• Psychor

Už jste někdy dostali železnou pěstí přímo do spánku? Ještě ne? Tak to buďte rádi a rozhodně se vyvarujte seriálu Iron Fist. Jakožto zdejší hororový expert pochopitelně vyhledávám snímky a seriály té nejvyšší kvality, takže prostoduchou marvelovskou tvorbou logicky naprosto opovrhuji. Nyní jsem však udělal výjimku a na tento nový počin z produkce Netflixu zaměřil svou odbornou pozornost. Již několik let totiž úspěšně pronikám do tajů šaolinského kung-fu, a tak mě seriál oslovil svým námětem. Osudová chyba. Místo inteligentního sci-fi, které vzdává hold asijským bojovým systémům a východnímu mysticismu, jsem se dočkal nechtěné parodie na akční komedie Jackieho Chana. Bojové scény a různá akrobatická čísla zde působí vyloženě směšně. Připočteme-li plytký děj, ledabyle vykreslené postavy či infantilní dialogy, nelze ohodnotit jinak než odpadem.(18.3.2017)

• Spiker01

Můj druhý nejvíce vyhlížený člen Defenders, Danny Rand, je konečně tady a já jsem nadšen. Poslední týden facebook spamujou hateři s tím, že hlavní postava by měla být žluté pleti a že seriál je shit, jenže opak je pravdou. Navíc v kontrastu s trošku míň povedeným Lukem Cagem je kvalitativní posun hodně znát a já už se nemůžu dočkat dalších dílů, jakmile tedy najdu ten čas, protože Netflix nerozvážnost neodpouští. Bude to divoké.(18.3.2017)

• evilmind

Urážka všech dobrých marial arts filmů vyvrcholila pokusem o drunken kungfu. Fakt jsem se styděl se na to dívat, jak se asi museli cítit ti, kdo to natočili? :-((25.3.2017)

Skvělý seriál, nemá sice na Daredevila, ale o dost lepší, než JJ a LC. Nejvíce se mi líbilo obsazení, na to, že tam je asi jenom 6 postav, každá má svou důležitou roli, a u které je ze začátku do konce, pořádně veliký vývoj. Finn Jones hraje mladého draka úžasně, a seriál se skvěle potýká s otázkou: Kdo jsem, Danny Rand nebo Iron Fist? Trochu mě mrzelo, že jsme nedočkali skoro žádných flashbacků na Dannyho výcvik. Na druhou stranu chápu, že tvůrci to chtěli udělat co nejméně podobné Arrowovi. Lei Kung the Thunderer, mohl dostat více prostoru než jen pár vět (mohl být stejně ne-li více bad ass jako Stick). Tak se dostávám k dalšímu problému, a tím je oblek. Danny by ho potřeboval jakbysmet, když bojuje proti úplně cizím lidem, kteři ho pak můžou kdykoliv zabít. Tak snad se obleku dočkáme v Defenders. Klady: bezva akrobatická akce, herci (a doubley) zvládli bojování fakt výtečně, bojové umění jako kung-fu a karate je hotová pastva pro oči. Bitvy ve výtahu, nebo v šesté a desáté epizodě - opravdu fantastické. A ještě když se rozsvítí Dannyho pěst - to je opravdu něco. Ani nevím koho mám radší: Dannyho nebo Collen Wing? Oba se na role perfektně hodí a Jessica Henwick to v ringu všem krásně nandala (možná měla trochu zvláštní plot twist, ale to výsledek nijak neovlivnilo). Rodina Meachum je velmi pozoruhodná, a každý její člen je úplně jiný, třeba Ward je ze začátku (vlastně i po celý seriál) hrozný dick. Ale rozhodně mě nenudili, takže proč ne, dobrý. Harold je opravdu psycho otec. Trochu mě štval finální souboj, protože síly byly velmi nevyrovnané - záporák velmi slabý. Ale ostatní záporáci byli chvalitební: Zhou Cheng, Bride of the Nine Spiders, Hand (ikdzž mě mrzelo, že se tam vůbec neobjevili ninjové) a i Davos (který tu není tak úplně záporák, ale jistě se vrátí). Shrnuto: jsem spokojen se vším, až na hlavního záporáka (ale intro titulky jsou snad ještě lepší než u Dd - dechberoucí). 88%(19.3.2017)

Občas super a občas zase nuda a nuda a pak zase super. Docela jsem se na ten seriál těšil a nejsem úplně spokojený. Je to lepší než Luke Cage a tak nějak na stejný úrovni jako Jessica Jones. Daredevil stále nejlepší seriál od Marvelu na netflixu. Iron Fist za mě 70%(24.3.2017)

• - Do hlavní role byli zvažování herci Alain Moussi, Christian Howard a Luke Bracey, ale nakonec se jí zhostil Finn Jones. (Spidey3)

• - Poprvé se postava Iron Fista objevila v roce 1974 v komiksovém sešitu "Marvel Premiere #15". (Bube1)