poster

Gotham (TV seriál)

 • USA

  Gotham

 • Slovensko

  Gotham

Krimi / Drama / Thriller

USA, 2014 - 2017, 47 h 9 min (Minutáž: 66x42 min)

Předloha:

Bob Kane (komiks), Bill Finger (komiks)

Hrají:

Ben McKenzie, Donal Logue, Jada Pinkett Smith, Camren Bicondova, Robin Taylor, Andrew Stewart-Jones, John Doman, Cory Michael Smith, Sean Pertwee, David Mazouz, Clare Foley, Richard Kind, Victoria Cartagena, Daniel Stewart Sherman, Carol Kane, Grayson McCouch, Drew Powell, Erin Richards, Sara Paxton, Lili Taylor, Frank Whaley, Wayne Duvall, Dan Bakkedahl, David Zayas, Susan Misner, Jon Beavers, Polly Lee, Marija Skangale, Genevieve Hudson-Price, Jared Brito, Makenzie Leigh, James Colby, Zabryna Guevara, Morena Baccarin, Cameron Monaghan, Adrian Martinez, Willa Fitzgerald, Gabriel Rush, Anthony Carrigan, Marko Caka, Doris McCarthy, Peter Maloney, Jeremy Bobb, Michelle Gomez, Daniel Davis, Charlie Tahan, Gabriel Hansen, Alex Ziwak, James Monroe Iglehart, Perry Yung, David Fierro, Gregory Konow, Joseph Latimore, Aly Mang, Lucille Sharp, Natalie Alyn Lind, Michael Goldsmith, James Frain, Will Brill, Dustin Ybarra, Michael Chiklis, Hakeem Kae-Kazim, Daniel London, Dan Hedaya, Nicholas D'Agosto, Jessica Lucas, Chris Chalk, B.D. Wong, Kristen Hager, Danny Hoch, Nathan Darrow, Michael Kostroff, Michael Bowen, Lori Petty, Melinda Clarke, Justin Mark, Paul Reubens, Mark Margolis, Dan Ziskie, Krista Braun, Norm Golden, Brett Azar, Michelle Veintimilla, Larry Petersen, Tama Filianga, Neil Hellegers, Ron Rifkin, Eisa Davis, Brendan Burke, Barbara Rosenblat, Jonny Coyne, Maggie Geha, Paulina Singer, Kyle Massey, Joey Starr, Kett Turton, Jeremy Davidson, Margaret Colin, Mark Vincent, Christopher James Baker, Kim Director, Mekia Cox, Salvatore Inzerillo, Todd Stashwick, Frank Deal, Orlagh Cassidy, Louis Balletta, Al Sapienza, Leslie Odom Jr., Steve Cirbus, Lesley-Ann Brandt, John Enos III, Christopher Heyerdahl, Allyce Beasley, Kevin McCormick, Isiah Whitlock Jr., David Chen, Peter Scolari, Caroline Lagerfelt, Dash Mihok, Michael Eklund, Willie C. Carpenter, Marmee Cosico, Julian Sands, Maria Thayer, Dashiell Eaves, Johnny Alonso, Steve Mason, Marcin Paluch, Niko Nicotera, Milo Ventimiglia, Victor Pagan, Alexander DiPersia, David O'Hara, Jeffrey Combs, Jenna Gavigan, Beth Katehis, Becky Ann Baker, Nicholle Tom, Colm Feore, Michael Potts, Juliette Beavan, Brian Distance, Rosemary Howard, Leo Fitzpatrick, Raúl Castillo, Jon Sklaroff, Tommy Flanagan, Jason Martin, Jamie Chung, Benedict Samuel, Sharon Washington, Naian González Norvind, Christian Keiber, Happy Anderson, James Carpinello, Logan Smith, Adrienne Lovette, Alex Corrado, Chelsea Spack, Julian Gavilanes, Kieran Mulcare, Jeremy Crutchley, William Abadie, Justin Clarke, Marc Damon Johnson, Ivana Milicevic, Flora Diaz, Steve Axelrod, Clark Middleton, David Dastmalchian, P.J. Marshall, Dave Quay, Jasson Finney, Zachary Infante, Alena Chinault, Zachary Spicer, Abbi Snee, Lenny Platt, Danielle Guldin, Michael J. Burg, Kelly Aaron, Angel Rosa, John Pirkis, Taber Cross, Ed Heavey

Producenti:

Scott White

Scénografie:

Doug Kraner
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Politik
  ****

  Batmana miluju, takže tohle nemůžu hodnotit ani o trochu míň. Mít na to čas, tak si tu celé vychutnám ještě víc.(3.6.2015)

 • Larrysbride
  ***

  Zklamání sezóny 2014/2015. Otravní "hrdinové", ještě otravnější zaporáci, romantická linka alá pořádná jihoamerická telenovela a, až na pár výjimek, recept jeden zloduch na epizodu prostě nefungují. Slabých 45%(22.2.2015)

 • milka
  ***

  Po 6 dílech: A stále se ne a ne vyhrabat z nemastného průměru. Na jedné straně tu mámu snahu o špinavou kriminálku a celkem fungující gangsterskou linii. Na straně druhé zase přehršel ne příliš zajímavých, a v některých případech i silně nesympatických, charakterů, díky kterým působí celý seriál až příliš roztříštěně. Epizodní zápletky jsou zde pak zcela zbytečné, Ben McKenzie aka Jim Gordon nevýrazný a scénář stále neumí tento slibný materiál dostatečně prodat. Díky bohu za neselhávajícího Donala Lugua a překvapivě výživného Tučňáka Robina Taylora. 50%(28.10.2014)

 • luka4615
  *

  Za prvé: stylizace celého příběhu a jednotlivé postavy gothamského podsvětí fungují na jedničku. Za druhé: James Gordon v podání Bena McKenzieho je zoufale nudný až skoro vyčpělý, to samé platí o jeho parťákovi s tváří Donala Loguea. Jediné na čem se dá stavit jsou perfektně rozehrané osudy budoucích záporáků, kteří budou Batmanovi zatápět pod kotlem (herec který hraje Tučňáka je prostě skvělý!). Seriál se také může opřít o charismatické řadové gangstery a temná zákoutí Gotham City dotvářející celkovou atmosféru seriálu. Upřímně doufám, že tento seriál, potažmo jeho tvůrci si uvědomí ten dřímající potenciál celé látky co nejdříve, a naservírují nám strhující podívanou která všem vytře zrak. Jelikož prozatím se Gotham drží jen v mezích průměrnosti.(29.9.2014)

 • Davies182
  ****

  Pilot: Tak tohle mi překvapivě sedlo. Dětinský seznamovací úvod je sice nechtěně humorný a děsím se budoucích scén se Selinou, pak se ale začne fuckovat o sto šest a hrdinové se brodí gothamským podsvětím. Tváří se to jako alternativní The Wire, které napsal spisovatel urban fantasy na drogách s kýblem pop-cornu vedle klávesnice, ne jako ždímačka příběhů postav z DC universe. Sleduju.(25.9.2014)

 • - V jedné scéně volá Harvey (Donal Logue) Jimu Gordonovi (Ben McKenzie) a říká mu, že se setkají na 4. a Grundy. Pravděpodobně se jedná o odkaz na postavu záporáka Solomona Grundyho, který je taky od DC Comics. (siky25_25)

 • - Ve scéně, kdy Selina Kyle (Camren Bicondova) ukradne z nákupu plnou láhev mléka a nalévá ho do misky, lze vidět, že je láhev skoro prázdná. (glumka)

 • - Robin Lord Taylor, který ztvárnil Oswalda Cobblepota, uvedl, že inspirací pro jeho roli mu byl jiný představitel této postavy - Danny DeVito. (Barghest)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace