poster

Batman vs Superman: Úsvit spravedlnosti

 • USA

  Batman v Superman: Dawn of Justice

 • USA

  Batman vs. Superman

  (neoficiální název)
 • Slovensko

  Batman vs. Superman: Úsvit spravodlivosti

Akční / Dobrodružný / Fantasy / Sci-Fi

USA, 2016, 151 min (SE: 181 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • POMO
  ****

  Pre fandov najlepší sex ich života, pre náhodnych divákov ťažkotonážna nevstrebatelnosť. Nolanove ukotvenie Batmana v realite vystriedalo Snyderove rozprestrené komixové univerzum. Kvôli množstvu postáv a ešte väčšiemu množstvu ich motivácií by to potrebovalo kľudnejšie tempo a ešte dlhšiu stopáž. Napriek tomu veľký, vťahujúci zážitok, s povedomou hudbou z Man of Steel (po Batmanovych motívoch z Nolanovej trilógie ani stopy). V poslednej tretine nároky na pozornosť diváka poľavia a príde nerdovské finále. Super úvodné prepojenie s Man of Steel. Affleck v pohode.(23.3.2016)

 • Malarkey
  **

  Co by tak Batman vs. Superman mohl nabídnout? Především pitomej příběh plnej nesmyslů a ničeho, čeho by se divák mohl chytit. Také se připravte na to, že Batman je a vždycky bude jen jeden - Christian Bale. A také že úspěšný Superman nikdy nebude Henry Cavill přestože se snaží seč mu síly stačí. Přijde mi, jak kdyby DC už tenkrát v komiksech zkombinovalo dva odlišné světy, protože už nevědělo, co dělat. Osobně mi to přijde jako hrozný nesmysl něco takového vůbec vymejšlet a je mi líto všech, kteří se na filmu podíleli. Tenhle film je totiž naprosto bezvýznamná komiksárna, která vyšla v době, kdy je svět zahlcený komiksovými filmy a běžný kousek už mezi ně prostě nepatří.(27.8.2016)

 • Pethushka
  ***

  FIlm nakonec dopadl o něco lépe než ukázky. Přesto byl děj trochu dost chaotický. Herce podle mě vybrali dobře, ale s charakterem Supermana se drželi dost zkrátka. Batman byl o malinko dodělanější, ale i u něho mohli přitlačit. Nebo možná nepřitlačili záměrně, aby náhodou jeden z nich nebyl sympatičtější divákům. Stejně ale všichni máme svýho favorita, že jo. S Lexem Luthorem, jak ho představili tady, žádný větší problém nemám a docela mě zajímá jeho další vývoj. Jen doufám, že jim dojde, že pokud z něho budou chtít udělat Jokera, bude to spíš trapas. Jo a hudba byla fakt dobrá. 3*(2.4.2016)

 • Lima
  ****

  Tříhodinová ULTIMATE EDITION___Definitivně dospělý komiks. S tímhle filmem se to má stejně jako s Nolanovým ´The Dark Knight Rises´. Je podobně autorsky ambiciózní, je vyprávěn ve velké epické šíři, chce toho hodně sdělit, takže mu běžná stopáž nestačí, prostě je tak rozmáchlý, že mu to možná škodí a že ho běžný divák nedocení, což je škoda. Podle ohlasů jsem se dopředu bál Eisenbergova přehrávaného Lexe Luthora - a zbytečně, bál jsem se, že Snyder ze sebe vyloupne své druhé já - tj. nevybouřeného puberťáka, náchylného k digibordelu a destrukcím všeho typu - zase zbytečně (těch cca 15 minut souboje s Doomsdayem bylo v pohodě stravitelných), takže výtky by byly jen malé, třeba usmíření Batmana a Supermana bylo příliš překotné, ale jinak to bylo fajn a v nesestříhané ultimaté verzi všechno dávalo smysl, vše do sebe zapadalo. Výsledek byl lepší (rozuměj - temnější, dospělejší), než většina přeplácané ´Marvel´ tvorby pro nenáročné teenagery. A zpětně doceňuji předchozí ´Man of Steel´, kde ale mé výtky k digitální přeplácanosti zůstávají. ___ PS: Vzkaz pro ty jedince, kteří si zde stěžují na "příliš tmavý obraz": nečumte na kinoripy, nebo nekvalitní dvd-ripy (1,5 GB a menší), hlupáci....(22.7.2016)

 • EvilPhoEniX
  ****

  Dlouho očekávaný duel velkých super hrdinů má velmi rozpačité pocity od diváků a ani u mne nepřevládá jednostranná spokojenost, ale pozitiva převažují negativa. Líbil se mi Zimmerův Soundtrack, naprosto ujetý a šílený Jesse Eisenberg, kterého bych si dokázal představit i v roli Jokera, vážný Ben Affleck, který hraje až překvapivě dobře a má perfektně temný hlas, svůdný nástup Wonder Woman na scénu, slušné tempo a solidní je i akce, pokud teda nepočítám CGI madness ve finále, to bylo moc i na mě. Příběh příliš neoslní, je zde pouze jeden byť velmi dobrý zvrat, ale s tím v Blockbusterech tak nějak počítám, spíše se zde nacházejí zbytečné chyby, co se týče chování postav. Batman se Supermanem se dvě hodiny nenávidí a během pár vteřin jsou nejlepší kamarádi, kde jsem jen čekal, kdo koho pozve první na pivo a takových záležitostí je zde bohužel více, takže záleží spíše na divákovi jak relevantní tenhle fakt pro Vás je a zda se dokážete přes něj přenést. S Temným Rytířem se to nemůže absolutně srovnávat, ale peněz nelituji, rychle film utíká, bavil jsem se a když se povznesu nad logickými kixy, tak se jedná o temný příjemný popcorn. 75%(25.3.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace