Život a doba soudce A. K.

• angličtina The Life and Time of Judge A.K.
Česko, (2014–2017), 24 h 11 min (Minutáž: 52–57 min)

Scénář:

Zdeněk Zapletal

David Švehlík, Daniela Kolářová, Jitka Čvančarová, Jiří Bartoška, Marek Daniel, Andrea Buršová, Igor Bareš, Ivana Uhlířová, Jaroslav Plesl, Jan Novotný (více)

Série(2) / Epizody(26)

Soudce je člověk, před kterého předstupují lidé se svými problémy a od kterého očekávají jejich řešení. Soudce je člověk, kterému soudní spory vstupují do soukromí a stávají se součástí jeho života, vědomí, konání i snů. Není lehké žít s cizími záležitostmi a den za dnem hledat unikající pravdu, nezbytnou pro spravedlivé rozhodnutí. I soudce má soukromí a snaží se v něm žít podle vlastních představ, ale ani tady pojmy jako láska, čest nebo pravda nelze jednoznačně definovat. Soudce Adam Klos se snaží pochopit nejen své případy, ale i sám sebe. Třináctidílný seriál o životě a době soudce A. K. vypráví současný, reálný a vnitřně dramatický příběh mladého muže, složitě se prodírajícího civilními soudními spory, charakteristickými pro současnou společnost. Každý z nich se musí snažit pochopit a ukončit svým rozsudkem, svou představou o spravedlnosti. A musí nést nikdy nekončící odpovědnost za to, že se jeho verdikt dotýká bolavých míst našich obyčejných životů. (Česká televize)

prskvik

Čím déle to sleduji tím mé hodnocení klesá. Ještě že to dnes skončilo. Pořád jsem na něco čekal a ono nic... ()

Martazoe

Na pět hvězdiček to není, ale seriál se mi líbil možná právě proto, že je více o vnitřním světě hlavního hrdiny, jeho pochybnostech a starostech, některé vnitřní dialogy byly ovšem i na mě moc. Duchovní poselství příběhů vnímám pozitivně a jsem ráda, že se autoři nezalekli i mnohdy kontroverzních témat v jednotlivých kauzách. Beru to tak, že to jen jejich úhel pohledu, ale podle komentářů zde k tomuto filmu, jsem ráda, že vzniklo něco, co není obyčejná konzumní zábava, ale umí vyburcovat emoce a odhlalovat kostlivce ve skříních. ()

archetta

Příjemně mě to překvapilo, asi jeden z nejlepších českých seriálů. Dobrá filozofická zamyšlení; každý díl řeší něco jiného a dalo by se říct, že je to podle skutečných událostí. A David Švehlík je kus. ()

Bránolog

Kromě toho, že mě to hodně bavilo, mi to pomohlo objevit jako herečku Ivanu Uhlířovou, která mi v roli rozvádějící se paničky přišla naprosto skvělá. ()

melis

Advokáti. Za pár roků budou postávat před každým špitálem a lovit žalobce. Dali vám injekci? Bolelo to? Pojďte podat žalobu! ()

Ehrmantraut

Nevím jestli jsem vůbec kdy viděl český seriál ze soudní síně s právnickou problematikou, ale pokud ano, asi mě nezaujal. Soudce A.K. mě zaujal, hlášky pronášené v duchu byly celkem svěží a nerušily.. stejně jako odkazy nebo kopírování skutečných soudních sporů, které jsou dostatečně mediálně známé. Jen ta duševní rozervanost hlavního hrdiny ve vztazích mě ke konci už trochu štvala. Co dodat, snad jen že postava policisty ztvárněná Markem Daniel mi přišla hodně špatně zahraná, nedůvěryhodná a zpackaná. Celkově ale dobrý český seriál ()

PanIncognito

Nezvyklé a odvážné! Příběhy fungují, jsou živé a to nejlepší je, že jsou reálné. Nejde totiž o žádnou klasickou kriminálku, kde tým vyšetřovatelů vždy dopadne pachatele... tady si divák odnáší jen pochyby a to je přesně to, co tvůrci chtějí. Jde o precizní práci, jenž ční nad aktuálně vysílanými českými seriály. :) ()

Promotor

Skvělá nevšední práce. Zatím to nejlepší co jsem viděl po stránce zpracování. Snad se dočkáme i třetí série. ()

Rada.Shoa

Vždy jsem si myslel že D.Švehlík se nemůže rovnat svému 'velkému' otci.Opak je však pravdou a role soudce mu padla jako ulitá! Plnohodnotný život soudce v dnešním Česku, dokonce i většinou se skutečnými událostmi.Myslím že nikdo jiný by to nezahrál lépe, a dialogy které putují každým dalším dílem jsou mimořádné.Jediné co brzdí větší kvalitu je nízkorozpočtové Česko, a to je škoda! ()

Tangarinka

Všechny díly 1. série jsem shlédla již podrhé a pokaždé ve mě tento seriál vyvolal příjemný pocit z velmi dobře odvedené práce jak scénáristy, režiséra a herců, tak i kameramana a autora hudby - vše do sebe pěkně zapadá. V záplavě kriminálních příběhů, které nám v současnosti televize servírují jeden za druhým je to příjemná změna. Adam Kloss v podání Davida Švehlíka je mladý, sympatický soudce, který řeší případy podle svého nejlepšího vědomí a svědomí a s ironií sobě vlastní. Jako červená nit se seriálem táhne jeho soukromý život - rozchod s přítelkyní, problémy s rodiči, přátelství s policistou Igorem i počínající vztah s psychoterapeutkou. (Tato postava na mne působí poněkud ploše a tak nějak neslaně nemastně). Až na tuto výjimku je příjemné příběh sledovat, napětí střídá vtip, bez zbytečných akčních scén. ()