v každý druhý rozhovor vypadá jako parodie žánru. Osudová chyba. ...Ale na druhou stranu... jako zaplnění jednoho z dlouhých zimních večerů ideální. ()

mirec2211

Musím priznať, že na tento film som sa obzvlášť tešil. Ako to však býva, keď sa na niečo dlho tešíte tak zvyčajne príde sklamanie. To je tento prípad. A pritom film začal tak sľubne. Veľmi zaujímavou vraždou. Lenže vraždy boli asi to najlepšie z celého filmu. Snaha o dobové spracovanie sa nevydarila. Nemal som absolútne pocit, že sa píše rok 1949. Čo mi to pripomínalo, tak len auta a obleky s klobúkmi. Budovy a celkové správanie ľudí tomu nenasvedčovalo. Nakoniec to bol celkový dej, kde sa narýchlo zbúchaný tím ľudí, ktorí sa ani doposiaľ nepoznali ide bojovať proti hlave mafie v celom Los Angeles. Žiaľ, ani mafián Mickey Cohen ma nechytil za srdce. Jednoducho sa tam nehodil a búra mýty o všetkých predstavách mafiánskeho bossa. Čerešnička na torte bol záver filmu, kde konečne dolapili Mickey Cohena, a miesto toho, aby mu nasadil putá, tak ho vyzve sheriff na férovku a pekne bez zbrane. U mňa 3 hiezdy. ()

bonscott

veliké zklamání a promarněná šance natočit kvalitní gangsterku, je to většinou velice amatérské a naivní. Podívejte se raději na Public Enemies ()

Justice League? Možná za deset let!

Justice League? Možná za deset let!

14.02.2013

Starý scénář se opakuje. Pokusů o zfilmování týmovky Justice League of America (Superman, Batman, Green Lantern, Wonder Woman a spol.) už tu bylo několik, třeba digitálně animovaný film v režii… (více)

Sean Penn jako „agent s povolením zabíjet“?

Sean Penn jako „agent s povolením zabíjet“?

30.01.2013

A bude na to dohlížet Pierre Morel, který se v 96 hodinách postaral o definitivní vstup Liama Neesona do síně slávy největších bad-ass borců? Vypadá to, že Penn potřebuje vydělat na nájem, protože si… (více)

I duchům se líbí Emma Stone

I duchům se líbí Emma Stone

21.01.2013

Guillermo del Toro pilně pracuje na postprodukci své novinky Pacific Rim (to víte, do filmu o souboji obrovských robotů s obrovskými monstry je potřeba dodělat „pár“ triků), ale už se pozvolna… (více)

Spy Hunter našel režiséra, ztratil Rocka

Spy Hunter našel režiséra, ztratil Rocka