E.A. Poe: Podivný experiment

• USA Stonehearst Asylum (více)

Hrdinou filmu E. A. Poe: Podivný experiment je mladý, čerstvě vystudovaný lékař Edward, který na konci 19. století přichází na praxi do psychiatrického ústavu pro choromyslné ležícího v mlze v odlehlém koutě hor. Zde ho přivítá šéf lékařského týmu, jeho asistent i záhadná kráska Eliza, trpící panickou hrůzou z jakéhokoliv tělesného dotyku. Edward je zasvěcován do zdejších léčebných metod a je v šoku. Dr. Lamb je příkladem osvíceného přístupu, vůči bláznům je vstřícný a svému týmu vštěpuje, aby „jedinečnost" každého pacienta respektovali: „Proč bychom se měli snažit udělat nešťastného člověka z naprosto šťastného koně?" Ovšem děsivá a hrůzu nahánějící „léčba", jíž byli na konci 19. století duševně nemocní běžně vystavováni, je přítomna i zde: věznění, spoutávání, proudy ledové vody a elektřiny. To vše je pevně vryto do historických zdí ústavu a Edward objevuje poměrně znepokojivou pravdu. Psychiatrický ústav ovládli pacienti, zatímco skutečný ředitel je se svým týmem uvězněn ve sklepení. A tady napínavý příběh plný zvratů a překvapení teprve začíná... (Bontonfilm)

ollie24

Velice podařený snímek z atraktivního prostředí. Snad jen škoda podivného konce filmu, který z diváka udělá blbce a poruší jinak příjemnou mystickou rovnováhu filmu. Zkrátka: převrátit celý film naruby během posledních 2 minut filmu - to bylo poněkud nešťastné. Je tomu tak i v knižní předloze? ()

zekon

Je to sice trošku těžkopádná, ale scénář je super, jiný, neotřelý a když už to vypadá na finále, přijde parádní finále. Pěkně to táhne od začátku až do konce, temná atmoška, hnusné prostředí, překvapení. ()

amalia

Konec bych v žádném případě nečekala takový, jaký byl...navíc vidět film stylově v prostředí bohnické léčebny... ()

jakup57

Tušil som to, ale až záverečné scény mi to potvrdili, čo je Jim Sturgess za vtáčika :D. Inak výborný Ben ako vždy, a celý film stál a stojí za pozretie. Z tých "psychyatrických" krásny nadpriemer. Dobrá kamera, strih, výboj, ale nič náročné ako Shutter Island. Nedeľná pohodovečka. 75% ()

Mark1983

Bláznivý film o bláznivých lidech místy mrazivý až úsměvný a přesto mysteriózní. Po pravdě řečeno jsem nečekal,že to bude tak šílené až dobré,jelikož mě film natolik imponoval,že se dá jen říct: ,,Toto je jeden z těch nejlepších snímků z psychiatrického prostředí vůbec." ()

Dumaru

Film Podivný experiment nám vyrozpráva príbeh mladého doktora, ktorý príde na atestáciu do Bohom zabudnutého cvokhauzu, príbeh naoko priamočiary no divák sa dočká dvoch zvratov v deji, na začiatku a na konci :) Atmosféra 19teho storočia umocnená umiestnením ústavu v horách, skvelé herecké obsadenie a dej podľa predlohy Poea, to sú hlavné devízy tohoto filmu. Skvelú Kate Beckinsale dopĺňa o nič horší Ben Kingsley. Dal by som filmu plný počet ale niektoré dialógy mi prídu až priveľmi jednoduché a zopár záberov kamerou je odfláknutých, teda aspoň podľa mňa,,, ()

Lukkyn

Blázinec v blázinci??I tohle je možné ve světě E.A. Poa!!!Je to zajímavý příběh a celkem šikovně zpracovaný!!Prostředí blázince , kde mladý "doktor" zjišťuje , že všechno není , jak se zdá a že metody ražené opět skvělým Benem K. jsou poněkud pokrokové. Děj přinese ještě několik zvratů , abychom se nenudili a to mám na podobných filmech přesně rád!!!Prokletý Ostrov to nedohnalo, přesto je to povedená záležitost!!!! ()

teseth

Ač přišlo první rozuzlení velmi brzo tak film rozhodně neztratil grády a nesl se na skvělé vlně až do samého konce kdy přijde rozuzlení číslo 2. Temné prostředí blázince navozuje tu správnou hutnou atmosféru, která vás chytne a nepustí až do samého závěru. To vše doplňuje skvělé hereckým obsazením v čele s Benem, kterému tato role padla jako hrnec na prdel. A čeho si cením nejvíc jsou vypilované dialogy obhajující nebo zatracující metody léčby psychicky narušených jedinců v dané době. "To by jste chtěl udělat ze šťasného koně nešťastného člověka?" ()

Lisiana

Z tohoto filmu mám opravdu výborný pocit, takové zadostiučinění. Něco jako když se člověk dobře nají a navrch dostane ještě skvělý dezert. Přesně tohle můžu. ()

Thug_Leo

Stonehearst Asylum se snaží být Prokletý ostrov, ale není, ani zdaleka...téměř dvouhodinová nuda naopak je. 40% Za Caina a Gleesona ()

AmunRa

Skvělý Ben Kingsley, skvělá Cate Beckinsale a solidní rozpočet odražený v kostýmech a kulisách. Bohužel adaptovat kvalitně Poea se podaří zřídka a tento film není výjimkou. ()

Pan_Sady

Vypněte film před příjezdem pravého doktora a máte ideální film. Závěrečný scénka se z Vas snaží udělat pitomce. Mám rád zajímave příběhy, ale jen na za předpokladu pokud jsou realne. ()

Houser1

Zajímavé zpracování s nečekaným, dle mého přehnaným, závěrem. Klasické usazení blázince na "strašidelné" místo daleko od civilizace nepůsobí vůbec stereotypně. V prvních pár minutách jsem měl pocit, že půjde o téma, kdy mi bude chvilkami běhat mráz po zádech, ale brzy jsem pochopil, že tenhle film nechce nikoho lekat, ale zaujmout dějem a zvraty, což se povedlo. Stručně - skvěle herecky provedené, dobře natočené a dějově zajímavé. Doporučuji. ()

Unrealik

Slabší čtyři hvězdičky. Prostředí psychiatrie mi nepřišlo úplně reálné - hlavně co se týká večírku, ten mi přišel jen jako umělecká scéna. ()

Wartord

Nečíst, spoilery!! Tak dlouho jsem přemýšlel, kdeže seděl Edward na té přednášce, že ho tam nebylo nikde vidět, až jsem se to na konci dověděl a to mi vyrazilo dech. A to že tam byla Eliza, mě taky překvapilo a přemýšlel jsem, jaktože mi to hned nedošlo na začátku. No protože takové tahání díváka za nos jsem dlouho nezažil. Výborně herecky obsazené a zahrané to nakonec stejně do výšin Wartordova nebe nevytáhne, protože příběh zas tak uhranující není. Psychiatra zkrátka poznáte jen podle bílého pláště a i to bych si ještě nějak ověřil, protože plášť může za určitých okolností v blázinci nosit kdokoliv. Toliko celá zápletka tohoto filmu. ()

doogiemus

Hmmmm, Katka, hmmmm, dobré..... Pre mňa obrovské prekvapenie. Som zaskočený perfektným spracovaním, zápletkou, myšlienkou. Aj keď ma to spočiatku nelákalo, musím uznať, že to bolo fakt veľmi dobré. Za Katku hviezda naviac. ()

Kate Beckinsale v blázinci plném hvězd

Kate Beckinsale v blázinci plném hvězd