Gotham

USA, (2014–2019), 72 h 58 min (Minutáž: 42–50 min)

Tvůrci:

Bruno Heller

Předloha:

Bob Kane (komiks), Bill Finger (komiks)

Ben McKenzie, Donal Logue, Jada Pinkett Smith, Camren Bicondova, Robin Lord Taylor, Andrew Stewart-Jones, John Doman, Cory Michael Smith, Sean Pertwee (více)

Série(5) / Epizody(100)

Dlouho předtím, než se stane komisařem, se policejní zelenáč James Gordon postaví zločinu a korupci v Gotham City a chce pomstít vraždu rodičů Bruce Wayna. (Netflix)

Recenze uživatele Necrotongue k tomuto seriálu (70)

Usmívej se, jako by to bylo doopravdy (2017) (S03E13)

Přestože mě celkem baví dějová linie zahrnující Tučňáka, Nygmu, Barbaru a spol., Jeromův kult mě nebavil vůbec. Jerome jako takový mě svého času oslovil, ale další postava, která se vrátila k životu, to už je silně otravné. ()

Jemné umění dělat si nepřátele (2017) (S03E14)

Čtrnáctá epizoda přinesla určité zlepšení, Bruce tímto dílem jasně nastavil kurz Batman, Nygma rázně ukončil nešťastnou gay romanci a bavily mě i rozhovory mezi navrátilcem Jeromem a všemi ostatními. Tvůrci zároveň nabídli několik vtipných momentů: ve městě bez elektřiny fungují pevné telefonní linky, Jeromův šrapnel dokázal zasáhnout kůl ze všech stran. Very funy! ()

Jak Hádankář ke jménu přišel (2017) (S03E15)

Hmm, patnáctá epizoda byla v podstatě nudná, s Riddlerem to bylo jako na houpačce, ale největší problém vidím v tom, jak se tvůrci marně snaží vyvolat napětí, i když je všem jasné, že jsou všechny hlavní postavy v naprostém bezpečí. Já bych si dovolil jen tak z voleje tipnout, že se Bruce Wayne dožije v pohodě alespoň čtyřicítky a že většinu života prožije v nějakém tmavém kostýmu. Ale to byl samozřejmě jen můj odhad, co já můžu vědět. Jinak u záchrany zastupujícího kapitána Bullocka jsem se fakt od srdce zasmál, tyhle blbosti se tvůrcům asi musí líbit, protože je v různých obměnách stále opakují. ()

Tyhle choulostivé a temné obsese (2017) (S03E16)

Jsou tady dvě možnosti, buď jsem příliš náročný, nebo mají tvůrci problém přijít s něčím novým. Mám pocit, že se některé věci opakují stále dokola. V současné době mě baví postavy Barbary a Ivy, Tučňák se stal otravnou figurou a Jim už je prostě nudný tím, jak neustále leze do každé pasti, aby se z ní následně naprosto nepravděpodobně dostal. Už to holt není ono. ()

Prvotní hádanka (2017) (S03E17)

Už jsem ani nedoufal, že bych se v této sérii dočkal kvalitního dílu, ale opak byl pravdou. Tentokrát jsem se výborně bavil na rozdíl od Bena McKenzieho, který se evidentně nudil. Riddler byl zase jednou skvělý, Tučňákův nábor přinesl příslib zajímavých epizod a Selina byla postrčena správným směrem, takže jen tiše doufám, že tvůrci nepošlou všechno do kopru. ()

Zapalte knot (2017) (S03E18)

Osmnáctá epizoda mě příliš neoslovila, děj byl roztříštěný do příliš mnoha dějových linií a příběh se z tohoto důvodu příliš nepohnul kupředu. Většina postav se navíc chová podle určité šablony, divák už vlastně dopředu ví, jak bude která figura jednat, takže o jakémkoliv napětí nemůže být řeč. Jediná, kdo se z tohoto popisu vymyká je Ivy Pepper, proto mě taky jako jediná opravdu bavila. ()

Souzeni budou všichni (2017) (S03E19)

Proti předchozí epizodě sice došlo ke zlepšení, ale opakující se záchrany Jima Gordona v poslední chvíli už jsou opravdu nudné, všem je přece jasné, že se mu nic nestane, tak proč to hrotit? ()

Půvabný automat na nenávist (2017) (S03E20)

Ach jo, Jim Gordon byl opět v ohrožení života, to jsem byl ale napjatý, jak to asi dopadne! Celkem mě pobavila kravatová scéna s Dr. Strangem, ale Lee už v příběhu figuruje jen jako otravná brzda, ještě že alespoň Barbaře zase kvalitně pochodují nervy. ()

Volání osudu (2017) (S03E21)

Jednadvacátá epizoda přinesla chaos do města a většinou se zaobírá snahou získat protilátku na virus přetvářející obyvatele Gothamu, ale já jsem dostal k rozluštění rébus, s kterým si neumím poradit a myslím, že i Riddler by byl na něj krátký. Jak se ke stolu připoutaný Bruce dostal k peru v kapse saka na protější židli? ()

Těžkášpinaváduše (2017) (S03E22)

Před začátkem třetí sezóny bych očekával velkolepější finále, ale teď jsem rád, že se podařilo alespoň takto. Konečně dostala více prostoru komická dvojice Penguin/ Riddler, takže jsem se mohl pobavit, ale to příšerné melodrama mezi Jimem a Lee mě strašlivě prudí. Nevím proč, ale mám velké obavy, že to tím vlakem v závěru neskončilo. Taky se děsím toho, kolik mrtvol vrátí tvůrci v příští řadě do hry. ()

Colin Farrell se vrátí jako Tučňák

Colin Farrell se vrátí jako Tučňák

08.12.2021

Obvykle je zvykem nejprve uvést film, v tomhle případě komiksový reboot Batmana od Matta Reevese (Válka o planetu opic) čistě pojmenovaný The Batman, počkat si, jestli bude úspěšný a fanoušci s vizí… (více)

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

Spin-off Batmana se zaměří na Gordona

Spin-off Batmana se zaměří na Gordona

20.04.2021

A teď jedna špatná zpráva pro fanoušky oceňovaného komiksu Gotham Central. Před pár měsíci jsme informovali o tom, že se chystaný komiksový snímek The Batman s Robertem Pattinsonem dočká seriálového… (více)

Sebevražedný oddíl 2 má nové scenáristy

Sebevražedný oddíl 2 má nové scenáristy

11.06.2018

Zatímco hodnocení kritiků nebylo v případě Sebevražedného oddílu nijak oslnivé, po finanční stránce se filmu dařilo. Momentálně tak vzniká pokračování, které do kin pošle zkušený režisér Gavin O… (více)