poster

Batman vs Superman: Úsvit spravedlnosti

 • USA

  Batman v Superman: Dawn of Justice

 • USA

  Batman vs. Superman

  (neoficiální název)
 • Slovensko

  Batman vs. Superman: Úsvit spravodlivosti

Akční / Dobrodružný / Fantasy / Sci-Fi

USA, 2016, 151 min (SE: 181 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • H34D
  **

  Spousta fandů se obávalo obsazení Bena Afflecka, ale paradoxně on se nakonec ukázal jako na filmu to nejlepší. Jeho Bruce Wayne je nezajímavý a průměrný (což je v kontextu filmu ještě pochvala) a jeho Batman je docela našlapaný. Hora svalů, super hlas a styl boje, který chytlavě demonstruje sílu a maskuje Affleckovu neobratnost (a věk). Jeho pětiminutový souboj se Supermanem má grády, ale pak přijde zlom, který už tak primitivní scénář odpraví do největších hlubin demence (Martha!). Dění filmu je zkratkovité a jak plyne čas, rapidně narůstá hloupost filmu. Sousto, které si Snyderovi scénáristé ukousli, je příliš velké - zkrátka nelze začít od píky, uspokojivě objasnit motivace tří unikátních postav a ještě vše završit mega sjednocením. Z filmu se stal příšerný paskvil, který jen pramálo vypovídá o nějakém "úsvitu spravedlnosti". Všemu ještě Snyder nasadil korunu nezvládnutou technickou stránkou, kdy natáčí vše nepřehledně zblízka a ještě nepřehledněji to stříhá. 4/10(24.3.2016)

 • tron
  ****

  Už Muž z ocele bol ku koncu až "priveľkou" prehliadkou akcie a počítačových efektov, ale v porovnaní s týmto finále to bola krásne a prehľadne natočená vec. Finálna bitka v Batman vs Superman je až neuveriteľne zlá; keby v ňom neposkakovala úžasná Wonder Woman s tým svojím mrazivým ústredným hudobným motívom, bol by som vyložene nas*atý. Takto som len rozčarovaný. Rozhodne ale poteší osvalený Ben Affleck, poteší bez debaty aj spoľahlivý komorník v podaní odvážne obsadeného Jeremyho Ironsa (!) a páčilo sa mi napojenie na "širšie univerzum" (hoci to miestami bolo strašne "zrýchlené", niektoré cameá sú až smiešne, ale asi som blbý, ale aj tak som rád, že tu sú). Tvorcom treba uznanlivo podať ruku za to, že z najkritizovanejšej časti Muža z ocele (finále) dokázali urobiť hlavný dejový východiskový bod (Batmanova pomsta, Superman vláčený po súdoch!!!). Už menej poteší "silenosť" konfliktu oboch hrdinov. Scenáristi ho mali viac zapliesť (napríklad tak, ako to zaplietli Iron Manovi a Kapitánovi Amerika v tiež tohoročnej Občianskej vojne). Takto je to skrátka hovadina - stačilo, aby Superman povedal v istej chvíli jednu dve vety a k žiadnej bitke prísť nemuseli. No... ale... kašľať na to teda.(14.11.2016)

 • Cervenak
  **

  Ešte prvú hodinu sa to celkom dá. Hlavne Batffleck je až nečakane fajn a s Alfrédom Ironsom im to spolu pristane. Lenže asi v polovici to úplne prestane dávať zmysel a zmení sa to na nekonzistentnú gebuzinu, v ktorej za hrsť cool comicsových momentov (nástup Wonder Woman, Batman vs. presila v sklade) načisto zabijú nechcene smiešne scény ("Martha!") a pokračujúce stupídne dialógy. Luthor je spočiatku celkom OK, ale keď sa prepne do toho šialeného módu (bez toho, aby tento prerod ktokoľvek rozumne vysvetlil či nebodaj funkčne vystaval), stane sa z neho len neznesiteľný pandrlák hrajúci ako vo filme od spoločnosti Asylum. No a keď sa zdá, že to nemôže byť horšie, Supermanovi príde dať po držke cavetroll, ktorého by hobiti umlátili panvicami a Legolas dorazil jedným šípom do podnebia. Zlatý Marvel! 5/10(1.4.2016)

 • Faidra
  **

  Příliš mnoho koření v příliš malý misce polívky aneb jako kdyby Michael Bay a Christopher Nolan potají zplodili potomka, co se chce zavděčit oběma tatínkům. A to jsem z pěti sourozenců, takže nikdo nemá lepší předpoklady projevit pochopení pro nesmyslná rozhodnutí, nenadálé změny stran, bezdůvodná nepřátelství, jepičí spojenectví a přebornictví v bodání nože do zad.(15.7.2016)

 • arachneuss
  ****

  Stále to tam je. Snyder se s BvS profiluje podobně jako Ridley Scott - točí si filmy podle sebe a pro sebe, bez ohledu na hlavní tok řeky, kterému tak silně v těchto vodách dominuje Marvel se svým přímočarým, ale pro komiksem nepolíbeného diváka snadno pochopitelným, světem. Bez sebemenší znalosti DC univerza nemá člověk u téhle odkazy nabitého spektáklu žádnou šanci. A to je škoda, protože souboj dvou největších titánů má minimálně v první polovině našlápnuto hodně solidně, ale v posledních třiceti minutách skutek-utek a důkladné budování děje je nahrazeno spin-offem k Transformers, kde talentovaní herci pobíhají mezi zelenými prostěradly. Očekávání se přesto naplnila: Affleck je nejpřesvědčivějším Batmanem k dnešnímu datu, čímž možná až nechtěně zastiňuje zbytek obsazení. A to je například u vynikajícího Ironse více než naškodu. BvS nakonec ani zdaleka není filmem průměrným či vysloveně špatným. Je to čtvrtmiliardová atrakce od fanouška pro fanoušky, která, byť temnější jak brooklynské ghetto, má svou vizi jasnou. Pastelové barvy Walta Disneyho pomalu začínají blednout závistí.(25.3.2016)

 • - K filmu existuje i herní předloha "Injustice: Gods Among Us", která představuje alternativní konec filmu. (Akasawa)

 • - Spoiler: Scéna vo vesmíre, kde Superman vyzerá ako kostra, je ďalšia priama referencia na komiks "The Dark Knight Returns" od Franka Millera. To sa týka aj scény, keď Superman prežije jadrový výbuch a zachráni sovietsku raketu. (erkoo_cinema)

 • - Pulzující krychle ve videu zachycujícím vznik Cyborga, které Bruce Wayne (Ben Affleck) pošle Wonderwoman (Gal Gadot), je Mother Box - mocný superpočítač používaný Novými Bohy a Darkseidem. (spacemaster)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace