E.A. Poe: Podivný experiment

• USA Stonehearst Asylum (více)

Hrdinou filmu E. A. Poe: Podivný experiment je mladý, čerstvě vystudovaný lékař Edward, který na konci 19. století přichází na praxi do psychiatrického ústavu pro choromyslné ležícího v mlze v odlehlém koutě hor. Zde ho přivítá šéf lékařského týmu, jeho asistent i záhadná kráska Eliza, trpící panickou hrůzou z jakéhokoliv tělesného dotyku. Edward je zasvěcován do zdejších léčebných metod a je v šoku. Dr. Lamb je příkladem osvíceného přístupu, vůči bláznům je vstřícný a svému týmu vštěpuje, aby „jedinečnost" každého pacienta respektovali: „Proč bychom se měli snažit udělat nešťastného člověka z naprosto šťastného koně?" Ovšem děsivá a hrůzu nahánějící „léčba", jíž byli na konci 19. století duševně nemocní běžně vystavováni, je přítomna i zde: věznění, spoutávání, proudy ledové vody a elektřiny. To vše je pevně vryto do historických zdí ústavu a Edward objevuje poměrně znepokojivou pravdu. Psychiatrický ústav ovládli pacienti, zatímco skutečný ředitel je se svým týmem uvězněn ve sklepení. A tady napínavý příběh plný zvratů a překvapení teprve začíná... (Bontonfilm)

Da_reba

Mne natom prostým pobíječi much Edovy hneď niečo nesedelo! Po hereckej stránke výborne, zvlášť Káťa, ktorá tuším nestárne. Dejovo som však mal zmiešané pocity až na samý koniec, ktorý ma prekvapil. S E. A. Poovou tvorbou som tak trocha známi a čakal som o niečo viac. 70% ()

Titi14

Velmi zábavný a neočekávaný příběh, souhlasím s názorem "Verbala" o čitelnosti přběhu v tomto případě nemůže být řeč. Na 5 hvězd to možná není, pár much v příběhu zde bylo, ale na 4,5 určitě. Doporučuji. ()

Mesmeric

Chachá, Anderson si s námi zase na konec pěkně vytřel zadnici, a tak to má být! Příjemná atmoška cvokhausu do mě promluvila, lépe než reklama Gillette a hned jsem si běžel pro nové ostří. Kingsley prostě do role ředitele čehokoliv patří, což už mnohokrát dokázal. Úžasná MILF Kate Beckinsale tomu dodala šmrnc a vrchní cucák Sturgess, který mě tak sral v paralelních světech mi zde naopak padl do oka. Škoda, že Anderson nasadil nepřekonatelnou laťku Mechanikem. Takže proto za 4 ()

RoyBatty444

Stvárnenie prostredia vyšlo dobre a postavy sú vykreslené tiež dostatočne. Na čom film zakopol je trochu prehľadný dej a nebyť tých pár zvratov nie je na čo pozerať. Konzorcium hercov je veľká dávka skvelého talentu, ktorý ale nie je moc využitý aj keď Kate podáva svoj najlepší výkon. ()

ceftax

film na který se dobře kouká. super Ben a výborná Kate. A jak se říká, každý dobrý film má mít trochu Michaela Caina :-) Rozhodně jeden z lepších filmů letošního roku. 85% ()

pepca72

Velice dobrý film, ve všech ohledech, který mně osobně velmi překvapil. Jak skvělou filmařinou po technické stránce, tak svým dějem, a závěrečným finále. Jednalo se o herecké koncerty od hlavních roíl až po komparz. Nenašel jsem nic, co bych vytkl. Dávám plný počet 5*. ()

jundrak

Zajímavě pojatý a zábavnou/napínavou formou odvyprávěný historický thriller. Ač to celý film vypadá, že příběh nemá diváka čím překvapit, opak je pravdou. Již vcelku otřepaná zápletka o výměně "personálních" pozic uvnitř blázince je divákovi odhalena po půl hodině a pak už se jede podle úplně nových not. No a Kate B. je opět k sežrání. ()

Primus tesla

Líbilo se mi to moc a překvapivě je to vlastně dost pozitivně vyznívající příběh. Ben to zahrál skvěle, Kate mile překvapila. Jenom Jim Sturgess mi přišel slabší. Povídku si budu muset přečíst. ()

Skunkiee

Prokletý ostrov byl jako diamantový náhrdelník. Eliza Graves je jako stříbrný prstýnek. Stále je to šperk, který potěší každého náročnějšího diváka, ale na zadek si z něj nesedne. Ben Kingsley si film takřka ukradl pro sebe. V jeho případě jsem obzvlášť rád, že hraje v takovýhlech filmech takové role, protože tak nejvíce vynikne jeho herecké umění. A i když se podstatnou část děje dozvíme hned v první půlhodině a už si myslíte, jak je film předvídatelný, přijde originální konec, i když tentokrát mě tak nedostal jako ten od mistra Scorseseho. ()

HororSamael

Nelze jinak, než plným počtem. Stejně velmi kvalitně zfilmované, jako Havran. Je evidentní, že kvalitní film není až tak ten, co v dnešní době někdo napíše.....stačí pouze skvělá předloha.... ()

Snakefinger

Když je předlohou povídka od mistra z nejpovolanějších, E.A. Poa, tak to ne vždy je záruka super podívané. Tady ovšem sedí uplně všechno včetně závěrečných titulků. Temná dusivá atmosféra s prvotřídními herci a výborný dechberoucí příběh. ()

Dobstaf10

Ben Kingsley z pětihvězdičkového prokletého ostrova spadnul do trochu jiného cvokhousu..spíš bych to nazval houseparty magorů. Jelikož mám Edgara Allana Poea jako oblíbeného spisovatele detektivek..tak radši zůstanu u knížek a vlastní představivosti. ()

TinaMar

Film je zajímavý, skvělí herci. Jak už tu někdo psal, že si připadal jak u Prokletého ostrova tak to je hodně podobné. ()

Allein4

Blázen, vydávající se za doktora, přijede do blázince, který ovládají blázni, vydávající se za doktory, sestřičky a hlídače. Takhle ve zkratce to zní poměrně slabě, ale ono to tak jednoduché není. Příběh má silný vývoj, perfektní skvadru herců (i když Kate nemusela stále vypadat jako u krájení cibule) a celé ty skoro dvě hodiny času utečou jako nic. 85 % ()

NeverEver

Ocenuji predevsim fakt, ze i kdyz je pribeh vseobecne znamy, film udrzel moji pozornost po celou dobu az do konce. (a to casto nedokazi ani filmy, kde pribeh predem vubec neznam). Takze bod k dobru. Atmosfera byla dobre ponura, vykon Bena vynikajici, ostatni mu zdarne sekundovali. Na muj vkus mozna az moc maly prostor pro Kate... urcite by zvladla vice:-) Nicmene mrazeni v zadech jako u "Shutter Island" se nedostavil a proto nemuuzu dat vice nez 3***. Nicmene v te sedi a bide soucasneho filmoveho prumyslu, urcite film, co stoji za to videt...... ()

Kacaa26

Nevím, jak tady všichni ostatní, ale já jsem nadšená. Film, který mě celou dobu bavil a nenechal mě si dojít ani na záchod. Líbí se mi nápad psychiatrické léčebny s ještě šílenějšími pacienty než si člověk před shlédnutím umí představit. Líbí se mi také, že vidím po dlouhé době britské herce v čele s Benem Kingsleym, Kate Beckingsale a pár starými známými z Harryho Pottera. Asi jsem ještě filmem nepolíbená, ale hlavního protagonistu pana "doktora Newgatea" jsem ještě v žádném filmu neviděla, ale sem mi teda seděl naprosto perfektně. Nemám ani na jednoho z herců jedinou výtku. Z Davida Thewlise jako šíleného dozorce jsem měla respekt od samého začátku, stejně tak i z Bena, který mi místy připadal jako hodný strýček odvedle, ale občas se dokázal podívat tak, že ho nemůžete dostat z hlavy. Výborná trefa... Do všech. Dějová linka má spád, baví a co nejvíc? Překvapuje do poslední minuty! Nechápu jak někdo může psát, že je to nedotažený, nezajímavý a nevim co. Nejsem filmovej expert, nevim jakej je standard jakýho režiséra nebo herce a nemam potřebu si na něj hrát. Film mě dostal, už jsem ho viděla dvakrát a určitě ne naposledy. Napětí, psycho dusno, zajímavý scénář, kde když něco špatně slyšíte, ať už jedno slovo, vrátíte si to, abyste o něco nepřišli. Pro mě zážitek a tleskám. ()

Kate Beckinsale v blázinci plném hvězd

Kate Beckinsale v blázinci plném hvězd