Jimmy Markum a Sean Devine se jako kluci stali svědky únosu kamaráda Davea Boylea, kterého za bílého dne unesla dvojice pedofilů, vydávající se za policisty. Chlapci se tehdy podařilo po čtyřech dnech útrap a znásilňování uprchnout, prožité trauma ho však poznamenalo na celý život. Dnes žije s manželkou Celeste a synkem Michaelem, o něhož se láskyplně stará. Stále se přátelí se Seanem, detektivem v oddělení vražd, i Jimmym, který si odseděl dva roky za loupež a nyní vede malý obchod. Jedné noci se Dave vrátí domů rozrušený a zakrvácený a tvrdí, že byl přepaden. Další den upozorní chlapecký hlas policii na podezřelé auto, v jehož blízkosti je nalezena zavražděná Katie, Jimmyho devatenáctiletá dcera z prvního manželství. Přísahá, že vraha najde dřív než policie a pomstí se. Zatímco Sean a jeho parťák Whitey Powers zahájí vyšetřování, Jimmy pátrá s pomocí přátel z podsvětí. Zjistí, že se dívka chystala utéci s přítelem Brendanem a že mezi rodinami vládla nevraživost. Jedním z hlavních podezřelých se překvapivě stává také Dave. Zdá se, že podivínský muž skutečně něco tají, policisté však nemají dostatek důkazů. Nemá je ani Jimmy. I když je nalezena vražedná zbraň a pátrání nabere jasný směr, tragédii, která osudově zasáhne do přátelství Seana, Jimmyho a Davea, už zřejmě nic nezabrání. (TV Nova)

1945

Vykreslením charakterů postav a výsledným donucením k zamyšlení je Tajemná řeka typickým filmem Clinta Eastwooda. Tento snímek mi připadal možná ještě více hořký, než ostatní filmy od stejného režiséra. ()

KatRi

Oceňuji psychologickou rovinu, dokonalou atmosféru i herectví Seana Penna. Co se týče zápletky, byla mi příliš brzy jasná. Nejlepším filmem Clinta Eastwooda pro mě zůstává Gran Torino. ()

Jorge-Z

Krimi o osudu třech kamarádů pod taktovkou Clinta Eastwooda. Po půlhodině jsem si říkal, že vím kdo je vrah, ale spletl jsem se. Sean Penn s Timem Robinsem zahráli suprově a Oscary si za to opravdu zasloužili. Ukažte mi film, kde by Sean Penn zahrál průměrně. Ne, on hraje vždy skvěle. ()

Bucounit

Konečné rozuzlenie sa dalo čakať ale je to výborne zahraté a zrežírované, miestami trochu nudné ale silné drama zo super vykreslenou štvrťou kde sa všetci poznajú. Eli Wallach potešil. ()

Daqvid77

aZe začátku to vypadá jako naprosto běžná Drama možná i krimi ale zavěr je opravdu fenomenální. A už jen kvůli němu si film zasloužil oskarovou nominaci a také proto u mě 4 *. Samozřejmně i za skvělého Seana Penna. ()

Mikino00

Normální krimi s vraždou, která rozděluje 3 přátele. Hodně průhledný děj s očekávaným koncem. Jediné co je hodně nadprůměrné je oscarový výkon Penna. Jinak nic moc extra, natažený průměrný příběh. ()

Milky.

Z mého pohledu krásně a kvalitně rozjetý film. Jak už mnohokrát řečeno...hlavní herci na jedničku, pro mě snad kromě Marcie Gay Harden (Celeste), na jejíž obličej jsem neskutečně alergický a (nejen) v tomto filmu mi jakýmkoliv svým výrazem vyloženě lezla na nervy. Dále nechápu co měla znamenat zápletka kolem mlčky volající manželky a nakonec usmíření s detektivem (Bakon), vliv na příběh to mělo nulový a pokud tím chtěl Eastwood více prokreslit postavu tak myslím, že taky šlápl vedle. U jeho tmavšího parťáka nic takového nepotřeboval a stejně z něj byla dost čitelná a výrazná postava. Otázka taky je: kolik toho díky svému charisma zvládl i Laurence Fishburne sám o sobě. Jinak tedy film celkově, jak byl solidně budovaný a napínavý tak mě překvapil v podstatě nicneříkajícím koncem, který jsem minimálně já sám o sobě nepochopil a nebo tady scénář udělal kvalitativně otočku o 180° a šel úplně logicky mimo. Nakonec jako shrnutí hodně solidní detektivní drama ve kterém ale Eastwood na pár místech hodně přešlápl. Velmi slabé 4. ()

chuckboris

S Oscarem pro Penna bych to tolika nepřeháněl, film trochu moc zdlouhavej, ale v celku jo. Role Eliho Wallache potěšila, já toho ksichta ani nepoznal. A že jsem si říkal odkud toho chlapa znám? Eastwood tahá starý kámoše:) ()

geimz

Je to tak na rozmedzí medzi 3-4*, kvalitná herecká základňa to však ťahá o čosi vyššie. Ten komorný príbeh mohol byť poňatý o čosi premyslenejšie a mne tak pri titulkoch do kompletného zážitku stále niečo chýbalo. ()

Nethar

Vynikající kriminální drama od začátku do konce, ačkoliv bez nějakých zvratů a překvapení, o to tu nejde. Psychologická sonda do hlavních postav stojící hlavně na skvělých výkonech Seana Penna, Tima Robbinse, ale i Kevina Bacona. Luxusní zážitek. ()

laepus

Tohle je pro mě asi nejlepší Eastwoodův film - což vzhledem ke kvalitám jeho ostatních snímků je ode mě dost odvážné tvrzení. Příběh je dostatečný tajemný (podle názvu) a prostě nejsem schopen vybrat nikoho, kdo by tomu filmu kraloval - Robbinsův obviněný je úžasně pokorný, zádumčivý, nečitelný a každý divák s ním i přes jeho chybičky musí cítit, Baconův policajt je přesvědčivý ve své snaze přijít vraždě na kloub i přesto, že musí ctít důkazy, zároveň chápe svého přítele a tohle dilema je na něm jasně viditelné, no a Pennův mafián je takový ten hajzlík, který se jenom chce pomstít, protože sice je to ta klasická debilní postava vraha, který kvůli rodině je ochoten odrovnat kohokoli. ()

Ollie235

Pomalu, ale jistě začínám přicházet Eastwoodovi jako režisérovi na chuť. Mystic River se totiž v mých očích opravdu vyvedlo. Už od začátku dokáže navnadit zajímavou atmosférou a dobře promyšlenou psychologií postav a tohle zvládá držet po celou stopáž. Největší předností filmu je ale to, že i když divák celou dobu tuší, k jakému konci všechno směřuje, samotný závěr dokáže překvapit (alespoň tak tomu bylo v mém případě). A především tím si mě tenhle film získal. Solidní 4*. ()

jasse

No nevím...tentokrát se přiřadím k těm, kdo v tomto filmu vidí víc mínusů, jak plusů. Ovšem koukat na herectví pánů Penna a Robbinse, to je fakt zážitek. ()

ArthasKarfa

Občas člověk při hrozné té spoustě filmů prostě narazí na podobně skvělé záležitosti jako je tenhle film, plný napětí, minulosti a neočekávaných zvratů. Díváte se a prostě vám to něco dává, je to silný příběh, který vychází z minulých událostí a přechází do strašné současnosti vraždy mladé dívky a vlna násilností tím rozhodně nekončí. ()

Tomyš

Skvělí herci i jejich herecké výkony, velmi zajímavý, i když o chlup natahovaný styl vyprávění, což ale zachraňuje dříve zmíněné. Filmu by prospěla o 20 minut kratší stopáž, takže 80 % spíše podmínečně... Nicméně vraha jsem si domyslel v 51. minutě filmu, takže pak to nebyla ta správná kulminace, ale stejně nebyla špatná... Trochu mi tam chyběla pointa, žvástům Jimmyho ženy jsem nerozuměl a poslednímu záběru také moc ne... ()

Kroupa

Nevšední filmový zážitek s překvapivou pointou slibuje prvotřídní herecký (nejen pánský, jak by se mohlo na první pohled zdát) pod vedením pana režiséra Eastwooda. ()

DiCaprio a král současného thrilleru

DiCaprio a král současného thrilleru

24.05.2013

Affleck vytasí prohibici a samopaly

Affleck vytasí prohibici a samopaly

13.01.2013

Sice nebyl nominován na Oscara za režii, ale nemusí smutnit, my stejně víme, že za kamerou je na svém místě. Jaký bude jeho další projekt? Po nedávném odstoupení z hlavní role v krimi-romanci Focus … (více)

Leo a Marty si obstarali ostrov

Leo a Marty si obstarali ostrov

25.10.2007

Předevčírem jsme psali o honbě Hollywoodu za dalšími komiksy Stevea Nilese, odpovědného za předlohu pro víkendovou americkou jedničku 30 dní dlouhá noc. Něco podobného se strhlo i kolem kriminálky… (více)