Gotham (TV seriál)

Gotham

Gotham

Krimi / Drama / Thriller

USA, 2014 - 2016, 33 h 9 min (Minutáž: 22x42 min)

Předloha:

Bob Kane (komiks), Bill Finger (komiks)

Ben McKenzie, Donal Logue, Jada Pinkett Smith, Camren Bicondova, Robin Taylor, Andrew Stewart-Jones, John Doman, Cory Michael Smith, Sean Pertwee, David Mazouz, Clare Foley, Richard Kind, Victoria Cartagena, Daniel Stewart Sherman, Carol Kane, Grayson McCouch, Drew Powell, Erin Richards, Sara Paxton, Lili Taylor, Frank Whaley, Wayne Duvall, Dan Bakkedahl, David Zayas, Susan Misner, Jon Beavers, Polly Lee, Marija Skangale, Genevieve Hudson-Price, Jared Brito, Makenzie Leigh, James Colby, Zabryna Guevara, Morena Baccarin, Cameron Monaghan, Adrian Martinez, Willa Fitzgerald, Gabriel Rush, Anthony Carrigan, Marko Caka, Doris McCarthy, Peter Maloney, Jeremy Bobb, Michelle Gomez, Daniel Davis, Charlie Tahan, Gabriel Hansen, Alex Ziwak, James Monroe Iglehart, Perry Yung, David Fierro, Gregory Konow, Joseph Latimore, Aly Mang, Lucille Sharp, Natalie Alyn Lind, Michael Goldsmith, James Frain, Will Brill, Dustin Ybarra, Michael Chiklis, Hakeem Kae-Kazim, Daniel London, Dan Hedaya, Nicholas D'Agosto, Jessica Lucas, Chris Chalk, B.D. Wong, Kristen Hager, Danny Hoch, Nathan Darrow, Michael Kostroff, Michael Bowen, Lori Petty, Melinda Clarke, Justin Mark, Paul Reubens, Mark Margolis, Dan Ziskie, Krista Braun, Norm Golden, Brett Azar, Michelle Veintimilla, Larry Petersen, Tama Filianga, Neil Hellegers, Ron Rifkin, Eisa Davis, Brendan Burke, Barbara Rosenblat, Jonny Coyne, Maggie Geha, Paulina Singer, Kyle Massey, Joey Starr, Kett Turton, Jeremy Davidson, Margaret Colin, Mark Vincent, Christopher James Baker, Kim Director, Mekia Cox, Salvatore Inzerillo, Todd Stashwick, Frank Deal, Orlagh Cassidy, Louis Balletta, Al Sapienza, Leslie Odom Jr., Steve Cirbus, Lesley-Ann Brandt, John Enos III, Christopher Heyerdahl, Allyce Beasley, Kevin McCormick, Isiah Whitlock Jr., David Chen, Peter Scolari, Caroline Lagerfelt, Dash Mihok, Michael Eklund, Willie C. Carpenter, Marmee Cosico, Julian Sands, Maria Thayer, Dashiell Eaves, Johnny Alonso, Steve Mason, Marcin Paluch, Niko Nicotera, Milo Ventimiglia, Victor Pagan, Alexander DiPersia, David O'Hara, Jeffrey Combs, Jenna Gavigan, Beth Katehis, Becky Ann Baker, Nicholle Tom, Colm Feore, Michael Potts, Juliette Beavan, Brian Distance, Rosemary Howard, Leo Fitzpatrick, Raúl Castillo, Jon Sklaroff, Tommy Flanagan, Jason Martin

Scott White

Pro fanoušky Batmana a komiksů povinnost. Čekal jsem trochu víc mafiánské linie a trochu víc drsných případů, korupce atd. Zkrátka jsem čekal Gotham, do jakého vhodil svého Batmana třeba Nolan. To jsem sice nedostal, nicméně i tak jsem se s Gothamem skvěle sžil a užíval si ho. První série je za mnou a těším se na druhou.(12.10.2015)

1. série Gotham patřil mezi mnou vyhlédnuté seriály hned od začátku. Komiksové seriály mě zatím ještě nezklamaly a nestalo se tomu tak ani v případě tohoto zkorumpovaného města plného gangsterů, které teprve čeká na zrod svého velkého hrdiny. Čekal jsem, že největšími tahouny bude dvojice policajtů James Gordon a Harvey Bullock, a ač mě pánové nezklamali, tak králem Gothamu se zcela bezkonkurenčně stal Oswald Cobblepot, tedy Tučňák. Jeho postava je skvělá a baví mě od začátku až do konce a těším na to, co s ní bude dál. Naopak "nově vytvořená" postava Fish Mooney mě od začátku štvala a přál jsem si brzké ukončení její zločinecké kariéry. Překvapil mě "malý" Bruce, protože jsem čekal další otravné děcko, ale Bruce se vcelku ovládá a jeho příběhová linka mě nenudila. Temná atmosféra i drama trvalo až do konce a jsem zvědav, co si na nás tvůrci připraví ve druhé sérii. Fanoušek "Batmana" musí být nadšen, zbytek by měl být určitě spokojen. Závěrem snad jen - Není to špatné, ale do příštího ročníku to chce trochu přidat, aby to nezapadlo. *** 2. série Zdá se, že mě tvůrci slyšeli a ve druhé sérii patřičně šlápli na plyn. Omezili case-of-the-week schéma a místo toho se soustředili na příběhové linky tažené celou (nebo alespoň polovinou) série, což třeba u mě zapříčinilo mnohem větší nadšení. Protože jak Theo Galavan, tak i Hugo Strange rozhodně měli co nabídnout a zazdít je jen jednou epizodou by byl hřích. Některé postavy byly oproti loňské sérii omezeny, ale dávalo to smysl. Každopádně se těším na další sérii a jsem zvědav, co bude v Gothamu řádit, protože podle poslední epizody a posledních pár scén to vypadá na pěknou divočinu.(19.5.2015)

• ledzepfan

Já nevím ale první díl jsem po cca čtvt hodince musel přeskákat a další díl si asi nedám... Na mě to jede moc hopem, urputná snaha nacpat co nejvíce batmanovských postav do jednoho děje mi připadá spíš křečovitá a otravná..no a celkově mi vůbec nesedí nástřel těch charakterů(většinou i z hlediska castingu).... Z mého pohledu je to slepá ulička i když nepochybuju, že fandové nolanovských filmů si z toho budou stříkat do trenek :D(28.9.2014)

Výborný prequelový nápad na seriál, který ukazuje temnotu Gothamu v době po vraždě rodičů Bruce Waynea. Dá se říct, že s ničím nemám nějak zvlášť problém, i když v některých situacích by tvůrci nemuseli tak tlačit na pilu (e.g. přílišná afektovanost Oswalda Cobblepota za každou cenu a pořád). Co mě ale vyloženě štvalo, byly dvě nesympatické postavy / herečky - a to Jada Pinkett Smith v roli kravky Fish a Camren Bicondova jako budoucí Catwoman - které vyloženě sráží seriál k průměru (alespoň dle mého názoru).(10.6.2015)

// Po pilotu: Úvodní půl hodinka je lehce zmatená, občas ty dialogy skřípou a vy si říkáte "to jako fakt?" ale pak se to rozjede, Ben "ten sympaťák z O.C." McKenzie se na roli mladého komisaře Gordona hodí skvěle a já osobně nemám problém mu ten vztek a odhodlání věřit. Mladej Bruce Wayne moc prostoru nedostal ale na tom malém prostoru taky přesvědčil, jsem zvědavej jak mu to půjde dál. Samozřejmě vedlejších postav tam je tuna a ještě to chvíli potrvá, než půjdou nějak zařadit ale potenciál tam rozhodně je. Gotham nebude seriálem roku, není to "Emmy" materiál (zato na MTV bude válet!) ale to od něj vlastně ani nikdo nechtěl snad. Je to poctivě komiksové a na rozdíl od Agents of SHIELD to není tak přiblblé, jak jsem se bál. Za mě dobrý ;) // edit: třetí díl už lehké zklamání, dostanu vůbec epizodu, která by mi dokázala vytřít zrak? já doufám.(24.9.2014)