Jimmy Markum a Sean Devine se jako kluci stali svědky únosu kamaráda Davea Boylea, kterého za bílého dne unesla dvojice pedofilů, vydávající se za policisty. Chlapci se tehdy podařilo po čtyřech dnech útrap a znásilňování uprchnout, prožité trauma ho však poznamenalo na celý život. Dnes žije s manželkou Celeste a synkem Michaelem, o něhož se láskyplně stará. Stále se přátelí se Seanem, detektivem v oddělení vražd, i Jimmym, který si odseděl dva roky za loupež a nyní vede malý obchod. Jedné noci se Dave vrátí domů rozrušený a zakrvácený a tvrdí, že byl přepaden. Další den upozorní chlapecký hlas policii na podezřelé auto, v jehož blízkosti je nalezena zavražděná Katie, Jimmyho devatenáctiletá dcera z prvního manželství. Přísahá, že vraha najde dřív než policie a pomstí se. Zatímco Sean a jeho parťák Whitey Powers zahájí vyšetřování, Jimmy pátrá s pomocí přátel z podsvětí. Zjistí, že se dívka chystala utéci s přítelem Brendanem a že mezi rodinami vládla nevraživost. Jedním z hlavních podezřelých se překvapivě stává také Dave. Zdá se, že podivínský muž skutečně něco tají, policisté však nemají dostatek důkazů. Nemá je ani Jimmy. I když je nalezena vražedná zbraň a pátrání nabere jasný směr, tragédii, která osudově zasáhne do přátelství Seana, Jimmyho a Davea, už zřejmě nic nezabrání. (TV Nova)

Radiq

Moc tajemna ani řeky v tom nenajdete, ale je tam dobře vybudovaná kriminální zápletka s takovou tísnivou beznadějnou atmosférou. A to se myslim Eastwoodovi moooc povedlo. A taky si to dokázal náležitě obsadit známejma hercama, kteří vijou, co dělaj. On to ví i ten Eastwood a i když jsem to shlídl už podruhy, zas jsem si to užil. Ale už mi to stačilo. ()

HorrFi

Tak přesně takovýhle krimi namíchaný s thrillerem mam rád.. takhle napínavejch filmů asi opravdu moc neni.. Sean Penn v roli otce, kterej přišel o dceru podal úžasnej hereckej výkon.. nechtěl bych ho našvat.. Tim Robbins v roli podivína taky zaslouží velkou pochvalu a posledních cca 30minut mě sejmulo.. ()

URBAN

Opět další film zahalený tajemstvím a temnem. Příběh je plný nepředvídatelných událostí a zvratů. To vše zaštitovalo skvělé výkony herců. ( 17.3.17/PC ) ()

kocik1

V temné hladině minulosti hledej přítomnost a v temné řece rodinných vztahů odpovědi na otázky, které bys radši neznal. Pomalu se rozjíždějící drama má skvělou atmosféru, kerou ale kazí určitá exaltovanost scénáře a místy příliš silné tlačení na pilu. Taky ta zmizelá Seanova manželka je tam jaksi navíc. Bůh ví proč.... 78% ()

andrii

Zatekla do duší. Vtáhla do proudu osudí "neotužilce bytí." Jantarová pára, která z ní utíká do ovzduší. Ve svých splývavých (p)ramenech, kadeřích nese zanesené časy, řasy, které omotaly tamní, temné nářeky nábřeží. ()

Decker

Zaverecne rozuzleni je opravdu sila a neberte to pouze jen jako frazi nebot se jedna o skvely krimi thriller, ktery si velmi zaklada na ponurejsi atmosfere a misty pomalejsim tempu, ktere vsak filmu vubec neskodi ba naopak o to vice se muzete soustredit a vychutnavat toto propracovane dilko. Skoda jen ze zaver nebyl dotazen az do uplneho konce, protoze by me docela zajimalo co se stalo s Jimmym, ale mozna to tak melo byt. Ne kazdy konec je nutne vzdy vyresit rekneme do puntiku, protoze o to vice si divak muze pohravat se svou fantazii. ()

eye candy

Je-lii dokonaly svet jizda kabrioletem, potom je tajemna reka cesta z prace nacpanou salinou. Pootevrenymi okynky- ctverice bacon,fish,penn,robbins- vam sice svezi vzduch ovane tri vlasy na plesi, ale to je bohuzel to jediny zajimavy co vas v teto smutne epizode o dalsich dvou nudnych hodinach vaseho byti ceka. Ostatni ístvudovky jsou fajn, tato nudí ()

Triple H

Päť nedám len kvôli koncu. Je až priveľmi frustrujúci a neuspokojujúci. Ale inak perfektné. Herci sú do posledného výborní (rád vidím, že Kevin Bacon dostal príležitosť). Eastwood sa ukazuje ako vynikajúci režisér. Tajomná rieka, ako aj Million dollar baby, Dokonalý svet a Nezmieriteľní plynie vo veľmi pomalom tempe - vôbec však nie nudnom. Film si skrátka dáva na čas a pohlcuje vás do svojej atmosféry. Bodík navyše za veľmi pekný hlavný motív, ktorý napísal sám Eastwood.//////Videné znova v 2018 - je zaujímavé ako inak človek vníma filmy s odstupom času. Po 15. rokoch v zásade nemám filmu čo vytknúť, všetko je presné, herci sú do posledného výborní (a darí sa im celkom slušne vytvoriť ilúziu, že sú postavami, ktoré hrajú - čo je pri známych tvárach ako Bacon, Penn a Robbins veľký úspech), film má atmosféru a koniec je presne aký má byť (vrátane dovetku). Spolu s Million Dollar Baby, Perfect World a Unforgiven vrcholná chvíľka Eastwooda ako režiséra. Tom Stern je výborný kameraman. ()

fantoci

Se zájmem jsem shlédl tento psychologický krimi příběh o osudu tří mužů, kteří spolu v dětství tvořili kamarádskou partu. Vypadalo to jako příběh od Shakespearea. Drama tří kamarádů, kteří v dospělosti byli pouze "známí". Smrt dcery jednoho z nich jejich osudy opět propojí a vede ke křivdám, drobnému ač očekávanému překvapení, a další tragédii. U filmu jsem ocenil, na rozdíl od obdobných snímků, větší preciznost. Byla lépe vidět práce kriminalistů a hlavně jejich postup a vývoj v dedukci k rozřešení tragického případu. ()

Cedr

Neveselé krimi drama s řadou kvalitních herců. Ponurá atmosféra a poutavý scénář celkem pohltí a nabídnou kvalitní dvou hodinovou porci filmové zábavy. ()

chelseaman22

Pro mne poněkud nudný a nezajímavý film z dílny samotného Eastwooda. Jediné, co stojí za zhlédnutí je herecký výkon "pana Herce" Seana Penna. Rozuzlení je překvapivé, avšak za patnáct minut si nevzpomenete, že jste se vůbec na Tajemnou řeku podívali. 70% ()

Motinski

Veľmi silný príbeh a najlepší Eastwoodov film. Ukážka filmárskeho umu v práci s rozvojom postáv a vťahovaním diváka do príbehu ktorý nemá strhujúce tempo ale vie výrazne zamávať s vašimi pocitmi. Pohltený som bol od prvej minúty, čo bude nasledovať som nevedel odhadnúť a užasná hudba krásne dokreslovala chladnosť celého filmu. K hercom sa nedá povedať ani jedno krivé slovo, Sean Penn vo svojej životnej úlohe, vďaka ktorej sa stal mojím obľúbencom. Scéna keď sa nájde telo jeho dcéry ma nechala len čučať na obrazovku bez mihnutia oka. Tim Robbins a Marcie Gay Harden v tesnom závese za ním. Záver beriem ako jednu z najlepších gradácií deja, kde je napätie vystupňované na maximum s výbornými prestrihmi. ()

sugythesugar

FIlm, ktorý som si dlho šetril a po rokoch som ho konečne videl a zároveň som si mohol odfajknúť poslednú mnou nevidenú adaptáciu Dennisa Lehana. Ako je u Lehana typické tak tu máme na prvý pohľad malý príbeh z premestia, ktorý ale môže otriasť každou domácnosťou. Eastwoodova chirurgicky presná a osobitá réžia tlačí na vzťahy medzi kamarátmi z detstva a na temnotu vo vnútri zúfalého otca. Penn, Robbins a (pre mňa veľmi prekvapivo) Bacon (je mi strašne nesympatický, ale tu mi sadol) sú perfektný a keď som si nechal teraz deň na to, aby sa mi to uležalo tak asi tomu vážne pacnem tých 5 hviezd a za mňa 9/10. Veľmi silný príbeh. ()

jedna_vrana

Sean: „V skutočnosti sme stále jedenásťroční chlapci zavretí v pivnici a predstavujeme si, aký by bol náš život, keby sme utiekli.“ Tento príbeh je tragický od prvej minúty a vy to od prvej minúty silno vnímate. Pred dvadsiatimi rokmi sú chlapci Jimmy, Sean a Dave kamaráti, ktorí hrajú na ulici hokej. Davea unesú dvaja muži, sexuálne ho zneužívajú, ale po štyroch dňoch utečie. V súčasnosti každý z nich má vlastný život. Film je založený na hereckých výkonoch a psychológii hlavných postáv a hlavní hrdinovia dostanú príležitosť vyniknúť. Dej je ponurý a smeruje ku zrejmej katastrofe v snahe vyriešiť vraždu Katie, Jimmyho dcéry. Mystic River je temný film s kontroverzným rozuzlením. Je majstrovsky zrežírovaný, zahraný, zostrihaný, nasvietený a skomponovaný. Ide o realistickú drámu, ktorá na divákov emocionálne zapôsobí rôznym spôsobom - možno si poplačete, možno sa nahneváte na niektorú postavu a asi vám bude pripadať depresívna. Eastwood tejto románovej adaptácii uštedril kombináciu drsnosti a ľudskosti a vytvoril priestor pre drámu, ktorú vynikajúco stvárnili hlavní predstavitelia, predovšetkým Penn, zápasiac s výčitkami, obvineniami, pomstou, zmierením a ďalšími pocitmi. ()

senor

Divně vyhrocené, kvalitně natočené temné drama se skvělými herci. Možná se mi to nelíbilo, možná se mi to nechtělo líbit. Toho Oscara měl ale dostat Bill. ()

pytlák

Tenhle film je rozdělen na 3 části. Prvních 50 minut strhující drama které mě velice příjemně navnadilo 5*. Druhá prostřední část velmi slušná kriminálka 4*. Třetí a závěrečná část zase skvělé drama které přinutí vaše srdce bít několikanásobnou rychlostí než obvykle 5*. = Skvělý film se skvělými hereckými výkony (Sean Penn) a skvělou atmosférou ale posledních 10 minut už bylo nadbytečných. ()

Sfinkter

Epos o vině a trestu, o nespravedlivé pomstě a ztrátě nejbližších. Jedna z nejlepších rolí pro Seana Penna. Naposledy viděno 12/2020. ()

kinghome

Takovej ten pocit, když ti pětihvězdičkovej film pokurvý debilní dabing, kterej zabije většinu emocí a prostě to jde kvůli tomu celý do sraček. Musm to sehnat bez dabingu, ale takhle to je zatím za silný 4*, páč to je vážně úžasný krimi, který se s ničim nesere.Konec je úžasnej. 80% ()

Mrkvič

Nejlepší film od Clinta Eastwooda. Hodně krutá záležitost, která ale na diváka nepůsobí nijak lacině. Bez přemýšlení nad okolnostmi a spojitostmi si totiž divák film tolik neužije. Moc moc moc tomu pomáhají herci (Penn a Robbins), kteří ze sebe ždímou první poslední. Pokaždé kdy film vidím, bych strašně rád zapůsobil a závěr filmu změnil. Je to holt jeden z mála filmů, kde postavy tolik lituju. ()

DiCaprio a král současného thrilleru

DiCaprio a král současného thrilleru

24.05.2013

Affleck vytasí prohibici a samopaly

Affleck vytasí prohibici a samopaly

13.01.2013

Sice nebyl nominován na Oscara za režii, ale nemusí smutnit, my stejně víme, že za kamerou je na svém místě. Jaký bude jeho další projekt? Po nedávném odstoupení z hlavní role v krimi-romanci Focus … (více)

Leo a Marty si obstarali ostrov

Leo a Marty si obstarali ostrov

25.10.2007

Předevčírem jsme psali o honbě Hollywoodu za dalšími komiksy Stevea Nilese, odpovědného za předlohu pro víkendovou americkou jedničku 30 dní dlouhá noc. Něco podobného se strhlo i kolem kriminálky… (více)