Gotham (TV seriál)

Gotham

Gotham

Krimi / Drama / Thriller

USA, 2014 - 2016, 42 h 15 min (Minutáž: 66x42 min)

Předloha:

Bob Kane (komiks), Bill Finger (komiks)

Ben McKenzie, Donal Logue, Jada Pinkett Smith, Camren Bicondova, Robin Taylor, Andrew Stewart-Jones, John Doman, Cory Michael Smith, Sean Pertwee, David Mazouz, Clare Foley, Richard Kind, Victoria Cartagena, Daniel Stewart Sherman, Carol Kane, Grayson McCouch, Drew Powell, Erin Richards, Sara Paxton, Lili Taylor, Frank Whaley, Wayne Duvall, Dan Bakkedahl, David Zayas, Susan Misner, Jon Beavers, Polly Lee, Marija Skangale, Genevieve Hudson-Price, Jared Brito, Makenzie Leigh, James Colby, Zabryna Guevara, Morena Baccarin, Cameron Monaghan, Adrian Martinez, Willa Fitzgerald, Gabriel Rush, Anthony Carrigan, Marko Caka, Doris McCarthy, Peter Maloney, Jeremy Bobb, Michelle Gomez, Daniel Davis, Charlie Tahan, Gabriel Hansen, Alex Ziwak, James Monroe Iglehart, Perry Yung, David Fierro, Gregory Konow, Joseph Latimore, Aly Mang, Lucille Sharp, Natalie Alyn Lind, Michael Goldsmith, James Frain, Will Brill, Dustin Ybarra, Michael Chiklis, Hakeem Kae-Kazim, Daniel London, Dan Hedaya, Nicholas D'Agosto, Jessica Lucas, Chris Chalk, B.D. Wong, Kristen Hager, Danny Hoch, Nathan Darrow, Michael Kostroff, Michael Bowen, Lori Petty, Melinda Clarke, Justin Mark, Paul Reubens, Mark Margolis, Dan Ziskie, Krista Braun, Norm Golden, Brett Azar, Michelle Veintimilla, Larry Petersen, Tama Filianga, Neil Hellegers, Ron Rifkin, Eisa Davis, Brendan Burke, Barbara Rosenblat, Jonny Coyne, Maggie Geha, Paulina Singer, Kyle Massey, Joey Starr, Kett Turton, Jeremy Davidson, Margaret Colin, Mark Vincent, Christopher James Baker, Kim Director, Mekia Cox, Salvatore Inzerillo, Todd Stashwick, Frank Deal, Orlagh Cassidy, Louis Balletta, Al Sapienza, Leslie Odom Jr., Steve Cirbus, Lesley-Ann Brandt, John Enos III, Christopher Heyerdahl, Allyce Beasley, Kevin McCormick, Isiah Whitlock Jr., David Chen, Peter Scolari, Caroline Lagerfelt, Dash Mihok, Michael Eklund, Willie C. Carpenter, Marmee Cosico, Julian Sands, Maria Thayer, Dashiell Eaves, Johnny Alonso, Steve Mason, Marcin Paluch, Niko Nicotera, Milo Ventimiglia, Victor Pagan, Alexander DiPersia, David O'Hara, Jeffrey Combs, Jenna Gavigan, Beth Katehis, Becky Ann Baker, Nicholle Tom, Colm Feore, Michael Potts, Juliette Beavan, Brian Distance, Rosemary Howard, Leo Fitzpatrick, Raúl Castillo, Jon Sklaroff, Tommy Flanagan, Jason Martin, Jamie Chung, Benedict Samuel, Sharon Washington, Naian González Norvind, Christian Keiber, Happy Anderson, James Carpinello, Logan Smith, Adrienne Lovette, Alex Corrado, Chelsea Spack, Julian Gavilanes, Kieran Mulcare, Jeremy Crutchley, William Abadie, Justin Clarke, Marc Damon Johnson, Ivana Milicevic

Scott White

Sarah C. Reeves

Scénografie:

Doug Kraner
  • ledzepfan

Já nevím ale první díl jsem po cca čtvt hodince musel přeskákat a další díl si asi nedám... Na mě to jede moc hopem, urputná snaha nacpat co nejvíce batmanovských postav do jednoho děje mi připadá spíš křečovitá a otravná..no a celkově mi vůbec nesedí nástřel těch charakterů(většinou i z hlediska castingu).... Z mého pohledu je to slepá ulička i když nepochybuju, že fandové nolanovských filmů si z toho budou stříkat do trenek :D(28.9.2014)

Mrzutost. Detektivka s bonusem v podobe na pozadi se odvijejicich osudu postav DC univerza se nekona. Potencial naprosto nevyuzity, charaktery povrchni, cernobile a neprilis zajimave. Serialovy popcorn.(12.3.2016)

Gotham je něco co fanoušky uspokojí jako jejich pravá ruka. Ze začátku je to dobrý. Pak si pomyslíte že existuje i něco lepšího a pak se budete dělat dál a možná vás to uspokojí, ale není to ono a musí vám to udělat někdo jiný, ale spokojíte se i s tímto. Prostě to celkově kvalitně kolísá až na jisté vyjímky. Hlavní hrdinové jsou sympatičtí a jejich role jim sedí, ale dokáže si jen zoufale udržet kvalitu. Překvapivě se nevěnuje tolik prostoru záporákům o kterých vpodstatě tento seriál je až na Pingvina, který je v tomto seriálu jedním z hlavních taháků a celkově město Gotham je skvěle zpracované a líbí se mi na něj dívat, ale to je spíš povrchnost. Na další řady se podívám, ale jen prosím netočte to donekonečna, ikdyž to tak v součastné době vypadá. ( 23.8.16 až 2.9.16/1.série )(2.9.2016)

Pilot: Tak tohle mi překvapivě sedlo. Dětinský seznamovací úvod je sice nechtěně humorný a děsím se budoucích scén se Selinou, pak se ale začne fuckovat o sto šest a hrdinové se brodí gothamským podsvětím. Tváří se to jako alternativní The Wire, které napsal spisovatel urban fantasy na drogách s kýblem pop-cornu vedle klávesnice, ne jako ždímačka příběhů postav z DC universe. Sleduju.(25.9.2014)

Za mě spokojenost. Pre-Batman éra má našlápnuto velmi slušně. Herecký cásting perfektní. Gordon je sympaťák, s hádankářem bude sranda, tučnák je správně slizký, cat woman velmi roztomilá, příště snad dostane více prostoru a Fish Mooney působí celkem drsně. Gotham je správně temný a pochmurný, překvapí i brutalita. Třetí díl za náma a už je jasný o co půjde. Penguin se pomalu dostává ke své temné stránce a začíná být pěkné zvíře, cat woman dostala více prostoru a je k sežrání, a hlavně se mi zamlouvá, že v každém díle řádí nejen Penguin ale i další kriminální obyvatelé Gothamu. V tomhle městě by jste bydlet opravdu nechtěli ! Za mě zatím nejlepší seriál roku.(24.9.2014)